Setari Cookie-uri

Il sufoc eu sau nu stie el ce vrea?

Nu cred k te merita .Tie iti place sa stai in ksa singura si el plekt cine stie pe unde? Mai bine vezi ti de viata ta k nu e de tine.Mai bine ia ti prietene le si iesiti la o barfa min uital. gandete te la sta
kudika169248
Postat pe 8 Mai 2010 15:07
Nu cred k te merita .Tie iti place sa stai in ksa singura si el plekt cine stie pe unde? Mai bine vezi ti de viata ta k nu e de tine.Mai bine ia ti prietene le si iesiti la o barfa mik uital. gandete te la sta
kudika169248
Postat pe 8 Mai 2010 15:08
Nu fii naiva asta nui persoana care sa faci cu el un cuplu fericit!! Daca el acum nu te ia cu el nicaieri ti ai pus intrebarea vreodata ce va fii daca te casatoresti cu el!!! Lasal cu dumnezeu si gaseste o pesoana de viata ,caci clar ca buna ziua ca el vine la tine numai cind se plictiseste de altele!!! SUCCES
elenaki
Postat pe 8 Mai 2010 16:44
Nu fii naiva asta nui persoana care sa faci cu el un cuplu fericit!! Daca el acum nu te ia cu el nicaieri ti ai pus intrebarea vreodata ce va fii daca te casatoresti cu el!!! Lasal cu dumnezeu si gaseste o persoana de viata ,caci clar ca buna ziua ca el vine la tine numai cind se plictiseste de altele!!! SUCCES
elenaki
Postat pe 8 Mai 2010 18:12
draguta tie iti este drag iar lui nici nu-i pasa,ba mai mult decat atat nici macar nu te trespecta,de iubit nici nu putem vorbi.nu stiu ce mai astepti de nu-ti vezi de viata ta ,sa cauti un barbat care sa te respecte si sa te iubeasca asa cum meriti.pe el uita-l dar uita-l de tot ca si cand nici nu exista pe acest pamant.curaj ca nu esti singura cu el pe lumea asta si....bafta
mimishor957
Postat pe 8 Mai 2010 19:27
ai toata viata inainte..probabil arati si bine k de aia sta cu tine... de ce sa te plafonezi la unu ca el ?? daca toate ne-am plafona asa ce s-ar alege de lumea asta??? lasa-l...si daca te roaga sa va impacati nu mai ceda... ce satisfactii ai tu din relatia asta?? daca tu nu te gandesti la binele tau sa stii k nimeni nu se va gandii in locul tau si mai ales el...
Posh1107
Postat pe 8 Mai 2010 22:00
Sumt complet uimita de usurunta cu care esti dispusa sa te lasi calcata in picioare in continuare. De fapt ce crezi tu ca iubesti la el? Ce crezi tu ca este iubirea? Ce vrei de la o relatie? Cum vrei sa fii tratata? Uita-te in oginda, analizeaza-ti vita, fii sincera cu tine doar tu ai toate raspunsurile, tu ar trebui sa stii ce vrei. Eu pot sa-ti spun ce as face in locul tau: m-as duce la coafor,cosmetica etc., as face un sport, as iesi cu prietenele...as trai pentru mine iar daca asta nu m-ar ajuta indeajuns sa scap de el, as apela la psoholog. M-as bucura de viata. avem doar o viata, n-o pierde. Lasa-l sa-si traiasca viata cum vrea el...DEPARTE DE TINE. NU e porc nici magar, pur si simplu nu te vrea, nu te respecta. Lasa-l in pace, respira, bucura-te de viata, nu fii fraiera!!!
kudika1973
Postat pe 9 Mai 2010 02:22
viata** (nu vita)...sorry
kudika1973
Postat pe 9 Mai 2010 02:24
Un lucru iti zic cert: asa sunt ei barbatii... au nevoie de multa libertate, doar ca al tau vrea prea multa deja (iar asta nu e de bine ); ai vazat- o luna nu l-ai cautat a venit el singur la tine... si asta stii de ce ??? pentru ca langa tine gaseste pacea interioara, siguranta, stie ca tu ii ierti orice, ca accepti, ca il iubesti si de asta isi permite baiatul sa-si faca de cap. Eu acum sincera sa fiu chiar nu stiu ce astepti: sa vina intr o zi sa ti spuna ca si a gasit pe alta, ce ii poate oferi ceea ce ii oferi si u ??? si chiar mai mult??? pentru ca sunt sigura ca va veni si ziua asta, asa ca fa ti un bine si gandeste te la fericirea ta pe termen lung, nu doar in prezent, te inteleg ca iti vine greu sa te desparti, stiu ft bine ce inseamna...
kudika18000
Postat pe 9 Mai 2010 02:52
si altceva_ RASPUNS NEGATIV LA AMBELE INTREBARI !!!!! tu nu il sufoci, doar iti ceri drepturile (ceea ce mi se pare absolut normal), iar el stie perfect ce vrea: te vrea pe tine dar asta cand i se... in rest il sufoci, in rest nu ai ce cauta in viata lui care este doar al lui!!!!eu cred k dupa atatea raspunsuri si interes dat de la atatea persoane ti-ai facut o parere, mai lipseste sa ti faci si curaj si sa sti sa spui NU peste o luna cand isi va da seama ca lipsesti...
kudika18000
Postat pe 9 Mai 2010 03:01
Ai gresit si tu,a gresit si el.De ce ati avut amandoi aceste nevoi de infidelitate?Va cautati pentru ca cine se aseamana se aduna.
viogen26
Postat pe 9 Mai 2010 09:28
cu siguranta sunt ft multi baieti care te`ar trata ca pe o printesa si care ar fi mandri sa mearga cu tine in oras, gandeste`te la lucrurile astea. Daca el are prieteni si iese si uita de tine ce rost are sa te chinui cand poti avea ceva mai bun.O sa fie greu dar s`ar putea sa fie ft bine mai tarziu.
kudika066125
Postat pe 9 Mai 2010 13:52
PARASESTE-l ......oricum nu il intereseaza. nu te mai chinui singura
cocolusa
Postat pe 9 Mai 2010 21:44
Sunt de acord cu fetele draga mea.Mergi inainte ,fara sa mai privesti inapoi.Stiu ca doare si nu e usor,dar e mai sanatos ,crede-ma!
sultanika
Postat pe 11 Mai 2010 14:56
De la: wild_2409, la data 2010-04-17 23:50:04Suntem impreuna de 2 ani in care s'au intamplat foarte multe.Acum ne certam acum ne impacam.. .Am gresit si eu(daca pot sa zic asa),a gresit si el in privinta fidelitatii.Eu am putut sa trec peste infidelitatea lui,isteria,reprosurile,geloziile exagerate,motive de cearta iscate de aiurea,dar el nu poate sa treaca peste asa zisa mea infidelitate pentru ca nici macar nu eram impreuna cand eu m'am retras in bratele altuia.Dar cand el a calcat stramb...eram impreuna.Ma zbat de aproape 1 an sa refac asa zisa mea infidelitate,el nu face decat sa se poarte urat,sa ma jigneasca de cate ori are ocazia,imi reproseaza ca ne vedem prea des si daca ne'am vedea de 3 ori pe saptamana ar fi super ok.Eu simt nevoia sa stau in preajma lui,simt nevoia de'al iubi.Dar el se plange ca il sufoc,cica ma bag in sufletul lui.Am incontinuu sentimenul ca ma inseala deoarece nu vrea niciodata sa iasa cu mine in oras,nu vrea sa ma prezinte prietenilor lui,imi spune de fiecare data ca iese doar cu baietii(cu toate ca mie mi'e greu sa cred ca toti prietenii lui isi lasa iubitele acasa 5 zile pe saptamana din 7) la petreceri nici nu se pune vorba de'a merge impreuna cu el si mereu imi spune ca prietenii lui sunt mai importanti decat mine.Tin enorm de mult la el,dar am obosit sa cersesc afectiune din partea lui,atentie si putin respect.Am incercat sa nu'l mai sun asa des..sa nu'i cer sa ne vedem,sa nu'i mai reprosez nimic din ce face chiar daca ma doare enorm si nu'mi convine comportamentul lui.Oricum ar fi nu e bine.Mereu pic eu vinovata chiar daca el greseste si niciodata nu recunoaste nimic.In iarna iar ne certasem,nu l'am mai cautat deloc,ca acum 1 luna sa vina la mine rugandu'ma sa ne impacam.Nu mai stiu ce sa fac si cum sa ma port cu el,am obosit pur si simplu dar nici nu as vrea sa'l pierd.Niste sfaturi din partea voastra cred ca mi'ar fi de folos..va multumesc.







Nu vrei sa-l pierzi dupa toate chestiile astea?...inseamna ca ai o problema,daca el a facut asta timp de 2 ani de zile ,inseamna ca ai pierdut timpul degeaba,Desparte-te de el,ignora-l,daca vine sa va impacati impune'i conditi,daca face asa cum vrei tu bine,daca nu sa ramana singur.Este anormal sa nu iesiti in oras amandoi,sa iti prezinte prieteni si sa zica ca prieteni sunt mai importanti decat tine.
cami_goanga10
Postat pe 11 Mai 2010 21:47

este asa de simplu ...bate-l cu propriile lui arme , trateaza-l cu indiferenta , nu-l mai cauta de loc , trece-ti peste inima si ignora-l , chiar si cu el cand esti fii rece si distanta ca fata de un coleg , daca te iubeste isi schimba comportamentul , daca nu ramane la fel si se termina , altul.Daca ca prieteni se comporta asa , ca sot si sotie cum v-a fii ? oare nu anticipezi ? eu da...
banalulanonim
Postat pe 12 Mai 2010 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre bestia aceea de asistent maternal care a chinuit un copil de 4 ani si l-a omorat? 25 De la: denis_3d25 3 Octombrie 2009 16:13
de ce oare? 21 De la: Rafinata 15 Iunie 2009 15:05
Vreau un sfat...va rog mult. 9 De la: kudika_19413 29 Martie 2013 02:34
Oare il iubesc prea mult? 9 De la: invain 13 Iulie 2010 02:16
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06