il iubesc dar vreau sa l parsesc

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
alexandra0788 Avatarul lui alexandra0788

7 mesaje

Buna!
Ca de obicei aceeasi problema...iubirea. Sunt intr o relatie de aproape 3 ani cu un barbat mai in varsta decat mine, eu 23 si el 35. Cand l am cunoscut era insurat-am aflat ulterior-insa m a asigurat k va divorta si asa s a intamplat.A fost si fustangiu la viata sa insa mi a aratat ca s a cumintit. Primul an a fost bine dar mai apoi a inceput sa se schimbe treptat din rau in mai rau(vb urate,jigniri,palme, unul altuia).Parca nu-mi mai acorda atentie si dragoste,este tot timpul la munca , nu se mai intereseaza de mine,nu ma mai suna , niciodata nu a fost langa mine de cate ori am fost bolnava, pur si simplu s a racit.Au fost o gramada de lucruri ce mi au aratat k nu este pers potrivita pt mine insa nu pot renunta la el. parca cu cat rau imi face mai mult cu atat ma si atrage. Ma subestimeaza,ma face sa ma simt inferioara lui si multe altele...pur si simplu am ajuns sa fiu frustrata, nu mai am incredere in mine, ma simt ca si cum fara el sunt un nimeni.De multe ori am vb cu el si i am explicat si frumos si urat dar fara niciun rezultat. Face numai cum vrea el si ce vrea.Nu ma asculta, crede mereu ca spun numai baliverne si ma repede.Si cu toate astea mereu imi spune ca ma iubeste. Dar m am saturat de vorbe, vreau fapte.Daca as pune in balanta tot ce s a intamplat intre noi si cate mi a facut, ar trebui sa l parasesc fara sa ma mai uit in spate insa nu pot.ma consider dependenta de el si vreau sa scap.am incercat orice solutie care mi a trecut prin cap insa nu reusesc. stiu k diferenta de varsta isi spune cuvantul dar mereu m am considerat mai matura decat varsta mea, asta pana cand a inceput el sa ma subestimeze mereu.nu mai am respect fata de mine, daramite sa mai impun respect in fata lui.vreau sa mi revin, vreau sa mi recapat taria insa ma simt prinsa in jocul lui.pentru ca si a dat seama k sunt cuminte, i am oferit totul pe tava, cand ne certam (tot el se despartea demine pe motive de rahat)tot eu ma duceam dupa el si acum ma tine in sah.chiar nu sunt carpa nimanui. Sunt constienta de ce trebuie sa fac insa nu mai am tarie.Tin sa mentionez ca mi-a stricat cam toate rel de prietenie care le aveam , astfel viata mea sociala a devenit limitata...vreau sa l uit chiar daca in sufletul meu il iubesc pentru ce a fost.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Titlul topicului e bun, dar continutul nu mi-a mai placut pt ca esti nehotarata! Vrei sa incepi sa respiri singurica? Te asigur ca vei reusi si mult mai bine! Gandeste-te ca esti tanara si cat de curand vei vrea sa-ti intemeiezi o familie te vezi langa un asemenea om, dupa 10 ani?
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

esti o carpa... ultima carpa... ce?! nu'ti convine ?? te simti jignita huh?? ti'am spus doar adevarul!!
Casatoria e cauza principala a divortului.
falloutgirl Avatarul lui falloutgirl

3 mesaje
Oras: bucuresti

Femeie esti nebuna!!! Mai bine singura decat cu un nenorocit ca el! Dai papucii cat poti de repede, viata merge inainte si fara el. Stiu ca simti ca nu poti trai fara el, insa o vezi la 1-2 luni dupa ce te vei despartii de el ca E MULT MAI BINE!!! Chiar nu meriti asa ceva, nimeni nu merita!
Breaking Benjamin rulz \m/ !!!
cami_goanga10 Avatarul lui cami_goanga10

335 mesaje

Esti conscienta de ceea ce ai de facut,insa iti lipseste curajul.Hai prinde forta si paraseste-l ,nu merita.:(
Fosta membra Kudika.ro
Nu mai sta pe ganduri si termina aceasta relatie pana nu e prea tarziu pentru ca in timp te termina psihic.
Se joaca cu mintea ta, incearca sa iti calci pe inima , mai bine suferi un timp decat toata viata, un barbat care te chinuie asa nu te iubeste , nu stie ce e iubirea si probabil nu va sti niciodata.
_PrInTzEs_ Avatarul lui _PrInTzEs_

272 mesaje
Oras: pitesti

si eu am cam aceiassi problema bn eu sunt mai mik si sunt cu respectivu de 1 an jumate
dar crede+ma lasa+l e cel mai bine eu ma bucur ca pe zi ce trece ma destept si mai mult sui imi dau seama ca nu este bun pt mine nu ma merita

si pana la urma fiecare om isi doreste ceva mai bun pt viata lui chiar daca nu recunoaste mereu

au dreptate fetele decat sa suferi si sa stai inchisa in casa sa nu ai niki mkr o prietena pt un bou mai bn lipsa makar de ar fi langa tine ai nevoie de afectiune.tandreturi..iubire el ce iti da_ palme jigniri_?
mai bine lipsa...credema o sa vezi ca iti e mai bine

nu te simti linistita cand nu vb cu el nu il suni si astepti sa te sune?chiar de nu te suna tot te simti mai bine decat sa stay cu el dar sa te certi...o sa iti fie bn fara el ...daca iti face aq asa dar peste 10 ani?gandeste-te...zic eu ca ai primit sfaturi ff bune i-ati inima in dinti...ca e cel mai bine

sunt sigura ca peste ceva ani o sa zici DOAMNE CE BINE MI`AM FACUT! bafta
tine-ne la curent
ilovethisgame Avatarul lui ilovethisgame

150 mesaje

Daca va-ti tras palme reciproc s-ar putea sa va potriviti.

Ati putea sa faceti un copil si cand mai creste sa jucati baza. Va pocniti toti trei intr-o veselie

Eu cred ca mai bine cauti un barbat normal si daca tii neaparat sa iei o palma din cand in cand te duci pe la meciurile de fotbal in peluza si te iei la bataie cu jandarmii. Daca ii nimeresti unuia un capac sa-l zapacesti o sa iti faca galeria si statuie. Ajungi vedeta si castigi si multi bani

Sau si mai bine daca intrii in multime si ii dai lui Boc o palmuta pe chelie o sa te plateasca Voiculescu sa faci emisiuni la antene. Si spui ca doar l-ai impins. Le arati pixelu' albastru.Sforta fie cu tine
Oamenilor le plac povestile. Oamenii isi pot da viata pentru niste povesti. Oamenii platesc bine daca le spui povesti. Oamenii te aleg presedinte daca le spui povesti. Oamenii mananca si plastic daca le spui povestea potrivita
Fosta membra Kudika.ro
Il iubesc dar vreau sa l parsesc

trage un par..tz
” Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.”G. J. G. Marquez
Fosta membra Kudika.ro
De la: Celia_29, la data 2010-04-21 12:57:09 Il iubesc dar vreau sa l parsesc

trage un par..tz

haha ce gluma buna
Fosta membra Kudika.ro
Sa inteleg ca-ti place postura de victima, ca-ti place sa fii terfelita? De ce sa-l parasesti, doar e ideal pentru tine: te victimizeaza si te terfeleste.

Acum, la modul cel mai serios, poate ar fi bine sa vezi un psiholog, pentru ca increderea in tine e zero barat, iar respectul fata de propria persoana e inexistent. Si ma gandesc ca asa a fost mereu si, de aceea, ai nevoie de cineva sa corecteze asta.
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

De la: alexandra0788, la data 2010-04-17 19:04:13Buna!
Ca de obicei aceeasi problema...iubirea. Sunt intr o relatie de aproape 3 ani cu un barbat mai in varsta decat mine, eu 23 si el 35. Cand l am cunoscut era insurat-am aflat ulterior-insa m a asigurat k va divorta si asa s a intamplat.A fost si fustangiu la viata sa insa mi a aratat ca s a cumintit. Primul an a fost bine dar mai apoi a inceput sa se schimbe treptat din rau in mai rau(vb urate,jigniri,palme, unul altuia).Parca nu-mi mai acorda atentie si dragoste,este tot timpul la munca , nu se mai intereseaza de mine,nu ma mai suna , niciodata nu a fost langa mine de cate ori am fost bolnava, pur si simplu s a racit.Au fost o gramada de lucruri ce mi au aratat k nu este pers potrivita pt mine insa nu pot renunta la el. parca cu cat rau imi face mai mult cu atat ma si atrage. Ma subestimeaza,ma face sa ma simt inferioara lui si multe altele...pur si simplu am ajuns sa fiu frustrata, nu mai am incredere in mine, ma simt ca si cum fara el sunt un nimeni.De multe ori am vb cu el si i am explicat si frumos si urat dar fara niciun rezultat. Face numai cum vrea el si ce vrea.Nu ma asculta, crede mereu ca spun numai baliverne si ma repede.Si cu toate astea mereu imi spune ca ma iubeste. Dar m am saturat de vorbe, vreau fapte.Daca as pune in balanta tot ce s a intamplat intre noi si cate mi a facut, ar trebui sa l parasesc fara sa ma mai uit in spate insa nu pot.ma consider dependenta de el si vreau sa scap.am incercat orice solutie care mi a trecut prin cap insa nu reusesc. stiu k diferenta de varsta isi spune cuvantul dar mereu m am considerat mai matura decat varsta mea, asta pana cand a inceput el sa ma subestimeze mereu.nu mai am respect fata de mine, daramite sa mai impun respect in fata lui.vreau sa mi revin, vreau sa mi recapat taria insa ma simt prinsa in jocul lui.pentru ca si a dat seama k sunt cuminte, i am oferit totul pe tava, cand ne certam (tot el se despartea demine pe motive de rahat)tot eu ma duceam dupa el si acum ma tine in sah.chiar nu sunt carpa nimanui. Sunt constienta de ce trebuie sa fac insa nu mai am tarie.Tin sa mentionez ca mi-a stricat cam toate rel de prietenie care le aveam , astfel viata mea sociala a devenit limitata...vreau sa l uit chiar daca in sufletul meu il iubesc pentru ce a fost.

Adu-ti aminte ca nu esti carpa de sters pe jos si nici sac de box.Esti o fiinta umana care trebuie respectata.Lasa-l pe Neanderthal si sa stii ca mai sunt barbati pe lumea asta care chiar stiu sa iubeasca cu adevarat .
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
Fosta membra Kudika.ro

ai toate motivele sa nu mai stai cu el...nu vad ce te retine...iubirea de acum 2 ani? n-ai cum sa iubesti in trecut...ar trebui sa-l urasti pt cum te face sa te simti. lasa-l in pace, nu-l mai cauta...si knd te cauta el ii explici k s-a terminat. nu esti casatorita cu el, n-aveti copii...nu te leaga nimic. nu stiu cum de ai putut sa stai atata timp in felul asta....
m_maria05 Avatarul lui m_maria05

3 mesaje

cel mai importtant lucru pe care l-ai facut, e faptul ca: ai reusit sa constientizezi ca ceva nu e ok in aceasta relatie.si de aici mai sunt ceva pasi de facut(e adevarat :e greu de pus in practica- datorita faptului ca.... e vb de sentimente). daca insa, gasesti suficienta putere sa pleci din ac relatie( dar sa pleci fiind constienta ca nu te vei mai intoarce niciodata, indiferent de cat de mult " s-ar schimba" el,)at ai sa constati ca iti va fi greu la inceput, insa pe masura ce av trece timpul vei avea puterea sa vezi din alt unghi relatia ta cu el, si ajungand sa treci prin filtrul ratiunii ai sa reusesti sa te eliberezi de toata tensiunea negativa si de dependenta afectiva de el.
raluca_sweetangel Avatarul lui raluca_sweetangel

7 mesaje

e cam dificil..l-ai facut sa se desparta de sotia lui si acum il parasesti si u...problema e ca nu poti sa stai langa el dak face asa cu tn..nu se merita sa suferi pentru nimeni in lumea asta.gandeste-te la tine si la ce iti face tie bine.in plus esti tanara,el deja a facut lucrurile pe care ai vrea tu sa le faci...parerea mea: DISTREAZA-TE , UITA DE EL.cel mai important e sa incerci sa vorbesti iar cu prietenele tale,o sa te faca sa treci mai usor peste....ai grija de tine,nu uita sa fi frumoasa..zambeste!
delicacy Avatarul lui delicacy

161 mesaje
Oras: buzau

de ce te complaci in situatia asta? decat sa ne intrebi, mai bine te apucai sa iti faci bagajele. asta daca vrei sa devii o fiinta umana, sa fii fericita, iubita, respectata. daca ramai inseamna ca asta iti doresti, asta meriti. inca ceva, l-ai despartit de sotie, ea a fost sigur nefericita, acum esti tu, iti spune ceva asta? chiar crezi ca poti iti poti caldi fericirea pe nefericirea altora? din pacate simti si tu pe pielea ta ce a simtit sotia. incearca sa faci alegeri corecte in viata de acum inainte si iti vai fi si tie bine. la 23 ani nu esti matura, nu stii ce vrei, esti sub impulsul momentului. ai grija de tine si....pleaca.
kudika045103 Avatarul lui kudika045103

75 mesaje

...vezi putin in trecutul copilariei tale...poate asemenea situatii au mai fost...motiv pentru care te complaci...pe urma niciodata vina nu se naste din unu...ci din doi...sau chiar mai multi....tu ce-ai vazut de nu-ti mai place?....el ce vede ...de nu mai vrea?.....nu ai ce-i reprosa...poate nu esti ce-si dorea...si s-ar intoarce armasarul...la iapa lui batrana...asa ca nu mai fugii dupa calul care fuge....vezi-ti de drum....si lasa-l in voia lui...
leo_ Avatarul lui leo_

1627 mesaje
Oras: craiova

ce tare e strategia, trebuie sa o incerc si eu sa vad daca merge. ms mi-ai dat un pont bun cum sa subjug o femeie. de mult asteptam niste strategii...
cosmin120189 Avatarul lui cosmin120189

46 mesaje
Oras: baia mare

BUNA AS VREA SATI ZIC CA NU ARE ROST SA ITI IROSESTI ANI LANGA UN OM ASA DE RAU
PTR CA PRESUPUN CA ESTI F DRAGUTA SI ASA MAI DEPARTE SI MULTI BARBATI AR VREA SATI OFERE TOTUL NUMA SA FI FERICITA . ( MAI BINE 2 LUNI DE SUFERINTA DECAT O VIATA DE SUFERINTA)
liliana_mami Avatarul lui liliana_mami

1 mesaj

meriti din plin ceea ce ti se intampla...Ai destramat o familie....ai calcat o caznicie in picioare....acum suporta. Orice rau facut se plateste la un moment dat....
fevera Avatarul lui fevera

3 mesaje

Un om de genul acesta nu iti aduce liniste sufleteasca , te trateaza in ultimul HAL SI TU AI ALES SA RAMAI IN CONTINUARE CU EL . GRESIT . TOTAL GRESIT .
Ai rabdare cu tine si REVINO-TI . Viata MERGE INAINTE si important este sa faci Acel Mare Pas : De a-l Parasi .El nu te respecta , nu te iubeste . O alta persoana iti poate aduce fericirea .
mirunama Avatarul lui mirunama

4 mesaje

Pentru a sugestiona din afara ce ar putea face in situatia ei dar fara sa fii pus in fata unei asemenea situatii,e usor,dar in situatia ei si implicata sentimental in in aceasta poveste e mai greu sa iei o decizie si cred ca de aceea a si apelat la noi,sa-i dam solutii cum ar trebui sa treaca mai usor nu ce ar trebui sa faca,ca acest lucru il va stii la momentul oportun .Numai cine a trecut printr-o asemenea problema stie cat e de greu sa poti sa te detasezi de problema cand stii si simti ca parca ti-a fost spalat creierul de genul acesta de persoane.De aceea decat sa dam solutia de parasire cand tu deja ai specificat ca inca il iubesti si nu te mai simti stapana pe tine din cauza comportamentului si a vocabularului pe care cel de langa tine il are mai bine ai incerca sa inveti iarasi sa ai incredere in tine si abia dupa sa poti sa iei o decizie in privinta convietuirii cu el sau a despartirii de acesta.Trebuie sa lucrezi putin la psihicul tau ca sa poti depasii cu brio aceasta situatie.Stiu ca e greu la inceput dar incearca si ai sa vezi ca merge si te vei simti din ce in ce mai bine.Oricand vei dori sa vorbim transmite si ti se va raspunde.Incearca sa te detasezi putin de sentimente,treptat treptat si deciziile vor veni de la sine in favoarea ta.Incepe sa te consideri din nou femeie si chiar aratai si lui lucrul asta si ai sa observi ca se pot produce schimbari majore atat pentru tine cat si pentru el.
Cu stima,
Mirunama Clau

4 mesaje

A parasit si va mai parasii.Nu ea este problema parasirii a fost doar mativul acelei decade din viata lui si a picat la timpul potrivit.Daca nu era ea era alta si tot isi parasea sotia.Asa ca nu mai invinovatiti ci fiti mai feministe ca barbatii nu va plang voua de mila ci se plang tot pe ei .De ce sunteti uracioase si nu o ajutati dandu-i o povata si o zguduiti de parca nu o zguduie destul cel langa care traieste.Nu ati dorit niciodata sa faceti o schimbare si nu gaseati solutia si ati apelat la cei din jur?Ati fost rasplatite cu aceleasi raspunsuri pe care le dati si voi acum?
kudika_smile Avatarul lui kudika_smile

2 mesaje

deci.... nu ma mira ce vad scris aici si sunt convinsa ca nu esti nici prima, nici ultima persoana care trece prin asa ceva, doar ca nu toate au taria sa ceara ajutorul.... nu sunt in cea mai mare masura sa vin cu sfaturi in cazul tau...de obicei nu dau sfaturi, dar am citit comentariile din acest subiect si m-am socat... de aceea am decis sa ma inscriu pe forum si sa comentez.... mesajul pe care il las nu este pentru tine este pentru cele care nu stiu decat sa judece fara sa se uite in curtea lor, fara sa se gandeasca ca poate in viitor o sa pateasca si ele ceva similar si atunci nu vor primi decat flegme in obraz si suturi in cur... la fel cum dau ele:(.... e strigator la cer... FETELOR..... alexandra are nevoie de vorbe de incurajare, de lucruri care sa o ajute sa treaca peste asta, nu de jigniri si ofense de care sunt sigura ca nu a scapat si le-a primit "gratis"... daca aveti ceva de spus faceti-o in folosul ei.... si sa nu credeti ca o cunosc... sau mai stiu eu ce... ca nu am nici cea mai vaga idee cine e... ar putea fi vorba de fostul sot al celei mai bune prietene .....dar tot nu ma intereseaza..... daca are nevoie de un gand bun asta ii ofer:)... iti doresc sa iti gasesti linistea draga mea si nu te lasa calcata in picioare de nimeni... esti o fiinta umana care merita sa simta ca viata e frumoasa.....
Fosta membra Kudika.ro
Daca nu esti casatorita cu el de ce nul parasesti?Aiurea te iubeste.Tia prins punctul slab si face ce vrea cu tine.Chiar iti place situatia actuala? asa vrei sa-ti fie intreaga viata? de ce nu ai taria sal parasesti? crezi ca numai el exista pe lumea asta?Trezeste-te spalate pe fata, uita de visul urit si priveste pe fereastra ca soarele iti zimbeste.Trebue doar sai deschizi.Viata e frumoasa si trebue traita in fericire, nu in jicniri si reprosuri.
Fosta membra Kudika.ro
Mai ideea nu este sa l parasesti..mai ales daca il iubesti..este intre intre/adevar o situatie mai dicficla, insa cea mai inteleapta decizie in situatia de fata este sa incerci putin sa iti refaci viata ta..sa incerci sa nu ai fi asa dependenta de el. ca pana la urma asta este problema....tu te simti naspa ca esti . dependeta de el. Revinoti incearca sa iti faci viata ta...pe langa viata care o ai cu el...nu uita ca sunteti un cuplu ..insa pe langa relatia voastra..aveti fiecare inca viata voastra de care tr sa aveti grija.Eu Zic sa te calmezi, i ati timp pt aceasta hotarare...acuma ocricum esti ranita si nu este cel mai bun moment pt a lua o decizie.Incearca sa te muti de la el in cazul in care stati impreuna sii construiesti din nou viata ta...lucru acesta iti va da incredere in tine...pt ca vei vedea ca poti..si cu el incearca sa te vezi mai rar..asa te va aprecia mai mul probabil t.Abia dupa ce ai reusit sa fii independenta ...abia at cred ca poti lua o hotararea mai ok...+daca iei o decizie acuma pe moment ,este posibil ca mai tarziu sa iti para rau ...si at vei avea cosmaruri toata viata si parerii de rau+ Calmeaza te, linsite te..concentreaza te la viata ta...si timplu le va rezolva pe toate intre voi, vei vedea..cu rabdarea treci marea!.
Te am pupa daca esti din Bucuresti ne putem intalni la o cafea.. Id ul meu de messenger este >liza1370> in cazul in care ai chef si nu prea mai ai cu cine iesi.te am pupat. bafta
Fosta membra Kudika.ro
iati inima in dinti si renunta
reea_deea86 Avatarul lui reea_deea86

10 mesaje
Oras: craiova

AI VARSTA MEA,LA ACEASTA VARSTA TINDEM SA FACEM NUMAI PROSTII ,AI TOATA VIATA INAINTE .......FUGI,ACUM CAT MAI POTI FUGI EXISTA O ALTA REALITATE PT TINE,NU-TI DAU SFATURI SUNT DOAR IDEILE MELE ,STIU E GREU,AL NAIBI DE GREU DAR TREBUIE SA PLECI,MERGI LA MAMA TA ,LA BUNICI, STERGE-I NR. DE TEL,E VIATA TA SI AI DOAR UNA ,GANDESTE-TE LA TINE:ESTI FRUMOASA,TANARA ,INTELIGENTA SI ITI DORESTI SA FII FERICITA, IUBITA, NU CREZI K DORINTELE TALE SUNT MAI IMPORTANTE?TOTUL IN VIATA ESTE TRECATOR ,O SA VEZI O SA TREACA , LA MINE A MERS DE CE NU AR PUTEA MERGE SI LA TINE?BAFTA IUBITA MEA SI NU UITA MULTE FETE AU FOST IN SITUATIA TA SI AU REUSIT,TU ESTI CEA IMPORTANTA DOAR TU

4 mesaje

Bravo fetelor vedeti ca putem fi si feministe!!! Ca din partea barbatilor nu vom vedea altceva decat posesie asupra noastra fara sa se gandeasca ca si noi la randul nostru ne avem propria noastra viata pe care trebuie sa simtim ca o traim prin intermediul nostru nu cum ne dicteaza ei.Cand oare vor constientiza ca nu mai traim in secolul trecut si ca ne-am emancipat si noi nu mai vrem sa traim sub conducerea lor ci cu ei si langa ei,ca totusi avem nevoie de ei cum si ei au nevoie de noi in egala masura.Asa ca draga mea gandeste-te ca mai multa nevoie are el de tine decat tu de el.Fa-ti numai un simplu calcul matematic de viata si de interesul care il are el asupra ta.De ce daca tot a divortat are o relatie stabila cu tine si nu este singur? asta pentru ca nu are cine sa-i faca menajul,ceea ce i-a facut la randul ei fosta sotie care acum probabil sau mai bine spus este o fericita ca a scapat de teroare.Sa nu crezi ca ea a avut o viata implinita cu el!sigur nu ca altfel nu renunta atat de usor la el.Asa ca i-ati inima in dinti si mobilizeaza-te pentru a reusii sa gasesti raspunsul de care ai nevoie.Noi celelalte sincer nu putem sa-ti dam raspunsuldeoarece este doar de tine stiut cel mai bine,iar cele care deja iti spun nu stiu ce fac.Mai bine te responsabilizezi singurica si vei reusi,ca asa va fi mai bine pentru tine in situatia aceasta,deoarece tot tu singurica ai decis sa convietuiesti cu el si-ti va prinde bine sa-ti gasesti tot tu raspunsul la aceasta problema majora a vietii tate,si te vei simti mai bine daca decizia va fi luata de tine si nu data de alti. Numai sa ai curajul sa faci acest pas si sa nu intarzii prea mult fiindca viata e scurta si merita traita la maxim si sa simti ca traiesti.
Te respect pentru orice decizie vei lua.
kudika169687 Avatarul lui kudika169687

15 mesaje

Draga mea ,asta-i consecinta ,efectul cauzei pe care tu cu stiinta s-au fara ai declansat cu ceva timp in urma.Se spune ca atragem si rezonam cam cu aceleasi persoane de tipul nostru..Faptul ca tu ai fost unul dintre generatorii care au despartit un cuplu ,nu-i de mirare ca acum ti se intampla chestii urate.Nu se construieste fericirea pe nefericirea altuia.In mica sau mare parte ai fost unul dintre contribuabili.Nu ai nici o scuza ca nu ai stiut.La un moment dat ai aflat....si ce ai facut?nimic in sensul bun.In egoismul tau ai despartit o familie.Departe de mine gandul sa te judec.Pur si simplu iti arat factorii care au declansat nefericirea in viata ta.Rezonam ,atragem diferite situatii in viata noastra bune sau rele exact dupa specificul fiecarui caracter,spirit s-au cum vreti sa-i spuneti.Sa nu ne asteptam ,ca atunci cand provocam suferinta direct s-au ”indirect”viata ne va rasplati.Dumnezeu n u sta la spatele nimanui sa pedepseasca ,nuuuuu.......avem liber albitru sa alegem.Si apoi dupa fapta si rasplata.Am creat in univers suferinta ,asteapta-te sub o forma ,aspect s-au altceva similar sa primesti inapoi ,,,,dar cu lovitura bumerangului.Generam bucurie ,fericire fara a rani pe nimeni asteapta efectul de 10 ori inapoi.Daca ai generat un rau ,cum ar fi un gand ,ura invidie vorbe fapte .....asteapta-te la reversul faptelor tale dar cu siguranta intr-un mod dezastruos sufleteste ,trupeste s-au cum vrei.

Draga mea fruntea sus ,incearca sa iesi din aceasta situatie singura ,exact asa cum ai intrat de altfel.
Un sfat il poti primi de la oricine ,il poti pune in practica s-au nu .......dar de tine depinde sa mergi mai departe in aceleasi conditii ,nefericire s-au sa rupi acest lant care singura l-ai infasurat in jurul tau.

Sper sa ai puterea sa iesi din acest cerc.Nu se merita ,,,,,pe el lasa-l isi va gasi la un moment dat nasul.Si nu gandi ,nici macar la acest aspect.Transmite-i ganduri bune ,iubire si pace .Poate este un suflet care isi cauta implinirea si nu stie nici el cum.Pt.fiecare vine un moment in viata ,mie imi place sa-i spun:Momentul trezirii.Mai devreme ,mai tarziu s-au poate nu acum s-au aici .De multe ori ca sa-ti iasa ceva trebuie sa incerci ....iar si iar .

Esti tanara,ia asta ca pe o lectie deja asimilata si invatata.Fii mai sigura pe tine si iesi ,numai daca vrei .Parerea mea ,nici o fiinta nu trebuie sa sufere.Dar daca multi aleg asa ,atunci no comment!

Sa ai noroc ,fericire si multa iubire.

Pace si Lumina!
Doinita!
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: