Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre dependenta de jocurile de noroc si despre persoanele dependente de acest viciu?......credeti ca sunt recuperabili?

Dependenta de acest gen e boala grea, si de multe ori greu de inteles de catre noi, ceilalti...numai cu multa vointa, cineva poate fi recuperat
Cocktail
Postat pe 10 Mai 2010 22:54
Draga mea dacã vrei sã vã fie bine si crezi si esti convinsã cã te IUBESTE cu adevãrat desparte-te de el - o perioadã - el sã creadã cã e definitiv...rezistã citeva luni, dacã esti cununatã inainteazã actele de divort ...trebuie sã rãmina singur, sã sufere, sã te doreascã lingã el in asa hal incit sã realizeze ce a pierdut pt asa putin lucru, cã jocurile sunt niste fleacuri de care nu esti dependent, au fost doar inchipuirea lui pt cã iubirea va invinge totul...si asa o sã descopere ce e frumusetea vietii...plãcerea de a trãi cu persoana iubitã...ar fi multe de spus ... eu am reusit ... dacã recidiveazã e vai mama lui trbuie sã avem si noi mindria noastrã...cum sã fie mai importante jocurile decit noi HÃ BAFTÃ
alias_alis
Postat pe 11 Mai 2010 00:51
sotul meu a avut aceeasi problema cu jocurile , mai exact juca la ruleta. A pierdut 1 casa , mai multe masini iar toti bani pe care ii facea acolo se duceau. In concluzie dupa multe juraminte la biserica si cu ambitia noastra a reusit sa numai joace timp de 5 ani iar acum spre dezamagirea mea a inceput iar. Deci nu scapi asa usor de aceasta boala , ii spun asa pt ca din punctul meu de vedere asta este.
kudika152888
Postat pe 11 Mai 2010 00:53
Draga mea dacã vrei sã vã fie bine si crezi si esti convinsã cã te IUBESTE cu adevãrat desparte-te de el - o perioadã - el sã creadã cã e definitiv...rezistã citeva luni, dacã esti cununatã inainteazã actele de divort ...trebuie sã rãmina singur, sã sufere, sã te doreascã lingã el in asa hal incit sã realizeze ce a pierdut pt asa putin lucru, cã jocurile sunt niste fleacuri de care nu esti dependent, au fost doar inchipuirea lui pt cã iubirea va invinge totul...si asa o sã descopere ce e frumusetea vietii...plãcerea de a trãi cu persoana iubitã...ar fi multe de spus ... eu am reusit ... dacã recidiveazã e vai mama lui trbuie sã avem si noi mindria noastrã...cum sã fie mai importante jocurile decit noi HÃ BAFTÃ PT kudika 18000
alias_alis
Postat pe 11 Mai 2010 00:53
degeaba le zicem noi verzi si uscate, nu or sã inteleagã in veci..ce jurãminte ce biserici..vor intelege abia atunci cind vor fi singuri ...pãrãsiti, realizind cit de bine erau cu noi si din cauza acestor vicii au rãmas singuri, distrusi, abia atunci cind se vor da cu capul de toti peretii vor intelege cã jocurile nu aduc nici o bucurie dimpotrivã si vor gãsi bucurie alãturi doar de familia lor... Dar repet ...lãsatii singuri sã rumege cu ei insãsi cã de vb bunãããããã nu vor intelege niciodatã
alias_alis
Postat pe 11 Mai 2010 00:59
nu vor intelege niciodata.......bine spus numai ca bucuria in asta consta.Pentru dependenti bucuria este in viciu,nu in altceva.Pot oricand renunta la familie,la apropiati crezand ca-i vor raul privandu-l de aceasta bucurie.Acesti oameni pot fi ajutati nu indepartati.
flory88
Postat pe 11 Mai 2010 21:42
chiar asa cum se termina???
kudika177832
Postat pe 12 Mai 2010 22:09
De la: kudika177832, la data 2010-05-12 22:09:00 chiar asa cum se termina???

pai tocmai am spus....si ma repet....povestea se desfasoara si in acest moment....eu cautam niste solutii pt aceasta problema si am sperat ca vor fi mai multe persoane care au trecut prin asa ceva...dupa cum am spus sper intr-un final fericit ( de dragul prietenei mele)....
kudika038762
Postat pe 12 Mai 2010 23:07
asa raman toata viata la fel ca drogurile, fostul meu prieten, bani multii - pierderi nu se fac bine
Cami_12
Postat pe 21 Mai 2010 13:17
Unde e vointa, totul e posibil.
kudika098645
Postat pe 21 Mai 2010 15:23
De la: kudika098645, la data 2010-05-21 15:23:15Unde e vointa, totul e posibil.


DA spre uimirea mea dupa crize de nervi si certuri groaznice el a consimtit ca sa fie supravegheat de un prieten comun...un fel de babysitter si se pare ca de atunci nu a mai fost.la jocuri... DOAMNE AJUTA ca era cazul sa isi vada si ei de viata lor.....sper sa il tina mult si bine.....o sa revin cu detalii
kudika038762
Postat pe 25 Mai 2010 23:31
Iata cele mai bune metode pt a scapa de dependenta de jocurile de noroc http://cumfacsa.ro/fara-categorie/cum-sa-scapi-de-dependenta-pentru-jocurile-de-noroc
kudika_31367
Postat pe 2 Aprilie 2013 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce se intampla asta? 15 De la: manumarius 7 Aprilie 2010 22:06
diferenta 4 ani jumate.oare ceva posibil? 16 De la: lore08 21 Octombrie 2010 20:32
oare d c sunt magnet de idioti? 42 De la: ihry_girl 15 Aprilie 2009 21:11
Mi-as fi dorit sa fiu altcineva.. 5 De la: kudika503694 24 Mai 2014 11:01
Sa mergem mai departe 23 De la: greierash 1 Octombrie 2009 20:36