Setari Cookie-uri

vreau sa ma razbun! :((

De la: sakura_7777777, la data 2010-04-26 23:35:05
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 20:57:27totusi , punctul sensibil al scorpionului care e? care ar fi 'acul' ala? ce il doare cel mai tare? inca cv... nu vreau sa fac ce mi'o zis cnv... sa'i zgariu masina sau o paguba materiala ca nu vreau sa cad in extreme
oricum...what goes around , comes around


stii ce se zice..? ca nimeni nu poate sa distruga un scorpion..decat el se poate autodistruge..in rest...razbunarile celorlalti sunt "mangaieri" pentru el..asa ca stai locului


Exista ac si de cojocul lor. Poti sa afirmi ca scoprionul e totusi o zodie puternica si chiar daca este "pus la pamant", se poate ridica si merge mai departe, deci pe termen lung nu prea ai ce sa-i faci. Insa de pus la punct poti sa-l pui, si sigur se va invata minte. si va sti cu cine are de-a face
O zodie de foc de exemplu, poate "scutura" putin un scorpion.



bgd74
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:09
NU TE SUPARA PE MINE, DAR CHIAR AI FOST PROASTA!!!!!!!!!!!!
kudika168226
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:29
Faptul e consumat, move on... Daca era asa de serios (si viitor popa cica), de ce nu te-a luat de nevasta inainte sa ti-o traga?! Acum...e prea tarziu pentru regrete, nu mai ai ce face... Poate era mai bine daca asteptai cateva luni, inainte sa o faci cu el...ca sa vezi cum se comporta. Razbunarea oricum nu e o solutie, asa ca lasa-l in pace si gaseste pe altcineva.
Micael
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:17
inore total arata ca nu iti pasa,si ca el a fost doar asa o etapa lipsita de importanta pentru tine, si cu razbunarea nu are rost sa iti pierzi timpul, doar daca ai cum sa ii prejudiciezi imaginea, si sa ii faci pe toti sa il vada ca pe un om de nimic
visan_georgiana
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:29
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 14:09:45Desi se spune ca razbunarea e arma prostului , contrazic aceasta afirmatie si spun ca daca nu te razbuni la momentul potrivit , esti luat de prost proasta sau de om slab de caracter si ai numai de suferit!Sunt o sagetatoare de 20 de ani , am patit'o cu un scorpion fff aiurea...acum 7 luni cand l'am cunoscut pe el eram virgina si chiar imi doream o relatie frumoasa si sanatoasa alaturi de un baiat serios.El parea genul meu , mai ales ca e si teolog...si vrea sa devina popa si asa a inceput...totul a mers bine pana dupa ce m'a dezvirginat. Apoi mi'a facutg o gramada de faze : spunea ca il doare maseaua si se pune la somn si de fapt il prindeam prin restaurante cu alte fete , m'a lasat la 30 de km de orasul unde locuiesc in ploaie , m'a ranit nu cu injuraturi ci cu vorbe reci care dor , m'a lasat tot asa amanet knd eram bolnava in frig...probabil va ganditi totusi de ce m'a lasat acolo...cauta el motive de fiecare data ... va spun sincer ca am suerit mult si nu i'am facut nimik ca sa imi faca ceva. simt ca nu am liniste pana nu ma razbun!!! ceva idei? care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion rece , insensibil?


lumeeee ... n`au din astia mascote care`si rup paru` din cap .. am ramas pasta cand am citit ... da las` k deja te`o dezvirginat ..si ce? ai 20 de ani .. nu crezi ca era vremea?
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:58
app .. si eu sunt sagetatoare
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:00
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 14:09:45Desi se spune ca razbunarea e arma prostului , contrazic aceasta afirmatie si spun ca daca nu te razbuni la momentul potrivit , esti luat de prost proasta sau de om slab de caracter si ai numai de suferit!Sunt o sagetatoare de 20 de ani , am patit'o cu un scorpion fff aiurea...acum 7 luni cand l'am cunoscut pe el eram virgina si chiar imi doream o relatie frumoasa si sanatoasa alaturi de un baiat serios.El parea genul meu , mai ales ca e si teolog...si vrea sa devina popa si asa a inceput...totul a mers bine pana dupa ce m'a dezvirginat. Apoi mi'a facutg o gramada de faze : spunea ca il doare maseaua si se pune la somn si de fapt il prindeam prin restaurante cu alte fete , m'a lasat la 30 de km de orasul unde locuiesc in ploaie , m'a ranit nu cu injuraturi ci cu vorbe reci care dor , m'a lasat tot asa amanet knd eram bolnava in frig...probabil va ganditi totusi de ce m'a lasat acolo...cauta el motive de fiecare data ... va spun sincer ca am suerit mult si nu i'am facut nimik ca sa imi faca ceva. simt ca nu am liniste pana nu ma razbun!!! ceva idei? care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion rece , insensibil?


Cel mai bine ca sa te razbuni pe un scorpion rece, care te-a dezvirginat este sa-l dezvirginezi si tu pe el, apoi sa-l pui in tigaie si sa-l prajesti la foc mic, dupa carte sa-l halesti cu "AC" cu tot !
Andrei_Popescu10
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:59
NU TE SUPARA PE MINE, DAR CHIAR AI FOST PROASTA!!!!!!!!!!!! stai linistita ca stiu , mi'e mai ciuda pe mine decat pe el ca i'am suportat atatea , eu care inainte eram foarte orgolioasa si dintr'o bucata . Nu credeam vreodata ca o sa fiu capabila sa suport atatea umilinte din partea unu nimic. Il stie lumea , nu trebuie sa ii patez eu imaginea , si am aflat ca si de altele si'a batut joc. E un excroc sentimental , de exemplu a despartit un cuplu ( erau de 1 an impreuna ) si s'a combinat cu aia dupa care si'a batut joc de ea. Asta e stilul lui . Dar parca mi'e ciuda ca se joaca atata . Cum zicea cineva , trebuie sa mai astept putin , sa fiu mai stapana pe mine , sa imi recapat increderea in sine si poate atunci , sa fac ceva . Insa ma gandesc , si asa e un rahat , ma cobor la nivelul lui sa ma razbun ? Nu m'am razbunat pe nimeni , dar credeti'ma ca si cei care candva mi'au facut rau li s'a intors singura roata .... mi'am inceput viata sentimentala mai intensa cu un porc , cum zicea cineva , viata sexuala tot trebuia sa mi'o incep , imi vad de viata , si inca sper ca voi gasi ceva mai calumea....
va pup :*:*:*:*
dyanna19890
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:14
chiar nu merita sa te consumi, nu ai pt cine. daca a facut ce a facut, nu se respecta pe el insusi si in final tot el va avea de suferit, daca are asa un caracter. nu merita sa te razbuni, indiferenta funcioneaza mult mai bine, crede-ma, el se asteapta ca toate fetele sa fie in limba dupa el, sa sufere, asa ca nu ii fa jocul. consider-o o experienta, se zice ca pana nu ne lovim cu capul de sus nu invatam. mergi mai departe nu toti sunt asa. va veni si randul tau stai lin, esti tanara. bafta
delicacy
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:44
draga mea,nu te mai framanta atat si nu te mai speria de ce citesti,am pretentii de la zodia ta!afla(si o spun din proprie experienta)ca sorpionii pe cat de duri par si se autodescriu pe atat de usor de ranit sunt,si stii de ce? pentru ca sunt prea vanitosi!numa' sa-i muti nitel din locul lor si s-au si atacat,mai ales in public!desi nu asta e solutia! intradevar daca iubesc si ii parasesti sau te plictisesti de ei,le distrugi jumatate din viata si o sa regrete ca te-au intalnit.in schimb chiar daca nu te-a iubit,se asteapta ca tu in contiunare sa-l pupi in fund si sa-l iubesti pt ca are el impresia,ca asa i se cuvine...asa ca prin indiferenta sau daca ai taria sa ii zambesti cu toata dantura in fata si sa-l iei peste picior,punandu-ti in evidenta sarcasmul de care ar trebui sa dispui,te poti considera razbunata,in felul asta va fierbe de ciuda,mai ales ca nu s-ar astepta de la tine,pe care te-a considerat slaba si naiva.nu-l evita daca ai ocazia,stai la aceeasi masa si daca se baga in seama da-i peste nas zambind la orice replica,singur te va evita,dupa aia! sa stii ca scorpionii sunt oameni buni daca ii accepti ca atare si in acelasi timp daca protestezi in fata arogantei lor si nu le permiti sa te trateze asa. in fond ei sunt foarte sensibili,si masca asta pe care o poarte e din cauza nesigurantzei si neincrederii de sine si a celor din jur...plus ca au multe complexe pe care nu le arata decat celor foarte apropiati,sau nici macar.cateodata am impresia ca sufera de mania persecutiei am multi prieteni scorpioni,inclusiv iubitul meu actual e tot scorpie pe mine ma amuza teribil cand observ teama asta de scorpioni printre semeni,din punctul meu de vedere si repet,din experienta toata supraestimarea asta e un mit.e o vorba in popor care suna asa"fereste-te de furia omului bun!" si e foarte adevarata catalogand pe cineva fiind rau si periculos ,stii la ce sa te astepti si in urmare acesta nu are nici un avantaj strategic.pe cand un om,considerat bun si bland iti va provoca un soc in momentul in care explodeaza,si nici nu vei sti cum sa abordezi situatia.oricum,frumusetea consta in constientizarea ca ai puterea in maini,si alegerea sa nu o folosesti(decat la maxima nevoie).pana la urma lasand zodiile la o parte orice om poate fi capabil de orice intr-o ipostaza creeata,la un moment dat! sfatul meu:nu te complica storcandu-ti creierii si gasind razbunari usturatoare,nu din teama de zodie ci din inutilitatea ei(a razbunarii).cum spuneai si tu roata se intoarce,candva,in viata asta sau o alta,in schimb stai frumos potolita pe locul tau si cand se va ivi momentul ca el sa te sicaneze,surprinde-l si da-i peste nas cu raspunsul!taie-i creanga senina si sigura pe tine,de cate ori va fi nevoie! si nu mai accepta in veci un astfel de tratement,fara nici o scuza,de la nici un om!!!tine de demnitatea ta! iti doresc mult succes si o viata linistita!
nithocriss
Postat pe 27 Aprilie 2010 19:07
Mi-ai adus aminte de cineva care povestea ca s-a dus sa planga tot asa pe umarul celui mai bun prieten al iubitului ei.Dupa ce a ascultat-o i-a zis,inseala-l si tu si arata-i ca nu-ti mai pasa de el.INSEALA-L CU MINE!!!!!!!!!!
nina55
Postat pe 27 Aprilie 2010 20:06
De la: kudika147479, la data 2010-04-27 00:55:25
De la: utad, la data 2010-04-26 23:38:21scorpionul nu are nici un pct slab,nici macar in virful acului,razbuna-te daca vrei dar n-o sa-l doara nimic


Asta e fie exces de zel, fie doar o aparenta....eu am reusit sa lovesc un scorpion....si l-a durut....crunt!!! Deci....nu sunt ei cei mai cei din zodiac!!!!!


off, iar a devenit confruntarea zodiilor...care are p*ula mai mare si musca mai rau.

imi place ca, desi paradoxal, chiar initiatoarea topicului spunea la un momentdat ca nu vrea sa dea in extreme, ca nush ce nush cum....pai fata draga, razbunarea e cam extrema, si what goes around comes around si pt tine cica sagetatorii erau mai folozofi de fel.

nema filosofia! in schimb haideti sa ne razbunam....romaneste, scorpioneste....care cu ce-l doare

ce naiba, doar nu e o deceptie in love, e prilej de disputa despre zodii. iar

mai multa intelepciune manca'v'as


sycorax
Postat pe 27 Aprilie 2010 20:31
Mai fato... razbunarea nu e arma prostului atunci cand iti reuseste, dimpotriva, daca vei reusi, o sa-ti placa senzatia...Asta la modul general. Acuma, in cazul tau... din cate povestesti, impotriva cretinoidului astuia ar fi o singura solutie: sa-l ignori total, sa te distrezi, sa-ti vezi de viata ta, si mai ales... sa iesi cu alti baieti, ca e plina lumea, nu este el singurul purtator de organ de pe planeta... sa vada omul ca "ciocanelile" dintre voi n-au reprezentat decat o picatura in ocean pt tine si ca el este de domeniul trecutului, amin! Acu', ia spune.... macar a fost bun de ceva viitorul taica popa sau tine slujbe scurte?
darksukkubus69
Postat pe 27 Aprilie 2010 22:37
la varsta ta la 20 de ani,e o drama peste cativa ani ti se v-a parea o gluma prosta si nimic mai mult,nu poti sa iubesti pe cineva,ce te trateaza cu indiferenta,si te are doar cand doreste,nu cunosc prea multe amanunte,dar cred sincer ca daca vrei sa te razbuni foloseste aceleasi arme!INDIFERENTA doare chiar si daca nu te iubeste va ramane uimit ca in afara de a cersi dragoste si atentie esti in stare si de altceva,iar glumele proaste de genul zariatul masinii nu sunt prea interesante.Tu il cunosti si stii cel mai bine care sunt punctele lui sensibile la fel cum si el stie ce si cum trebuie sa faca sa obtina ce vrea.Iar noi femeile ne cam plangem de mila in loc sa facem altceva,cum ar fi sa mai cautam si unde nu am cautat sa mai vedem si ce nu am vazut,daca el nu te vrea tu de ce trebuie sa fii atat de naiva si sa tot alergi dupa el!O iubire se uita cu alta,mai cauta,sigur vei gasi!!!!!
kudika169706
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:55
intra pe messul meu. O sa incerc sa te ajut. Promit
ganea_marilena2003
marilena_ganea
Postat pe 28 Aprilie 2010 02:00
Buna draga mea, parerea mea este ca esti mult prea tanara sa cauti deja o relatie serioasa.Crede-ma, viata asta e atat de tracatoare si anii astia trec asa repede incat te vei trezi la 30 de ani cu regrete! Nu te mai gandi la razbunare, incerca sa uiti si sa treci peste. Daca pui suflet asa in fiecare relatie, pana te vei casatori vei avea numai de suferit.Eu zic sa iesi des cu prietenii tai, gasete-ti ce-ti place sa faci si ocupat-ti timpul pentru a nu te mai gandi la el. Parerea mea este ca are un comportamnet adecvat varstei, nu crezi? Sfatul meu este sa vezi relatia asta ca pe un exemplu de prostie din partea ta si sa nu mai greseti data viitoare.Mergi in cluburi, fi frumoasa, ai incredere in tine si mergi mai departe. Barbatii sunt niste animale care se trateaza cu indiferenta si ai sa vezi cum iti vor pica la picioare!! Nu mai sta sa plangi dupa ceea ce practic tu nu ai, te amagesti, inchide capitolul si gaseste pe altcineva.Cat despre razbunare nu crezi ca pierzi timpul aiurea inegrindu-ti sufletul cu asta?? Mai devreme sau mai tarzu fiecare din noi plateste pentru ceea ce face, legea compensatiei o sa isi spuna cuvantul.Daca chiar iti doresti ceva serios, eu zic, ca merita sa astepti, sa cunosti multi baiaeti si apoi sa iei decizia asta. Ce e al tau, nu ti-l ia nimeni!! Si apoi e mai bine sa alegi tu, decat sa fi aleasa, nu crezi? Viata frumoasa sa ai si mult succes!!!!
dianamarry
Postat pe 28 Aprilie 2010 09:42
scorpionii sunt dati dracului (unii nu toti),eu am avut de furca cu unu 5 ani si la fel facea umbla cu altele,se imbata pana cadea sub masa,daca il rugam sa nu faca ceva intr-o zi ca nu e bine(ex l-am rugat intr-o zi nu lua masina mergi cu autobuzul..)ti-ai gasit sa asculte,poate daca ii spunem ia masina nu o lua si a facut un accident de mama focului si i-au luat carnetul(si asa m-am bucurat... )....ca sa te rezbuni pe un scorpion trebe sa ii raspunzi cu aceeasi moneda,si sa apuci sa il parasesti tu sa ii dai cu flit,eu asa am facut si a reactionat de ziceai ca i-am taiat-o....inca mi-a zis ca ce ca trebuia sa astepti sa te parasesc eu nu tu ...auzi ce tupeu pe el,si plus de asta sunt asa laudarosi ,zici ca ei au facut lumea ca ei sunt Dumnezeu.Sa ma scuze acei scorpioni care nu se incadreaza in aceasata descriere dar eu am cunoscut 3 si parca erau din acelasi aluat facut.De atunci ma feresc de scorpioni adica ma inteleg bine cu ei ca amici dar intr-o relatie fugggg ca de dracu
Eu zic ca daca nu te-ai razbunat la momentul potrivit mai bine uita si mergi inainte nu are rost sa iti distrugi viata gandindu-te cum ca ar fi fost mai bine daca faceam ,asa ...si asa...nu are rost ...
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 28 Aprilie 2010 12:24
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 14:09:45Desi se spune ca razbunarea e arma prostului , contrazic aceasta afirmatie si spun ca daca nu te razbuni la momentul potrivit , esti luat de prost proasta sau de om slab de caracter si ai numai de suferit!Sunt o sagetatoare de 20 de ani , am patit'o cu un scorpion fff aiurea...acum 7 luni cand l'am cunoscut pe el eram virgina si chiar imi doream o relatie frumoasa si sanatoasa alaturi de un baiat serios.El parea genul meu , mai ales ca e si teolog...si vrea sa devina popa si asa a inceput...totul a mers bine pana dupa ce m'a dezvirginat. Apoi mi'a facutg o gramada de faze : spunea ca il doare maseaua si se pune la somn si de fapt il prindeam prin restaurante cu alte fete , m'a lasat la 30 de km de orasul unde locuiesc in ploaie , m'a ranit nu cu injuraturi ci cu vorbe reci care dor , m'a lasat tot asa amanet knd eram bolnava in frig...probabil va ganditi totusi de ce m'a lasat acolo...cauta el motive de fiecare data ... va spun sincer ca am suerit mult si nu i'am facut nimik ca sa imi faca ceva. simt ca nu am liniste pana nu ma razbun!!! ceva idei? care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion rece , insensibil?


Fata draga, fa pace cu tine in primul rand. Treci peste asta si incearca sa eviti astfel de oameni de acum. Stiu ca suna ciudat, dar crede-ma ca oricat de greu ar parea, mai bine-l dai naibii acum. Impaca-te cu ideea, mergi mai departe. Oricum lumea a mica si viata te va reintalni cu el. Si niciodata nu se stie....cum va avea vreodata nevoie de tine....
lollitta
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:14
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 14:09:45Desi se spune ca razbunarea e arma prostului , contrazic aceasta afirmatie si spun ca daca nu te razbuni la momentul potrivit , esti luat de prost proasta sau de om slab de caracter si ai numai de suferit!Sunt o sagetatoare de 20 de ani , am patit'o cu un scorpion fff aiurea...acum 7 luni cand l'am cunoscut pe el eram virgina si chiar imi doream o relatie frumoasa si sanatoasa alaturi de un baiat serios.El parea genul meu , mai ales ca e si teolog...si vrea sa devina popa si asa a inceput...totul a mers bine pana dupa ce m'a dezvirginat. Apoi mi'a facutg o gramada de faze : spunea ca il doare maseaua si se pune la somn si de fapt il prindeam prin restaurante cu alte fete , m'a lasat la 30 de km de orasul unde locuiesc in ploaie , m'a ranit nu cu injuraturi ci cu vorbe reci care dor , m'a lasat tot asa amanet knd eram bolnava in frig...probabil va ganditi totusi de ce m'a lasat acolo...cauta el motive de fiecare data ... va spun sincer ca am suerit mult si nu i'am facut nimik ca sa imi faca ceva. simt ca nu am liniste pana nu ma razbun!!! ceva idei? care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion rece , insensibil?


asta este trebuia sa fi atenta cu cine te culci prima data. e nesimtit totusi, dar pana la urma el nu voia o relatie si tu nu i-ai pus in vedere ca ar trebui sa vrea si asta.
leo_
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:37
De la: mika_elaaa, la data 2010-04-26 22:24:38
De la: scorpio67, la data 2010-04-24 19:28:44
De la: dyanna19890, la data 2010-04-24 16:47:54'cea mai buna razbunare este uitarea' zicea un filosof , el s'a impacat cu fosta dinaintea mea , cu care a fost 3 ani . S'au sarutat in fata mea , fara nici o retinere , de parca le'ar fi placut sa ma faca sa sufar . Sadici , intradevar . Am inceput sa il ignor , si sa realizez ca nu merita nici cea mai mica atentie . Oriunde merg si e si el , im i imaginez ca nu exista , si imi fac mai mult bine asa . Insa nu mint , as vrea sa il vad jos , asa cum m'a vazut el si nu i'a pasat , chiar i'a creat satisfactie...


[/quot
si eu sunt un scorpion mai mic...mi s-a spus de multe ori ca sunt sadica....


E adevarat avem o doza bunicica de sadism in noi, dar daca este controlata nu e chiar de speriat.
Imi vine sa rad de ce-i fac eu sotului meu: vine cateodata frant de oboseala si ar zace in pat in liniste si atunci ma apuca sa-l disper de gadilat si pupaturi , numai ca sa nu stea prea linistit.E sadism asta , dar cine n-ar vrea sa fie chinuit in pupici?

Postat pe 28 Aprilie 2010 15:45
De la: Andrei_Popescu10, la data 2010-04-27 16:59:11
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 14:09:45Desi se spune ca razbunarea e arma prostului , contrazic aceasta afirmatie si spun ca daca nu te razbuni la momentul potrivit , esti luat de prost proasta sau de om slab de caracter si ai numai de suferit!Sunt o sagetatoare de 20 de ani , am patit'o cu un scorpion fff aiurea...acum 7 luni cand l'am cunoscut pe el eram virgina si chiar imi doream o relatie frumoasa si sanatoasa alaturi de un baiat serios.El parea genul meu , mai ales ca e si teolog...si vrea sa devina popa si asa a inceput...totul a mers bine pana dupa ce m'a dezvirginat. Apoi mi'a facutg o gramada de faze : spunea ca il doare maseaua si se pune la somn si de fapt il prindeam prin restaurante cu alte fete , m'a lasat la 30 de km de orasul unde locuiesc in ploaie , m'a ranit nu cu injuraturi ci cu vorbe reci care dor , m'a lasat tot asa amanet knd eram bolnava in frig...probabil va ganditi totusi de ce m'a lasat acolo...cauta el motive de fiecare data ... va spun sincer ca am suerit mult si nu i'am facut nimik ca sa imi faca ceva. simt ca nu am liniste pana nu ma razbun!!! ceva idei? care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion rece , insensibil?


Cel mai bine ca sa te razbuni pe un scorpion rece, care te-a dezvirginat este sa-l dezvirginezi si tu pe el, apoi sa-l pui in tigaie si sa-l prajesti la foc mic, dupa carte sa-l halesti cu "AC" cu tot !


heyyyyyyyyyyy kudika de ce nu stergi idiotzenia asta de mesaj?????????
Dontyyy
Postat pe 28 Aprilie 2010 15:50

Eu iti inteleg supararea , frustrarea si dorinta de razbunarea , dar unul nu-ti nrecomand , incearca sa te porti ca o Lady , trateaza-l cu indiferenta si mergi mai departe , candva nepasarea ta sa-r putea sa-l rascoleasca , dar atunci v-a fii cam tarziu. In alta ordine de idei , lasa-l pe d-zeu sa i-o plateasca , mai ales ca este si la teologie , un element ca asta v-a avea de tras , sa nu-l vezi peste ani pe la tv , fugind cu pantalonii in vine , cum au mai fost si alti preoti in postura asta .
Un sfat iti dau , cei mai parsivi si mai razbunatori dintre toate zodiile sunt ...scorpionii , sunt dusmani de temut , te tin minte toata viata , nu te uita nici la 25 de ani dupa ce se reincarneaza , parerea mea fereste-te.
P.S. - chiar vrei sa te razbuni pe el , subtil si cu reusita 100 % ? Du-te la catedrala sau biserica unde face practica si ....spovedeste-te pe rand la toti preotii , si spune-le ce ai patit , cu nume ,spovedeste-te pana cand cineva reactioneaza , asta cred ca-i lovitura de gratie ptr el .Te-am sfatuit dar nu-ti recomand....
banalulanonim
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:26
Crezi ca mai merita sa te razbuni pe astfel de om??oricum daca o faci sper sa fie ceva dur merita din plin preotelul....
ad__83
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:27
Dragalasilor , fata a ajuns la concluzia ca nu merita sa se razbune ci sa-l uite, sa ignore ca exista.
Cititi mai sus!

Postat pe 28 Aprilie 2010 16:29

Nu se merita sa te agiti atat . te inteleg a fost primul barbat , ai pus mult suflet, ti-ai deschis inima . DAR INTELEGE NU SE MERITA . Nu ii raspunde la telefon daca te va suna . Cand il vezi, sigur inima va bate tare, dar nu te arata. incearca sa ieisi cu cat mai multe cunostinte . Din asta invata ca trebuie sa ii lasi cat mai mult sa sufere , sa fac tot ce pot pentru a te cuceri. nu ii da pe tava totul. chiar dac o fac ei pe moment pe suparatii dar le trece .
kudika033137
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:32
Manumarius, ai dreptate la faza cu spovedania, ar fi cea mai tare faza... Deci ai inteles, mai fato, du-te si te spovedeste pe la toti preotii, si spune si ca nu erai multumita de prestatii... Daca nu faci asta, esti fraiera!
darksukkubus69
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:36
In primul rand, mergi mai departe,traieste viata.Partea cu razbunatu...asteapta.nu trebuie sa te grabesti si sa iti para rau mai tarziu.toate la timpul lor. va veni o zi cand vei avea ocazia sa te razbuni, fara regrete,fara o pregatire prealabila.pana atunci iubeste si lasa-te iubita.
crystina_crys
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:46
multe idei , multe pareri , ... unele m'au facut sa zambesc , altele sa meditez ... TIMPUL va decide totul . va multumesc pentru ca ati incercat sa ma ajutati si m'ati INTELES . va pup pe toti :*:*:* daca se intampla ceva , va anunt . pupici:*
dyanna19890
Postat pe 29 Aprilie 2010 02:02
Parerea mea e ca sa il lasi in pace.Sincer e un magar si un nesimtit .Nu te merita.De acum inainte sa ai grija pe cine lasi in inima ta.Da ai avut incredere in el mai ales ca era la teologie.Dar uite ca si ei, nu toti sunt niste nesimtiti, si nu apreciaza sacrificiul si dragostea celuiant.Nu te razbuna desi ai motive sa o faci.Singura razbunare ar fi ca daca te mai cauta sa nui dai nici o atentie.Sa fiarba in suc propiu.
kudika098645
Postat pe 1 Mai 2010 09:22
am citit, am tot citit si simt ca tre sa ti povestesc ceva. poate acest ceva te va face sa ti dai seama ca trebuie sa ti vezi de viata ta. la inceputul clasei a 11 a am cunoscut un tip. eram mutata de curand in orasul in care locuiesc acum. m-am indragostit pur si simplu, primul om pe care pot spune cu adevarat ca l-am iubit.era cu o alta tipa in timp ce a hotarat sa fim noi impreuna si a mers in paralel. tipa era din alt oras, asa ca mult timp am trait in minciuni. spunea ca se duce l tara, el se ducea la ea. am aflat intr-o buna zi. dar prea tarziu, deja fusesem al lui. totusi ne-am despartit. eu am decis. dupa cateva luni, el a tot inceput sa ma caute, ne-am impacat, am crezut ca s-a schimbat dar nu a fost asa. si intr-o zi am fost al lui si a doua zi l-am vazut cu aceea tipa prin parc. imagineaza-ti cum m-am simtit. eu stateam p o banca, m-am apropiat de ei si m-am rezemat de un copac si m-am uitat in ochii lui, el era speriat a crezut probabil ca o sa fac vreun scandal, dar nu am facut nimik, am tacut, in tot acest timp mi-au trecut toate amintirile si am hotarat sa l uit, numai ca el dupa cateva luni, incepusem clasa a 12 a, a inceput sa ma caute, din nou. eram cu un alt baiat, doar doar am sa-l pot uita. si atunci mi-a venit ideea stralucita sa ii spun ca ultima oara cand fusesem impreuna eu ramasesem insarcinata dar ca am pierdut copilul in urma unei lovituri din partea unui amic de al lui. iau dat lacrimile. stiam ca asta o sa l doara de asta am facut-o . si la un an dupa aceea i-am spus razand ca a fost o minciuna,la cateva luni dupa asta am cunsocut un baiat neamaipomenit, cu care sunt de un an. motivul pt care ti-am povestit toate astea ti l-am spus mai sus completarea lui este ca am tot 20 de ani si sunt tot o sagetatoare.pupici si mult succes in viata. lasa prostii sa si vada de odihna lor vesnica in .....bineinteles, prostie
kudika_bibi
Postat pe 1 Mai 2010 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatii-compatibilitati 12 De la: kudika050391 16 Septembrie 2009 12:19
ea pesti,el varsator 50 De la: Lesea_m 15 Decembrie 2009 20:06
BARBATII SI FEMEILE DIN ZODIA GEMEI SAU CU ASCENDENT IN GEMENI SUNT CEI MAI SUPERFICIALI 56 De la: constantadaniela 27 Decembrie 2015 08:25
SARCINA SAU DEREGLARE HORMONALA? 1 De la: Raluca_Maria_8 26 Aprilie 2014 03:00
EA VARSATOR SI EL RAC-CUM SE INTELEG? 14 De la: kudika435713 12 Septembrie 2011 13:34