Setari Cookie-uri

mai avem o sansa?

Buna,avem 14 ani de casatorie si 2 copii.Acum cateva luni m-a inselat iar din cauza firii mele mai moi nu reusesc sa trec peste aceasta incercare.Din aceasta cauza stau cu frica ca nu a incheiat acea relatie.El spune ca a fost o distractie si ca tot pe mine ma iubeste,dar in acelasi timp a devenit rece pe motiv ca ii reprosez prea mult ce a facut.As vrea sa imi arate afectiune si atentie mereu pt ca asta simt ca am nevoie acum.El spune ca am toate astea dar ca sant prea exigenta ,cu toate ca se atinge de mine doar daca fac eu primul pas.Cum sa procedez ca sa il recastig? Oare sant eu paranoica si imaginatia ma depasit? Parca nici eu nu ma mai recunosc.Vreau sa specific ca nu am mai avut probleme de genul asta.Ce sfaturi imi recomandati?
carla28
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:06
Eu cred ca acum cateva luni l-ai prins.
Cred ca te manipuleaza exact cum vrea , ba mai mult , chiar te scoate vinovata ...
Dar asta este alta poveste...Daca vrei sa incerci sa il pastrazi (probabil ca o sa spui ca da , pentru copii) incearca sa te schimbi .Nu ii mai reprosa nimic , mergi la sala , la coafor si incearca sa-ti impui sa ai o viata a ta si un program al tau , chiar daca o sa-ti fie greu...
S-ar putea chiar sa-ti placa

ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:36
sunt trecut prin asa ceva.
parea mea aar fii sa nui mai reprosezi ca nu rezolvi nimic, mai rau il enervezi
fii ft aproape de copii tai si incearca sal faci sa se gindeasca la ei
fii tandra si pasionala , ar fii bine daca ai cobori si pe coapse,
discuta cu el subiecte frumoase despre clipele fericite pe care le-ati trait inpreuna
de femeie depinde ca barbatul sa ramana linga ea
multa bafta
LOPY_71
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:29
Eu zic sa mai aveti o discutie si sa clarificati treburile pe-acolo
Iar daca vei decide sa ii dai o noua sansa, pe viitor nu trebuie sa ii mai reprosezi nimic, subiect - mort si ingropat! Asa se face.
Cocktail
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:33
Voi incerca sa nu-i mai spun,dar ce voi face cu toate jigniile, scuipaturile si toate vorbele urate ,toate adresate mie. Astea nu le-am mai spus pt ca mi-e rusine mie de rusinea lui,iar scenele de azi au umplut paharul. Nici inainte nu era mielusel dar acum intrece orice limita. Sant femeie si sincer sa va spun mi se pare extrem de exagerata purtarea lui. Voi nu credeti? Am ajuns sa ma determine sa ii platesc cu aceeasi moneda dar .... mi se pare mai umilitor ce-as face eu. Chiar i-am stricat o vorba sa vad ce reactie are si a zis ca nu-i pasa. Oare sa fie orgoliul si mandria mai preus de familie. Am gresit intr-atat,ca i-am reprosat ce-a facut incat treb sa fiu tratata ca o carpa? Nu mai zic de lovituri ,ca ma face sa iau viata-n piept de una singura. Sant femei care cresc singure si mai multi copii ,dapa-i eu cu doi,ca proasta nu sunt,urata nu si nici stramba.Cre'ca nu e poleit cu aur?Mi-a taiat toate aripile de atatia ani ,nu mai zic ca am facut primul an de facultate si urmatorul a trebuit sa-l stopez din cauza lipsei de sprijin, atat moral cat si material din partea lui.Sau poate se simte mai prejos pt ca are doar 8 clase? A fi si asta ,zic eu ,dar totusi imi spune ca eu cu carte sant mai proasta dect el fara .Mai astept sa mai impartasiti cu mine greutatile,macar telepatic,daca aveti bunavointa.Pe curand.
carla_28
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:23
?n'ai auzit de divort.....?sau....?
Shhh
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:31
ba da ,dar cica daca vreau sa bag eu ca el nu baga.dar divortul este ultima optiune ,cel putin pt mine.eu as vrea sa gasesc modalitatea de-a ma respecta si iubi.mai sant si copiii ,el e inebunit dupa copii ,si invers
carla_28
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:42
mai da-o naibii de treaba! tu trebuie sa faci, sa dregi, sa i-o sugi (cum sugera cineva), iar el sa stea doar cracanat, presupun!
Daca te iubea, iti cerea iertare in genunchi in continuu!
Dar, din ce povestesti, din partea lui n-a fost iubire niciodata, ci doar dominare. Si te-a gasit pe tine sa te domine.
Eu una nu pot sa-ti zic decat sa divortezi, ca mai bine nu va fi; si mai ales pentru copii. Sigur vrei sa aiba un astfel de model in viata? Iar modelul de femeie sa fie cel de femeie supusa si batjocorita? Nu te va respecta decat daca pui punct (si poate nici atunci), caci cu cat stai mai mult cu el, avand acest comportament, cu atat ii transmiti "eu voi fi aici, indiferent ce-mi vei face".
kitty_krieger
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:50
De la: carla28, la data 2010-04-20 19:06:17Buna,avem 14 ani de casatorie si 2 copii.Acum cateva luni m-a inselat iar din cauza firii mele mai moi nu reusesc sa trec peste aceasta incercare.Din aceasta cauza stau cu frica ca nu a incheiat acea relatie.El spune ca a fost o distractie si ca tot pe mine ma iubeste,dar in acelasi timp a devenit rece pe motiv ca ii reprosez prea mult ce a facut.As vrea sa imi arate afectiune si atentie mereu pt ca asta simt ca am nevoie acum.El spune ca am toate astea dar ca sant prea exigenta ,cu toate ca se atinge de mine doar daca fac eu primul pas.Cum sa procedez ca sa il recastig? Oare sant eu paranoica si imaginatia ma depasit? Parca nici eu nu ma mai recunosc.Vreau sa specific ca nu am mai avut probleme de genul asta.Ce sfaturi imi recomandati?


un vibrator si sex
Celia_29
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:52
Buna Celia,
Barbatii asta viseaza o viata intreaga, sa faca sex cu mai multe femei(nu conteaza studiile, pozitia sociala,sunt totusi niste mamifere).Nu trebuie sa acorzi o mare importanta acestui fapt, pt ca iti faci rau singura.Discuta cu colegele, rudele tale sau alte persoane de sex feminin si ai sa vezi ca se poate si mai rau si ai sa-ti dai seama ca problema ta e munuscula in comparatie cu ale lor.INVESTESTE TIMP SI SENTIMENTE IN LUCRURI CU ADEVARAT VALOROASE : COPIII TAI sotul nu e decit un strain de care ne-am indragostit la un moment dat(din cauza necunoscute) si alaturi de care pasim in viata, iar cu cit mai putin asteptam de la el , cu atit ne va dezamagi mai putin
DANIUSKA
Postat pe 21 Aprilie 2010 13:08
De la: DANIUSKA, la data 2010-04-21 13:08:29Buna Celia,
Barbatii asta viseaza o viata intreaga, sa faca sex cu mai multe femei(nu conteaza studiile, pozitia sociala,sunt totusi niste mamifere).Nu trebuie sa acorzi o mare importanta acestui fapt, pt ca iti faci rau singura.Discuta cu colegele, rudele tale sau alte persoane de sex feminin si ai sa vezi ca se poate si mai rau si ai sa-ti dai seama ca problema ta e munuscula in comparatie cu ale lor.INVESTESTE TIMP SI SENTIMENTE IN LUCRURI CU ADEVARAT VALOROASE : COPIII TAI sotul nu e decit un strain de care ne-am indragostit la un moment dat(din cauza necunoscute) si alaturi de care pasim in viata, iar cu cit mai putin asteptam de la el , cu atit ne va dezamagi mai putin



buna carla.....nu?
Celia_29
Postat pe 21 Aprilie 2010 13:10
De la: DANIUSKA, la data 2010-04-21 13:08:29Buna Celia,
Barbatii asta viseaza o viata intreaga, sa faca sex cu mai multe femei(nu conteaza studiile, pozitia sociala,sunt totusi niste mamifere).Nu trebuie sa acorzi o mare importanta acestui fapt, pt ca iti faci rau singura.Discuta cu colegele, rudele tale sau alte persoane de sex feminin si ai sa vezi ca se poate si mai rau si ai sa-ti dai seama ca problema ta e munuscula in comparatie cu ale lor.INVESTESTE TIMP SI SENTIMENTE IN LUCRURI CU ADEVARAT VALOROASE : COPIII TAI sotul nu e decit un strain de care ne-am indragostit la un moment dat(din cauza necunoscute) si alaturi de care pasim in viata, iar cu cit mai putin asteptam de la el , cu atit ne va dezamagi mai putin


cu alte cuvinte, atata timp cat nu te bate stai langa el, ca ti-a pus Dzeu mana in cap! nu????
tu-ti dai seama ca tocmai ia-i spus femeii "nu te respecta"?!?

asta ca sa nu mai comentez de ceea ce ai spus despre soti.
kitty_krieger
Postat pe 21 Aprilie 2010 13:24
De la: DANIUSKA, la data 2010-04-21 13:08:29Buna Celia,
Barbatii asta viseaza o viata intreaga, sa faca sex cu mai multe femei(nu conteaza studiile, pozitia sociala,sunt totusi niste mamifere).Nu trebuie sa acorzi o mare importanta acestui fapt, pt ca iti faci rau singura.Discuta cu colegele, rudele tale sau alte persoane de sex feminin si ai sa vezi ca se poate si mai rau si ai sa-ti dai seama ca problema ta e munuscula in comparatie cu ale lor.INVESTESTE TIMP SI SENTIMENTE IN LUCRURI CU ADEVARAT VALOROASE : COPIII TAI sotul nu e decit un strain de care ne-am indragostit la un moment dat(din cauza necunoscute) si alaturi de care pasim in viata, iar cu cit mai putin asteptam de la el , cu atit ne va dezamagi mai putin


doamne femeie tu vezi ce scrii?cica inselatul e o problema minuscula ...atat timp cat iubesti nu vrei sa imparti cu nimeni persoana de langa tine,iar daca privesti sotul ca pe un strain atunci pt ce mai stai cu el?tocmai ca e o persoana care pasesti in viata si el trebuie sa-ti fie alaturi la bine si la greu,sa te sprijine in tot ce faci,sa fie refugiul tau cand esti ranita...intr-adevar ca iubirea cu timpul isi pierde stralucirea dar nu se pierde de tot...
peentruthine
Postat pe 21 Aprilie 2010 13:35
doamne, cata dreptate mai aveti ! si totusi dak nu ma iubeste de ce mai afirma asta? sant barbati care si iubesc si in acelasi timp sant si mitocani?
carla_28
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:06
si inselatul nu poate fi o problema deloc minuscula pt pe mine sufleteste m-a facut din om neom. ca sa nu mai spun de umilinte,jigniri si lovituri atunci cand simtea ca l-au atins vorbele
carla_28
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:11
De la: gabriela31, la data 2010-04-21 12:23:44Voi incerca sa nu-i mai spun,dar ce voi face cu toate jigniile, scuipaturile si toate vorbele urate ,toate adresate mie. Astea nu le-am mai spus pt ca mi-e rusine mie de rusinea lui,iar scenele de azi au umplut paharul. Nici inainte nu era mielusel dar acum intrece orice limita. Sant femeie si sincer sa va spun mi se pare extrem de exagerata purtarea lui. Voi nu credeti? Am ajuns sa ma determine sa ii platesc cu aceeasi moneda dar .... mi se pare mai umilitor ce-as face eu. Chiar i-am stricat o vorba sa vad ce reactie are si a zis ca nu-i pasa. Oare sa fie orgoliul si mandria mai preus de familie. Am gresit intr-atat,ca i-am reprosat ce-a facut incat treb sa fiu tratata ca o carpa? Nu mai zic de lovituri ,ca ma face sa iau viata-n piept de una singura. Sant femei care cresc singure si mai multi copii ,dapa-i eu cu doi,ca proasta nu sunt,urata nu si nici stramba.Cre'ca nu e poleit cu aur?Mi-a taiat toate aripile de atatia ani ,nu mai zic ca am facut primul an de facultate si urmatorul a trebuit sa-l stopez din cauza lipsei de sprijin, atat moral cat si material din partea lui.Sau poate se simte mai prejos pt ca are doar 8 clase? A fi si asta ,zic eu ,dar totusi imi spune ca eu cu carte sant mai proasta dect el fara .Mai astept sa mai impartasiti cu mine greutatile,macar telepatic,daca aveti bunavointa.Pe curand.
Draga mea,,,in timp ce citeam parca imi citeam trecutul dintr-o carte,,,,,parerea mea este ca nu neaparat ca aare opt clase dar nu se va schimba niciodata,,,,,,vb din experienta,,,,faptul ca ai doi copii nu inseamna sa stai cu el,,,,sa stai ca sa ce,,, sa zica ca esti inferioara,,proasta,m,,,naiva ,,nu ai ce sa faci cu acest gen de barbat,,,,cand sunt atatia pe lumea asta care stiu ce e ala respect,,,iubire si care te tin pe un piedestal,,,,de ce sa aia sa ceva langa tine,,,eu stiu ca poate e greu divortul dar si cu el ce sa faci ,,,ca mai bine lipsa,,,nu stiu poate sunt prea rea,,,,,dar eu asa as face pot sa am si 10 copii,,,,e doar parerea mea,,,,sper sa poti lua alegerea corect///
ghiuzelim
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:19
De la: gabriela31, la data 2010-04-21 14:06:50doamne, cata dreptate mai aveti ! si totusi dak nu ma iubeste de ce mai afirma asta? sant barbati care si iubesc si in acelasi timp sant si mitocani?
te si batea ,,,,,,lasa-l ,,,,,si sa stii ca sunt si barbatii care zice ca da te iubesc de nu mai pot,,,si apoi intoarce capul dar iti mai da o palma dar ma rog cica din dragoste,,,, ,,,,,,nu stiu daca acest specimen poate fi numit tata a doi copii,,,oare i-ar pica bine daca peste cativa ani copilul lui,,,poate ai si fata sa fie batuta de un alt barbat,,,,stau si ma intreb oare ce ar simti,,,, cred ca nimik din moment ce el da in persoana care chipurile o iubeste,,,,
ghiuzelim
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:23
probabil ca in mintea lui bolnava, chiar crede ca te iubeste sau poate realizeaza ca este o alta modalitate de a te tine sub control

daca spui ca te-a si lovit, iti recomand cu toata caldura sa-l parasesti de urgenta. Daca ai nevoie poti apela la o asociatie pentru victimele violentei in familie pentru ajutor specializat (poti afla o adresa de la sectia locala de politie, caci Politia Romana are un parteneriat cu astfel de asociatii).
kitty_krieger
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:36
Noi stam impreuna cu socrii si soacra mea a spus ca ma intelege ca femeie. Am hotarat oarecum ca in vacanta copiilor sa-mi caut un loc de munca la galati(noi stand la tara) si sa stau cu gazda ,sa ma rup oarecum de el si sa vedem cum reactioneaza .Soacre a spus ca ma sprijina si financiar daca e nevoie, dar sa ajungem pana atunci. El abia s-a angajat , v-a sta cu gazda si il .oi testa o luna sau chiar pana la vacanta. Daca nu voi observa nici o schimbare sau doamne fereste va fi si mai rau aunci voi face pasul decisiv ,iar daca acest lucru in loc sa-l lumineze si sa-l trezeasca il va inrai si mai tare atunci nu mai avem absolut nici o sansa si nu mai e intre noi decat sentimentul de indiferenta si de ce nu ...ura.
carla_28
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:48
De la: gabriela31, la data 2010-04-21 12:42:34ba da ,dar cica daca vreau sa bag eu ca el nu baga.dar divortul este ultima optiune ,cel putin pt mine.eu as vrea sa gasesc modalitatea de-a ma respecta si iubi.mai sant si copiii ,el e inebunit dupa copii ,si invers


mhm... adica el si'o pune cu toate care'i trec prin fata si tu tot mai ai vreo speranta ca te va iubi... ma indoiesc ca'si iubeste copiii precum spui. cauta tu mult si bine modalitatea aia prin care sa'l faci cum vrei si cand ai sa'ti dai seama ca totul e in zadar ai sa realizezi ca ai pierdut muuulti ani din viata aiurea, si sa vezi atunci regrete
Shhh
Postat pe 21 Aprilie 2010 15:18
aah.. sa nu uit.. ai grija cu naivitatea si vezi ca nu tot ce zboara se mananca, o fi soacra ta binevoitoare dar nu uita ca e vb de fiul ei, el e la mijloc, si daca va fi nevoie sa aleaga, de o mie de ori pe el il va alege. ai grija cand pleci cum pleci si cum lasi copiii, sa nu pleci la munca maritata si cand te intorci sa te gasesti divortata si fara copiii, pe motiv de abandon... CASCA OCHIII nu ti'o spun cu rautate!!!!
Shhh
Postat pe 21 Aprilie 2010 15:25
Daca voi face pasul decisiv il voi face cu copiii de mana ,nici nu a fost discutia cu soacra pe ac tema sa plec singura. Deci tot impreuna cu copiii. Si sper sa am un oarecare ajutor din partea parintilor mei ,macar la nevoie ,pt ca locuiesc in galati .Pe capul lor in nici un caz nu ma voi duce cu doi copii.
carla_28
Postat pe 21 Aprilie 2010 15:51
as vrea sa cititi topicul meu si sa mai primesc si alte pareri. este bine daca imi voi lua inima in dinti si voi lupta singura pt o viata linistita?cu copiii alaturi bineinteles,nu renunt la ei cu nici un chip
va fi greu dar cred ca nu imposibil. ce ziceti?
gabitza31
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:46
De la: LOPY_71, la data 2010-04-21 00:29:18sunt trecut prin asa ceva.
parea mea aar fii sa nui mai reprosezi ca nu rezolvi nimic, mai rau il enervezi
fii ft aproape de copii tai si incearca sal faci sa se gindeasca la ei
fii tandra si pasionala , ar fii bine daca ai cobori si pe coapse,
discuta cu el subiecte frumoase despre clipele fericite pe care le-ati trait inpreuna
de femeie depinde ca barbatul sa ramana linga ea
multa bafta




baga-tzi sfatul undeva,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,adica el da cu dansa in stanga si in dreapta iar tu-i spui ei sa coboare "si pe coapse"
Dontyyy
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:55
De la: Dontyyy, la data 2010-04-23 10:55:19
De la: LOPY_71, la data 2010-04-21 00:29:18sunt trecut prin asa ceva.
parea mea aar fii sa nui mai reprosezi ca nu rezolvi nimic, mai rau il enervezi
fii ft aproape de copii tai si incearca sal faci sa se gindeasca la ei
fii tandra si pasionala , ar fii bine daca ai cobori si pe coapse,
discuta cu el subiecte frumoase despre clipele fericite pe care le-ati trait inpreuna
de femeie depinde ca barbatul sa ramana linga ea
multa bafta




baga-tzi sfatul undeva,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,adica el da cu dansa in stanga si in dreapta iar tu-i spui ei sa coboare "si pe coapse"



anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:32
intreaba pe sotul tau ce ar face el daca tu ai fi cea care il inseala si nu el si vezi cum reactioneaza.pupici si nu mai fi suparata apropo nu ii mai da atentie sa vada cum este.
kudika058254
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:02
De la: gabitza31, la data 2010-04-23 10:46:06as vrea sa cititi topicul meu si sa mai primesc si alte pareri. este bine daca imi voi lua inima in dinti si voi lupta singura pt o viata linistita?cu copiii alaturi bineinteles,nu renunt la ei cu nici un chip
va fi greu dar cred ca nu imposibil. ce ziceti?


Nu stiu care este topicul tau , dar iti raspund aici. Este al naibii de greu! Dar daca esti nefericita mai bine zici "vai de mine" , decat "vai de noi"..
"Imposibil " nu exista .
ella_c
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:15



Draga mea,de respect de sine n-ai auzit? Te rog nu o mai baga pe-aia cu copiii.Te simti bine cand ei asista la certurile voastre? RIDICA-TE DE JOS, TRAGE AER IN PIEPT SI MERGI MAI DEPARTE !
A facut-o o data si l-ai iertat , o va face si data viitoare si tot asa. Tu o sa-l astepti de fiecare data ,o sa faci eforturi, o sa-ti vezi de casa, o sa dai fuga la sala , la coafor, POTI FACE ORICE! Fac pariu ca nu te vede..Am fost casatorita 17 ani, 2 copii.. am divortat.Am facut orice!M-am umilit , am plans, m-am tavalit pe jos de durere....mi-am recapatat linistea dupa divort. Si cine zice ca orice sut in cur e un pas inainte, stie de ce..
mdana
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:29




.....si amantei ii spune ca pe ea o iubeste dar ca nu te poate parasi din cauza copiilor.N-ai mai trecut prin asa ceva? Rabdare.. asta e doar inceputul din pacate
mdana
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:39
chiar nr de ani de casnicie face parte din nr fatidice adica pe intelesul tuturor ani chiori ;3,5, 7, 9,11,14,17 21...etc.daca treci de inspectie mergi mai de parte cu sotul,daca nu adio;eu te sfatui sa-i mai dai o sansa desi nu accept sa te insele
utad
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 1 De la: vivacedonna 10 Decembrie 2011 10:11
e greu:) 9 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:55
Am nevoie de un sfat.... 31 De la: franziska_eu 30 Ianuarie 2012 12:03
Mi-a mãrturisit cã m-a înșelat! 81 De la: 19 Martie 2015 16:02
Facultatea de Arte (Am nevoie de un sfat, va rog!) 114 De la: kudika_nikole 25 Ianuarie 2012 17:06