Setari Cookie-uri

va rog ajutati-ma ,nu ma codamnati

Sa fii sigura si ti-o garantez ca toata viata cu sotul tau asa fa fi.Si te intreb, nu cumva el a aflat cumva de relatia ta cu acel barbat si prin comportamentul lui actual, te pedepseste? fara sa ti-o spuna?
kudika098645
Postat pe 2 Mai 2010 20:38
Mi-ati rupt sufletul! Sunt zguduita.Si eu care tin la un tip mai in varsta...chiar mai in varsta decat asta de-l vorbim cu totii ,Lunaru'....Pai inseamna ca al meu e Semestrial! Si ce iluzie roz-bomboana aveam !Dar intelegerea,camaraderia,dragostea,rasfatul,ce-s? Ca n-or fi nimicuri in asteptarea marelui eveniment lunar-semestrial !
Apoi ,la primul plictis sa te dai batut,sa cauti altu',in loc sa lupti pt ce-i al tau (si cica-n frunte ti-e pus) ,eu nu-nteleg.
Stiu ca-s demodata ,da' asa-s eu.
Si inca nu l-am agatat p'al batran cu suflet bun,dar la el tin.
nicossia
Postat pe 2 Mai 2010 20:41
Atunci fa tot posibilul sa fii fericita cu cine crezi ca te merita.
kudika098645
Postat pe 2 Mai 2010 21:27
sincer te inteleg, si imi pare rau ca treci prin asa ceva...dar nu este un capat de lume.desi vrei sa te despart e greu dupa 5 ani de relatie si mai ales dupa ce vati casatorit, e greu si sa stai impreuna ca ati devenit practic "colegi de camera"....am vazut multe sfaturi sa vorbesti cu el,eu cred ca ai facuto deja daia ai si apelat la acest forum, nu mii se pare o prostie k e mai mare ca tine cu 10 ani ci mai mult benefic( decat un baiat p care "sa-l iei sa-l cresti",cu 2-3 ani mai mare ca tine...trebuie sa te gandesti foarte bine dak poti trai cu el asa sau te desparti si ramai cu "prospatura".sincer nu cred ca il vei putea schimba/ca se va schimba...incearca totusi inca o data sa vorbesti cu el f serios si spunei ca tu nu poti asa si ca, cum vati casatorit asa puteti si divorta...mai mult de atat nu pot sa te ajut imi pare rau:(...bafta si sper sa iasa ceva bun din toata povestea asra.:*
kudika026442
Postat pe 2 Mai 2010 22:04
Iti pot spune ca si eu m-am casatorit la 22 de ani, Suntem impreuna de 7 ani, casatoriti de 4.Dupa atatia ani de relatie nu se pune problema sexului mai putin de 4 ori pe saptamana. Intr-o relatie, fie ca e casnicie sau nu, sexul este extrem de important. Nu astepta intotdeauna ca el sa faca primul pas, el sa te alinte, el sa te mangaie, el sa te sarute, incearca sa incepi tu, si cu siguranta se va ajunge la un final fericit. Daca nu iti iese din prima si pare surprins de initiativa ta, insista in alta seara, persevereaza. Chiar daca nu crezi, si barbatii simt nevoia de aceleasi afectiuni ca si noi.Inca o problema o reprezinta timpul tau liber, care se pare ca este mult prea mult. Si relatia noastra a avut de suferit cand eu nu aveam un loc de munca, aveam numai ganduri aiurea, aveam mintea prea odihnita:),dar de cand amandoi avem ocupatii, ne este mult mai ok.Incearca sa faci ceva, daca va vedea ca si tu esti independenta si vei avea o stabilitate financiara, cat e ea de mica, vei primi mai mult respect din partea lui, deoarece este si mult mai invarsa ca tine si are exprerienta de viata. Respect alegerea ta de a te implica intr-o relatie cu un barbat mai invarsta, deorece este mult mai matur si stabil in gandire. Nu da cu piciorul acestei relatii, cu siguranta este doar o perioada dificila de care veti trece. Nu te gandi la ati pustani care te vrajesc acum cu vorbe dulci, pentru ca toti sunt la fel, numai ca voi trebuie sa va descoperiti, dar acest lucru necesita timp si rabdare.Iti dorest numai bine, si o casnicie lunga si frumoasa. Sa ne tii la curent.
raluk290284
Postat pe 2 Mai 2010 22:52
Buna ! Din cate am dedus eu sotul tau este foarte egoist si tu ori ce ai face nu poti sa il faci sa iti daruiasca dragostea de care ai nevoie si care incerci sa o gasesti la fosta iubire ...
Din nefericire ,pentru voi , relatia de cuplu nu exista ,aveti o relatie de frate si sora !
Indiferent de cati ani avem,n-e dorim sa fim alintati sa facem dragoste etc.
Trebuie sa spui sfarsit casatoriei tale care nu are nici o flacara !!!
dar nu te arunca nici in bratele celuilalt pentru ca ,eu spun , ca a fost doar un refugiu dupa dragostea care ti-a lipsit , si nu a fost o relatie normala !! Fa totul de la inceput pas cu pas ...!!!!
kudika161928
Postat pe 3 Mai 2010 00:56
Eu nu pot sa inteleg un lucru si nu cred ca ai fost sincera aici:cum adica a fost altfel pe perioada celor 5 ani si in decurs de 3-4 luni s-a schimbat...????adica a fost asa cum vroiai tu,te pupa si-ti soptea numai dulcegarii,te tinea numai in brate,aveati sex in fiecare zi,dupa fiecare masa???ce se intampla??ca nu poate un om sa se schimbe asa radical,decat daca are o problema foarte foarte mare,o depresie sau un stress groaznic...
Nu inteleg cum ai stat cu el 5 ani,ai decis sa-i fii sotie,sa traiesti cu el si brusc dupa nici un an de convietuire descoperi ce fel de persoana este,chiar asa sa fie sau tu ai prea mult timp de telenovele???

Iti inteleg dorintele si cerintele la un barbat,ai nevoie de romantism ,de dragoste siropoasa,nimeni nu te poate condamna pentru asta,dar daca mergi cu unul la altar trebuie sa deschizi bine ochii si sa ai curajul sa spui NU daca nu-ti place cu cine ai de-a face, nu sa te lasi in voia sortii ca lasa ca o sa schimbe(in mai bine).

Sub nici oforma sa nu-l inseli,nu este cinstit fata de niciunul dintre voi,daca simti ca aceasta convietuire nu duce acolo unde iti doresti atunci ramane sa va despartiti,si ramai cu experienta...

El poate este o persoana mai taciturna,mai linistita se izoleaza repede si de aici si raceala sentimentala,tu poate esti opusul... se zice ca opusurile se atrag-de ce nu lucrezi la chestia asta,sa-l inciti tu? sa ai si tu initiativa, nu numai sa stai ca o printesa intangibila sa astepti onoruri.

Cine spunea aici pe forum ca femeile nu trebuie sa aiba initiativa in pat,cred ca s-a ratacit printr-un portal al timpului de prin 1800...cum adica sa nu ai initiativa cu partenerul /cu sotul tau?barbatul pe care-l iubesti si cu care imparti totul??ce orgolii sunt astea???

kritzia
Postat pe 3 Mai 2010 06:36
Tu spui numai ce face el intr-o zi obisnuita din viata voastra;dar tu ce faci pana vine el de la serviciu?Te cam plictisesti cred;el insa vine probabil obosit,te gaseste pe tine odihnita,cu influente cine stie de la ce soi de filme sau lecturi,vrei sex,vrei suspans,fara sa-ti pese de el.Celalalt probabil e vreun intretinut si are acelas statut ca si tine.Daca e asa,da-i liber sotului,isi va gasi cu siguranta o femeie care sa-l iubeasca si sa-l inteleaga,iar tu mergi pe calea ta;Mi se pare ca esti puerila si nu-ti iubesti sotul.Daca gresesc si il iubesti,cand vine de la serviciu,primeste-l cu zambetul pe buze,munciti amandoi pe langa gospodarie si ajuta-l sa se relaxeze si cum isi doreste el.Fii mai putin egoista!
viogen26
Postat pe 3 Mai 2010 09:26
De la: cristinarudi, la data 2010-05-02 17:54:19
De la: kudika066125, la data 2010-05-02 17:30:18Poate daca nu te`ai gandi atata timp la cel cu care vb la tel nici sotul tau nu tzi s`ar parea de 50 de ani. Itzi spun din experienta ca in momentul in care incepe sa`tzi placa de altcineva cel de langa tine are numai defecte. Intrerupe legatura cu celalalt shi dedicaii sotului tau tot timpul, nu cred ca daca`tzi cumperi o lenjerie intima frumoasa shi apari in fata lui nu simte nimic, nu cred ca daca te duci la salon shi faci ceva schimbari nu observa, poate shi tu greshshti undeva nu doar el. Eu zic sa``ncerci sa faci ceva pentru casnicia ta.....shtii cum e aia cu cioara de pe gard.


Ce naive sunteti fetelor! Exact persoanele carora le merge in general bine si n-au avut nevoie sa recurga la lenjerii sexy si alte accesorii de momit barbatii, dau sfaturile acestea ,,incitatante"
Dar ar fi interesant de reflectat cum s-a ajuns in situatia ca o femeie sa fie nevoita sa traga de un barbat.
Asa e cumva normal?
N-au dreptate cele care inseala atunci?

NU INTELEG CE NU-TI CONVINE IN TOT CE I-AM SPUS! SI NU E ORICE BARBAT E BARBATUL EI, SOTUL EI, ARE TOT DREPTUL DIN LUME SA TRAGA DE EL LA ORICE ORA DIN ZI SAU DIN NOAPTE! SI DACA VREA SA-SI SALVEZE CASNICIA POATE RECURGE LA ORICE SIRETLIC POATE SI-SI DORESTE. Este el plictisit? Nu-i nici o problema, sa fie ea activa, sa preaia haturile in aceasta casnicie si totul poate sa redevina cum a fost inainte!!!!!!!!!!!! NU TREBUIE SA O JIGNEASCA NIMENI, PARCA ATI FI TOATE NISTE MAICA TEREZA DE SARITI CU GURA PE EA!!!!!
michon_11_71
Postat pe 3 Mai 2010 19:15
De la: kudika081389, la data 2010-05-02 15:37:09 draga mea,eu faceam sex de 3-5 ori in 24 de ore, cum sa faci doar odata pe luna, ori e impotent ,ori nu il atragi! ce-ar fi sa-l provoci putin sa-l faci sa te doreasca, mai apari si tu goala cand vrei ceva, mai fii cu initiativa, , poarta ceva sexy, mangaie-l cu intentie....intr-un cuvant trebuie sa fii femeie, sa nu se plictiseasca de tine, sa vezi ce rezultate aI! daca nu , atunci e un bou, scuza-ma ca doar nu e de piatra!

BRAVO PISICUTO, EXACT ASTA I-AM SPUS SI EU SA FACA, SA-L INCITE EA DACA VREA SA-SI SALVEZE CASNICIA! NU STIU DE CE SE MIRA CRISTINARUDI CA TU O FACEAI DE 3-5 ORI PE ZI. SI EU O FAC LA FEL, JUR PE VIATA MEA. IN LUMEA ASTA MAI EXISTA SI BARBATI POTENTI CARE SINT INNEBUNITE DUPA IUBITA LOR, IAR CIND MA VEDE CUM MA APLEC DUPA O FARFURIE SAU SINT MAI SUMAR IMBRACATA, MA OPRESTE DIN TREABA SI MA IA PE SUS. DAR NU STIU MULTE CHESTII DE-ASTEA, SI SE INTREABA: EXISTA ASA CEVA???????????? DA EXISTA IN ROMANIA, NU IN FILME!!!!!!!!!!!!!!!
michon_11_71
Postat pe 3 Mai 2010 19:26
buna...sincer am patit si eu asta dar il iubeam si incercam sa-l tin cat mai mult timp langa mine desi nu-mi dadea atentie parca eram doar femeie de servici si bona pentru copil..dar am descoperit ca ma insela si atunci mi-am luat inima in dinti si am zis ca trebuie sa pun punct desi ramaneam singura cu un copil dar nu mi-a pasat...deci indiferenta doare..asa imi zicea si fostul ca el nu-si exprima dragostea prin cuvinte si vorbe dulci ...ci prin fapte...asa cum ti s-a mai zis trebuie sa incerci sa vorbesti cu el,sa vedeti ce s-a schimbat si de ce..daca nu se schimba nimic trebuie sa te gandesti bine ce vrei de la viata ta..e adevarat ca poate si celalalt se poate schimba dar intre tine si sotul tau este o diferenta de varsta si poate ca lui nu-i mai arde de dulcegarii..este o situatie cam nasoala sincer..nu vreau sa te dezamagesc dar daca are totusi o alta relatie? un barbat nu se indeparteaza fara motiv de sotia lui chiar daca este totusi o diferenta zic eu..gandeste-te acum mai bine cat esti singura ca daca mai vine si un copil o sa-ti fie si mai greu..cam asta iti pot spune sper sa te ajute la ceva..
dianatl
Postat pe 3 Mai 2010 20:57
De la: Fahnell, la data 2010-04-13 11:02:4310 ani dif....prea mult
deja e o generatie diferenta.niciodata dif asa mari intre parteneri nu au dus la nimic bun



adevarat!!!! intre mine si al meu sunt 6 ani si se simte.dar relatia rezista pentru k a aparut un copil si m am maturizat eu mult, nu mai vreau distractii si nu mai am timp sa ma gandesc ca nu ma alinta sau nu se mai comporta ca la inceput. treaba e ca indiferent de varsta lucrurile se schimba , la inceput toata lumea ne aratam partile bune si ne straduiam sa dam bine in fata celor care conteaza pt noi. atunci cand ii avem ne culcam pe o utreche nu mai tb sa luptam. nu stiu ce sa zic, dar totusi pt cateva discutii la tel... mai gandeste te...
salitos
Postat pe 4 Mai 2010 13:54
te-ai gandit k ar avea p altcineva? inceark sa discuti kt mai serios cu el, spune-i c t nemultumeste. fa-l sa comunice, altfel nu va mai rezista relatia si nici tu nu poti trai asa pt k esti tanara.
FA-L SA COMUNICE. Sper sa fie bine. Succes si astept sa vad ce ai rezolvat . poop
kudika011071
Postat pe 4 Mai 2010 14:53
Buna am citit sfaturile voaste acum cu asta ma lupt sa imi salvez casnicia ,incerc si iara incerc sa vb cu el.in legatura cu celalant nu sotul nu stie nimk ..si in legatura cu ce sa scris mai in sus si eu mam gandit ca nu cunva sa fi vazut la fostul ce imi lipseste acasa si cu schimbarea, schimbarea lui a inceput de cand au inceput pregatirile de nunta totul a decurs treptat ,eu mam gndit ca poate si stresul si emotile in prag de nunta si de aia nu mai avea chef de mine dar din pacate comportamentul lui au fost din ce in ce mai rau a devenit din ce in ce mai rece cu mine ....! mi-am gasit un loc de munk si sper sa ma ajute sa imi ocup timpul cu toate ca nu sunt paranoica sa cred ca totul se petrece doar in mintea mea si ca am mai mult timp de gandire.Eu am apelat la dumnevoastra pt un sfat chear simt k am nevoie de un ajutor pt ami salva casnicia nu vreau sa fug la orice greutate in bratele altui barbat dar tr sa ma gandesc bn ca nici nu vreau sa fi nefericita si sa nu am ce imi doresc pt a avea o familie fericita .Am sa incerc sa iau eu initiativa cu toate ca a mai incercat si de multe ori a fost un esec dar voi mai incerca .O sa va tin la curent .Multumesc tuturoro pentru sfaturi si va doreesc numa bine
oryana_1988
Postat pe 4 Mai 2010 18:20
Toate aspectele conduc la concluzia ca trebuie sa comunicati,scoate-l din carapacea lui si discutati serios,altfel nu o sa stii ce se afla in mintea lui!
Si noi iti dorim numai bine oryana si sa ai o viata frumoasa si implinita!
kritzia
Postat pe 4 Mai 2010 21:14
eu zic sa te gandesti mai bine, sa nu-ti para rau mai tz....stii cateodata intr-o relatie se intampla ca doar unul din partneri sa depuna mai mult efort....eu zic sa incerci tu, nu te mai gandi la celalalt...e normal ca celalalt sa fie asa ptr ca nu te are langa el, ptr ca nu a0ti terminat ce incepusera-ti aku ceva timp....dar nu te lasa pacalita crezand ca poate cu x, y sau z lucur vor sta altfel peste ceva timp.Fa-i suprize sotului, incearca dif lucur si vezi cum decurg lucuruile...invata-l sa stie cum ai nevoie sa fii iubita..............stiu ca pare idiotica ideea dar asa e viata uneori...pana la urma sunteti sot si sotie si la bune si la rele asa ca nu vad de ce nu a-ti rezolva sit.bafta
jeanpierre
Postat pe 5 Mai 2010 19:35
A trecut o luna si ceva de cand ma lupt pt ami salva casnicia in aceasta luna nu a mai vb deloc cu aceel baiat.Sincer ii duc lipsa foarte tare,mi dor de el de tot e insemna el nu stiu ce sa fac....
oryana_1988
Postat pe 20 Iunie 2010 22:11
Salut Ma numesc Eva si nu te condamn,din contra ,chiar te inteleg.Pt o relatie buna ,trebuie sa fie o comunicare si pentru placere,teoria mea este ,,pentru a simti placere ,trebuie sa oferi placere,, Daca crezi ,ca ai incercat si nu ti sa raspuns ,cu aceias moneda,LASO BALTA.Atunci cauta intelegerea ,in alta parte.Nu merita sa te sacrifici,viata este atat de scurta si cu trecerea timpului ,o sati para rau ca nai incercat.Cred ca nai nimica de pierdut,din contra ,ai de invatat cum sa-ti traiesti viata ,asa cum ar trebui ,sa ne-o traim toate femeile.Iti doresc multa sanatate si zile insorite
kudika174295
Postat pe 28 Iunie 2010 22:19
va multumesc din suflet pt tot.Tin sa precizez ca noi nu am mai facut dragoste de 2 luni si sapt asta sa gandit ca ar fi cazul sa incercam ...sincer nu as fi vrut dar am zis sa incercam ...a fost un esec totul pe langa faptul k nu a existat preludiu decat foarte putin eu nu mam putut excita deloc pana la sf contactului sexual nu stiu ce sa intampla nu am simtiti nimk nici nu am simtit nevoia de a face dragoste dupa aceele 2 luni ..poate ca e o problema cu mine inainte avem alt apetit sexual(k sa ii zic asa)acum in ultima perioada nu stiu exact ce mi se intampla.aaa si in legatura cu comportamentul sotului e foarte foarte putin schimbat aproape ca nu se vede si nu se simte schimbarea dupa toate discutile avute.o seara placuta
oryana_1988
Postat pe 2 Iulie 2010 21:04
De la: oryana_1988, la data 2010-04-11 15:25:31Buna am o relatie de 5 ani cu sotul meu si suntem casatoriti de5luni el are 32 de ani si eu 22 de ani ,vreua sa va zis ca cu mult timp in urma am cunoscut un baiat ma atras am facut si dragoste si pt mn este baiatul perfect si nicI pna acum nu il pot uita .Sotul meu sa schimbat enorm dupa casatorie e rece cu mine ,distant paraca avem 50 de ani de la casatorie haide-ti sa va dau un ex cum e o zi normala din viata noastra.Vine de la servici la 16.00 ajunge acasa ma pupa ii pun sa manace ,dupa ce a terminat de mancat se pune la pc sau se pune in pat la tv sau isi gaseste de lucru pe afar (k noi stam la curte)orele zis trec vine seara ne pune in pat ne uitam la tv pana adormim si ma mai pupa cand vine a doua zi de la servici viata sexuala e cam varza adik avem contact cam o data pe luna si bine intales ca preludiu foarte putin eu imi doresc sa fie tandru sa ma sarute sa fie atent la fiecare particica a corpului pe cand el nu...nici in pat nu ma multumeste si mai nou nici in viata de zi cu zi eu mi-as dori sa ma alinte sa ma resfete sa ma tina in brate sa-mi sopteasca vorbe dulci tin sa precizez inainte de casatorie nu era asa.eu de un timp as putea sa zic ca chear duc lipsa la atenti si vb dulci ,baiatul de care vam vb mai sus nu stiu daca il plac sau nu dar pur si simplu imi vb asa cum mi-ar fi placut sa imi vb sotul meu e ff atent ma iubeste enorm si de lucrul asta nu ma pot indoi vb foarte mult timp latelefon nu ne-am mai vazut cu toate ca daca ias zice sa ne vedem ori unde in lumea asta el ar veni ...acum satu de multe ori si ma ganndesc oare am facut bine ca mam casatorit ?am incercat sa vb cu sotul de nemultumirile mele si tot timpul imi spune ca mi se pare mie ca dragoste nu ti-o expirimi doar prin gesturi tandre ci prin multe alte lucruri am ajuns sa ii zic iama in brate si cand ma ia in brate zici ca tine un stalp adik nu ma face sa simt nimk ...simt ca ma loat in brate ca iam zis eu nu ca si+ar fi dorit si el,el sutine ca ma iubeste dar eu sincer am inceput sa ma indoiesc,....baitul cu cel care vb la tel e exact cum mi+as fi dorit ma face sa ma simt k pt el sunt cea mai frumoasa ma alinta ii instare de orice pt mn ...nu stiu ce sa fac mi frica ca toata viata mea sa fie la fel cu sotul meu nu mai stiu ce sa fac .AJUTATI-MA


sa-ti platim abonamentul la telefon?
mitura
Postat pe 2 Iulie 2010 21:08
De la: mitura, la data 2010-07-02 21:08:03

sa-ti platim abonamentul la telefon?

zapacita mica esti in bani, ai? io's mai zgarcita, nu dau nimic
miss_darine
Postat pe 2 Iulie 2010 21:09
De la: miss_darine, la data 2010-07-02 21:09:57
De la: mitura, la data 2010-07-02 21:08:03

sa-ti platim abonamentul la telefon?

zapacita mica esti in bani, ai? io's mai zgarcita, nu dau nimic


no,servus,darine(nu stiu cum nu-mi iese din cap asta azi )
mitura
Postat pe 2 Iulie 2010 21:15
e mana sparta mitu in seara asta!
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 21:16
De la: mitura, la data 2010-07-02 21:15:21

no,servus,darine(nu stiu cum nu-mi iese din cap asta azi )

recomand o slujba de exorcizare
miss_darine
Postat pe 2 Iulie 2010 21:17
De la: Barbie30, la data 2010-07-02 21:16:31 e mana sparta mitu in seara asta!


hai,ma ca nu castig mult...
...contribuim cu totii in mod egal,pai se poate sa nu ajutam cand e nevoie?
mitura
Postat pe 2 Iulie 2010 21:20
De la: miss_darine, la data 2010-07-02 21:17:24
De la: mitura, la data 2010-07-02 21:15:21

no,servus,darine(nu stiu cum nu-mi iese din cap asta azi )

recomand o slujba de exorcizare


crezi ca gasim un preotel mai de Doamne-ajuta??
mitura
Postat pe 2 Iulie 2010 21:21
e denis pericol public pe aici cred
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 21:24
De la: mitura, la data 2010-07-02 21:21:33

crezi ca gasim un preotel mai de Doamne-ajuta??

io stiu ca doar catolicii se ocupa de exorcizari..si tu stii ca astia sunt maritati cu D-zeu da' un investitor strain ceva, nu te-ar ajuta mai mult?
miss_darine
Postat pe 2 Iulie 2010 21:26
sper sa nu apara ca iar imi ciufuleste pampersu`
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 21:27




de asta uitasem.......imi cer scz Denis ...trebuia propus la'' mister'' Kudika!!!! e si el un fenomen ....lupta pentru ''tronare''
anastasia_m
Postat pe 2 Iulie 2010 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
remuscari....grave 91 De la: scorpyoW 2 Iunie 2009 23:46
CE PARERE AVETI DESPRE HOMOSEXUALITATE? 345 De la: Limbu 12 Decembrie 2009 02:53
Intrebare de baraj :) 6 De la: geo_reincarcat_iara 30 Aprilie 2010 21:49
Amante & Amanti 62 De la: myRakoL 18 Noiembrie 2012 16:03
sex in trei 41 De la: valy90 21 Ianuarie 2011 16:49