Setari Cookie-uri

asa cred eu...

cand intalnesti pe 'cineva'simti k acel cineva e al tau si numai al tau,iti apartine il iubesti cu toata sinceritatea,ii esti alaturi mereu,formezi un cuplu si o casatorie stabila,o simti....si sti k te iubeste .Dar ce te faci cand din trecutul lui interesant apare o persoana nebuna si nesanatosa mintal...nici ea nu stie ce vrea si ce sa spuna,ce sa faka ptr.ca asa vrea ea,nu are discernamant distruge fara sa gandeasca ce altul a cladit.Si cel mai dureros,o face prin minciuna,oare de ce?din rautate?,din invidie? nu ne atinge rautatea asta,dar simti ceva de ambele parti....putin te doare.Atunci ce faci?astepti....?vorbesti...?raspunzi cu acele metode ale ei viclene si prostesti?sau stai si mai astepti,putin cate putin cate-o minciuna din partea ei....din partea lui..?(nu-ar fi )ptr.k sti iti demonstreaza k nu vrea sa te raneaska.Atunci opresti in loc timpul si te intrebi UNDE AM GRESIT? CU CE TI-AM GRESIT DE NU NE LASI IN PACE.Sau poate el,ca nu-ti vorbeste,oare sti k nu te iubeste,nu are ce,nu are cum ,e ocupat..si u stiai.POATE NU AI PARTE DE O IUBIRE ASA DE FRUMOASA CA A NOASTRA asta sa fie...te deranjaza?te sufoci ....?te oftici...?u nu iubesti?dar oare iubire sti ce inseamna?poate nu erai...ai lipsit,la aceste cuvinte:MORALITATE.RESPECTsi alte cuvinte care nu te caracterizeaza.....
bulinu_ta
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:51
nu vad unde e problema. daca e asa cum spui tu si aveti o casnicie solida atunci care e treaba? si ce daca vine ea si incearca sa se bage? atat timp cat nu are pe unde sa intre totul e ok. ar fi fost nasol daca aveai oarece dubii cu privire la "el"... sau ai?
Shhh
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:59
De la: bulinu_ta, la data 2010-04-23 13:51:28cand intalnesti pe 'cineva'simti k acel cineva e al tau si numai al tau,iti apartine il iubesti cu toata sinceritatea,ii esti alaturi mereu,formezi un cuplu si o casatorie stabila,o simti....si sti k te iubeste .Dar ce te faci cand din trecutul lui interesant apare o persoana nebuna si nesanatosa mintal...nici ea nu stie ce vrea si ce sa spuna,ce sa faka ptr.ca asa vrea ea,nu are discernamant distruge fara sa gandeasca ce altul a cladit.Si cel mai dureros,o face prin minciuna,oare de ce?din rautate?,din invidie? nu ne atinge rautatea asta,dar simti ceva de ambele parti....putin te doare.Atunci ce faci?astepti....?vorbesti...?raspunzi cu acele metode ale ei viclene si prostesti?sau stai si mai astepti,putin cate putin cate-o minciuna din partea ei....din partea lui..?(nu-ar fi )ptr.k sti iti demonstreaza k nu vrea sa te raneaska.Atunci opresti in loc timpul si te intrebi UNDE AM GRESIT? CU CE TI-AM GRESIT DE NU NE LASI IN PACE.Sau poate el,ca nu-ti vorbeste,oare sti k nu te iubeste,nu are ce,nu are cum ,e ocupat..si u stiai.POATE NU AI PARTE DE O IUBIRE ASA DE FRUMOASA CA A NOASTRA asta sa fie...te deranjaza?te sufoci ....?te oftici...?u nu iubesti?dar oare iubire sti ce inseamna?poate nu erai...ai lipsit,la aceste cuvinte:MORALITATE.RESPECTsi alte cuvinte care nu te caracterizeaza.....


nu ai descoperit inca ca nu toti oamenii au ratiune, constiinta, respect de sine.....???????????

se bazeaza doar pe'' centri nervosi '' ai corpuli ,fara inhibitii declarandu-se demni de simtamintele lor organice !!!
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenul meu vorbeste tot tipul cu fosta 22 De la: kudika_993705 30 Septembrie 2015 00:47
iubiri imposibile 27 De la: perce_neige 25 Noiembrie 2010 21:48
POT SA-I STRIC CASNICIA, FARA CA EL SA STIE SI L-AS PUTEA AVEA...........MA RETINE CEVA............. 153 De la: stem_29 16 Iulie 2010 00:29
Barbatul balanta-femeia varsator 14 De la: manumarius 13 Mai 2010 17:41
cum sa fac sa fie iar la fel?? 2 De la: Alex_Bodea 5 Februarie 2011 21:30