Setari Cookie-uri

va rog ajutati-ma ,nu ma codamnati

De la: oryana_1988, la data 2010-04-12 18:15:01treaba asta dureaza de vro 3 luni sincer atentia celulaint exista de vrun an dar sotul meu sa schimbat de vor 3,4 luni....am incercat sa vin cu idei de ex iam lasat un bilet dimnineata inainte sa plece la servici un bilet pe care scria te astept acasa cat mai repede ...eu ma asteptam cnad ma trezesc cand vb la tel sa imi zica ceva dar el sa comportat ca si cum nu lar fi vazut si lam intrebat ai vaztul biletul la care mia ras da si a inceput sa rada .....si sincer ma descurageaza sa ii mai fac mici surprize care conteaza enrom intr-o relatie


Acum, nu ca vreau sa fiu rautacios, sau doar fac umor ifetin(cum considera unii, pe care o sa ii am in blacklist vreo 400 de ani), dar... te-ai gandit macar o clipa ca poate sotul tau nu a inteles ce i-ai scris in mesajul ala? Stii tu, e greu cu scrisul... mai ales cand te concentrezi sa exprimi sentimente, trairi si uiti sa fii coerenta. Tuturor ni se intampla.
MSK
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:33
recent am auzit pe cineva la tv ca prima casatorie, primul sot e asa de forma, de incercat, de pregatit terenul. si se pare ca a avut dreptate. fetele la prima casatorie fug dupa unul bani si se asteapta ca barbatul sa se sufle la putzulica 24/24, cum nu sunt multumite isi gasesc un alt fraier, mai saracutz, dupa ce le indoaie ala bine si le'o da la buci pana nu mai poate la fetitze le chioraie matzele de foame si atunci isi dau seama ca de fapt tot primul era mai bun, ca avea bani. cam asta e si cazul tipei ce a deschis topicul.... sigur nu ma insel...
Shhh
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:13
si eu am fost casatorita tot 5 ani cu un barbat mai mare cu un an decit mine ,pot sa spun doar ca barbatii nu se schimba asta mi a demonstrat o de multe ori eu faceam dragoste foarte des dar nu mai era placerea de la inceput era monotonie si nu ma mai trata ca inainte nu ma mai iubea ca inainte nu stiu ce sa intimplat dar am inceput sa ne racim unul de altul si am zis ca e mai bine sa ma despart decit sa stam asa pentru totdeauna. gindestete ca asa o sa fie mereu sotul tau doar daca nu vorbesti cu el deschis si ii spui adevarul de ceea ce simpti fata de el poate al tau se poate schimba daca te iubeste vorbiti deschis poate mai e o sansa pentru voi asta daca si tu il mai iubesti.sper sa ai noroc mai mult decit mine.mie nu imi pare ru ca m am despartit ca vreau sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu si sa simpt ca traesc.ai grija de tine .
simons
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:03
De la: simons, la data 2010-04-15 17:03:43si eu am fost casatorita tot 5 ani cu un barbat mai mare cu un an decit mine ,pot sa spun doar ca barbatii nu se schimba asta mi a demonstrat o de multe ori eu faceam dragoste foarte des dar nu mai era placerea de la inceput era monotonie si nu ma mai trata ca inainte nu ma mai iubea ca inainte nu stiu ce sa intimplat dar am inceput sa ne racim unul de altul si am zis ca e mai bine sa ma despart decit sa stam asa pentru totdeauna. gindestete ca asa o sa fie mereu sotul tau doar daca nu vorbesti cu el deschis si ii spui adevarul de ceea ce simpti fata de el poate al tau se poate schimba daca te iubeste vorbiti deschis poate mai e o sansa pentru voi asta daca si tu il mai iubesti.sper sa ai noroc mai mult decit mine.mie nu imi pare ru ca m am despartit ca vreau sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu si sa simpt ca traesc.ai grija de tine .

.....am si eu ceva de zis....cand se casatoresc 2 oamnei....barbatul isi zice in sinea lui si spera ca....femeia lui nu se va skimba si va ramane asa cum a luato.....dar ea se skimba....iar femeia isi zice si spera in sinea ei ca barbatul pe care l a luat se va da pe brazda si se va skimba dupa cum ii sunt planurile ei....dar ca sa vezi ....rareori barbatii se skimba....asa ca se constata dupa catva ani ....ca lucrurile nu merg in directia in care si au propus si au sperat ei.....astai viata ce sa i faci.....
gratuit89
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:31

Scuza-ma ca ma bag, dar, te-ai gandit si tu ca, POATE.... sotul tau si-a cam dat seama ca-l ii cam pui coarne, si, POATE d-aia se poarta asa rece cu tine????? Adica, nu stiu, ma gandesc si eu asa... Fiind mai in varsta ca tine, e clar ca e mai trecut prin viata, si POATE si-a dat seama ca tu te intretii, chiar si doar la telefon, cu altul, mai de varsta ta? In cazul in care si-a bagat un pic nasul prin telefonul tau, o fi vazut apeluri, mesaje, chestii,... si si-o fi dat seama, ca doar e mai copt la minte... Poate inca se mai gandeste daca mai are rost sa ramaneti impreuna, sau nu.
Parerea mea e ca in cuplul vostru, comunicarea e ZERO, si in general,asta se datoreaza diferentei de varsta. Vorbeste cu el, incercati sa ajungeti la un consens. Daca nu, vedeti-va fiecare d-ale voastre.

Stii, in unele cazuri, barbatul nu se raceste asa, decat in cazul in care partenera lui a sfeclit-o cu ceva si el a aflat... si invers e valabil, apropo...

Vorbeste cu el, si vedeti ce e de facut!

Bafta :)

cristina_xxx2006
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:16
nu el nu stie nimk din toaate astea .Mi-a propus cat timp voi incerca sa imi salvez casnicia voi inceta sa vb cu celalant ........Va multumesc
oryana_1988
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:26
poi oryana draga..tu l-ai cam inselat ,degeaba zici ca nu ! si daca te-ai maritat de 5 luni si sotul tau s-a schimbat dupa casatorie ma intreb ce te-a impins sa-l inseli ?
e foarte bine ca ceri ajutor si sfaturi , asta inseamna ca inca tii la el si la casnicia voastra ...
e foarte bine ca il scoti pe celalt din aceasta ecuatie , nu prea are ce cauta aici :)
discutia cu sotul tau trebuie sa fie directa si la subiect , noi barbatii nu prea percepem semnalele subtile :) spune-i ca te simti neglijata si tot ce ne-ai spus si noua aici
problemele sunt 3 :
atitudinea sotului
relatia ta cu celalt
varsta-dar nu diferenta de varsta dintre voi -ci varsta ta , cred ca esti cam prea tinerica pentru un mariaj
northstar
Postat pe 2 Mai 2010 00:17
cum sa fie sotul tau iubitor? in general animalele cu coarne nu stau impreuna. si cam atat am avut de zis . nu am idee cum te-ai comporta tu daca ai avea coarne
kudika129609
Postat pe 2 Mai 2010 09:44
imi pare rau......nici tu nu il mai iubesti.....asta e parerea mea........in timp dragostea se duce sau devine mai puternica......nu mai pierde timpul ptr ca viata e frumoasa si merita sa o traiesti......nu neaparat alaturi de acel baiat...........trebuie sa simti ca traiesti.......dar nu inainte de a fi sigura ca nu ti mai iubesti sotul
19821982
Postat pe 2 Mai 2010 09:44
Din punctul meu de vedere ar fi sa te desparti de sotul tau. Acum si nu mai tarziu. Exact asa ca tine am patit si eu. M am casat la 21 de ani cu un barbat mai mare cu 10 ani. Faza e ca a fost un mare atasament p care l am simtit fata de el , nu iubire. Se rel noastra era ff simpla. Sexul era la cateva luni. Dar dupa vreo 5 ani m am indragopstit de un tanar de varsta mea. Asa am cunoscut dragostea si am realizat ca pe el nu l am iubit asa cum e intr un cuplu. Dragoste efectiva! Asa ca am divortat si am ramas cu cel cu care sunt acum. Avem deja 4 ani de cand suntem impreuna. Evident si aici cu peripetii dar de alta natura. Dar cel putin acum pot sa spun ca IUBESC, ceea ce conteaza f mult intr o relatie. Eu zic ca esti fff tanara acum. Eu am 29 :d....Si daca nu e baiatul asta pe care l ai cunoscut , poate va fi altul. Dar cand vei iubi, ai sa divortezi, oricum. Oricum e mare dif de varsta dintre voi deci oricum rel e sortita esecului. Parerea mea! O spun din proprie experinta! Cu bine!
Plopia
Postat pe 2 Mai 2010 09:48
greseala a fost ca nu te ai casatorit din dragoste.......sunt de parerea ca nu trebuie sa te casatoresti decat in momentul cand esti pe deplin fericita......si asta simti.........tu nu esti....eu asta vad din ceea ce spui tu.........iar daca faci din sex o adevarata arta barbatul nu te inseala ptr ca nu mai poate......trebuie sa descoperi prin comunicare ce ii place trebuie sa nu ai limite.........e barbatul care te iubeste nu?doar de asta te ai casatorit...........sa stii intottdeauna ca nu poti cere mai mult decat oferi.......pupici

19821982
Postat pe 2 Mai 2010 09:51
De la: oryana_1988, la data 2010-04-11 15:25:31Buna am o relatie de 5 ani cu sotul meu si suntem casatoriti de5luni el are 32 de ani si eu 22 de ani ,vreua sa va zis ca cu mult timp in urma am cunoscut un baiat ma atras am facut si dragoste si pt mn este baiatul perfect si nicI pna acum nu il pot uita .Sotul meu sa schimbat enorm dupa casatorie e rece cu mine ,distant paraca avem 50 de ani de la casatorie haide-ti sa va dau un ex cum e o zi normala din viata noastra.Vine de la servici la 16.00 ajunge acasa ma pupa ii pun sa manace ,dupa ce a terminat de mancat se pune la pc sau se pune in pat la tv sau isi gaseste de lucru pe afar (k noi stam la curte)orele zis trec vine seara ne pune in pat ne uitam la tv pana adormim si ma mai pupa cand vine a doua zi de la servici viata sexuala e cam varza adik avem contact cam o data pe luna si bine intales ca preludiu foarte putin eu imi doresc sa fie tandru sa ma sarute sa fie atent la fiecare particica a corpului pe cand el nu...nici in pat nu ma multumeste si mai nou nici in viata de zi cu zi eu mi-as dori sa ma alinte sa ma resfete sa ma tina in brate sa-mi sopteasca vorbe dulci tin sa precizez inainte de casatorie nu era asa.eu de un timp as putea sa zic ca chear duc lipsa la atenti si vb dulci ,baiatul de care vam vb mai sus nu stiu daca il plac sau nu dar pur si simplu imi vb asa cum mi-ar fi placut sa imi vb sotul meu e ff atent ma iubeste enorm si de lucrul asta nu ma pot indoi vb foarte mult timp latelefon nu ne-am mai vazut cu toate ca daca ias zice sa ne vedem ori unde in lumea asta el ar veni ...acum satu de multe ori si ma ganndesc oare am facut bine ca mam casatorit ?am incercat sa vb cu sotul de nemultumirile mele si tot timpul imi spune ca mi se pare mie ca dragoste nu ti-o expirimi doar prin gesturi tandre ci prin multe alte lucruri am ajuns sa ii zic iama in brate si cand ma ia in brate zici ca tine un stalp adik nu ma face sa simt nimk ...simt ca ma loat in brate ca iam zis eu nu ca si+ar fi dorit si el,el sutine ca ma iubeste dar eu sincer am inceput sa ma indoiesc,....baitul cu cel care vb la tel e exact cum mi+as fi dorit ma face sa ma simt k pt el sunt cea mai frumoasa ma alinta ii instare de orice pt mn ...nu stiu ce sa fac mi frica ca toata viata mea sa fie la fel cu sotul meu nu mai stiu ce sa fac .AJUTATI-MA




Of, in ce limba ai scris?! Greu e cu romana asta...! In sfarsit, probabil ca s-a plictisit de tine, de relatie, de tot si acum cauta o evadare! Tu il inseli, pun pariu ca si el face acelasi lucru... De ce mai stati impreuna?! Bine ca nu aveti copii, ca ar fi si mai trist! Nu pot sa inteleg de ce v-ati mai casatorit! Ca sa aveti de cine divorta?
Micael
Postat pe 2 Mai 2010 10:35
BUNA,AM CITIT MESAJUL TAU VREAU SA ITI SPUN DE LA INCEPUT CA NU VREAU SA TE JUDEC SI NICI SA TE SUPAR ,DAR TIE TI SE PARE NORMAL CEEA CE FACI? DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE GRESESTI,CUM TEAI SIMTI TU SA AFLI CA BARBATUL CU CARE STAI TE INSALA?SAU TEA INSELAT.SA STII CA DACA CEI DIN JURUL NOSTRU NU NE IUBESC ASA CUM NE DORIM NOI ASTA NU INSEAMNA CA NU IUBESC SI EI,SI ACELE CUVINTE PE CARE VREI TU SA LE AUZI IN FINAL SANT DOAR VORBE.ESTE FOARTE NORMAL SA NU ITI MAI CONVINA RELATIA IN CARE ESTI IMPLICATA ATATA TIMP CAT AI SI PE ALCINEVA SI CE ESTE MAI GRAV ESTE CA FACI COMPARATIE INTRE EI,SI EU AM AVUT O PROBLEMA DE GENUL ASTA DAR LA MINE A GRESIT SOTUL MEU EL A FOST CEL CARE MA INSELAT,MA SIMTEAM SINGURA SI NEGLIJATA AM STAT DE VB CU EL AM INCERCAT SAI EXPLIC PUNCTUL MEU DE VEDERE CE VREAU DE LA VIATA SI AM INTREBAT CREZI CA POTI SA IMI OFERI CEEA CE VREAU SAU NU?RASPUNSUL DIN PARTEA LUI A FOST DA PENTRU CA DACA NU IN SECUNDA CEALALTA PLECAM NU ESTE NORMAL SA STAM CU CINEVA CU CARE NU NE SIMTIM BINE ,DAR INCEARCA PRIMADATA SA ITI SALVEZI CASATORIA CA SA REGRETI MAI TIRZIU,PENTRU CA IN GENERAL TOTI BARBATI SANT LA FEL,INCEARCA SA FI MAI DULCE CU EL SA FII MAI SEXI INCEARCA SAI DAI TU LUI CEEA CE ITI DORESTI TU,SI INTRO ZI CU SIGURANTA VEI FI RASPLATITA LA FEL,INVATA SA DAI NU ASTEPTA DOAR SA PRIMESTI. BAFTA
kudika021755
Postat pe 2 Mai 2010 10:48
nu este nimic de judecat,nu conteaza varsta sau cati ani ati avut inainte de casatorie?
tu te-ai intrebat daca inainte de casatorie faceai acelasi lucruri?
te-ai intrebat poate are anumite probleme pe care nu vrea sa ti le spuna sa nu fi suparata si tu?
de ce imediat dai vina pe el?poate ai si tu o anumita vina,poate te-ai schimbat si tu ?tu ce ai facut sa iesi din monotonia asta??incearca sa te gandesti inainte sa acuzi??poate el stie ceva ce tu nu stii
incearca sa vb cu el,dar nu sa-l acuzi sau te acuze
incearca sa il vrajesti ca inainte
incearca sa vezi cum era relatia ta inainte casatorie
nu ai de unde sa stii,poate dai cu piciorul la jumatatea viieti tale
din cate am inteles,nu te bate ,nu bea
incearca sa iti dai seama ce vrei
tutuvicky
Postat pe 2 Mai 2010 11:55
plopia,nu conteaza varsta in dragoste
Sunt casatorita de 7 ani:eu 27 ani-el 42 ani,avem o fetita de 4 ani,ne intelegem de minune,ne surprindem mereu unul pe celalalt,vb orice problema avem...de serviciu(suntem asociati)de copil,de anumite probleme feminine-masculine.....este 14 ani diferenta intre noi darnu se vede pt ca el cand suntem in parc se comporta ca un pusti de 20 ani.....il iubesc si nu as vrea altul niciodata
este un sot minunat,un tata excelent si partenerul de afaceri ideal
tutuvicky
Postat pe 2 Mai 2010 12:03
Draga mea pov ta se asemeamana izbitor cu pov mea.M-am casatorit cu un barbat cu 8 ani mai mare ,am sperat ca timpul ,bucuriile si necazurile ne vor apropia dar.........ani au trecut si dupa 24 de ani de casnicie ,am renuntat,c-am trz ,dar imi doream o fam cu disperare.Am renuntat sa mai lupt pt ce nu aveam,suntem fiinte omenesti,avem nevoie de sex,de dragoste,de iubire ,avem nevoie sa stim ca apartinem cuiva si toate astea le constientizam mai mult atunci cand intalnim un ,,EL'' care ne arata ca viata poate fi si altfel traita,simntita.Acum dupa 24 de ani nu regret decat ca nu am avut curajul sa pun pct mai demult ,pt ca ani trec si nu iarta.Nu iti pot da sfaturi ,nimeni nu poate sa iti spuna ce ai de facut,doar tu stii ce este in inima si sfletul tau.Atat pot sa iti spun ca singuratatea in doi este ucigatoare,macina trupul si sufletul.
vaalmy
Postat pe 2 Mai 2010 12:08
Draga mea in cazul tau tu avand 22 de ani io zic ca te-ai luat prea devreme cu sotul tau si m ai e o problema ca daca el e asa acum iti dai seama cum o sa fie peste 2 ani sau cand o sa aveti copii?nu stiu de ce o tine toata lumea sus si tare cu pastrarea casniciei.tu esti tanara si daca barbatul tau nu mai e bun de nimic mai bine te desparti si gata atata timp cat intre voi nu este un copil.si nu o zic ca sa te combini cu pustiulica ala ca ala o sa treaca dar va aparea altul pana la urmaiar daca ti-ai inselat sotul deja acesta e inceputul sfarsitului,depinde de tine cand ii vei pune capat
flinxen
Postat pe 2 Mai 2010 13:57
draga mea,eu faceam sex de 3-5 ori in 24 de ore, cum sa faci doar odata pe luna, ori e impotent ,ori nu il atragi! ce-ar fi sa-l provoci putin sa-l faci sa te doreasca, mai apari si tu goala cand vrei ceva, mai fii cu initiativa, , poarta ceva sexy, mangaie-l cu intentie....intr-un cuvant trebuie sa fii femeie, sa nu se plictiseasca de tine, sa vezi ce rezultate aI! daca nu , atunci e un bou, scuza-ma ca doar nu e de piatra!
kudika081389
Postat pe 2 Mai 2010 15:37
DIFERENTELE INTRE VOI SUNT EVIDENTE DIN CE SPUI TU, NEVOILE TALE LA 22 DE ANI SUNT ALTELE,ALE LUI SUNT ALTELE, DE CE TE-AI MARITAT CU EL? DIN FELUL CUM SE COMPORTA,EU AM TRAS ALTA CONCLUZIE: A AFLAT DE RELATIA TA CU CELALALT, SAU ARE SI EL O ALTA RELATIE.... SI-ATUNCI .....VEZI CE FACI!
kudika168226
Postat pe 2 Mai 2010 15:40
Poate daca nu te`ai gandi atata timp la cel cu care vb la tel nici sotul tau nu tzi s`ar parea de 50 de ani. Itzi spun din experienta ca in momentul in care incepe sa`tzi placa de altcineva cel de langa tine are numai defecte. Intrerupe legatura cu celalalt shi dedicaii sotului tau tot timpul, nu cred ca daca`tzi cumperi o lenjerie intima frumoasa shi apari in fata lui nu simte nimic, nu cred ca daca te duci la salon shi faci ceva schimbari nu observa, poate shi tu greshshti undeva nu doar el. Eu zic sa``ncerci sa faci ceva pentru casnicia ta.....shtii cum e aia cu cioara de pe gard.
kudika066125
Postat pe 2 Mai 2010 17:30
De la: andreea_n_x, la data 2010-04-13 10:57:58nu stiu...dar..modelul asta de sot....cuminte si la/locul/lui si l/ar dori multe din cele care nu au nici un fel de liniste acasa....iara tu care il ai...nu esti multumita...cu riscul de a parea foarte dura....trebuie sa iti spun...ca ti s/a urat cu binele!


Nu stiu draga ,,andreea_n_x" daca tu pe de alta parte esti una din acelea care au avut ghinionul sa aiba sot betiv/violent/scandalagiu/viclean/cu comportament abuziv si duplicitar./..dar daca nu...ai cumva impresia ca linistea de acasa e singurul deziderat pe care si-l doreste o femeie in viata ei? Te inseli amarnic.
N-am fire de par in cap cate femei nefericite cunosc si au soti care le intretin perfect si au foarte multa liniste acasa.
Asa de multa incat unele cad in depresie si iau pastile in tentative de suicid, in nefericita idee ca aceea e o casnicie perfecta si ca e ea vinovata... ca asteapta mai mult sau prea mult de la viata (adica exact genul de expresii de intarire pe care le aduci tu mai sus prin opinia ta). Slava domnului ca nu a dat de una cu pareri ca tine amica ta, cand era in terapie psihica post suicid, atfel cred c-o comitea a doua oara, de data asta definitiv.
Ce zici de asta?
cristinarudi
Postat pe 2 Mai 2010 17:31
Daca vrei neaparat sa ramai cu sotul tau pregateste-i o surpriza cind vine de la servici. Pregateste-i de mincare ce-i place lui cel mai mult, pe o fata de masa rosie, cu luminarele, cu o sticla de sampanie, o lumina difuza si o muzica lenta,in surdina, imbraga-te intru-un neglije rosu, da-ti cu un parfum fin, lasa-ti parul desfacut pe spate (daca ai parul lung). CU ALTE CUVINTE FI SEXI. Iar cind incepi sa-i aduci mincarea atinge-i fata si mainile (din greseala) cu sanii tai, mai apleaca-te putin mai mult decit e cazul cind te prefaci ca ti-a cazut furculita pe jos.......Atinge-l pe sub masa cu piciorul, mingaie-i picioarele cu piciorul tau (A, am uitat! Ia-ti si niste pantofi cu tocuri de 10 cm, in picioare, rosii daca se poate si dres cu banda adeziva (de-aia care se lipesc sus, sti ce zic)), chestii de-astea, intelegi???????????? Daca nici atunci nu reactioneaza inseamna ca e un mare BOU si fa-i ce am eu la avatar. Si pleaca la maica-ta. Astept sa-mi spui rezultatul. Succes!!!
michon_11_71
Postat pe 2 Mai 2010 17:37
De la: kudika066125, la data 2010-05-02 17:30:18Poate daca nu te`ai gandi atata timp la cel cu care vb la tel nici sotul tau nu tzi s`ar parea de 50 de ani. Itzi spun din experienta ca in momentul in care incepe sa`tzi placa de altcineva cel de langa tine are numai defecte. Intrerupe legatura cu celalalt shi dedicaii sotului tau tot timpul, nu cred ca daca`tzi cumperi o lenjerie intima frumoasa shi apari in fata lui nu simte nimic, nu cred ca daca te duci la salon shi faci ceva schimbari nu observa, poate shi tu greshshti undeva nu doar el. Eu zic sa``ncerci sa faci ceva pentru casnicia ta.....shtii cum e aia cu cioara de pe gard.


Ce naive sunteti fetelor! Exact persoanele carora le merge in general bine si n-au avut nevoie sa recurga la lenjerii sexy si alte accesorii de momit barbatii, dau sfaturile acestea ,,incitatante"
Dar ar fi interesant de reflectat cum s-a ajuns in situatia ca o femeie sa fie nevoita sa traga de un barbat.
Asa e cumva normal?
N-au dreptate cele care inseala atunci?
cristinarudi
Postat pe 2 Mai 2010 17:54
Simti ca tine in brate un stalp si nu pe tine ??? Da , pentru ca nu doreste atingerea- o ceri tu. E rece si gata. El e multumit de cum traieste ? Sau are deja ochii in alta directie ? Inseala-l sau lasa-l sau si una si alta . Bafta !
cammel63
Postat pe 2 Mai 2010 18:08
De la: kudika081389, la data 2010-05-02 15:37:09 draga mea,eu faceam sex de 3-5 ori in 24 de ore, cum sa faci doar odata pe luna, ori e impotent ,ori nu il atragi! ce-ar fi sa-l provoci putin sa-l faci sa te doreasca, mai apari si tu goala cand vrei ceva, mai fii cu initiativa, , poarta ceva sexy, mangaie-l cu intentie....intr-un cuvant trebuie sa fii femeie, sa nu se plictiseasca de tine, sa vezi ce rezultate aI! daca nu , atunci e un bou, scuza-ma ca doar nu e de piatra!


Haida de....fetelor! 3 -5 ori !!!???....Exista atractie deosebita in unele cupluri, dar aceea e ,,cotaiala iepureasca", nu dragoste! La naiba cand fac dragoste cu un om, imi trebuie ore intregi de preludiu si de zvapaiala... ca sa o fac de 3-5 ori pe zi inseamna ca n-as mai face nimic altceva nici ziua aceea si poate nici in urmatoarele, nicidecum n-ar tine ceva asa multa vreme.
De ce trebuie sa ajungi sa tragi de un barbat? Nu te mai doreste? Exista atatea solutii. Nu realizati ca atunci cand doi oameni ajung sa se gandeasca la ce e de facut, nu a mai ramas aproape nimic de facut? Voi de zicala ca: ''ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust", ati auzit?
cristinarudi
Postat pe 2 Mai 2010 18:13
De la: oryana_1988, la data 2010-04-11 15:25:31Buna am o relatie de 5 ani cu sotul meu si suntem casatoriti de5luni el are 32 de ani si eu 22 de ani ,vreua sa va zis ca cu mult timp in urma am cunoscut un baiat ma atras am facut si dragoste si pt mn este baiatul perfect si nicI pna acum nu il pot uita .Sotul meu sa schimbat enorm dupa casatorie e rece cu mine ,distant paraca avem 50 de ani de la casatorie haide-ti sa va dau un ex cum e o zi normala din viata noastra.Vine de la servici la 16.00 ajunge acasa ma pupa ii pun sa manace ,dupa ce a terminat de mancat se pune la pc sau se pune in pat la tv sau isi gaseste de lucru pe afar (k noi stam la curte)orele zis trec vine seara ne pune in pat ne uitam la tv pana adormim si ma mai pupa cand vine a doua zi de la servici viata sexuala e cam varza adik avem contact cam o data pe luna si bine intales ca preludiu foarte putin eu imi doresc sa fie tandru sa ma sarute sa fie atent la fiecare particica a corpului pe cand el nu...nici in pat nu ma multumeste si mai nou nici in viata de zi cu zi eu mi-as dori sa ma alinte sa ma resfete sa ma tina in brate sa-mi sopteasca vorbe dulci tin sa precizez inainte de casatorie nu era asa.eu de un timp as putea sa zic ca chear duc lipsa la atenti si vb dulci ,baiatul de care vam vb mai sus nu stiu daca il plac sau nu dar pur si simplu imi vb asa cum mi-ar fi placut sa imi vb sotul meu e ff atent ma iubeste enorm si de lucrul asta nu ma pot indoi vb foarte mult timp latelefon nu ne-am mai vazut cu toate ca daca ias zice sa ne vedem ori unde in lumea asta el ar veni ...acum satu de multe ori si ma ganndesc oare am facut bine ca mam casatorit ?am incercat sa vb cu sotul de nemultumirile mele si tot timpul imi spune ca mi se pare mie ca dragoste nu ti-o expirimi doar prin gesturi tandre ci prin multe alte lucruri am ajuns sa ii zic iama in brate si cand ma ia in brate zici ca tine un stalp adik nu ma face sa simt nimk ...simt ca ma loat in brate ca iam zis eu nu ca si+ar fi dorit si el,el sutine ca ma iubeste dar eu sincer am inceput sa ma indoiesc,....baitul cu cel care vb la tel e exact cum mi+as fi dorit ma face sa ma simt k pt el sunt cea mai frumoasa ma alinta ii instare de orice pt mn ...nu stiu ce sa fac mi frica ca toata viata mea sa fie la fel cu sotul meu nu mai stiu ce sa fac .AJUTATI-MA
Divorteaza esti curva de cariera ,n-are rost sa te'ncurci ,fa-ti viata si cand te saturi de umblat din p...la-n p...la aseaza-te la casa ta !!!!!
cristinxxx
Postat pe 2 Mai 2010 18:33
iti multumesc din suflet pentru sfat si idei ,promit sa o pun in aplicare si apoi iti voi raspunde cum a fost :)
oryana_1988
Postat pe 2 Mai 2010 20:24
Ști ceva ? Singuru ajutor pe care eu unul ți-l pot da este: TU ești în mãsurã sã decizi dacã vrei sã mai rãmîi alãturi de el,nu eu sau cei dupa topic.
crystyanr
Postat pe 2 Mai 2010 20:25
auzi stii ce te rog eu nu am jignit pe nimeni te rpg controleaza-te eu am cerut un sfat si nu cred ca esti tu in masura sa raspunzi defapt nu stiu ce cauti aici...pe bune te rog abtinete la asemenea mesaje
oryana_1988
Postat pe 2 Mai 2010 20:28
sincer eu nu cred k e vb de varsta ,adica k este imatura deoarece are 22 de ani.eu am 23 si sunt maritata de un an .il cunosc pe sotul meu de la 16 ani si pot spune k si dupa atatia ani,ne iubim k la inceput.e la fel de atent cu mine,imi vb la fel de frumos,ma alinta in fiecare zi,ma respecta.diferenta intre noi 2 este k eu nu i-am fost niciodata infidela,nici macar prin convorbiri telefonici cum zici tu.am comunicat intotdeauna.parerea ma este k si tu gresesti vorbind cu acel baiat.probabil iti baga tot felul de idei in cap si nu e bine.pe de alta parte sotul tau mai mult k sigur are pe altcine de altfel ,ori e bolnav si nu exinta comunicare intre voi k sa-ti spuna k altfel nu cred k un tip de 32 de ani sau cat ai zis k are simte nevoia sa faca sex doar o data pe luna.imi pare rau k ti-am zis asta dar e puru adevar.sa ai o zi buna!
caldaroiu_yahoo_com
Postat pe 2 Mai 2010 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E gay, bisexual, sau e doar o chestiune....nu stiu cum sa o numesc? 23 De la: kudika_34152 14 Mai 2013 13:43
buna 19 De la: rosemery 17 Februarie 2009 16:24
ejaculare 36 De la: pasarik69 25 Noiembrie 2009 14:15
Orgasm sau nu? 18 De la: kudika_934107 20 Septembrie 2013 15:24
primul pas...sau ceav de genu! 19 De la: kudika021090 4 Mai 2009 21:53