Setari Cookie-uri

Parintii mei nu sunt de acord

Salutare! Sunt sigura ca au mai fost postari de genul..Dar as vrea sa stiu si eu parerea voastra.
Sunt cu un baiat de 5 luni. Tinem foarte mult unul la celalalt, nu ne-am certat deloc in cele 5 luni. Dar, ca de obicei trebuie sa existe ceva care sa se bage in fericirea noastra. De 1 mai am fost eu, prietenul meu si grupul nostru la padure. Si ceva mai incolo erau si parintii mei. Cand am ajuns acasa dupa ce am venit de la padure a venit mama si a inceput sa ma certe..Ca in grupul meu sunt numai drogati si betivi si l-a bagat in asta si pe prietenul meu care este total diferit. A inceput sa imi spuna ca este urat, ca se imbraca urat, ca este nespalat si alte chestii de genul, ceea ce este total fals. Si intr-un final mi-a zis ca o sa imi interzica sa ma vad cu el :| Am inceput sa ii explic ca nu ma voi mai vedea cu grupul ala. Treaba este ca el e la 45 de km de mine, si vine in orasul meu doar pentru mine si nu pentru grup. Nici lui nu ii convine sa stea cu acel grup dar nu are incotro pentru ca el sta la unul din ei acasa in weekend pentru ca nu are unde sa doarma in alta parte.
Ce sa fac? Este singurul baiat la care tin cu adevarat si nu vreau sa ma despart de el. Voi ce ati face in locul meu? Credeti ca este importanta parerea celorlalti? Este in joc fericirea mea..
dennissse
Postat pe 4 Mai 2010 21:43
ooofff....incearca sa vorbesti cu mama ta.dovedeste'i ca poate avea incredere in tine si ca el e baiat de treaba.am fost in aceeasi situatie,si la noi a reusit mama sa ne desparta. nu fa aceeasi gresala.
roag'o sa te asculte,explica'i cat de important e el pentu tine. poate va intelege,doar esti copilul ei
Nanucco
Postat pe 4 Mai 2010 21:47
mi-a mai facut odata tata asta...si chiar ma despartisem de un fost prieten pentru ca mi-a zis el..am avut noroc ca nu tineam prea mult la el..aveam doar 2 luni..chiar si mai putin..
si cu mama, oricat as discuta, tot nu intelege..vad ca acum s-a mai calmat, nu mi-a mai zis nimic de el
dennissse
Postat pe 7 Mai 2010 23:23
poate ii trece. asa zici tu,ca nu intelege,sunt sigura ca se poate vorbi cu ea,numa trebuie luata usor.asa e si mama
Nanucco
Postat pe 8 Mai 2010 23:35
Este adevarat ca mama ta l-a judecat pe baiat judecand tot grupul. Probabil s-a baut, v-ati distrat, ati tipat, alergat, asa cum e firesc la varsta voastra si la iarba verde. Parintii tai (care nu prea inteleg ce cautau la doi pasi de voi) or fi conservatori. Nu-i rau, dar nici grozav nu-i.
Acum, cred eu, ceea ce ar trebui tu sa demonstrezi prin fapte si nu doar prin vorbe, este faptul ca baiatul nu-i asa cum s-a vazut acolo. Cu alte cuvinte ia-l de manuta si adu-l in casa. Poti vorbi cu el sa faca o vizita pe nepusa masa, de care tu nu vei sti nimic (in aparenta). Daca o anunti pe mama ta risti un refuz categoric. Daca nu-i spui nimic, felul ei de a fi imi arata ca este o femeie care se respecta si vrea respect, pri urmare se va purta ca o doamna cu el. Nu cred ca-l va da afara din casa. Si, oricum, o intalnire e mai buna decat nimic.
Vorbeste si cu el si vezi daca e in stare sa dea ochii cu ei, daca e in stare sa faca fata "taifunului".
Daca tu simti ca el merita cu adevarat, atunci incearca metoda asta. Va fi ori alba, ori neagra.
rashela
Postat pe 9 Mai 2010 00:35
S-a mai calmat mama..cred ca a fost doar de moment, avea nervi..cat despre prietenul meu, i l-am prezentat din prima luna si nu prea mi-a zis mai nimic rau despre el. Tata mi-a zis ca atata timp cat imi place mie este bine, si ca nu este nicio problema ca sunt cu el. Multumesc de sfaturi
dennissse
Postat pe 9 Mai 2010 22:53
Zi si tu ca maica-ta, dar fa ca tine. Nu trebuie sa dovedesti nimic nimanui. La urma urmei, viata e scurta, tineretea si mai scurta si nu e timp pt discutii contradictorii cu parintii. Atata timp cat judeci si separi ceea ce-ti face bine de ceea ce-ti poate face rau, nu e nici o problema.
darksukkubus69
Postat pe 10 Mai 2010 23:28
da..adevarat.. mersi de sfat
dennissse
Postat pe 11 Mai 2010 20:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Surpriza ajutor! 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
....hellp me 6 De la: catalina69 1 Noiembrie 2009 21:32
secretul varvatilor puternici 8 De la: GYPSI 6 Martie 2010 20:28
relatiile la distanta 70 De la: denissblidariu 16 Ianuarie 2011 12:37
sa dau sau nu cartile pe fata? 50 De la: capsunik_luv 11 Decembrie 2009 23:12