Setari Cookie-uri

un sfat va rog

Am fost implicata intr-o relatie de 4 ani, totul a fost bine si frumos, ca in orice relatie au existat certuri si impacari, acum 2 luni ne-am despartit,pentru nu vrem acelasi lucru de la viata, eu vreau o familie, vreau stabilitate (bine ca asta dupa ce termin facultatea), el insa nu are asa ganduri, si de asta am cazut la comun acord sa ne despartim ca sa nu suferim mai tarziu, insa ne este fff greu sa renuntam la relatia noastra, in preioada asta de 2 luni de cand ne tot despartim n-i se face dor unul de altul, ne intalnim, ne comportam ca si cum am fi impreuna si dupa iar nu dam nici un semn unul altuia,inca mai tinem mult unul la altul, eu am incercat sa fac ceva ca sa-l uit,am iesit cu alt cineva, si el a aflat mia reprosat ca l-asi fi tradat,cu toate ca suntem despartiti,si eu ma simt fff vinovata,nush ce sa fac,inteleg ca nu am nici un viitor cu el,dar el nici nu ma vrea si nici nu ma lasa, si mie mie greu sa renunt ,chiar nu stiu ce sa fac….ast un sfat de la voi…va multumesc
kudika009787
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:01
poi sa luati impreuna o hotarare, daca tot tine la tine si nu vrea sa fiti despartiti, sa se hotarasca daca se gandeste sa formati un cuplu mai tarziu..... daca nu sa o luati pe alte cai....ca asa va tineti unul pe altu in stand by aiurea...si o lungiti pana la .....primavara.....tu cauti cineva pe care sa te bazezi...si e de datoria ta sa cauti in alte parti...daca el nu se gandeste la asta, no? ia tu o hotarare daca el nu poate...
masline
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:13
to be ot not to be, that is the question daca amandoi sunteti niste nehotaratzi, probabil ca o sa va mai taraiti in pseudo relatia asta mult si bine...pana in momentul in care unul dintre voi v-a da peste altceva mai bun!
miss_darine
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:09
cred ca ai dreptate,eu una stiu sigur ce vreau si mi-as dori ca dorintele mele sa coincida cu ale lui......nu credeam ca se va ajunge pana aici..stiu ce hotarare trebuie sa iau dar mie ffff greu sa o aplic, multumesc mult ca mi-ati raspuns :*:*:*
kudika009787
Postat pe 18 Aprilie 2010 01:31
oh...sa stii ka te inteleg foarte bine..sunt plekata din tara..pentru totdeauna...si am o relatie ku cineva de un an juma...poate naiv..dar ne asteptam unul pe celalalt..si la fel am avut despartiri si certuri...dar totusi impreuna...
kred k ar fi bine sa va dati seama daka e dragoste sau deprindere ce simtiti..
dak e dragoste.. totul se va aranja..trebuie sa luptati ...daka orikum vedeti ka sunteti fericiti impreuna!
multa bafta!
Volcano
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:37
multumesc mult, sa stiti ca pentru mine conteaza cuvintele voastre pentru ca nu am sustinere din alta parte,va multumesc, as vrea mult sa reusesc sa trec peste situatia asta, dar cred ca cu ajutorul lui Dumnezeu voi reusi....:*:*:*
kudika009787
Postat pe 27 Aprilie 2010 21:26
Sunt curioasa, el ce vrea? Ai incercat sa discuti cu el, care sunt motivele pentru care el nu vrea stabilitate? Te rog sa ne zici si noua daca te-ai mai intalnit/discutat cu el.
re_oana
Postat pe 3 Mai 2010 16:43
nu am de cat o intrebare la tine ....lai intrebat vro data ce ganeste,ce vrea de la viatza..??? sau ai luat decizia asta din cum se comporta el....
zino
Postat pe 6 Mai 2010 16:07
Bineinteles ca am vb cu el, si am incercat sa luam impreuna o decizie, el vrea altceva de la viata, nu vrea familie, asa a zis el, nu au fost doar niste presupuse de ale mele, ceea ce vrea el este sa-si faca o cariera, si eu imi doresc sa ma realizez, dar vreau si o familie, asa am fost educata si asa cred ca e bine, el mi-a zis clar ca nu se vede in asa postura, na poate nu sunt eu persoana potrivita pentru el, pacat ca ne-am dat seama de asta dupa 4 ani, ne-am apropiat prea mult si acum ne este greu sa renuntam….
kudika009787
Postat pe 7 Mai 2010 13:48
De la: kudika009787, la data 2010-05-07 13:48:22Bineinteles ca am vb cu el, si am incercat sa luam impreuna o decizie, el vrea altceva de la viata, nu vrea familie, asa a zis el, nu au fost doar niste presupuse de ale mele, ceea ce vrea el este sa-si faca o cariera, si eu imi doresc sa ma realizez, dar vreau si o familie, asa am fost educata si asa cred ca e bine, el mi-a zis clar ca nu se vede in asa postura, na poate nu sunt eu persoana potrivita pentru el, pacat ca ne-am dat seama de asta dupa 4 ani, ne-am apropiat prea mult si acum ne este greu sa renuntam….

...atunci ce mai cauti aici ?taci si sapa.o sa vii putin mai tirziu plingind ca te-a parasit si mai esti si gravida...atit timp cit stii ce vrei...fa tot posibilul sa realizezi ce ti-ai propus.sau vrei sa luam noi decizia in locul tau?daca e asa stai pe aproape ca imediat vin si deciziile...
RUY_BLAS
Postat pe 7 Mai 2010 21:37
De la: re_oana, la data 2010-05-03 16:43:46Sunt curioasa, el ce vrea? Ai incercat sa discuti cu el, care sunt motivele pentru care el nu vrea stabilitate? Te rog sa ne zici si noua daca te-ai mai intalnit/discutat cu el.

STABILITATE???fetelor barbatii pana la 25-30 ani nu se gandesc serios nici macar o secunda la asta.nici macar nu stim ce inseamna...e ca faza aia cu "nu ma apreciezi!!".noi nici macar nu avem idee ce inseamna asta.in fond mai nimic pt noi da se pare ca pt voi inseamna ceva...pai...el nu se gandeste la asta iar tu vrei cumva sa il "obligi" sa vrea(si o sa spui k nu e asa;dar asa e)iar el desi te iubeste/tine la tine asta nu inseamna ca se va vedea cu 20 copii si stand sa iti suporte fazele aiuea prea mult timp.eu zic ca ar fi cel mai bine pt amandoi sa va limitati la o relatie strict sexuala(uneori noi barbatii DOAR asta vrem dar nu stim cum sa o spunem)pt ca el inca tine la tine din punct de vedere sexual si atat.iar daca u inca mai visezi k o sa tina....baga-ti mintile in pantaloni=))
vioutzu
Postat pe 8 Mai 2010 00:04
va iubiti dar nu aveti aceleasi interese,teluri...daca intr o rel nu lupta amandoi pentru acelasi scop totul se naruie...chestia cu intalnirile dupa despartire e ceva normal as spune...ruptura este dureroasa pentru amandoi...sunt ani la mijloc...dar nu l vei uita niciodata...nu dispera...sunt cupluri care s au despartit dupa 20 sau 30 ani....poate totusi se va maturiza si baietelul tau si isi va dori sa intemeieze o familie alaturi de tine (acum totusi cu criza asta imputita mondiala te sfatuiesc sa mai astepti; casatoria impune sacrificii, cheltuieli in plus. Stai bine unde stai acum)...daca nu, tu iti poti urma calea....cu bine
catalina69
Postat pe 18 Mai 2010 10:35
De la: catalina69, la data 2010-05-18 10:35:59va iubiti dar nu aveti aceleasi interese,teluri...daca intr o rel nu lupta amandoi pentru acelasi scop totul se naruie...chestia cu intalnirile dupa despartire e ceva normal as spune...ruptura este dureroasa pentru amandoi...sunt ani la mijloc...dar nu l vei uita niciodata...nu dispera...sunt cupluri care s au despartit dupa 20 sau 30 ani....poate totusi se va maturiza si baietelul tau si isi va dori sa intemeieze o familie alaturi de tine (acum totusi cu criza asta imputita mondiala te sfatuiesc sa mai astepti; casatoria impune sacrificii, cheltuieli in plus. Stai bine unde stai acum)...daca nu, tu iti poti urma calea....cu bine

ah, dar cat de sincer esti...bravos.... ....stiam ca un barbat daca in 120 de zile nu cere in casatorie partenera inseamna ca mai are de "copilarit"...nu e nimic de criticat, condamnat...apreciez oamenii sinceri....decat sa se chinuie 2 suflete doar pentru ca nu au avut curajul sa fie sinceri in primul rand cu ei si apoi cu partenerul/a...mai bine singuri....si apropo de sinceritate, sper ca asa esti si in viata de zi cu zi....
catalina69
Postat pe 18 Mai 2010 10:41
De la: catalina69, la data 2010-05-18 10:41:59
De la: catalina69, la data 2010-05-18 10:35:59va iubiti dar nu aveti aceleasi interese,teluri...daca intr o rel nu lupta amandoi pentru acelasi scop totul se naruie...chestia cu intalnirile dupa despartire e ceva normal as spune...ruptura este dureroasa pentru amandoi...sunt ani la mijloc...dar nu l vei uita niciodata...nu dispera...sunt cupluri care s au despartit dupa 20 sau 30 ani....poate totusi se va maturiza si baietelul tau si isi va dori sa intemeieze o familie alaturi de tine (acum totusi cu criza asta imputita mondiala te sfatuiesc sa mai astepti; casatoria impune sacrificii, cheltuieli in plus. Stai bine unde stai acum)...daca nu, tu iti poti urma calea....cu bine

ah, dar cat de sincer esti...bravos.... ....stiam ca un barbat daca in 120 de zile nu cere in casatorie partenera inseamna ca mai are de "copilarit"...nu e nimic de criticat, condamnat...apreciez oamenii sinceri....decat sa se chinuie 2 suflete doar pentru ca nu au avut curajul sa fie sinceri in primul rand cu ei si apoi cu partenerul/a...mai bine singuri....si apropo de sinceritate, sper ca asa esti si in viata de zi cu zi....

afla...ca sunt.
RUY_BLAS
Postat pe 18 Mai 2010 18:30
De la: sirghea, la data 2010-05-18 18:30:04
De la: catalina69, la data 2010-05-18 10:41:59
De la: catalina69, la data 2010-05-18 10:35:59va iubiti dar nu aveti aceleasi interese,teluri...daca intr o rel nu lupta amandoi pentru acelasi scop totul se naruie...chestia cu intalnirile dupa despartire e ceva normal as spune...ruptura este dureroasa pentru amandoi...sunt ani la mijloc...dar nu l vei uita niciodata...nu dispera...sunt cupluri care s au despartit dupa 20 sau 30 ani....poate totusi se va maturiza si baietelul tau si isi va dori sa intemeieze o familie alaturi de tine (acum totusi cu criza asta imputita mondiala te sfatuiesc sa mai astepti; casatoria impune sacrificii, cheltuieli in plus. Stai bine unde stai acum)...daca nu, tu iti poti urma calea....cu bine

ah, dar cat de sincer esti...bravos.... ....stiam ca un barbat daca in 120 de zile nu cere in casatorie partenera inseamna ca mai are de "copilarit"...nu e nimic de criticat, condamnat...apreciez oamenii sinceri....decat sa se chinuie 2 suflete doar pentru ca nu au avut curajul sa fie sinceri in primul rand cu ei si apoi cu partenerul/a...mai bine singuri....si apropo de sinceritate, sper ca asa esti si in viata de zi cu zi....

afla...ca sunt.
ce aiurea .imi joaca feste calculatorul....
RUY_BLAS
Postat pe 18 Mai 2010 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dar fata, domnisoara, femeia geaman?? 2 De la: sandrone 11 Iunie 2009 10:28
am nevoie de sfaturi sa ies din starea in care am intrat :( 29 De la: luzza 11 Martie 2012 12:44
durerea despartirii 27 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 11:53
nu stiu ce sa mai cred..oare chiar ma iubea? 42 De la: kudika012211 20 Martie 2011 11:42
e normal? 4 De la: tanusa 7 Mai 2010 11:23