Setari Cookie-uri

mai avem o sansa?

i've been there,i've done that....depinde de tine sa faci ceea ce te va face fericita.nimeni nu te va ajuta mai mult decat poti tu s-o faci.
recent am ajuns la concluzia ca pe langa faptul ca trebuie sa te gandesti la copii,ei nu vor fi fericiti daca tu esti nefericita.fericirea ta le va face bine si lor.ce folos sa aiba langa ei o mama frustrata?nu vor dezvolta decat sentimente negative,care ii vor afecta pe viitor.situatia mea este aceeasi cu a ta,doar ca eu am gasit un sprijin,am gasit pe cineva care ma face fericita.am suferit 2 ani,dar acum ma simt din nou femeie.chiar daca el nu vrea sa divortam,macar am un refugiu.nu spun ca este un lucru corect,dar macar nu ma mai simt frustrata.
gabriela_35ct
Postat pe 28 Aprilie 2010 22:03
Buna Carla!! am citit tot ceea ce ai scris...sotul tau nu te merita,esti prea buna pentru el,ca multele altele,banuiesc ca la tine exista sentimentul de vinovatie care nu te face sa vezi lucrurile foarte clar,sau poate ca le vezi dar tu il iubesti prea mult,eu zic ca indiferent de ce vei face mai devreme sau mai tarziu o sa te saturi de el si de scenele lui,o sa treaca timpul si o sa realizezi ca nu meriti ca el sa se poarte asa cu tine,iar daca s-a intamplat a fost ca tu i-ai permis si inca ii mai permiti.O sa iti consumi energia,timpul si nervii pentru ca el sa te iubeasca sau sa te respecte,si o sa faci asta pana cand o sa te scarbesti de el...primul pas ar fi sa incepi sa cunosti alti barbati,poate asa o sa cunosti unul care sa te respecte si sa te iubeasca,si ai sa vezi ca dupa totul o sa vina de la sine.Cat despre copii...ei simt si cunosc mai multe decat arata,nu cred ca ei si-ar dori sa aiba o mama care sa cerseasca iubire si respect....ei vor fi fericiti cand vei fi si tu fericita,nu e nevoie sa le creezi o imagine urata asupra tatalui lor,spunandu-le adevarul,poate daca sunt destul de mari,daca nu...explica-le pe intelesul lor ca mami si tati nu se mai inteleg,iar tati o sa fie mereu alaturi de ei.Cred k cea mai buna solutie este sa te duci la un psiholog,te va ajuta foarte mult,iti garantez,numai bine iti doresc!!
_EnYa_
Postat pe 29 Aprilie 2010 14:24
va multumesc mult pt sfaturi,adevarul este ca deja am inceput sa ma scarbesc de el.am incercat sa uit totul si chiar i-am spus si lui,a fost de acord dar am facut o greseala minora in gospodarie din nestiinta si nu cu intentie si a nu stiu cata oara m-a jignit si m-a lovit iar acum chiar in public.ar fi vrut sa plec capul,sa imi cer scuze si sa nu protestez dar din cauza ca simt ca am si eu dreptatea mea si umn anume respect pt mine insami nu am putut muti in fata lui asa cum si-ar fi dorit.iar rasplata a fost cea de sus.simt pe zi ce trece ca nu mai am nici un sentiment frumos pt el.ma doare ca are un orgoliu si o mandrie care mai mult ma dezgusta,iar dupa fiecare cearta are nesimtirea sa vina la mn dupa vreo 2-3 zile si sa se comporte ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si pe deasupra sa-i si mai raspund la avansuri.iar daca vede ca il resping zice ,,uite vezi tu cauti cearta ca eu vreau sa vb si sa pun mana pe tn iar tu ma izbesti ,pt ca eu nu mai am nimic ,am si uitat de ce ne-am certat,,. am impresia ca ii face placere sa-si bata joc,nici nu stiu ce sa mai cred.oricum de un lucru sant sigura si anume ca sentimentele mele scad incet dar sigur. va pup,pe curand
gabitza31
Postat pe 1 Mai 2010 19:25
De la: carla_28, la data 2010-04-21 14:11:36si inselatul nu poate fi o problema deloc minuscula pt pe mine sufleteste m-a facut din om neom. ca sa nu mai spun de umilinte,jigniri si lovituri atunci cand simtea ca l-au atins vorbele[/quote

Te-a inselat.E ceva normal sa ii reprosezi.Ce crede el ca e ca si cum stergi cu buretele o tabla scrisa cu creta?Ei bine nu...e normal sa ii reprosezi.Dar daca tu ai decis sa ii mai acorzi o sansa si sa mergeti mai departe de dragul copiilor ar fii bine sa nu mai aduci in discutie ce a fost.A gresit e omeneste.Sper macar ca el sa isi fii dat seama de asta.Cat despre batai , ai grija ca din cate spui a cam devenit o obisnuinta pt el.Asta nu e ceva bun nici pt tine nici pt copii.Ori inceteaza a te mai lovi, ori vorba ta, sunt destule mame singure.Si sa nu se mai umfle atat in pene ca nu valoreaza nici cat e negru sub unghie, cum poti da intr-o femeie?E cel mai josnic om!!!
Apadeploaie
Postat pe 1 Mai 2010 22:30
De la: gabitza31, la data 2010-05-01 19:25:12va multumesc mult pt sfaturi,adevarul este ca deja am inceput sa ma scarbesc de el.am incercat sa uit totul si chiar i-am spus si lui,a fost de acord dar am facut o greseala minora in gospodarie din nestiinta si nu cu intentie si a nu stiu cata oara m-a jignit si m-a lovit iar acum chiar in public.ar fi vrut sa plec capul,sa imi cer scuze si sa nu protestez dar din cauza ca simt ca am si eu dreptatea mea si umn anume respect pt mine insami nu am putut muti in fata lui asa cum si-ar fi dorit.iar rasplata a fost cea de sus.simt pe zi ce trece ca nu mai am nici un sentiment frumos pt el.ma doare ca are un orgoliu si o mandrie care mai mult ma dezgusta,iar dupa fiecare cearta are nesimtirea sa vina la mn dupa vreo 2-3 zile si sa se comporte ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si pe deasupra sa-i si mai raspund la avansuri.iar daca vede ca il resping zice ,,uite vezi tu cauti cearta ca eu vreau sa vb si sa pun mana pe tn iar tu ma izbesti ,pt ca eu nu mai am nimic ,am si uitat de ce ne-am certat,,. am impresia ca ii face placere sa-si bata joc,nici nu stiu ce sa mai cred.oricum de un lucru sant sigura si anume ca sentimentele mele scad incet dar sigur. va pup,pe curand


pentru ce sa iti ceri scuze ? pentru ca te bate si te injoseste ? el se poarta ca un porc ( imi cer scuze de la porci ) si tu esti cea vinovata ? cu cat vei accepta mai mult acest tratament , cu atat vei avea o parere mai proasta despre tine si cu atat de mult timp iti va trebui sa-ti revii . cauta-ti un servici , si lasa-l naibii . dar , in nici un caz nu te ,,cupla" cu altcineva pana nu iti rezolvi situatia in familie . si prima data cand te mai loveste , du-te la Galati , scoate-ti un certificat medico-legal si reclama-l la politie . chiar daca locuiti la sat si sigur politia va tine cu el , in fata probelor , vor fi obligati sa isi faca treaba , iar legea e clara : violenta in familie se pedepseste cu inchisoare . si nu ,,povesti" cu soacra ce ai de gand sa faci ; l-ar putea pune in garda si , intr-un fel sau altul sa iti zadarniceasca planurile . singura persoana care te poate ajuta esti tu insati , ia-ti inima in dinti si treci la actiune , pana nu va fi prea tarziu .
perce_neige
Postat pe 2 Mai 2010 09:40
De la: Shhh, la data 2010-04-21 15:25:45aah.. sa nu uit.. ai grija cu naivitatea si vezi ca nu tot ce zboara se mananca, o fi soacra ta binevoitoare dar nu uita ca e vb de fiul ei, el e la mijloc, si daca va fi nevoie sa aleaga, de o mie de ori pe el il va alege. ai grija cand pleci cum pleci si cum lasi copiii, sa nu pleci la munca maritata si cand te intorci sa te gasesti divortata si fara copiii, pe motiv de abandon... CASCA OCHIII nu ti'o spun cu rautate!!!!

buna....shhhh ....bine punctat in ambele postari...parerea mea ca lucrurile se ingreapta clar spre un deznodamint nefericit...mai devreme sau mai tirziu...(daca nu erau si lovituri...poate si diferenta de studii...poate...)
RUY_BLAS
Postat pe 2 Mai 2010 10:37
nu m-a batut pana acum incat sa-mi lase urme f mari dar au fost ceva urme.in schimb m-a amenintat aseara ca are de gand sa ma innegreasca din cap pana in picioare si sa nu ma pot misca o luna.mi-e sila sa mai traiesc langa un om pe care il consider un monstru si pt care simt doar ura.si maine as pleca dak as gasi un servici, dar nu cunosc pe nimeni si este greu in ziua de azi sa gasesti de lucru si sa pot si intretine cat de cat copiii. doar prin oarecare relatii mai poate obtine cnv un loc de munca bunicel iar eu nu cunosc pe nimeni. fac apel aici la omenii cu suflet care cunoaste pe cnv sau ma poate ajuta cu un loc de munca sa-mi pot si intretine copiii.am liceul si primul an facut la facultatea de drept .ideal ar fi in galati pt ca acolo m-am nascut si am trait pana la 22 de ani ,cand m-am maritat.sper sa citeasca cnv ac cuv si sa reusesc s-o iau de la capat .va implor,ajutati-ma!
gabitza31
Postat pe 2 Mai 2010 12:01
Chiar trebuie sa scriu pe toaate forumurilr cuvantul mare si lat DIVORT?Divortati mai femei voi chiar nu aveti niciun pic de mandrie?Copii buni pot sa cresca si cu parinti separati.Nu mai suntem pe vremea lu bunica divort si mergeti mai departe ca viata rezerva multe surprize

flinxen
Postat pe 2 Mai 2010 14:04
CEL MAI BINE IN PRIMUL RIND PENTRU TINE,PENTRU CA TU SUFERI MAI MULT, AR FI BINE SA FACI O PAUZA MAI LUNGA IN RELATIA VOASTRA. SA PLECI UNDEVA,CU COPII ,EVENTUAL,SA NU VA MAI VEDETI O VREME, SA NU MAI VORBITI,ETC, ...SI DACA IUBIREA INTRE VOI NU A MURIT, PUTETI SA RECLADITI UN NOU INCEPUT IN RELATIA VOASTRA,MAI ALES CA SUNT SI 2 COPII LA MIJLOC....DACA VEZI CA TOTUL E DE FATADA,DUPA O VREME,EU ITI DAU UN SFAT CA DE LA FEMEIE LA FEMEIE, SA NU STAI INTR-O RELATIE CARE NU MAI MERGE DOAR PENTRU COPII,GINDESTE-TE O SECUNDA SI LA FERICIREA TA.....SI ITI MAI SPUN CEVA...DACA A FACUT-O O DATA, O S-O MAI FACA!
kudika168226
Postat pe 2 Mai 2010 16:18
Numai tu esti în mãsurã sã decizi nu noi.Tu stai cu el nu noi,iar daca nu se schimbã nimic cu relația voastra sau se schmbã în mai rãu,mai ai o singurã alternativã.Divortu. Cã de la o supãrare la un scandal familiar nu e cale lungã,și cine știe unde o sã ajungeți cu aceasta problemã. Sã ști ceva. În problemele familiare nu se amestecã nici mãcar poliția decît dacã faceți scandal și dranjați vecinii darãmite noi. Cel puțin sfatul meu e unu. TU DECIZI.
crystyanr
Postat pe 2 Mai 2010 20:58
eu am cerut ajutor pt un loc de munca pt ca stim cu totii ca asa cv se gaseste cam rar in ziua de azi .si atunci prin ,,pile,,.ca sa pot divorta imi treb bani iar ca sa castig copiii treb sa am o oarecare stabilitate.la asta m-am referit.oeicand imi pot lua lumea in cap si l-as parasi dar ce-as rezolva ,incotro o iau cu copiii? nu ma pot juca cu soarta lor.
gabitza31
Postat pe 3 Mai 2010 13:32

pentru copii , ptr. relatia voastra e bine sa treci peste acel episod , ia-o ca pe un fapt consumat si mergi inainte , dar asta inseamna ca sa stai cu ochii in patru , cine a facut-o o data o v-a face si a doua oara.Este impoertant sa vezi ce l-a determinat sa insele , sa nu ai si tu partea ta de vina astfel sa stii ce trebuie sa remediezi in relatia voastra sau in comportamentul tau.Personal nu cred ca este vb doar de rutina , cred ca e vb de mult mai mult.
Daca el este stangaci sau nu vrea sa preia initiativa fa tu primul pas si fii mai tandra , afectiva cu el , calca-ti pe inima si poate v-a venii si el in intampinarea ta cu afectiunea de care ai nevoie.
banalulanonim
Postat pe 3 Mai 2010 17:25
De la: manumarius, la data 2010-05-03 17:25:06
pentru copii , ptr. relatia voastra e bine sa treci peste acel episod , ia-o ca pe un fapt consumat si mergi inainte , dar asta inseamna ca sa stai cu ochii in patru , cine a facut-o o data o v-a face si a doua oara.Este impoertant sa vezi ce l-a determinat sa insele , sa nu ai si tu partea ta de vina astfel sa stii ce trebuie sa remediezi in relatia voastra sau in comportamentul tau.Personal nu cred ca este vb doar de rutina , cred ca e vb de mult mai mult.
Daca el este stangaci sau nu vrea sa preia initiativa fa tu primul pas si fii mai tandra , afectiva cu el , calca-ti pe inima si poate v-a venii si el in intampinarea ta cu afectiunea de care ai nevoie.


Daca-si calca ea pe inima, o calca el pe cap. E inacceptabil asa ceva. Violenta nu se justifica prin nimic. Si nu stiu de ce observ ca barbatii se grabesc sa spuna ca femeile sa isi "calce pe inima" si sa "il ierte" si sa "mearga mai departe". Mie asta imi suna ca un sfat la stilul "Taci si treci la cratita! Nu ai mandrie, nu ai orgoliu, esti doar un animal, un sclav." De fapt nu! Esti mai prejos decat un animal pentru ca atunci cand un animal este batut, ori riposteaza, ori pleaca definitiv.
Nu mai cauta scuze ca sa ramai cu el, nu merita. Un amic de-al meu are o vorba pe care o spune tot timpul "Impossible, but do-able" (Imposibil, dar realizabil), asa ca fii puternica si vei reusi sa treci peste tot. Cum a zis toata lumea... Doar tu te poti ajuta.
goodbye_kitty
Postat pe 3 Mai 2010 19:03



Gabita 31, citesc si recitesc,obs ca il acuzi dar pe de alta parte ii cauti scuze. Iertandu-l , vei crea deja un precedent.Si asa cum spui ,vei trai in teroare toata viata.Gandeste-te ca , copii tai au nevoie de o mama sanatoasa si de o atmosfera frumoasa in familie.
Eu sunt convinsa ca tu esti singura care poate sa decida ce are da facut cu viata ei.
mdana
Postat pe 3 Mai 2010 20:07
asa este,am ajuns sa cer iubire si respect, doar ca nu mai are pt mn asa cv. am discutat la insistentele mele in legatura cu casnicia noastra si mi-a spus nu mai simte nimic pt mn,daca vreau ,putem sa vb dar numai ce este legat de copii sau casa,ca sant o straina pt el si fiecare cu patul lui si viata lui.am cazut intr-o depresie puternica si nu-mi puteam stapani plansul iar el nu avea de spus decat ca pot sa lang pana dimineata ca nu-i pasa,ca eu sant de vina ca s-a ajuns aici si ca acum sa suport consecintele.daca a vazut ca nu ma linistesc si era si trecut de miezul noptii iar eu il imploram ca macar in brate sa ma ia ,s-a culcat cu mn dar asta nu a schimbat cu nimic situatia decat pe moment.urmatoarele zile intram mai mereu cu el in vorba dar imi raspundea si atat ,eu incercam sa fac tot posibilul sa ma apropii de el dar indiferenta lui persista .de dormit dormea tot separat iar cand am incercat sa vb tot eu cu el ,mi-a spus ca ramanem in continuare cum am fost si ca in seara cu pricina s-a culcat cu mn numai in draci pt ca altfel faceam noapte alba.ultimele lui vorbe m-au facut sa ma simt un nimic si simt ca sentimentele mele pt el sant goale.nu mai simt nimic, nici macar ura.nu stiu cum voi putea merge mai departe in conditiile astea pt ca as pleca dar unde si cu copii pe deasupra.ma gandeam intr-o noapte ca singurul loc unde as gasi refugiu ar fi o mamastire pt ca nu cred ca nu m-ar ajuta pt copii dar nu stiu .sincer as dori sa am langa el o noua sansa ,s-o luam de la capat ,sa ma iubeasca,sa ma respecte ,sa avem incredere unul in celalalt si sa ne spunem tot ,dar absolut tot ce ne doare si sa fim trup si suflet unul pt altul. doar asa ne-am mai putea salva .asta este dorinta mea dar este doar un vis pt ca realitatea e cu totul alta.
gabitza31
Postat pe 13 Mai 2010 10:51
De la: carla28, la data 2010-04-20 19:06:17Buna,avem 14 ani de casatorie si 2 copii.Acum cateva luni m-a inselat iar din cauza firii mele mai moi nu reusesc sa trec peste aceasta incercare.Din aceasta cauza stau cu frica ca nu a incheiat acea relatie.El spune ca a fost o distractie si ca tot pe mine ma iubeste,dar in acelasi timp a devenit rece pe motiv ca ii reprosez prea mult ce a facut.As vrea sa imi arate afectiune si atentie mereu pt ca asta simt ca am nevoie acum.El spune ca am toate astea dar ca sant prea exigenta ,cu toate ca se atinge de mine doar daca fac eu primul pas.Cum sa procedez ca sa il recastig? Oare sant eu paranoica si imaginatia ma depasit? Parca nici eu nu ma mai recunosc.Vreau sa specific ca nu am mai avut probleme de genul asta.Ce sfaturi imi recomandati?





mdah...nu stiu daca e treaba mea...dar curiozitatea asta ma omoara...zici ca ai 14 ani de casatorie si 2 copii....

De la: carla_28, la data 2010-04-19 20:03:57sant casatorita de 10 ani si avem 3 copiii .acum un an am gasit un mes in tel sotului de la o femeie iar acel mes dadea de inteles ceva.i-am cerut explicatii si mi-a spus ca este o tipa pe care avea de gand sa i-o plaseze altcuiva pentru ceva anume si ca treb si el intr-un fel sa o ademeneasca ca sa poaa reusi ce-si propusesera.mentionez ca cu putin timp inainte ma intrebase daca sant deacord cu asa ceva ,i-am spus ca da dar nu mi-am dat seama ca asa ceva ar necesita din partea lui cu respectiva persoana o rel de fatada.ma doare chiar si acum dupa un an ca nu mi-a spus si eu am interpretat exact pe dos si de atunci nu mai avem liniste in casa pt ca mie nu-mi iese din cap si ii scot ochii zilnic.a fost plecat o luna in italia iar eu in disperarea mea de a afla cn este ea am sunat multe cunostinte de-ale lui sa le intreb daca stie ceva .de atunci isi tine tot timpul tel codat sub pretextul ca multe cunostinte i-ar fi spus ce am facut eu si nu s-a simtit tocmai bn.am recunoscut ca am gresit si sa nu se mai fereasca cu tel ca nu voi mai face dar nu vrea.spune ca nu mai are incredere in mn.vreau sa spun ca a inceput sa se feresca cu tel exact de cand intrase pe fir cu aia iar eu ii reprosez ca umbla si acum cu ea ca altfel nu ar avea motive sa se fereasca.ne-am indepartat mult unul de celalalt cu toata ca eu sant disperata dupa el iar el mi-a repetat in nenumarate randuri ca ma iubeste dar nu mai poate sa-mi demontreze mereu ac lucru din motiv ca i-am facut mult rau cu neincrederea mea si cu crizele mele de gelozie.este si el afectat cred de ac sit pt ca de multe ori s-a intamplat ca in timpul acelor certuri groaznice dupa parerea mea ,la care au sistat si copiii uneori ,sa cada jos din picioare pur si simlu,el avand si probeme cu tensiunea de cativa ani.as vrea sa avem rel de odinioara dar nu stiu cum sa procedez,pt ca il iub f mult si mi se face inima cat un purice numai cand ma gandesc ca ca ar putea sa-l atinga doar o alta femeie.acum este pe cale de a se angaja la galati,noi locuind la tara,si mi-e frica ca prin purtarea mea sa nu ii tai elanul de avea un servici.de altfel mi-a si spus ac lucru.va rog ajutati-ma cu un sfat.v-as fi foarte recunoscatoare.




acum cateva luni...daca nu mai putin aveai 10 de casatorie si 3 copii....



nu mai inteleg nimic ...ai dubla personalitate?
Zsoky
Postat pe 14 Mai 2010 09:48
o doamne.....in primul rand ai nevoie de cineva sa vb dar fata in fata, o persoana neutra! nu ai spus ce varsta au copii tai....dar trebuie sa pleci cu ei cat mai repede de acolo...nu conteaza unde....oriunde!intereseazate la tn in oras pt ca trebuie sa existe un centru ceva pentru femei maltratate, batute, date afara din casa cu tot cu copii! am vazut foarte multe astfel de casuri la bucuresti dar greseala lor ceea mai mare a femeilor este simplul fapt ca dupa ce sunt primite acolo, sunt consiliate, sunt ajutate si copii lor la fel, li se ofera un loc de munca........ele ce fac cand apare barbatul lor....defapt animalul care le-a distrus viata????
ce crezi ca fac????la insistentele lui si la vorbele frumoase si cadourile pe care i le aduce, ele se reintorc acasa!!!!!!!!basca nici nu se mai uita in urma........nu se gandesc ca li sa dat a doua sansa si tocmai in momentul ala au renuntat la ea!!!!iar dupa 3 zile cand se termina minunea se intorc la centru impreuna cu copiilasi , batuti toti si.........
Asa ca daca chiar esti hotarata sa faci pasul asta.....mergi inainte fara sa te mai uiti in urma.....mult succes
oksanaa
Postat pe 14 Mai 2010 09:49
sant aceeasi persoana dar in primul topic am fost cam criticata pt ce a facut el asa ca am scris aceeasi poveste ,am exclus unele lucruri si am schimbat putin datele.am 10 ani de casnicie si 3 copii.e grav ac lucru?
gabitza31
Postat pe 14 Mai 2010 14:57
adica ca am mintit cu al doilea topic?
gabitza31
Postat pe 14 Mai 2010 14:58
De la: gabitza31, la data 2010-05-14 14:58:53adica ca am mintit cu al doilea topic?



Mi se pare ca tb sa rezolvi probl cu propria ta persoana.Unde e respectul de sine ?
mdana
Postat pe 14 Mai 2010 17:49
Trezireeeeeeeee! nu mai plinge pe kudika ca ai ajuns sacul de box al unui dobitoc infidel ci cauta pe net locuri de munca in galati,depune cv-ul si cauta sa muncesti sa fi independenta. pentru copiii tai poti gasi o solutie(de moment) cautind un camin ceva unde sa-i poti lasa cind tu esti la lucru.Apropo ...........pe forumul asta am cunoscut o fata din Galati care a mers cu cv-ul in mina din magazin in magazin (din poarta in poarta)si intr-o saptamina a gasit de lucru (deci se poate).Nu conteaza pentru citi bani muncesti la inceput dar este important sa-i cistigi singurica nu sa te lasi intrretinuta de socrii sau parinti. fugi si cauta de munca ca nimeni nu o sa-ti bata la usa ca are nevoie de tine sa lucrezi!
kudika1993
Postat pe 14 Mai 2010 19:34
Buna.Si eu am trecut prin asa ceva.Deviza mea a fost ,,Ce nu te doboara te face mai puternica".Daca vrei sa mai ramai cu el nu ii mai reprosa nimik ca asta il duce la disperare si relatia nu o sa mai tina.Eu m-am schimbat la 180 de grade,din femeia care eram acum sunt o cocheta si el este mandru.Nu exista minut in care sa nu imi spuna ca ma iubeste.Puterea sta in vointa ta.Iti mai spun un lucru:''iertam dar nu uitam".Daca mai vrei sfaturi de la mn imi dai un id si vb.Bafta
kity2011
Postat pe 9 Iunie 2010 15:46
De la: oncica2005, la data 2010-06-09 15:46:04Buna.Si eu am trecut prin asa ceva.Deviza mea a fost ,,Ce nu te doboara te face mai puternica".Daca vrei sa mai ramai cu el nu ii mai reprosa nimik ca asta il duce la disperare si relatia nu o sa mai tina.Eu m-am schimbat la 180 de grade,din femeia care eram acum sunt o cocheta si el este mandru.Nu exista minut in care sa nu imi spuna ca ma iubeste.Puterea sta in vointa ta.Iti mai spun un lucru:''iertam dar nu uitam".Daca mai vrei sfaturi de la mn imi dai un id si vb.Bafta

Acum am mai citit si restul.Daca s-a ajuns la jigniri si alte chestii nu te merita.Este un nesimtit.El a facut ce a facut si acum tu le tragi?
La mn nu a fost asa,El a recunoscut greseala si a luptat sa fie cu mn.Acum sunt fericita si iubita.
Asa ca iti spun ca nu te merita si cel mai important pt o mama este fericirea copiilor dar nu sa fie platita cu suferinta,lacrimile sau in cel mai rau caz cu viata mamei.
kity2011
Postat pe 9 Iunie 2010 15:56
buna.am citit mesajele tale,dak vrei sa vb te astept pe id-ul meu dutadanimih@yahoo.com.te astepe
carla_28
Postat pe 21 Iunie 2010 19:20
l-am parasit,lucrez, stau cu chirie cu cei trei copii.singura ca el nu vrea sa stea cu noi.ma mai ajuta cu mancare de la tara dar atat.soacra mi-a dat bani sa imbrac copiii de scoala.el a spus ca are pe altcineva si a facut-o cea mai cea,ca o iubeste dar totusi nu inteleg de ce in perioada asta de 3 luni de cand am plecat de la el venea si pe la mine si se culca si cu mine.eu l-am primit pt ca vreau un tata pt copii dar il si iubesc enorm cu toate ca m-a ranit in toate felurile.in seara asta cand am mai vb cu el tot asa mi-a spus ca el o iubeste pe respectiva ,ca-l asculta si e frumoasa si desteapta in comparatie cu mine.el nu lucreaza nicaieri si nici nu a lucrat vreodata dar vrea sa plece in afara sa castige bani murdari.aia cica il accepta asa si el e f mandru de ea ca-l asculta .i-am spus ca daca face pasul de a divorta asa cum a spus si se va insura cu ea asta tot din spusele lui atunci eu in secunda urmatoare ii duc copiii la usa si daca aia il iubeste asa de mult sa ii accepte si copiii.ca doar responsabilitati trebuie sa avem amandoi.eu sa cresc copii si el sa -si refaca viata?
carla_28
Postat pe 17 Septembrie 2010 23:32
Nnici tu nu sti ce vrei:))))
kudika313344
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:52
De la: carla_28, la data 2010-09-17 23:32:10 l-am parasit,lucrez, stau cu chirie cu cei trei copii.singura ca el nu vrea sa stea cu noi.ma mai ajuta cu mancare de la tara dar atat.soacra mi-a dat bani sa imbrac copiii de scoala.el a spus ca are pe altcineva si a facut-o cea mai cea,ca o iubeste dar totusi nu inteleg de ce in perioada asta de 3 luni de cand am plecat de la el venea si pe la mine si se culca si cu mine.eu l-am primit pt ca vreau un tata pt copii dar il si iubesc enorm cu toate ca m-a ranit in toate felurile.in seara asta cand am mai vb cu el tot asa mi-a spus ca el o iubeste pe respectiva ,ca-l asculta si e frumoasa si desteapta in comparatie cu mine.el nu lucreaza nicaieri si nici nu a lucrat vreodata dar vrea sa plece in afara sa castige bani murdari.aia cica il accepta asa si el e f mandru de ea ca-l asculta .i-am spus ca daca face pasul de a divorta asa cum a spus si se va insura cu ea asta tot din spusele lui atunci eu in secunda urmatoare ii duc copiii la usa si daca aia il iubeste asa de mult sa ii accepte si copiii.ca doar responsabilitati trebuie sa avem amandoi.eu sa cresc copii si el sa -si refaca viata?


bravo! ! !

din gura e usor..sa te vad la fapte

aa si vezi ca e posibil sa mai treaca la o tavaleala asa...ocazionala, numai ca sa te mai umileasca un pic....

te sfatuiesc sa ai grija....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 19:56
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-21 12:50:54mai da-o naibii de treaba! tu trebuie sa faci, sa dregi, sa i-o sugi (cum sugera cineva), iar el sa stea doar cracanat, presupun!
Daca te iubea, iti cerea iertare in genunchi in continuu!
Dar, din ce povestesti, din partea lui n-a fost iubire niciodata, ci doar dominare. Si te-a gasit pe tine sa te domine.
Eu una nu pot sa-ti zic decat sa divortezi, ca mai bine nu va fi; si mai ales pentru copii. Sigur vrei sa aiba un astfel de model in viata? Iar modelul de femeie sa fie cel de femeie supusa si batjocorita? Nu te va respecta decat daca pui punct (si poate nici atunci), caci cu cat stai mai mult cu el, avand acest comportament, cu atat ii transmiti "eu voi fi aici, indiferent ce-mi vei face".


nici ca puteai spune mai bine , auzi citeam m sus cica de femeie depinde ca barbatul s astea langa ea sau ceva de genul , adica daca se poate sa nu l deranjezi cu ceva ca gata se supara , ce sa spun ,,,pai daca facea ea asa ceva , sa se distreze cu altu...mai statea cu ea ? cred ca din c....a n o scotea ,,,,asa ca.. de voi depinde totul ...daca le permiti o sa vi le tot faca ...ia baga tu divortz frumusel sa vezi ce bine o sa te simti ...respecta te pe tine in primul rand
bella28
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:40
Bravo, bravo, bravo, mergi inainte
evelyne15
Postat pe 29 Septembrie 2010 12:54
sa inteleg ca daca esti inselata trebuie sa raspunzi prin a fi tandra si pasionala ?...cred ca mai mult l-ar incuraja!!
giulianna
Postat pe 18 Octombrie 2010 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
boala sufleteasca+stres+depresie= ... !! ajutor!! 57 De la: human 31 Martie 2011 09:37
SALON MASAJ TANTRIC 12 De la: tzekel 28 Februarie 2012 09:24
Cateva idei va roog 47 De la: puiut_77 7 Martie 2011 08:46
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30
Trebuie sã slabesc!!! 236 De la: battleofwits 12 Martie 2011 20:27