Setari Cookie-uri

parinti mei nul mai accepta

vreau si eu un sfac , am o relatie de 4 ani totul bine si frumos ,pana in momentu in care parinti mei iau vazut parintzi iubitului meu de atunci nul mai vor langa mine pentru ca nu are un statut social ,cu toate ca inaite era ca si copilul lor .iubitul meu munceste si tot nu mai ma lasa de 3 zile stau departe de el ma vad in pauza de scola la prima ora 10 min pe zi simnt ca inebunesc .vreau un sfat va rog
nunik
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:01
nu stiu cum este ca ti se intample asta dar spune-le parintilor tai ca nu conteaza familia ci omul. el poate e dintro familie rea dar nu conteaza fiindca el e bun la suflet harnic destept... si o sa realizeze multe in viata.
andrada_2010
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:11
De la: nunik, la data 2010-04-15 19:01:58vreau si eu un sfac , am o relatie de 4 ani totul bine si frumos ,pana in momentu in care parinti mei iau vazut parintzi iubitului meu de atunci nul mai vor langa mine pentru ca nu are un statut social ,cu toate ca inaite era ca si copilul lor .iubitul meu munceste si tot nu mai ma lasa de 3 zile stau departe de el ma vad in pauza de scola la prima ora 10 min pe zi simnt ca inebunesc .vreau un sfat va rog



da' cati anisori ai puisor?

daca ai tot 11 anisor, ca si domnisoara andrada care se trezeste in mijlocul clubului de crosetat randunici si cosulete, e bine sa-ti asculti parinti.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:26
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-15 19:26:12

da' cati anisori ai puisor?

daca ai tot 11 anisor, ca si domnisoara andrada care se trezeste in mijlocul clubului de crosetat randunici si cosulete, e bine sa-ti asculti parinti.

coriosule
ce stii tu ce-i iubirea!
one_size
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:18
da da, n-are nici varsta si nici minte. de dragoste zic!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:31
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-16 11:31:00da da, n-are nici varsta si nici minte. de dragoste zic!!

si nici culoare,nu?
one_size
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:38
nici macar culoare politica.
ca se indragostii buzata lu' tata, de unu' din alt partid. si au pierdut aia alegerile!

ma intreb daca ii da voie doamna invatatoare, domnisoricii noastre, sa stea de vorba la telefon, in pauzele dintre ora de educatie fizica si aia de maini indemanatice.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:44
iti dai seama ca daca ii da sau nu voie ...ea tot vorbeste ca ..dehhh iubirea arde atat pe interior cat si pe exterior!
one_size
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:49
19 mai am unpik si fac 20 .....
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:33
ma daca ai tai parinti sunt cu capul pe umeri inseamna ca au vazut ei ceva la "socrii" tai ce nu le'a convenit, si nu e neaparat situatia financiara. mai devreme sau mai tarziu vei ajunge la aceeasi concluzie cu ei, sunt sigura
Shhh
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:05
De la: nunik, la data 2010-04-16 16:33:2619 mai am unpik si fac 20 .....

atunci casca ochiu'! Nu poti sa renunti la tip,bine.Da' nici nu te marita/fugi/naste iute-acuma,sa le faci in ciuda alor batrani! Ia-o incet si vezi unde duce drumul.Ca idee,ai tai tin cu tine si in timp,s-ar putea sa le dai dreptate.Si eu la ai mei.Si alte fete tot asa....
nicossia
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:13
sau inteles atat timpcu el bine ,petreceri vacante si acum .pentru mine nu conteaza bani dar vad ca pe parinti mei da ,asta ii deranjeaza ca ai lui nu are ce au ei .
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:31
asta a fost pentru ca ei stau cu chirie si noi avem casa....masina si multe altele
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:33
De la: nunik, la data 2010-04-16 17:33:10asta a fost pentru ca ei stau cu chirie si noi avem casa....masina si multe altele

Da mami ai tai te-au tinut ca in puf...ma gandecs ca faceai si mofturi ca nu iti ajung 15 lei de "pachetel"la scoala...si te mai intrebi de ce nu sunt de acord....si tu"Banii nu aduc fericirea...dar o intretin al naiba de bine"
P.S Orice parinte ii doreste binele copilului...
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:41
si daca nu ai fericire si iubire poti forma o familie?
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:05
degeaba au ai tai bani, daca nu cunosc limba romana; doar copiii sunt oglinda parintilor .... chiar nu ma pot abtine sa nu fac o astfel de remarca

ce rea sunt
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:05
atunci cand esti intr-o relatie si decizi sa te casatoresti eu cred k nu conteaza familiile celor doi pentru ca se casatoresc cei doi nup familiile lor ......astai parerea mea.....cine poate sa ma contrazica sa o faca
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:10
daca nu ai de comentat asupra subiectului te rog abtinete
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:11
abtinemas
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:12
ia vezi poti
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:24
De la: nunik, la data 2010-04-16 18:10:04atunci cand esti intr-o relatie si decizi sa te casatoresti eu cred k nu conteaza familiile celor doi pentru ca se casatoresc cei doi nup familiile lor ......astai parerea mea.....cine poate sa ma contrazica sa o faca


aHA stop ca gresesti. ba conteaza foarte mult din ce familii provin indivizii. asa mama asa fii'ca, asa tata asa fiu cunosti vorba?? ia mediteaza si vezi ce'ti da, numa sa nu fie cu virgula. un copil crescut de parinti alcoolisti mai devreme sau mai tarziu ajunge cam la fel, ca exemplu zic. nu te supara pe ai tai caci au dreptate. la varsta ta si la problemele ce le ai tu inca nu stii ca dragostea nu tine de foame, de frig. peste cativa ani, poate maritata cu tipu asta, cand n'ai s'o duci asa bine financiar ai sa'ti dai seama de ce parintii tai vroiau pe cineva mai instarit. traieste'ti tineretea si nu te lega la cap fara sa te doara
Shhh
Postat pe 16 Aprilie 2010 19:36
o sa iau in consideratie si lucrurile astea , vreau dar vad numai lucruri bune la el si nu pot sami imaginez altceva decat viatza mea langa el , nu fumeaza nu bea ...munceste ........kiar asa......lau apreciat pana acum si acum macar o sansa nu ne poat oferi
nunik
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:24
De la: Shhh, la data 2010-04-16 19:36:26
De la: nunik, la data 2010-04-16 18:10:04atunci cand esti intr-o relatie si decizi sa te casatoresti eu cred k nu conteaza familiile celor doi pentru ca se casatoresc cei doi nup familiile lor ......astai parerea mea.....cine poate sa ma contrazica sa o faca


aHA stop ca gresesti. ba conteaza foarte mult din ce familii provin indivizii. asa mama asa fii'ca, asa tata asa fiu cunosti vorba?? ia mediteaza si vezi ce'ti da, numa sa nu fie cu virgula. un copil crescut de parinti alcoolisti mai devreme sau mai tarziu ajunge cam la fel, ca exemplu zic. nu te supara pe ai tai caci au dreptate. la varsta ta si la problemele ce le ai tu inca nu stii ca dragostea nu tine de foame, de frig. peste cativa ani, poate maritata cu tipu asta, cand n'ai s'o duci asa bine financiar ai sa'ti dai seama de ce parintii tai vroiau pe cineva mai instarit. traieste'ti tineretea si nu te lega la cap fara sa te doara


la faza cu parintii alcoolici te contrazic..nu "ajunge cam la fel"..depinde...de mai multi factori..si prin ce zici tu..atingi niste puncte sensibile...daca tata e alcoolic? o sa fiu si eu ? hmm..interesant..
babe0623
Postat pe 17 Aprilie 2010 19:34
era un exemplu ce i l'am dat fetei ca sa intelegea si ea faptul ca un copil preia din comportamentul parintilor (sau a persoanelor cu care a crescut) voluntar si involuntar.
Shhh
Postat pe 17 Aprilie 2010 20:59
De la: Shhh, la data 2010-04-17 20:59:09era un exemplu ce i l'am dat fetei ca sa intelegea si ea faptul ca un copil preia din comportamentul parintilor (sau a persoanelor cu care a crescut) voluntar si involuntar.


in fine..daca mai intind discutia...se ajunge la cearta...asa ca prefer sa ramana la stadiul asta...doar ca..era un exemplu nepotrivit...avand in vedere faptul ca era un neadevar...iar autoarea topicului e o copila... in viata ai exemple...de asa da...si asa nu.. nu e neap sa iei partile negative ...
pot sa dau si un exemplu...niste prieteni d familie...parintii petrecareti...chefuri..betii...pe scurt, distractie multa...fiiica lor...cuminte, abia o convigeam sa iasa pe la bloc, ca nu e nimic rau in asta, de cluburi nici nu se punea problema..mergea la scoala..avea note mari...in clasa a 12`a...a ramas singura cu sora ei de 2 ani..pt ca parintii au plecat din tara..dimineata venea la scoala...ziua statea cu surioara si noaptea invata pt bac...daca o vezi..si acum...e total opusa parintilor ei in ce priveste modul in care isi petrec viata, etc..
babe0623
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:40
si am mai invatat ca uneori exemplele pot fi duse la extreme, dar acel exemplu a atins pt mine un punct sensibil...

si ca sa nu fiu p langa topic...cred ca ar trebui sa vorbesti cu parintii tai...sa le spui ca esti fericita, ca momentan iti este bine asa, eventual sa le spui ca nu ai planuri de maritis inca ...poate i-ar mai linisti putin..sa le spui ca pentru tine e importanta fericirea in momentul de fata..nu situatia materiala si asa mai departe..punadu-le astea pe seama perioadei cand vei vrea sa te casatoresti...in concluzie "ii mai duci un pic cu zaharelul" pana veti dovedi ca va iubiti si ca iubitul tau poate oferi mai mult decat au putut parintii lui
babe0623
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:47
Buna, draga mea stiu ce simti. Eu am fost cu cineva timp de 5 ani, ne-am despacrtit din cauza parintilor. Dupa am avut multe relatii dar nu a mai fost la fel. Un sfat prietenesc invata sa ii faci pe ai tai sa il accepte, eu probabil voi regreta toata viata ca ambele familii nu ne-au vrut impreuna si eu am cedat la insistentele lor. Acum el e cu alta si am ramas socata cand mi-a zis ca parintii ei il adora, dar acum e prea tarziu. Lupta pentru dragostea ta daca simti ca merita!
kudika064458
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:42
Numele meu este Cristina sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/

Cristinakitty
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:44
De la: ral23, la data 2010-04-18 10:40:15
De la: Shhh, la data 2010-04-17 20:59:09era un exemplu ce i l'am dat fetei ca sa intelegea si ea faptul ca un copil preia din comportamentul parintilor (sau a persoanelor cu care a crescut) voluntar si involuntar.


in fine..daca mai intind discutia...se ajunge la cearta...asa ca prefer sa ramana la stadiul asta...doar ca..era un exemplu nepotrivit...avand in vedere faptul ca era un neadevar...iar autoarea topicului e o copila... in viata ai exemple...de asa da...si asa nu.. nu e neap sa iei partile negative ...
pot sa dau si un exemplu...niste prieteni d familie...parintii petrecareti...chefuri..betii...pe scurt, distractie multa...fiiica lor...cuminte, abia o convigeam sa iasa pe la bloc, ca nu e nimic rau in asta, de cluburi nici nu se punea problema..mergea la scoala..avea note mari...in clasa a 12`a...a ramas singura cu sora ei de 2 ani..pt ca parintii au plecat din tara..dimineata venea la scoala...ziua statea cu surioara si noaptea invata pt bac...daca o vezi..si acum...e total opusa parintilor ei in ce priveste modul in care isi petrec viata, etc..


si daca e o copila ce? cam pe la ce varsta ar trebui sa invete sau sa'si dea seama ca viata nu e roz? sigur ca ex ce l'am dat eu nu a fost o generalizare, nu am zis ca toata lumea ajunge la fel. da ma rog, oricum nimeni nu invata din sfaturi ci din propria experienta
Shhh
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:53
De la: nunik, la data 2010-04-15 19:01:58vreau si eu un sfac , am o relatie de 4 ani totul bine si frumos ,pana in momentu in care parinti mei iau vazut parintzi iubitului meu de atunci nul mai vor langa mine pentru ca nu are un statut social ,cu toate ca inaite era ca si copilul lor .iubitul meu munceste si tot nu mai ma lasa de 3 zile stau departe de el ma vad in pauza de scola la prima ora 10 min pe zi simnt ca inebunesc .vreau un sfat va rog

Te superi daca te-ntreb ceva?Cum il vezi pe copilul tau?Cum il cresti /educi / ce-i cumperi?Ce ex ii dai,ce scoli,etc.? (presupunand ca lupti pt iubitul tau si ai o familie -cum ar arata? ar merge?ai fi fericita?)
nicossia
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
minciuni 220 De la: kudika041200 1 Iunie 2011 11:44
ajutatima in legatura cu prietenul meu ...plz:(( 34 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:55
ce e de facut cand iubitul imi spune sa lucrez cu fosta lui iubita 15 De la: sorina1972 2 Martie 2010 10:19
despartirea.un "rau" util? 15 De la: Rafinata 3 Iunie 2009 10:33
Vreau sa divortez! 95 De la: sabi_36 20 Octombrie 2010 09:09