Setari Cookie-uri

NU STIU CE SA FAC AJUTOR !!!!!

Am o relatie de 1 an si 4 luni , primele 7 luni au fost in felul urmator " venea ma lua la 12, 1 sau 2 noaptea dormem la el si a 2 zi ma aducea acasa cand ne trezeam mancam la 2 3 ziua " el pana la ora cand venea sa ma ia se intalnea si cu altele pt ca imi tot spunea unul sau altul care il cunosc .Dupa cele 7 luni m-am hotarat sa fac videochat binenteles sfatuit si de el am hotarat sa ne mutam imprena respectiv la el acasa ca sa pot munci .Intradevar sa schimbat in sensul ca nu lipsea noptile de acasa sau cheltuia banii aiurea ( eu niciodata nu i-am cerut chitante sau chestii de genul) , el ne muncind deloc facand cate o cursa la buc o data la 1 luna . Dar eu am facut in asa fel sa aflu ce vorbeste el pe mess si cu cine si am aflat ca el tot agata fete pe net si vroia sa se intalneasca cu ele si chiar cu unele sa intalnit din acele discutii ba mai mult am luat un id al unei tipe care am vazut ca sa intalnit cu ea si binenteles aceea tipa ia spus imediat ca are in lista o tipa cu el in poza , el atunci i-a spus ca " este fost mea iubita este o nebuna este obsedata de mine da-o naibii nu o baga in seama "ea facnd misto in zilel urmatoare " mai doar aia pe pres la tine "el nespunandu-i nimic decat da-o naibii a vb ff urat la adresa mea desi noi locuiam impreuna si el spunandu-mi ca ma iubeste si ca sa , schimbat pt mine .Pana la urma el a , aflat ca eu am citi toat e convesrsatiile de pe mess si mi-a spus ca eu nu trebuia sa imi bag nasul acolo ( eu vroiam sa vad daca intradevar s-a schimbat cu adevarat) si ca eu sunt aia vinovata pt toate certurile , deoarece eu eram f suparat si ma enervam din apropae orice deoarece eu stiam ca vb si cu altele si se intalneste. ( Eu sperand ca va inceta cu aceste chestii) Ca sa , scurtez poveste odata cand am vrut sa imi iau tot din casa si sa plec la mine mi-a spus ca sa nu ma mire daca eu il vad cu alta maine pe strada si eu atunci mi-a venit ideea sa ii spun " ce cauti pe alta ca sa produca pt tine " si el mi-a spus ca " si eu trebuie sa traiesc ". Intr-un final ne-am impacat din nou si mi-a spus ca ceea ce mi-a spus nu este adevarat si a spus-o doar la nervi .Acum eu m-am mutat acasa la mine dupa alta cearta dar mi-am strans toate hainele cand nu era el acasa si dupa ce le-am pus in masina vroiam sa il sun sa vina acasa si sa ii spun ca eu ma mut la mine dar in acest timp el a venit singur si a inceput sa imi spuna ca plec pe la spatele lui si sunt IUDA . De duminica de cand sunt acasa la mine am tot vb la tel ( binenteles ca eu l-am sunat de fiecare data ) si el mi-am spus ca ma iubeste si eu sunt o proasta ca nu imi dau seama de asta . intradevar el era pt casa doarmea cu mine in fiecare noapte mi-a raspuns la tel tot timpul .... dar totusi se intalnea si cu altele ...... Toata lumea imi spune ca doar sa folosit de mine si atat spuneti-mi si mie parerea voastra va rog pentru ca eu il iubesc la nebunie dar nici in ritmul asta nu pot strai sa nu am inredere in el deloc Multumesc
Alutza86
Postat pe 5 Mai 2010 21:35
nu lucra pe datorie
mitura
Postat pe 5 Mai 2010 21:42
si acu' faci videochat la tine acasa
miss_darine
Postat pe 5 Mai 2010 21:53
De la: mitura, la data 2010-05-05 21:42:06nu lucra pe datorie

helou mitule
lasa fata ca acu'se lanseaza in afaceri pe cont propriu
miss_darine
Postat pe 5 Mai 2010 21:54
bun "barbat de casa" da si tu... halal n'am ce zice
Shhh
Postat pe 5 Mai 2010 21:56
lumea are dreptate! nu te iubeste absolut deloc, te-a jucat pe degete. Fii mai atenta data viitoare.
kitty_krieger
Postat pe 5 Mai 2010 22:16
uita de el chiar daca la inceput e greu dar asa in ritmul asta nu o sa fii niciodata fericita,peste un timp o sa uiti ,viata are multe surprize
cristal29
Postat pe 5 Mai 2010 22:34
De la: Shhh, la data 2010-05-05 21:56:56bun "barbat de casa" da si tu... halal n'am ce zice



vreau sa mentionez ca eu faceam si mancare si curatenie , fac ce face orice femeie care isi doreste sa isi intemeieze o familie
Alutza86
Postat pe 5 Mai 2010 22:57
De la: Alutza86, la data 2010-05-05 22:57:30
De la: Shhh, la data 2010-05-05 21:56:56bun "barbat de casa" da si tu... halal n'am ce zice



vreau sa mentionez ca eu faceam si mancare si curatenie , fac ce face orice femeie care isi doreste sa isi intemeieze o familie
inclusiv videochat
kudika1993
Postat pe 5 Mai 2010 23:14
E barbat de casa pentru ca dormea cutine in fiecare noapte ? Si ziua ce facea ? Si-o t.r.a.g.e.a cu altele. Este evident ca te-a folosit. Auzi cica "trebuie sa traiesc si eu" Merita un pumn in figura la replica asta.
emaemanuella11
Postat pe 6 Mai 2010 11:46
De la: Alutza86, la data 2010-05-05 21:35:00 atunci mi-a venit ideea sa ii spun " ce cauti pe alta ca sa produca pt tine " si el mi-a spus ca " si eu trebuie sa traiesc ".

la nervi sau nu ti-a spus adevarul!
si daca tot esti fata buna ..nu produci si pentru mine?
one_size
Postat pe 6 Mai 2010 11:59
De la: one_size, la data 2010-05-06 11:59:42
De la: Alutza86, la data 2010-05-05 21:35:00 atunci mi-a venit ideea sa ii spun " ce cauti pe alta ca sa produca pt tine " si el mi-a spus ca " si eu trebuie sa traiesc ".

la nervi sau nu ti-a spus adevarul!
si daca tot esti fata buna ..nu produci si pentru mine?

nooo, pai ce tu esti barbat de casa?
miss_darine
Postat pe 6 Mai 2010 12:02
De la: miss_darine, la data 2010-05-06 12:02:01
De la: one_size, la data 2010-05-06 11:59:42
De la: Alutza86, la data 2010-05-05 21:35:00 atunci mi-a venit ideea sa ii spun " ce cauti pe alta ca sa produca pt tine " si el mi-a spus ca " si eu trebuie sa traiesc ".

la nervi sau nu ti-a spus adevarul!
si daca tot esti fata buna ..nu produci si pentru mine?

nooo, pai ce tu esti barbat de casa?


no pai pentru ea daca produce bine imi fac schimbare de sex!
one_size
Postat pe 6 Mai 2010 12:03
De la: one_size, la data 2010-05-06 12:03:10
De la: miss_darine, la data 2010-05-06 12:02:01
De la: one_size, la data 2010-05-06 11:59:42
De la: Alutza86, la data 2010-05-05 21:35:00 atunci mi-a venit ideea sa ii spun " ce cauti pe alta ca sa produca pt tine " si el mi-a spus ca " si eu trebuie sa traiesc ".

la nervi sau nu ti-a spus adevarul!
si daca tot esti fata buna ..nu produci si pentru mine?

nooo, pai ce tu esti barbat de casa?


no pai pentru ea daca produce bine imi fac schimbare de sex!

iti schimbi casa
miss_darine
Postat pe 6 Mai 2010 12:08
De la: miss_darine, la data 2010-05-06 12:08:10
De la: one_size, la data 2010-05-06 12:03:10
De la: miss_darine, la data 2010-05-06 12:02:01
De la: one_size, la data 2010-05-06 11:59:42
De la: Alutza86, la data 2010-05-05 21:35:00 atunci mi-a venit ideea sa ii spun " ce cauti pe alta ca sa produca pt tine " si el mi-a spus ca " si eu trebuie sa traiesc ".

la nervi sau nu ti-a spus adevarul!
si daca tot esti fata buna ..nu produci si pentru mine?

nooo, pai ce tu esti barbat de casa?


no pai pentru ea daca produce bine imi fac schimbare de sex!

iti schimbi casa


sexu' la casa
Dontyyy
Postat pe 6 Mai 2010 12:25
Nu inteleg de ce atatea mistouri va multumesc daca spune-ti ceva concret la problema pe care o am
Alutza86
Postat pe 6 Mai 2010 12:36
De la: Alutza86, la data 2010-05-06 12:36:37Nu inteleg de ce atatea mistouri va multumesc daca spune-ti ceva concret la problema pe care o am


tocmai din cauza ca nu intelegi..ai ajuns sa "produci" pt el!
one_size
Postat pe 6 Mai 2010 12:42
draga mea stai si privestete ..iti convine relatia asta ? nu cred k vrei sa te trezesti peste un an ku okii vineti si umflati si ku barbatul la altele..lasal pana poti k sunt destui..asta nu te merita..nu stie sa pretuiasca ce are langa el...si sti vb aia.."lupul isi schimba pielea dar naravul ba"..barbati mai sunt destui slava cerului.. asta e sfatul meu dat din suflet..sper sa te ajute cumva
.team poopat
diavolitzatha
Postat pe 6 Mai 2010 12:44
nu pot sa cred ca un om poate sa stea in casa cu cineva doar pt niste bani ... el tot timpul mi-a spus ca nu ar sta cu mine in casa daca nu mar iubi .. si se purta frumos cand era cu mine
Alutza86
Postat pe 6 Mai 2010 12:46
Iarta-ma ca ma bag si eu. Nu sunt pentru mistouri si chiar nu inteleg cum poate cineva sa ia in ras problema altuia. Situatia ta nu este roza, dar nici nu am de gand sa-ti plang de mila. Ai intrat singura in ea si singura trebuie sa si iesi. Daca tu te astepti ca el sa simta ceva pentru tine... asteapta. Ce as face eu, in locul tau? Daca ar fi sa ma razbun, l-as arde acolo unde il doare: la bani. Ca e clar ca nu te vrea pentru altceva. Insa, asta se poate lasa cu ochi vineti si cu alte urmari de gen. Poti iesi oricand din povestea asta. Ce simti tu pentru el nu e iubire, nici pe departe. Nu-i arati decat ca esti docila, obedienta si el se va folosi de asta pana in panzele albe. Ai timp sa iesi, sunt o multime de baieti care chiar merita. Crede-ma.
Succes si fii tare.
Neamtu
Postat pe 6 Mai 2010 12:47
De la: Alutza86, la data 2010-05-06 12:46:43nu pot sa cred ca un om poate sa stea in casa cu cineva doar pt niste bani ... el tot timpul mi-a spus ca nu ar sta cu mine in casa daca nu mar iubi .. si se purta frumos cand era cu mine

fata draga un barbat cand iubeste o femeie nu accepta in ruptul capului sa filtreze cu altii ..fie chiar si virtual..dar tu poti sa te minti in continuare singura!
one_size
Postat pe 6 Mai 2010 13:09
Si printre altele el mi-a spus acum 2 zile ca " nu conteaza ce este pe langa relatie ( adica altele)conteaza ca eu vin acasa si vreau sa construiesc ceva cu tine , tot daca m-am culcat cu 10 tot la tine am venit " :( ...
Alutza86
Postat pe 6 Mai 2010 15:15
De la: Alutza86, la data 2010-05-06 15:15:46Si printre altele el mi-a spus acum 2 zile ca " nu conteaza ce este pe langa relatie ( adica altele)conteaza ca eu vin acasa si vreau sa construiesc ceva cu tine , tot daca m-am culcat cu 10 tot la tine am venit " :( ...


Draga mea. Asta e BS. Daca nu stii ce inseamna, e bull-shit! Vine la tine DUPA ce se culca cu alta? Inseamna ca tu esti mantaua de ploaie. Esti rezerva. Persoana careia i-o 'pune' cand is toate celelalte pe stop. Ma gandesc ca vrei sa iei decizia sa fii si tu in rolul principal, vreodata.
Neamtu
Postat pe 6 Mai 2010 15:20
De la: Neamtu, la data 2010-05-06 15:20:16
De la: Alutza86, la data 2010-05-06 15:15:46Si printre altele el mi-a spus acum 2 zile ca " nu conteaza ce este pe langa relatie ( adica altele)conteaza ca eu vin acasa si vreau sa construiesc ceva cu tine , tot daca m-am culcat cu 10 tot la tine am venit " :( ...


Draga mea. Asta e BS. Daca nu stii ce inseamna, e bull-shit! Vine la tine DUPA ce se culca cu alta? Inseamna ca tu esti mantaua de ploaie. Esti rezerva. Persoana careia i-o 'pune' cand is toate celelalte pe stop. Ma gandesc ca vrei sa iei decizia sa fii si tu in rolul principal, vreodata.


Vreau sa fiu doar eu in viata lui sa nu se mai dupa la altele din moment ce are tot ce isi doreste un barbat acasa dar se pare ca nu se poate .... si inca nu pot sa recunosc ca el a stat cu mine in casa doar pt bani si ca nu ma iubeste asa cum pretinde
Alutza86
Postat pe 6 Mai 2010 17:17
am citit mesajul tau,drept urmare am citit si ceea ce ai scris ca si topic.inteleg de ce vrei o parere sincera si fara acuzatii,e destul de dureros cand cineva comenteaza doar ca sa se afle in treaba,sau ca sa judece.In primul rand vreau sa-ti spun ca nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi bune :) sau sa fie ascultate, multe sfaturi care le primesc si eu la randul meu le ignor,insa referitor la subiect,am tras cateva concluzii:in primul rand ati inceput cu stangul,el se intalnea si cu altele,tu stiai asta dar ai sperat ca se va schimba,nu este nimic nou insa a fost prima greseala a ta pt ca nu ai fost ferma cu el de la inceput,dar stiu ca ai facut-o pt ca ai sperat ca se va schimba...in al 2 lea rand reiese ca tu esti polita lui de asigurare,pt ca tu muncesti,ai precizat ca faci videochat,bravo tie care e problema?nu e nimic rau in asta si da e o modalitate de a castiga bani buni,sa recunoastem cate dintre noi nu s-au gandit la asta?! da na...asa e in romania...principiul:vad batul din ochiul vecinului dar nu vad barna din ochiul meu :) sau ma rog..cum era.Eu cred ca el nu te respecta,altfel nu ti ar fi spus ca "trebuie sa traiasca",asta a fost o modalitate prin care ti-a confirmat ca se foloseste de tine,destul de dureros dar adevarat,si mai cred ca pe viitor nu isi doreste o relatie serioasa cu tine,de aceea este mereu in cautare.Va sta cu tine atat timp cat vei munci,il vei intretine,il vei iubi,si vei accepta toate lucrurile cu care te-a obisnuit.Stiu ca nu e tocmai ceea ce ai vrea sa auzi ,dar cea mai buna solutie este sa te desparti de el,acum mai devreme decat mai tarziu.Ai o mie de motive sa spui NU,unul din ele ar fi ca iti vei dori ca barbatul cu care sa ai o relatie serioasa,sa te iubeasca sincer,sa te respecte,asta e cel mai important.Poate acum o sa te impaci cu el,dar treptat o sa prinzi curaj si incredere in tine si o sa te scarbesti de el(e cuvantul cel mai potrivit),si o sa ii dai cu sutu pana la urma.Orice ai incerca sa faci tot acolo vei ajunge,pt ca vei intalni alti barbati care se vor purta cu tine altfel,si atunci gandul de cum mi-ar fi daca:......,o sa te macine pana cand o sa zici STOP.Tu ai un avantaj acum,ca muncesti si iti castigi banul singura,asta e un lucru foarte bun pt ca iti da increderea necesara si iti creste stima de sine,daca ai bani poti iesi in lume,poti socializa,cu prietenele la un suc,la un party,la un club,oriunde poti intalni pe altcineva.Si in nici un caz sa nu te incurci cu vreo persoana din domeniul din care lucrezi,asta pt orice siguranta a ta.Un prim pas ca iti fie mai usor sa te relaxezi si sa iei decizia ar fi sa pleci intr-o calatorie,ca tot se apropie vara,oriunde in lume,iti va prinde bine,te vei aerisi, te vei simti un alt om la intoarcere,chiar daca nu ai cu cine pleca,poti sa o faci si singura,nu e deloc greu mai ales in varianta cu ghid turistic.Ideea e sa incepi treptat sa te rupi de el,e bine sa nu stai singura sa te izolezi,oricand ai timp liber iesi in oras,petrece timpul cu prietenele,fa-ti un nou cerc de prieteni.Deocamdata atat ...ma mai gandesc si iti scriu(sunt multe de zis dar cand am timp iti scriu pt ca vreau sa iti spun cate ceva si ce autosugestie),pt orice fel de intrebare,de gand care te macina,si in cazul in care vrei sa vorbim,astept ceva de la tine. si capul sus ca totul VA FI BINE!
_EnYa_
Postat pe 6 Mai 2010 18:50
De la: _EnYa_, la data 2010-05-06 18:50:13.Deocamdata atat ...ma mai gandesc si iti scriu

s-a inventat mesageria
miss_darine
Postat pe 6 Mai 2010 18:58
De la: _EnYa_, la data 2010-05-06 18:50:13am citit mesajul tau,drept urmare am citit si ceea ce ai scris ca si topic.inteleg de ce vrei o parere sincera si fara acuzatii,e destul de dureros cand cineva comenteaza doar ca sa se afle in treaba,sau ca sa judece.In primul rand vreau sa-ti spun ca nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi bune :) sau sa fie ascultate, multe sfaturi care le primesc si eu la randul meu le ignor,insa referitor la subiect,am tras cateva concluzii:in primul rand ati inceput cu stangul,el se intalnea si cu altele,tu stiai asta dar ai sperat ca se va schimba,nu este nimic nou insa a fost prima greseala a ta pt ca nu ai fost ferma cu el de la inceput,dar stiu ca ai facut-o pt ca ai sperat ca se va schimba...in al 2 lea rand reiese ca tu esti polita lui de asigurare,pt ca tu muncesti,ai precizat ca faci videochat,bravo tie care e problema?nu e nimic rau in asta si da e o modalitate de a castiga bani buni,sa recunoastem cate dintre noi nu s-au gandit la asta?! da na...asa e in romania...principiul:vad batul din ochiul vecinului dar nu vad barna din ochiul meu :) sau ma rog..cum era.Eu cred ca el nu te respecta,altfel nu ti ar fi spus ca "trebuie sa traiasca",asta a fost o modalitate prin care ti-a confirmat ca se foloseste de tine,destul de dureros dar adevarat,si mai cred ca pe viitor nu isi doreste o relatie serioasa cu tine,de aceea este mereu in cautare.Va sta cu tine atat timp cat vei munci,il vei intretine,il vei iubi,si vei accepta toate lucrurile cu care te-a obisnuit.Stiu ca nu e tocmai ceea ce ai vrea sa auzi ,dar cea mai buna solutie este sa te desparti de el,acum mai devreme decat mai tarziu.Ai o mie de motive sa spui NU,unul din ele ar fi ca iti vei dori ca barbatul cu care sa ai o relatie serioasa,sa te iubeasca sincer,sa te respecte,asta e cel mai important.Poate acum o sa te impaci cu el,dar treptat o sa prinzi curaj si incredere in tine si o sa te scarbesti de el(e cuvantul cel mai potrivit),si o sa ii dai cu sutu pana la urma.Orice ai incerca sa faci tot acolo vei ajunge,pt ca vei intalni alti barbati care se vor purta cu tine altfel,si atunci gandul de cum mi-ar fi daca:......,o sa te macine pana cand o sa zici STOP.Tu ai un avantaj acum,ca muncesti si iti castigi banul singura,asta e un lucru foarte bun pt ca iti da increderea necesara si iti creste stima de sine,daca ai bani poti iesi in lume,poti socializa,cu prietenele la un suc,la un party,la un club,oriunde poti intalni pe altcineva.Si in nici un caz sa nu te incurci cu vreo persoana din domeniul din care lucrezi,asta pt orice siguranta a ta.Un prim pas ca iti fie mai usor sa te relaxezi si sa iei decizia ar fi sa pleci intr-o calatorie,ca tot se apropie vara,oriunde in lume,iti va prinde bine,te vei aerisi, te vei simti un alt om la intoarcere,chiar daca nu ai cu cine pleca,poti sa o faci si singura,nu e deloc greu mai ales in varianta cu ghid turistic.Ideea e sa incepi treptat sa te rupi de el,e bine sa nu stai singura sa te izolezi,oricand ai timp liber iesi in oras,petrece timpul cu prietenele,fa-ti un nou cerc de prieteni.Deocamdata atat ...ma mai gandesc si iti scriu(sunt multe de zis dar cand am timp iti scriu pt ca vreau sa iti spun cate ceva si ce autosugestie),pt orice fel de intrebare,de gand care te macina,si in cazul in care vrei sa vorbim,astept ceva de la tine. si capul sus ca totul VA FI BINE!




iti multumeasc din suflet mi-a venit f greu sa citesc ce ai scris dar stiu ca este fff adevarat tot ce mi-ai spus ...
Alutza86
Postat pe 6 Mai 2010 19:04
alyutza imi pare rau dar nu stiu de ce nu merge sa-ti trimit mesaj de pe contul meu,mi-l trimit tot mie,cred k am facut totul bine si nu inteleg de ce nu mergein fine...,ma bucur ca te pot sprijini moral,as vrea sa te mai intreb cate ceva,dar asta maine k acum am ceva treaba,sunt din ramnicu sarat,judetul buzau.
_EnYa_
Postat pe 6 Mai 2010 19:38
Va multumesc pentru toate sfaturile ... dar mi-e dor de el de numai pot nu sunt eu fara el langa mine si nu mai stiu ce sa fac ziua imi ocup timpul dar seara cand sunt singura in pat nu mai am nici somn
Alutza86
Postat pe 8 Mai 2010 10:23
De la: Alutza86, la data 2010-05-05 22:57:30
De la: Shhh, la data 2010-05-05 21:56:56bun "barbat de casa" da si tu... halal n'am ce zice



vreau sa mentionez ca eu faceam si mancare si curatenie , fac ce face orice femeie care isi doreste sa isi intemeieze o familie

Lumea e doar rea, invidioasa si ii cauta nod in papura. Nu crede o iota din ce spune lumea. Crede-l pe el, chiar te iubeste. Ce daca se duce cu alte femei si le spune vorbe frumoase, le saruta (tot ca si pe tine ca doar nu o avea sarut nr 1 pentru sotie, sarut nr 2 pentru amanta). Fii fata de casa mai departe, calca-i, spala-i, hraneste-l, nu uita sa-i lasi bani de una, alta pe masa. Asta-i rolul tau.

NU e o gluma. TU pentru asta te-ai nascut. Altele se nasc pentru A FI respectate si iubite.
rashela
Postat pe 8 Mai 2010 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand fosta iubita apare... 35 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 19:18
Uneori si povestile dor... 32 De la: PICCKARD 13 Octombrie 2011 21:18
buna 9 De la: fante_de_dorobanti 22 Iunie 2010 14:43
am nevoie de un sfat sincer 33 De la: valy90 25 Noiembrie 2010 14:59
o telenovela 24 De la: anaraoul 27 Februarie 2009 14:49