Setari Cookie-uri

Ce va deranjeaza la barbatii din ziua de azi?

Ma deranjeaza ca uneori comunicare dintre barbati si femei este inutila ! Inca exista persoane care considera ca femeile nu au prea multe de spus intr-o relatie si ca eventuala comunicare trebuie sa duca undeva, sa evolueze relatia, si pana la urma, in unele cazuri comunici in zadar, pe o ureche intra,pe alta iese...Mai pe scirt, vorba multor barbati : ,,Zic ca tine, fac ca mine !''

Oricum nu cred ca va exista vreodata intre barbati si femei o simbioza perfecta, poate ca si asta e farmecul vietii !
Summer_
Postat pe 1 Mai 2010 02:45
De la: Summer_, la data 2010-05-01 02:45:42Ma deranjeaza ca uneori comunicare dintre barbati si femei este inutila ! Inca exista persoane care considera ca femeile nu au prea multe de spus intr-o relatie si ca eventuala comunicare trebuie sa duca undeva, sa evolueze relatia, si pana la urma, in unele cazuri comunici in zadar, pe o ureche intra,pe alta iese...Mai pe scirt, vorba multor barbati : ,,Zic ca tine, fac ca mine !''

Oricum nu cred ca va exista vreodata intre barbati si femei o simbioza perfecta, poate ca si asta e farmecul vietii !


tu visezi la Avatar?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 1 Mai 2010 08:09
"ca o au mica" ORI TE CHEAMA MARIA TEREZA?
Memo0312
Postat pe 1 Mai 2010 09:07
hmmmmmmmmmmmmm si ce nervi imi vin doar cand ma gandesc
Mi s-a reprosat ca ,,nu sunt femeie" asta vrand sa spuna ca am un caracter prea puternic....dar individul nu s-a gandit nici o clipa ca poate NU ESTE EL DESTUL DE BARBAT .
Sau foarte des am intalnit cazuri in care BARBATII DIN ZIUA DE AZI atunci cand e vorba de o discutie,confruntare etc....dispar in ceata,nu mai raspund la telefon,pleaca la mamica,se intorc pe cealalta parte si dorm etc
concluzia :
ali_cia101
Postat pe 1 Mai 2010 09:51
lipsa de educatzie ma deranjeaza la baietzii de azi si chiar si la barbatzii trecutzi de 30 ani!
kudika099352
Postat pe 1 Mai 2010 10:59
bine a zis jeanpierre...sper sa fi retinut bine numele...a spus bine si frumos ca are langa ea un exemplar care ieses din tiparele pe care, in mare parte, femeile dinaintea ei au spus numai cuvinte de lauda la adresa barbatilor...ca si in cazul femeilor, si in cazul barbatilor, diferenta este una singura...de la barbat la baiat e o cale lunga, la fel si in cazul fetelor, pana la femeie e o cale lunga...daca cineva intelege ce vreau eu sa zic aici, si sper sa o faca cei pe cale de a deveni, sau barbati sau femei, sau cei ce sunt deja incadrati in grupa mare, sa zicem, sper sa invete si cei ce sunt pe drum spre a ajunge grupa mare...femei, barbati, avem diferente, avem defecte, calitati...bunul simt nu lipseste din categoria lor...comunicarea intre aceste grupe este una benefica, inaltatoare, de neinlocuit, exemplara...intelegerea reciproca a diferentelor si a necesitatilor specifice fiecarui exemplar in parte...sunt aspecte ce fac sa functioneze o relatie intre doi membrii din grupa mare...accentuez grupa mare, pentru ca se pare ca nimeni nu mai face diferenta intre aceste doua mari grupe...grupe ce nu tin de varsta...ci tin foarte mult de tipul comportamental al fiecarui individ in parte, fie el de sex feminin sau masculin...o femeie nu o sa spuna nicodata ca a fost inselata, ca fost batjocorita, ca a fost nedreptatita...de fapt, cred ca nu prea are cum sa spuna asa ceva, pentru ca ori are alaturi un barbat, ori este in cautarea unuia...daca ajunge la concluzia ca nu va intalni pe cineva destul de calificat, se va multumi sa isi canalizeze intreaga energie asupra ei, asupra celor pe care ii indrageste, rude, prieteni apropiati, si va avea intotdeauna metode pe care nimeni nu le va afla, sa isi satisfaca si anumite necesitati...stie sa se poarte cum trebuie intr-o societate, indiferent care ar fi aia...la fel si cu barbatii...e parerea mea si cred cu tarie ca nu varsta il face sau o face, in cazul persoanelor de sex feminin, sa se incadreze in grupa mare...sunt barbati la 18 19 ani, poate chiar si mai devreme, la fel cum sunt si femei la 17 18 ani...la fel de bine, desi trist pentru acceptiunea multora dintre noi, in special a celor de varsta treia dar nu numai, sunt acele persoane, trecute de 30 de ani, care, dupa cum a spus kudika099352, se dovedesc a fi lipsiti de educatie...sunt persoane de o parte si de alta, a ambelor tabere, sex feminin, sex masculin, care intampina astfel de probleme...sincer sa fiu, daca te incadrezi intr-o grupa, cam atragi acelasi lucru..daca esti la pragul dintre cele doua, eu zic ca e cazul sa iti definitivezi tabara, inainte sa analizezi pe cel din stanga sau dreapta ta...dupa o anumita experienta in acea tabara, poti sa vezi altfel lucrurile si poti sa vezi si tabara cealalta a persoanelor de sex opus tie...daca esti o femeie, nu prea cred ca o sa iti doresti sa intalnesti barbati in cluburi la moda...daca vrei doar sa te distrezi pe seama unor exemplare de sex opus tie, aceste cluburi iti sunt destul de la indemana...chiar sunt curios...daca puteti dezvolta tot in acest topic, imprejurarile in care i-ati intalnit pe acesti lipsiti de educatie barbati, imaturi, infideli, nehotarati, dezorientati...daca nu va deranjeaza...si la fel, de partea cealalta, unde ati intalnit astfel de reprezentante ale sexului frumos...numai bine pentru toata lumea, si, masati-va mult si cu dragoste! e singura cale
adi_maseur
Postat pe 1 Mai 2010 12:14
nu stiu daca trebuie sa incepem sa aruncam in brabati cu reprosuri, critici. barbati, femei, suntem la fel, toti gresim. totul vine din educatie, din faptul cum ne raportam la celalalt. daca ne erspectam pe noi vom sti sa ii respectam si pe ceilalti. daca stim sa comunicam, sa fim intelegatori si barbatii pot fi altfel.
delicacy
Postat pe 1 Mai 2010 12:46
evident, daca stim sa comunicam si sa fim intelegatori
kitty_krieger
Postat pe 1 Mai 2010 12:53
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-05-01 08:09:59
De la: Summer_, la data 2010-05-01 02:45:42Ma deranjeaza ca uneori comunicare dintre barbati si femei este inutila ! Inca exista persoane care considera ca femeile nu au prea multe de spus intr-o relatie si ca eventuala comunicare trebuie sa duca undeva, sa evolueze relatia, si pana la urma, in unele cazuri comunici in zadar, pe o ureche intra,pe alta iese...Mai pe scirt, vorba multor barbati : ,,Zic ca tine, fac ca mine !''

Oricum nu cred ca va exista vreodata intre barbati si femei o simbioza perfecta, poate ca si asta e farmecul vietii !


tu visezi la Avatar?


Visez ca sunt la mare in loc sa stau in casa invatand la ocluzo !

Summer_
Postat pe 1 Mai 2010 14:30
- Daca o luam in gluma, nu exista nici o diferenta dintre un barbat si o femeie ... diferenta intra! ... Daca este sa cautam totusi diferente ... este una mare de tot: Femeile vor MULTE LUCRURI de la acelasi barbat, pe cand barbatii vor acelasi lucru, dar de la mai multe femei. ...
Acum serios ... daca partenerii sunt deschisi, orice se rezolva si se poate ajusta din mers.
supermiki
Postat pe 1 Mai 2010 16:06
sunt un rau necesar!!!!
kudika170514lill_lee
Postat pe 1 Mai 2010 18:05
De la: kudika170514, la data 2010-05-01 18:05:55 sunt un rau necesar!!!!
ti-ai exploatat crreru' indeajuns de mult sa scoti fraza asta? sau a fost o sclipire momentana?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 1 Mai 2010 18:19
si acum intrebare de baraj la care astept si eu ca macar o femeie sa rasp SINCER 100%:
CREDETI CA EXISTA VREUNA INTRE VOI CARE UNEORI SA NU AIBA GURA INCREDIBIL DE MULTA SI NU NEAPARAT INTELIGENTA?.SAU CARE ARE NEVOIE DE UN MOTIV CA SA POATA FACE SCANDAL?? ca eu cred ca nu aveti nevoie de motiv...gasiti voi.
vioutzu
Postat pe 1 Mai 2010 18:38
sa curga injuraturile(dar nu de mama-si ea e femeie)
vioutzu
Postat pe 1 Mai 2010 18:41
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-05-01 18:19:34
De la: kudika170514, la data 2010-05-01 18:05:55 sunt un rau necesar!!!!
ti-ai exploatat crreru' indeajuns de mult sa scoti fraza asta? sau a fost o sclipire momentana?

raule necesar!!!
Lucia38
Postat pe 1 Mai 2010 18:42
De la: vioutzu, la data 2010-05-01 18:38:29si acum intrebare de baraj la care astept si eu ca macar o femeie sa rasp SINCER 100%:
CREDETI CA EXISTA VREUNA INTRE VOI CARE UNEORI SA NU AIBA GURA INCREDIBIL DE MULTA SI NU NEAPARAT INTELIGENTA?.SAU CARE ARE NEVOIE DE UN MOTIV CA SA POATA FACE SCANDAL?? ca eu cred ca nu aveti nevoie de motiv...gasiti voi.

deci si noi, femeile, suntem un rau necesar...
Lucia38
Postat pe 1 Mai 2010 18:42
De la: zambet88, la data 2010-04-14 17:34:44poi eu nu cred ca pot vorbi de barbati pt ca am constatat ca am stat numai cu baietii, spre copii:

lipsa seriozitatii
mandria prosteasca
lipsa hotararii in decizii
lipsa asumarii deciziilor luate
minciuna
infidelitatea
si faptul ca o mare parte dintre ei au probleme de comunicare.....o mare parte


superficialitatea...
francesca20
Postat pe 1 Mai 2010 18:43
De la: kudika170514, la data 2010-05-01 18:05:55 sunt un rau necesar!!!!

iti recomandam sa alegi un rau mai mic,din cauciuc,pe baza de baterii,iti lasam liberul arbitru sa iti alegi culoarea si forma dorita.
razz
Postat pe 2 Mai 2010 00:47
parerea mea e ca majoritatea reprosurilor pe care le-am citit aici sunt f valabile si in sens invers.important e sa ne gandim ce ne putem reprosa noua inshine mai intai si ce avem de corectat la noi,abia apoi sa ne gandim ce nu ne convine la cel(cea) de langa noi.un lucru e clar..superficialitatea e cea mai deranjanta caracteristica in ziua de azi la ambele sexe in contextul unei societati cu pretentii din ce in ce mai ridicate si mai absurde de la semeni.asa ca,pana sa ii analizati si criticati pe altii,uitati-va in oglinda.
razz
Postat pe 2 Mai 2010 01:03
Tu esti cel care a intrebat! Ma gandeam ca poate vrei sa stii ca, nu stiu, vrei sa stii cum sa interactionezi mai bine cu femeile sau un motiv din asta "nobil".
Daca nu te asteptai sa vina critici, esti naiv.
Iar daca nu suporti criticile (care sunt indreptate catre o multime, nu catre tine), nu mai deschide topicuri de genu'.

Stii, ultimul tau comentariu e ca gandirea tipica feminina: ea-l intreaba pe el "sunt grasa?"; daca raspunde nu, ca de ce nu-i spune adevarul, ca o minte frumos; daca-i raspunde da, e un porc nesimtit si nu mai vorbeste cu el 3 zile.
kitty_krieger
Postat pe 2 Mai 2010 01:48
Vezi mai Razz, de-aia nu ai gagica !
Summer_
Postat pe 2 Mai 2010 04:44
De la: razz, la data 2010-05-02 00:47:15
De la: kudika170514, la data 2010-05-01 18:05:55 sunt un rau necesar!!!!

iti recomandam sa alegi un rau mai mic,din cauciuc,pe baza de baterii,iti lasam liberul arbitru sa iti alegi culoarea si forma dorita.



Aici ai vrut sa faci o gluma, nu ?

Uite o chestie care nu imi mai place la barbati : se gaseste cate un mascul feroce cu aere de superioritate, si trosneste cate o perla cum ai facut tu mai sus...poate ca ai vrut sa fii amuzant, insa nu ai facut decat sa pari un prost crescut fara niciun pic de umor ( si stii ce se spune despre cei fara umor )
Summer_
Postat pe 2 Mai 2010 04:46
Din cauza femeilor?? poate dar in majoritatea cazurilor barbatii sunt cei care strica tot intr-o relatie!!
Si nu cred ca este vorba de educatie sexuala, sincer daca sunt ei asa de informati ar trebui sa ne invete...ar fi atat de greu? In ambele cazuri sufera femei si barbati....nu stiu daca merita sa mai iubesti sau doar sa pretinzi ca o faci.....
kudika123081
Postat pe 2 Mai 2010 08:06
Ce sa spun,sunt multe de spus,eu dupa cate am vazut sunt foarte iresponsabili,nu stiu sa comunice,minciuna este la ei ca si ":Buna ziua",se cred destepti fata de noi dar in multe privinte noi femeile ii depasim.Infidelitatea ce sa mai spun,ei cred ca daca isi inseala prietena sau sotia sunt cineva ,dar din pacate nu fac altceva decat sa se injoseaca pe ei ,Mai tragic este ca am avazut barbati trecuti de 40 de ani care isi doresc aventuri amorose ,cu riscul ca isi distrug relatia pe care o au,uitand ca ulterior tot ei au de pierdut.Ma scoate din sarite deviza lor"VIATA TREBUIE TRAITA INTENS LA MAXIM
andra_30_tm
Postat pe 2 Mai 2010 08:12
Ce sa spun,sunt multe de spus,eu dupa cate am vazut sunt foarte iresponsabili,nu stiu sa comunice,minciuna este la ei ca si ":Buna ziua",se cred destepti fata de noi dar in multe privinte noi femeile ii depasim.Infidelitatea ce sa mai spun,ei cred ca daca isi inseala prietena sau sotia sunt cineva ,dar din pacate nu fac altceva decat sa se injoseaca pe ei ,Mai tragic este ca am avazut barbati trecuti de 40 de ani care isi doresc aventuri amorose ,cu riscul ca isi distrug relatia pe care o au,uitand ca ulterior tot ei au de pierdut.Ma scoate din sarite deviza lor"VIATA TREBUIE TRAITA INTENS LA MAXIM
andra_30_tm
Postat pe 2 Mai 2010 08:12
De la: miss_darine, la data 2010-04-15 09:38:15 cam aceleasi lucruri care ma deranjeaza si la femei in egala masura: rautatea gratuita, nesimtirea,grobianismul, intr-un cuvant lipsa celor 7 ani de acasa!

...subscriu...atit fetele cit si baietii se influienteaza reciproc...de societatea in schimbare...as mai scrie multe dar timpul ma preseaza...sal misile...tot pe cai esti
RUY_BLAS
Postat pe 2 Mai 2010 10:03
Cum poti sa zici ca barbatii si femeile sunt la fel? Sunt atat de multe diferente intre ei incat ma mir cateodata ca apartin aceleiasi specii.
Nu mi se pare corct sa spui ca barbatii nu stiu sa comunice...doar ca nu simt incontinuu dorinta sa o faca...asa ca noi.
Ce ma deranjeaza cel mai mult e...lasitatea de care dau dovada de cele mai multe ori. Cand gasesc o fata mai acatari dau bir cu fugitii...cum sa vina una sa le dovedeasca,ca nu suntem toate o apa si-un pamant????
E inadmisibil!!!!
Luciana___
Postat pe 2 Mai 2010 10:04
lipsa de sinceritate, si egoismul in familie si casa
insa trebuie facuta diferenta: e valabil doar in cazul celor care insista si "isi doresc copii" dar nu prea se implica in cresterea lor si/sau pretind un camin insa ei sa nu munceasca in casa) din pacate mai sunt inca multi care cauta o partenera care sa munceasca mai mult ca ei, sa se ocupe de tot, iar ei sa aiba timp sa se concentreze pe serviciul si hobbyurile lor..eventual si de alte aventuri..li se pare normal etc...
zic ca trebuie facuta diferenta pentru ca de multe ori e vina femeilor care insista si ii "conving" sa faca ce vor ele, chiar daca ei nu isi doresc ...si atunci ei zic ca ele si fac ca ei...si rezultatul e minciuna si egoism din partea lor ca sa mentina balanta....cei care nu fac dar nici nu cer iar partenerele lor insista si ii streseaza nu pot fi invinuiti...parerea mea...
DayC
Postat pe 2 Mai 2010 11:31
lol,de ce sunt subit atacat,nu am facut altceva decat sa arat ca atat barbatii cat si femeile tind sa arunce cu noroi in cel(cea) de langa ei si de multe ori o fac fara sa analizeze prea bine situatia.
faptul ca am pus intrebarea asta nu inseamna ca nu stiam ce raspunsuri o sa apara si nu am pus-o ca sa aflu eu nu stiu ce informatii pretioase,am pus intrebarea tokmai pentru a sustine ideea de mai sus.ma cunosc destul de bine si imi stiu defectele nu cred ca am ce invataminte sa trag dintr-o dezbatere unde nu sunt eu personal subiectul discutiei ci marea majoritate din care fac parte.trag invataminte de la cei care ma cunosc si imi stiu defectele.
v-as ruga sa mai cititi ce au spus freakbabe,miss_darine si delicacy.au fost raspunsurile cele mai intelepte.eu nu am facut altceva dekat sa vin cu concluzia.cuvantul cheie este comunicarea.de ea depinde buna desfasurare a unei relatii,fie ea de prietenie,amicitie,colegialitate,casatorie,etc.si printr-o buna comunicare si caracteristicile care ne deranjeaza la cel(cea) de langa noi usor usor vor disparea.
sa fiti iubiti
razz
Postat pe 2 Mai 2010 11:37
De la: razz, la data 2010-05-02 11:37:16lol,de ce sunt subit atacat,nu am facut altceva decat sa arat ca atat barbatii cat si femeile tind sa arunce cu noroi in cel(cea) de langa ei si de multe ori o fac fara sa analizeze prea bine situatia.
faptul ca am pus intrebarea asta nu inseamna ca nu stiam ce raspunsuri o sa apara si nu am pus-o ca sa aflu eu nu stiu ce informatii pretioase,am pus intrebarea tokmai pentru a sustine ideea de mai sus.ma cunosc destul de bine si imi stiu defectele nu cred ca am ce invataminte sa trag dintr-o dezbatere unde nu sunt eu personal subiectul discutiei ci marea majoritate din care fac parte.trag invataminte de la cei care ma cunosc si imi stiu defectele.
v-as ruga sa mai cititi ce au spus freakbabe,miss_darine si delicacy.au fost raspunsurile cele mai intelepte.eu nu am facut altceva dekat sa vin cu concluzia.cuvantul cheie este comunicarea.de ea depinde buna desfasurare a unei relatii,fie ea de prietenie,amicitie,colegialitate,casatorie,etc.si printr-o buna comunicare si caracteristicile care ne deranjeaza la cel(cea) de langa noi usor usor vor disparea.
sa fiti iubiti




Razzzz manca ti as talentu tau,ce le zici tu asa mereu bine
hai te pupacesc,bine am revenit printre voi
Clarysse
Postat pe 2 Mai 2010 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As avea nevoie de putin ajutor! 2 De la: pamela_1 22 Aprilie 2009 10:01
Diferenta de ani 24 De la: jeanpierre 24 Mai 2010 20:31
Help? Dilema! 42 De la: Cosmin_Matei_1 5 Septembrie 2015 04:27
prietena cea mai buna s-a culcat cu iubitul meu 47 De la: ot_lia 4 August 2014 20:03
putin ajutor va rog................ 141 De la: cristinxxx 4 Iulie 2011 22:29