Setari Cookie-uri

sa ma despart inainte de nunta?

Urmeaza sa ma marit in vara 2011.am fost cu tipul asta 2 ani dupa care a urmat o perioada de altii 2 ani in care am fost intr-o alta relatie.si la 2 luni dupa ce m-am desparit de M.(cel din cea de-a doua relatie) a reaparut primul in viata mea, dar impreuna cu cererea in casatorie.am acceptat desi ceea ce simtieam si simt pt M nu trecuse, considerand ca o sa trec peste asta si ca voi putea iubi cu adevarat. acum, intamplator stau in acelasi campus cu M, si reintalnirea cu el ma facut sa cred ca eu nu am incetat niciodata sa il iubesc.de fapt in sufletul meu totul mi se pare ca in prima zi, parca nimic nu s-ar fi schimbat.am discutat, a inghetat cand i-am spus ca ma marit, mi-a spus ca nu a incetat niciodata sa ma iubeasca.Problema cea mai grava e ca eu nu reusesc desi am tot incercat, sa ma apropii mai mult de 'viitorul mire'', pe scurt nu il iubesc,nu simt atat de bine in prezenta lui precum ma simt atunci pur si simplu stau de vb cu M.probabil multi imi vor spune ca fac comparatii,dar cred ca e normal.probabil ca va incerca toata viata sa imi ofere tot ce are mai bun pt ca stiu ca ma iubeste,si va incerca intotdeauna sa faca totul pt a fi multumita, dar ....totul va fii in zadar, nu voi fericita, in suflet voi avea un gol care nu va fi umplut niciodata.oare exista fericirea? sunt facute planuri, arvuna la restaurant, toata lumea stie etc. sunt convinsa ca daca voi renunta la nunta pt a fii fericita alaturi de omul pe care il am in suflet toata familia si restul ma vor condamna. DATI-MI UN SFAT,sunt convinsa ca poate ulele dintre voi ati trecut prin asa ceva.
kudika330307
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:11
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 16:11:18Urmeaza sa ma marit in vara 2011.am fost cu tipul asta 2 ani dupa care a urmat o perioada de altii 2 ani in care am fost intr-o alta relatie.si la 2 luni dupa ce m-am desparit de M.(cel din cea de-a doua relatie) a reaparut primul in viata mea, dar impreuna cu cererea in casatorie.am acceptat desi ceea ce simtieam si simt pt M nu trecuse, considerand ca o sa trec peste asta si ca voi putea iubi cu adevarat. acum, intamplator stau in acelasi campus cu M, si reintalnirea cu el ma facut sa cred ca eu nu am incetat niciodata sa il iubesc.de fapt in sufletul meu totul mi se pare ca in prima zi, parca nimic nu s-ar fi schimbat.am discutat, a inghetat cand i-am spus ca ma marit, mi-a spus ca nu a incetat niciodata sa ma iubeasca.Problema cea mai grava e ca eu nu reusesc desi am tot incercat, sa ma apropii mai mult de 'viitorul mire'', pe scurt nu il iubesc,nu simt atat de bine in prezenta lui precum ma simt atunci pur si simplu stau de vb cu M.probabil multi imi vor spune ca fac comparatii,dar cred ca e normal.probabil ca va incerca toata viata sa imi ofere tot ce are mai bun pt ca stiu ca ma iubeste,si va incerca intotdeauna sa faca totul pt a fi multumita, dar ....totul va fii in zadar, nu voi fericita, in suflet voi avea un gol care nu va fi umplut niciodata.oare exista fericirea? sunt facute planuri, arvuna la restaurant, toata lumea stie etc. sunt convinsa ca daca voi renunta la nunta pt a fii fericita alaturi de omul pe care il am in suflet toata familia si restul ma vor condamna. DATI-MI UN SFAT,sunt convinsa ca poate ulele dintre voi ati trecut prin asa ceva.




Ce-si face omul cu mana lui.....
1.de ce ai acceptat cererea in casatorie daca nu tu ai sentimente pentru el?
2.tipul de care vorbesti (M) te iubeste (asa spui tu) da de ce v-ati despartit?de prea multa fericire?
3.te arunci din lac in put singura,eu zic sa te hotarasti ce vrei de la viata si ce barbat cauti ca sa nu mai orbecai de bezmetica cand dupa unu cand dupa altu`
4.daca nu il iubesti pe tip anuleaza nunta si gata
5.poate data viitoare cand iei o hotarare analizezi si tu bine lucrurile.
Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:16
Sa faci cum iti spune inima siu sufletul.Nu face greseala vietii tale daca nu-l iubesti.Asculta-ti inima si renunta la nunta si la tot.Ce vor spune parintii si rudele? chiar iti pasa cind inima ta iti spune si simpte alceva?
Explica-le la toti situatia si te vor intelege.
kudika228167
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:21
Eu as alege varianta amanarii. As sta de vorba cu viitorul sot. Singurul a carei parere conteaza in povestea asta. I-as spune ce simt, adica ce nu simt fata de el si i-as sugera sa amanam nunta.
Sub nicio forma nu m-as marita doar de dragul parintilor sau de dragul de a fi maritata. FFS, ce va tot grabiti cu maritatul asta, fetelor? Nici macr nu stiti ce vreti de la viata, dar nah, sa fiu doamna xulescu ca se supara mama.

Evident ca tu esti singura care vei suporta consecintele alegerii tale.
rashela
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:27
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 16:11:18Urmeaza sa ma marit in vara 2011.am fost cu tipul asta 2 ani dupa care a urmat o perioada de altii 2 ani in care am fost intr-o alta relatie.si la 2 luni dupa ce m-am desparit de M.(cel din cea de-a doua relatie) a reaparut primul in viata mea, dar impreuna cu cererea in casatorie.am acceptat desi ceea ce simtieam si simt pt M nu trecuse, considerand ca o sa trec peste asta si ca voi putea iubi cu adevarat. acum, intamplator stau in acelasi campus cu M, si reintalnirea cu el ma facut sa cred ca eu nu am incetat niciodata sa il iubesc.de fapt in sufletul meu totul mi se pare ca in prima zi, parca nimic nu s-ar fi schimbat.am discutat, a inghetat cand i-am spus ca ma marit, mi-a spus ca nu a incetat niciodata sa ma iubeasca.Problema cea mai grava e ca eu nu reusesc desi am tot incercat, sa ma apropii mai mult de 'viitorul mire'', pe scurt nu il iubesc,nu simt atat de bine in prezenta lui precum ma simt atunci pur si simplu stau de vb cu M.probabil multi imi vor spune ca fac comparatii,dar cred ca e normal.probabil ca va incerca toata viata sa imi ofere tot ce are mai bun pt ca stiu ca ma iubeste,si va incerca intotdeauna sa faca totul pt a fi multumita, dar ....totul va fii in zadar, nu voi fericita, in suflet voi avea un gol care nu va fi umplut niciodata.oare exista fericirea? sunt facute planuri, arvuna la restaurant, toata lumea stie etc. sunt convinsa ca daca voi renunta la nunta pt a fii fericita alaturi de omul pe care il am in suflet toata familia si restul ma vor condamna. DATI-MI UN SFAT,sunt convinsa ca poate ulele dintre voi ati trecut prin asa ceva.
Deci,nu-l iubesti pe mire? buuuuuuuuuuuun.De ce mama dracului i-ai acceptat cererea in casatorie? Tu nu te-ai gandit ca asta nu e o joaca de copii? offffffff,nu va inteleg pe unele.In fine,pune punct la tot si fugi in brate la celalalt.
Valy90
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:29
De la: rashela, la data 2010-11-17 16:27:37Eu as alege varianta amanarii. As sta de vorba cu viitorul sot. Singurul a carei parere conteaza in povestea asta. I-as spune ce simt, adica ce nu simt fata de el si i-as sugera sa amanam nunta.
Sub nicio forma nu m-as marita doar de dragul parintilor sau de dragul de a fi maritata. FFS, ce va tot grabiti cu maritatul asta, fetelor? Nici macr nu stiti ce vreti de la viata, dar nah, sa fiu doamna xulescu ca se supara mama.

Evident ca tu esti singura care vei suporta consecintele alegerii tale.


Ea a ales,tot ea trebuie sa rezolve problema.Ori se casatoreste si in paralel se babardeste si cu ex-ul ori renunta la casatorie si il ia pe ex.
Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:30
inima dicteaza si mintea trebuie sa faca...
tavi85
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:30
Problema nu e celalalt. Ala o sa se mai culce cu ea de cateva ori, euforic, vazand ca ea a fost in stare sa-si lase sotul in fata altarului pentru el. Wow! Ce gest eroic. Apoi se va speria ingrozitor ca trebuie s-o ia el de nevasta si va gsi motiv de separare. Din nou ca doar i-a mai dat papucii o data.

Si ea, crezand ca va ramane nemaritata de data asta, va alege un al treilea pe care nu-l iubeste si va intra in randul lumii. Adica femeile care dorm spate in spate cu sotul visand la Gicu.
rashela
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:33
De la: tavi85, la data 2010-11-17 16:30:50inima dicteaza si mintea trebuie sa faca...
Pe dreacu de ce inima nu ia dictat nimic, cand prostu' ala sa pus in genunchi(poate ) si a cerut-o de sotie?
Valy90
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:34
De la: rashela, la data 2010-11-17 16:33:42Problema nu e celalalt. Ala o sa se mai culce cu ea de cateva ori, euforic, vazand ca ea a fost in stare sa-si lase sotul in fata altarului pentru el. Wow! Ce gest eroic. Apoi se va speria ingrozitor ca trebuie s-o ia el de nevasta si va gsi motiv de separare. Din nou ca doar i-a mai dat papucii o data.

Si ea, crezand ca va ramane nemaritata de data asta, va alege un al treilea pe care nu-l iubeste si va intra in randul lumii. Adica femeile care dorm spate in spate cu sotul visand la Gicu.


Ai dreptate!Fiecare alege pentru ea si tipa nu prea stie ce vrea.....asta e!O sa vada mai tarziu ce trebuia sa faca si ce nu.
Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:36
eu zic sa nu te casatoresti...tu inca nu esti satula de calrit toti calutii salbatici...asa ca fa-ti intii toate poftele si dupa aia te faci fata cuminte si devreme acasa...asa nu vei fi nici acasa nici calare ...vei fi prin balarii.
BEL_AMY1
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:39
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-17 16:39:28 eu zic sa nu te casatoresti...tu inca nu esti satula de calrit toti calutii salbatici...asa ca fa-ti intii toate poftele si dupa aia te faci fata cuminte si devreme acasa...asa nu vei fi nici acasa nici calare ...vei fi prin balarii.


Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:40
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-17 16:39:28 eu zic sa nu te casatoresti...tu inca nu esti satula de calrit toti calutii salbatici...asa ca fa-ti intii toate poftele si dupa aia te faci fata cuminte si devreme acasa...asa nu vei fi nici acasa nici calare ...vei fi prin balarii.

lasa ca isi ia un aramasar...dar ce se face cand se plicti???
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:51
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-11-17 16:51:24
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-17 16:39:28 eu zic sa nu te casatoresti...tu inca nu esti satula de calrit toti calutii salbatici...asa ca fa-ti intii toate poftele si dupa aia te faci fata cuminte si devreme acasa...asa nu vei fi nici acasa nici calare ...vei fi prin balarii.

lasa ca isi ia un aramasar...dar ce se face cand se plicti???

trece la magari ca au stiloul mai mare...
BEL_AMY1
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:00
dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat
kudika330307
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:04
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 18:04:59dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat


Nu ni-l cere, trebuie sa stai singura, singurica si sa pui toate in balanta.......
sa te gandesti cu adevarat ceea ce mai bine pt. tine.
Decizia cu maritisul sunt sigura ca n-ai luat-o " dormind" ai avut motivele tale.
Pune-le unele peste altele si gandeste-te la o viata intreaga,( e vorba despre O VIATA) nu la fum de paie.
Pune totul la socoteala, stabilitate, dragoste, intelegere.........moralitatea celor doi, absolut tot.
Dupa aceea ia decizia.:)
Succes!
stem_29
Postat pe 17 Noiembrie 2010 19:01
de ce trebuie sa aterizam asa pe ea?

Fata spune ca cel cu care urmeaza sau nu sa se casatoreasca a fost iubitul ei 2 ani,dupa care s-au regasit etc etc etc... fostul a disparut din viata ei deci ok. Eu cred ca ea a acceptat cererea in casatorie sperand ca intr-o zi va uita cu totul de fostul si totul va fii bine. Eu cred in destin si poate ma luati pe mine la critici acum ,dar eu cred ca omul a reaparul cu un scop in viata ei... adica viitorul mire (sau nu) poate i-a dovedit ei ca nu exista cale sa uite de fostul ..iar cand cele erau confirmate ,fostul a revenit. Nu stiu ce sa spun...adevarat ca este urata situatia ,nunta,rezervari,familie,neamuri,prieteni,vecini.... e aproape imposibil sa te duci la fiecare in parte sa despici firul in 4,sa explici...etc eeeeeetc. Ori sa fie fericita cu ceva remuscari pt o perioade..adica sa lase totul,sa explice ,sa fie hotarata...etc etc.. ori sa faca nunta si sa vina un copil...si restul il stiti... eu nu vad viitor daca se produce nunta...nu unul mare...
louiza
Postat pe 17 Noiembrie 2010 20:22
De la: rashela, la data 2010-11-17 16:33:42Problema nu e celalalt. Ala o sa se mai culce cu ea de cateva ori, euforic, vazand ca ea a fost in stare sa-si lase sotul in fata altarului pentru el. Wow! Ce gest eroic. Apoi se va speria ingrozitor ca trebuie s-o ia el de nevasta si va gsi motiv de separare. Din nou ca doar i-a mai dat papucii o data.

Si ea, crezand ca va ramane nemaritata de data asta, va alege un al treilea pe care nu-l iubeste si va intra in randul lumii. Adica femeile care dorm spate in spate cu sotul visand la Gicu.



kudika226898
Postat pe 18 Noiembrie 2010 00:00
De la: louiza, la data 2010-11-17 20:22:40de ce trebuie sa aterizam asa pe ea?

Fata spune ca cel cu care urmeaza sau nu sa se casatoreasca a fost iubitul ei 2 ani,dupa care s-au regasit etc etc etc... fostul a disparut din viata ei deci ok. Eu cred ca ea a acceptat cererea in casatorie sperand ca intr-o zi va uita cu totul de fostul si totul va fii bine. Eu cred in destin si poate ma luati pe mine la critici acum ,dar eu cred ca omul a reaparul cu un scop in viata ei... adica viitorul mire (sau nu) poate i-a dovedit ei ca nu exista cale sa uite de fostul ..iar cand cele erau confirmate ,fostul a revenit. Nu stiu ce sa spun...adevarat ca este urata situatia ,nunta,rezervari,familie,neamuri,prieteni,vecini.... e aproape imposibil sa te duci la fiecare in parte sa despici firul in 4,sa explici...etc eeeeeetc. Ori sa fie fericita cu ceva remuscari pt o perioade..adica sa lase totul,sa explice ,sa fie hotarata...etc etc.. ori sa faca nunta si sa vina un copil...si restul il stiti... eu nu vad viitor daca se produce nunta...nu unul mare...
Valy90
Postat pe 18 Noiembrie 2010 00:55
Daca nu iubesti nu te mariti, nu conteaza daca mai iubesti pe altul sau nu. Uite un citat pe care l-am gasit undeva pe net alta data si l-am cautat iar pt tine."Iti dai seama cu timpul ca daca esti alaturi de o persoana DOAR pt siguranta ta, vei ajunge sa nu vrei sa o mai vezi". Deci daca nu il iubesti nu te marita cu el!
anutzzaa
Postat pe 18 Noiembrie 2010 02:01
Daca nu te desparti inainte de nunta, te vei desparti dupa...cand nu o sa mai suporti sa traiesti alaturi de cineva pt care nu simti nimic.. Si ma gandesc doar la saracul baiat, cata suferinta i-ai provoca atunci! Imi pare rau ca sunt atat de directa... dar stiu cum e sa suferi.. Take care
love_is_precious
Postat pe 18 Noiembrie 2010 02:15
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 18:04:59dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat


"Sfatul este ceea ce cerem atunci cand stim deja raspunsul dar ne-am fi dorit sa nu-l fi stiut."
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 08:55
De la: Barbie30_, la data 2010-11-18 08:55:49
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 18:04:59dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat


"Sfatul este ceea ce cerem atunci cand stim deja raspunsul dar ne-am fi dorit sa nu-l fi stiut."


kudika311399_silvia
Postat pe 18 Noiembrie 2010 09:54
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-18 09:54:10
De la: Barbie30_, la data 2010-11-18 08:55:49
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 18:04:59dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat


"Sfatul este ceea ce cerem atunci cand stim deja raspunsul dar ne-am fi dorit sa nu-l fi stiut."




Neata Silvia!
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 09:57
eu cred ca ar trebui sa te gandesti doar la tine..nu la ce zice x,y, sau sa faci asta pt M sau altcineva!
indiferent de decizie pe care o vei lua cineva tot va suferi...
size_back
Postat pe 18 Noiembrie 2010 10:02
De la: Barbie30_, la data 2010-11-18 09:57:04
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-18 09:54:10
De la: Barbie30_, la data 2010-11-18 08:55:49
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 18:04:59dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat


"Sfatul este ceea ce cerem atunci cand stim deja raspunsul dar ne-am fi dorit sa nu-l fi stiut."




Neata Silvia!



Neatza barbico ...io nu stiu ce vrea fata asta ...a gresit in tot cea ce a facut, si in toate deciziile luate...acum ce face isi cauta scuze?
kudika311399_silvia
Postat pe 18 Noiembrie 2010 10:28
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-18 10:28:21
De la: Barbie30_, la data 2010-11-18 09:57:04
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-18 09:54:10
De la: Barbie30_, la data 2010-11-18 08:55:49
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 18:04:59dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat


"Sfatul este ceea ce cerem atunci cand stim deja raspunsul dar ne-am fi dorit sa nu-l fi stiut."




Neata Silvia!



Neatza barbico ...io nu stiu ce vrea fata asta ...a gresit in tot cea ce a facut, si in toate deciziile luate...acum ce face isi cauta scuze?


nuu,prima faza e aia cand cauti vinovatii(intotdeauna cineva e de vina) in a doua faza(daca prima nu tine) se gasesc scuze....E greu sa accepti ca ai gresit,sa-ti dai doua palme(la figurat sau nu) si sa belesti bine ochii data viitoare.
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 10:31
Renunta la nunta. Nici nu conteaza daca il iubesti pe M, daca veti avea o relatie sau nu. Important e ca nu exisat nici un motiv serios sa te casatoresti cu omul care te-a cerut - de fapt de ce te casatoresti cu el? Pentru ca te-a cerut de nevasta?
I_m_nuts2011
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:10
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-11-18 11:10:51Renunta la nunta. Nici nu conteaza daca il iubesti pe M, daca veti avea o relatie sau nu. Important e ca nu exisat nici un motiv serios sa te casatoresti cu omul care te-a cerut - de fapt de ce te casatoresti cu el? Pentru ca te-a cerut de nevasta?


Pentru ca-i o tuta
kudika311399_silvia
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:12
De la: kudika330307, la data 2010-11-17 18:04:59dragilor, nu e vorba de calarit aici,sau alte chestii pe care vad ca la spuneti, in viata mea au fost 2 oameni, in prima relatie am crezut ca iubesc dar era de fapt doar obisnuita si cealalta cand am descoperit ce inseamna cu adevarat sa iubesti si sa fii iubit, si ne-am certat dintr-o chestie minora, care a degenerat intr-o despartire definitiva. dar acum ma vad intr-o situatie in care inima imi spune un lucru iar mintea un altul. v-am cerut un sfat,nu trebuie sa vorbiti numai despre sex, nu totul se rezuma la asta. va multumesc anticipat


Nu-i vorba de sex? Apoi, draga fata, despre ce-i vorba? Ca de iubire nici atat. Probabil ca nici ala de te vrea de nevasta nu te iubeste, de s-a trezit asa peste noapte sa se intoarca si sa te ceara. Habar n-are pe ce lume traieste! O sa te insele din primul an de casnicie si o sa se justifice spunandu-ti ca, deh, l-a obligat neamul sa se insoare.
Iar tu? "am crezut ca iubesc" Voila! Cat despre M, alt napastuit care sufera cumplit ca te mariti, nu? El cum isi mai potoleste hormonii? A avut si alta reactie d ebarbat adevarat? Nu.

Revenind, doar de sex e vorba. Averea o exclud din start, iubirea am vazut cu totii ca nu exista.


ps. Asa ca, doar ca fapt divers, spui ca ai descoperit ce inseamna sa fii iubit si sa iubesti (referindu-te la M, desigur). Trecand peste toate, de ce te mariti atunci cu X?
rashela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu 6 De la: kudika187425 4 Septembrie 2010 16:15
Credeti ca dragostea de mama chiar trece peste orice? 4 De la: __LL__ 7 Aprilie 2009 12:04
Ce faci cand se termina dragostea? 294 De la: verraa 23 Aprilie 2011 19:17
nu mai stiu ce sa fac ...am nevoie disperata de pareriiii de orice fell:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((( 73 De la: nico_dana2006 2 Martie 2009 17:16
Ce sa fac...il vreau inapoi? 26 De la: euanca 7 Februarie 2011 15:09