Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...
deea_nebunatik
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:51
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...


si el te iubeste. pe tine, pe nevasta-sa si pe inca vreo 2-3 ca tine
Tazmanian
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:54
da ai dreptate, cand a impartit d-zeu iubirea tie ti-a dat una singura si aia schioapa mai mult ca sigur ca nu vei mai putea iubi un alt barbat sau poate, daca te rogi si dai acatiste te vei indragosti din nou tot de unul insurat , daca tot iti plac astia
miss_darine
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:08
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...


vrei un sfat?,,,,,,,,,,,,,,,,,hai ca-s darnica si tzi-l dau:ramai amanta toata viatza pentru ca vezi tu loc pentru tine nu va fi niciodata in acest trio(sotz+sotzie+copil) dar tu-l iubesti si nu potzi concepe viatza fara el asa ca fata mea sacrifica-te pentru "binele" omului iubit si fi a cincea roata la carutza pentru cat timp numai tu vei sti(adica atunci cand te vei trezi la realitate) pana una alta te rog sa ma scuzi ca am avut "nesimtzirea" sa nu itzi plang de mila
Dontyyy
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:12
De la: Dontyyy, la data 2010-04-13 09:12:38
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...


vrei un sfat?,,,,,,,,,,,,,,,,,hai ca-s darnica si tzi-l dau:ramai amanta toata viatza pentru ca vezi tu loc pentru tine nu va fi niciodata in acest trio(sotz+sotzie+copil) dar tu-l iubesti si nu potzi concepe viatza fara el asa ca fata mea sacrifica-te pentru "binele" omului iubit si fi a cincea roata la carutza pentru cat timp numai tu vei sti(adica atunci cand te vei trezi la realitate) pana una alta te rog sa ma scuzi ca am avut "nesimtzirea" sa nu itzi plang de mila

azi suntem niste dragalashe numai sfaturi unu' si unu' trantim cu larghete
miss_darine
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:15
De la: miss_darine, la data 2010-04-13 09:15:50
De la: Dontyyy, la data 2010-04-13 09:12:38
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...


vrei un sfat?,,,,,,,,,,,,,,,,,hai ca-s darnica si tzi-l dau:ramai amanta toata viatza pentru ca vezi tu loc pentru tine nu va fi niciodata in acest trio(sotz+sotzie+copil) dar tu-l iubesti si nu potzi concepe viatza fara el asa ca fata mea sacrifica-te pentru "binele" omului iubit si fi a cincea roata la carutza pentru cat timp numai tu vei sti(adica atunci cand te vei trezi la realitate) pana una alta te rog sa ma scuzi ca am avut "nesimtzirea" sa nu itzi plang de mila

azi suntem niste dragalashe numai sfaturi unu' si unu' trantim cu larghete


ma simt atat de darnica!!! nu stiu de ce dar am devenit tare "alergica" la probleme de genul asta urmatoarea la rand!!!
Dontyyy
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:22
Salut!
Vrei sfaturi in situatia ta_E gre!Tu crezi acum ca te-ai indragostit de el cel cu obligatii si nu mai poti trai fara el>Asa vezi acum lucrurile...peste un timp cand el va incepe o noua relatie cu alta-tot amanta-ai sa vezi altfel lucrurile...Daca nu renunta la familie pt tine nu-i copilul de la mijloc de vina...NU!!!O vrea pe sotia lui alaturi iar tu doar un refugiu,ai 20 ani...esti proaspata...dar curand va gasi alta ca si tine.Doare sau nu astia sunt BARBATII infideli!!!
kudika091680
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:31
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...

si ce sfat mai vrei cand tu stii deja ce o sa faci?
cel mai corect ar fi sa renunti la el si sa gasesti pe unu fara obligatii!
iar faza ca nu ai sa mai poti iubi...ia incearca sa iubesti pe altcineva si mai vb dupa!
cum poti spune ca esti fericita?
oricum daca nu renunti tu la el..o sa renunte el cand o sa gaseasca pe vreuna care nu-i asa disperata ca tine!
one_size
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:53
aaiiiiiiii draga mea si mie mi sa antamplat la fel,numai ca eu nu am stiut ca era ansurat si ca avea si copil!!ati dai seama cand am aflat cum am ramas!!!!!si totusi am mai continuat cu el un timp pentru ca al iubeam,dupa aceea eu am plecat din tara si tot am mai tinut legatura prin telefon pana anul trecut,de anul trecut nu mai stiu nimic de el si sa stii ca e mai bine asa.pot sa-ti zic ca ai sa suferi un timp... dar o sa poti sa te andragostesti si de alt baiat fii sigura de asta.Ati zic asta pentru ca eu acum am prieten si pot sa-ti zic ca sunt andragostita. Tu ai 20 de ani si ai tot timpul din lume sa te mai andragostesti fii sigura.El are copil nu vrea sa si-l lase si fii sigura ca tot la familia lui o sa se antoarca,asta e parerea mea .........tu trebuie sa decizi.
kudika117014
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:14
Numele meu este Cristina sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/

Cristinakitty
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:20
mare prostie nu te-ai gandit de la inceput?tu ti-ai facut rau cu mana ta!RENUNTA LA EL!
kudika137905
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:36
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...


daca nu se impiedica de copil de ceva tot se impiedica!!! CLASIC!!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:51
De la: kudika137905, la data 2010-04-22 18:36:56mare prostie nu te-ai gandit de la inceput?tu ti-ai facut rau cu mana ta!RENUNTA LA EL!


Las`, ca ii vine si ei randul... daca tipul va divorta, isi va gasi o alta gagica atunci cand ea ii va lua locul nevestei..si tot asa...
Roata se intoarce intr-un fel sau altul!
Oricum, nu cred ca vrei sa stii ce gandeste nevasta`sa despre tine, sau chiar el...te vede ca o rezerva (nu am vrut sa spun vreun cuvant mai urat, desi mergea foarte bine!). Asta e garantat!
Pana la urma, la cine se intoarce? Nu la nevasta?
MaRa16
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:07
Cineva care are o sotie si un copil si face dragoste cu tine si face dragoste si cu sotia nu stie sa iubeasca. Iubirea nu se imparte, iar tu trebuie sa fii convinsa ca meriti mai mult. Esti foarte tanara, crede-ma ca te vei mai indragosti de multe ori. Respecta-te mai mult!
kudika174259
Postat pe 27 Aprilie 2010 00:53
fata draga...tocmai de unul insurat ti ai gasit si tu se te indragostesti...si mai are si un copil...ce dragutz,pacat ca nu e fructul dragostei voastre...nu mai fi asa naiva sa crezi ca te iubeste asa de mult,deoarece daca era asa cum sustine,se gandea omul sa divorteze,putea sa aiba grija si de copilul lui,si sa te aiba si pe tine...dar normal va are pe toti 3 fara nici un sacrificiu,e mult mai simplu asa,nu crezi?dar oricum nu te gandi ca va tine o viata situatia asta,pt ca se va plictisi si de tine si stii ce se va intampla?iti va da liber si-si va gasi alta amanta in locul tau...nu iti zic sa te gandesti la sotia lui,dar gandeste-te te ca exista si un copil...care nu este de vina ca taica'su e un nemernic si...nici tu nu esti mai prejos,ma scuzi....lasa-l sa aiba grija de familia lui,iar daca vreodata se vor desparti,macar sa nu ai tu pe constiinta(daca ai asa ceva...bineinteles) lacrimele unui copil care a fost parasit de taticul lui,nu priva tu de iubirea si grija tatalui...
Nu zic...poate ca o sa ai o perioada grea,o sa zici ca nu poti trai fara el,o sa versi multe multe lacrimioare dar apoi o sa te destepti ca lumea nu se sfarseste la el,o sa te uiti in jurul tau si o sa realizezi ca viata este frumoasa,ca merita sa o traiesti la maxim,si upsss...o sa realizezi ca sunt atatia baieti in jur,ca nu ai sa stii pe care sa l alegi.
Baieti sunt atatia,frumosi,destepti,fara obligatii...doar nu a murit mama baietilor ai nevoie de un barbat care sa te respecte,sa te iubeasca,sa fie doar al tau...dar...inainte sa ceri respect din partea celorlalti INVATA SA TE RESPECTI TU INSUTI!!!!
Nu ti irosi cei mai frumosi ani cu el...asa cum au zis si fetele,meriti mai mult.
Numai bine
Donna22
Postat pe 27 Aprilie 2010 02:26
Mai bine ti-ai cauta altul fara obligatii.Si ce daca il iubesti?orce invat are si dezvat.Sunt multi barbati care ar vrea sa te cunoasca, trebue doar sai cauti, dar nu cu obligatii pe cap.
kudika098645
Postat pe 2 Mai 2010 20:08
ai impresia ca-l iubesti. esti tanara si numai atata poti sa iubesti un baebat insura???sa stii ca el nu va divorta niciodata ,nu te iubeste cu adevarat,totul e prefacatorie.nu fii naiva!
kudika176832
Postat pe 2 Mai 2010 21:07
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...[/quote

la cat de des ai folosit pronumele "el" cred ca esti doar obsedata.. cum de te-ai indragostit de un barbat insurat si mai imp cum a ajuns EL sa te iubeasca. da, probabil ca na, nevasta-sa nu mai era asa interesanta si, in cautare de ceva nou, hopaa, ai aparut tu. si tie ti s-a parut interesant ca e barbat si are experienta iar pe tine stau inca la locul lor dotarile si inc-o data hopaa, mare iubire..

dar sa stii ca daca mai incerci inca odata, dar de data asta sa nu aibe familie, cu un barbat, eu cred ca o sa mai apara odata, ce crezi, hopaa, iubirea!

mihablonda
Postat pe 4 Mai 2010 16:12
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...


tipic .....n-o sa renunte niciodata la familie......daca nu era copilul la mijloc,poate avea vreo sotie maniaco-depresiva (isi taia aia venele ,sau incerca sa se arunce de la balcon......se gasea vreun motiv) .... in momentul in care iti vine cu motive, e clar ca nu vrea ceva serios cu tine
si, sincer, nu stiu cum te poti multumi cu resturi (asa se numeste ceea ce primesti tu de la el)
...nu te roade sa stii ca dupa ce l-ai avut tu in pat, merge si in cel al nevestei?
flowers_for_girls
Postat pe 10 Mai 2010 21:47
De la: flowers_for_girls, la data 2010-05-10 21:47:44
De la: deea_nebunatik, la data 2010-04-12 20:51:40am 20 de ani si iubesc un barbat care este insurat...si ma iubeste si el pe mine foarte mult...suntem impreuna de 11luni...el are si un copil si asta il impiedica sa divorteze isi iubeste foarte mult copilul...si vrea sa ii fie bine sa aiba tot ce ii trebuie.sufar ca persoana pe care o iubesc si ma iubeste si el nu o sa am nici un viitor cu el,nu stiu ce sa fac...imi e foarte greu fara el.Nu ma pot desparti de el ca il iubesc foarte mult si nu o sa mai pot iubi pe nimeni asa cum il iubesc pe el,langa el sunt fericita.Va rog dati-mi un sfat ce sa fac...


tipic .....n-o sa renunte niciodata la familie......daca nu era copilul la mijloc,poate avea vreo sotie maniaco-depresiva (isi taia aia venele ,sau incerca sa se arunce de la balcon......se gasea vreun motiv) .... in momentul in care iti vine cu motive, e clar ca nu vrea ceva serios cu tine
si, sincer, nu stiu cum te poti multumi cu resturi (asa se numeste ceea ce primesti tu de la el)
...nu te roade sa stii ca dupa ce l-ai avut tu in pat, merge si in cel al nevestei?


ce ne-am face fara sfaturile tale...
Tazmanian
Postat pe 10 Mai 2010 21:49
chiar daca e greu trebuie sa renunti la el. iti aduce si tie suferinta si aduci nefericire si la el acasa. nu e bine pt nimeni. iar tu la 20 nu poti spune ca nu mai iubesti. eu cred ca la tine e doar atractie, tipic pt o fata tanara sa se indragosteasca de un barbat matur cu experienta. ai mai mult respect pt tine. trebuie sa iti doresti mai mult decat ce iti ofera el. este un egoist daca nu se gandeste nici la sotie care sigur sufera, nu are cum sa nu fii simtit nimic. si este egoist si fata de tine pt ca nu te lasa sa iti traiesti viata. un astfel de om nu merita atentia unei femei. mergi mai departe, vei suferi, dar suferi si acum ca nu il ai pt tine mereu si vei suferi si mai rau cand se va satura de tine, de situatia in care se afla. bafta
delicacy
Postat pe 10 Mai 2010 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il iubesc si el ma iubeste pe mine...dar nu vrea sa fim impreuna! 1 De la: kudika_1028482 3 August 2017 04:37
eu 46 iar el 36 dragostea nu are varsta 79 De la: Max2 26 Noiembrie 2011 23:12
amanta sau nu? 134 De la: vio_tzuk 6 Martie 2009 13:15
Un subiect foarte complicat . . . 11 De la: oana84onutza 23 Februarie 2010 17:45
iubesc un scorpion... 14 De la: Cassey 15 Mai 2009 13:53