Setari Cookie-uri

nu pot sa-l uit

am o foarte mare problema ... am 20 de ani , stiu sunt inca o copila , dar nu pot sa-l uit , am fost cu un tip aproape 3 ani , ne-am despartit anu' trecu , a fost prima mea dragoste si pana in momentu' de fata unica... nu a fost el cel mai minunat baiat/barbat din lume da' ne-am iubit, eram copii si ne iubeam ... eu inca il mai iubesc ... dar el nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine ... nu ne vorbim de 8 luni , daca ne intalnim pe strada se intoarce cu spatele sau pleaca, sau daca poate se amesteca prin multime ... nu inteleg dc nu vrea sa ne vorbim ... recunosc am avut si eu partea mea de vina da' motivu din care ne-am despartit de tot a fost unul prostesc... m-am enervat foarte tare si l-am injurat de mama ... evident ca el o iubeste extrem de mult pe mama lui si s-a suparat foarte tare... si de-atunci nu ne vorbim ... din iunie 2009 ... nu de 8 luni de 11 luni ... ma evita total peste tot pe unde ne intalnim ... chiar si in club de ne intalnim daca nu ma poate evita , pleaca din clubul respectiv ... tind sa cred ca ma uraste , el acum are o relatie cu o chestie , ca nu o pot numi fata sau femeie , si din cate am auzit de la cunostinte se inteleg bine si se iubesc oamenii , cum de el a putut sa treaca peste , sa ma uite si eu dupa 1 an nu pot , am tot avut relatii cu diferiti baieti si nu reusesc sa ma atasez de nici unu ... stiu ca poate nu s-a inteles mare lucru din tot ce-am scris , dar nu mai pot ... vreau macar 1 parere
roxana2307
Postat pe 6 Mai 2010 23:54
Daca m-ai fi injurat de mama nici eu nu te iertam prea usor. Mai departe deja e simplu... el a inceput sa aiba un sentiment de respingere fata de tine, iar daca intre timp a gasit acea "chestie" despre care vorbesti tu e posibil sa te fi uitat cu totul... Tine cont de un lucru, acea "chestie" este iubuita celui pentru care tu ai deschis un topic pe forum, iar daca a ales sa fie cu ea in loc sa fie cu tine trebuie sa te gandesti putin mai bine inainte de a te considera superioara ei.

Frast... asa e omul cand nu are somn... isi baga nasul peste tot
Calin_
Postat pe 7 Mai 2010 00:01
mda ... trebuie sa recunosc, ca esti singuru care a pus problema in felu' in care ai pus'o ... niciodata nu mi s-a spus " dc esti tu mai presus de X care e acum cu el " tot timpu' am crezut ca eu inca mai sunt acolo ... din nou scriu cuvinte ala-n-dala ... chiar sunt intr'o pasa foarte proasta de-asta am si deschis topic aici despre el ...
roxana2307
Postat pe 7 Mai 2010 00:06
ha gandeste-te ca chestia aia mai mult ca sigur nu-l injura, stie sa se respecte si sa fie respectata iar tu ar trebui sa-ti scoti injuraturile din vocabular, pt ca nu-i sta frumos unei femei sa vb urat
miss_darine
Postat pe 7 Mai 2010 09:39
Asa e, baietii sunt foarte atasati de mamele lor. Nu e o noutate. Totusi, ma gandesc ca mai e ceva la mijloc (actuala lui prietena, care ii ofera ce nu i-ai oferit tu), pentru ca mi se pare absurd ca nu mai vorbeasca DELOC cu tine pe seama unei simple injuraturi. Desi nu e frumos pentru o domnisoara sa injure, mi se pare cam mult sa te evite total. Oamenii sun lucruri si mai urate, la nervi, chestie care ar trebui inteleasa de toata lumea. Cand suntem nervosi, pierdem controlul gesturilor si, mai ales, al cuvintelor si dam drumul la vorbe pe care le regretam in secunda imediat urmatoare. Sunt sigur ca si el a trecut prin asa ceva, macar o data... Ma tem ca asta a fost doar motivul, ca sa o terminati...
Neamtu
Postat pe 7 Mai 2010 09:51
N-a fost deloc frumos sa-l injuri, dar nu cred ca acesta este motivul real pt. care nu vrea sa te mai vada. eu zic sa-l lasi cu chestia lui cu tot si cu mama lui draga, si sa-ti vezi de viitor. esti ft tanara. dar totusi nu-i mai injura BAFTA !
mj300877
Postat pe 21 Mai 2010 23:53
omul e mult prea dobitoc, eu cred ca s-a legat pur si simplu de injuratura aia ca sa scape de tine, ca asa's barbatii maaari porci, dovada? fostul tau acum e bine mersi si tu inca plangi dupa el.....
giullya88
Postat pe 22 Mai 2010 10:34
Pai in primul rand depinde de tine sa il uiti.Evita sa te intalnesti cu el sa te gandesti la el si spune-ti tu tie ca s-a terminet de atatea ori pana ajungi sa crezi asta......altfel m-ai trec 8 luni si tu esti tot cu capul la el....
ali_cia101
Postat pe 22 Mai 2010 10:47
daca scrii aici inseamna c l-ai iubit cu adevarat
dupa despartire dureaza vre-o trei ani
pina uiti insa cred ca ar trebuii sa-ti faci alt iubit
cit mai repede cu atit mai bine
bafta!
LOPY_71
Postat pe 22 Mai 2010 12:42
Constat cu tristete ca ti-ai inceput viata sexuala destul de devreme si implicit si suferintele din dragoste. Draga fata, Nu te mai umili, te rog eu!!!!! LASA-L in pace, uita-l, fa-ti un viitor, cauta-ti un alt iubit! Fa ceva pentru tine! Crezi ca ar mai merge bine relatia dupa ruptura asta aiurea? Nu e un motiv sa te evite si sa nu discute cu tine! Dar , daca totusi o face, ce mai vrei? La 20 de ani sa te agati de o iubire terminata, e penibil! Stii cum trece viata pe langa tine? Apuca viata, traieste-o, invata din greseli si mergi mai departe! Nu a fost sa fie! Ce crezi, ca daca el a fost primul in viata ta, te poate iubi orice faci? Sau toata viata? Baietii, barbatii(majoritatea) nu iubesc cu sufletul, ei vor doar sex, aventuri, relatii superficiale, ca asa e varsta, ca asa sunt ei! Asa ca nu te framanta prea mult pentru un barbat! Poate s-a plictisit si el de tine, cine stie ce mofturi aveai si tu, nu te supara, dar asa e la varsta asta! Si el a vrut altceva si a gasit! Tu.....ce mai astepti? Vrei sa te umilesti in fata lui? Pentru ce? Invata, lucreaza, citeste, fa sport, cautati prieteni, lasa acum cautarea unei relatii serioase. Ea va veni la timpul ei! Intre timp vezi de viitorul tau, fa o scoala sau o meserie! Sa nu depinzi de nimeni niciodata!!!!!! Maturizeaza-te, daca tot te-ai grabit sa fii femeie! De ce nu va place sa mai fiti adolescenti, sa nu aveti nicio grija sentimentala? Ce cauti , gasesti! Asa ca...ai grija ce cauti!!!!
floare_de_crin
Postat pe 22 Mai 2010 19:47
De la: roxana2307, la data 2010-05-06 23:54:19am o foarte mare problema ... am 20 de ani , stiu sunt inca o copila , dar nu pot sa-l uit , am fost cu un tip aproape 3 ani , ne-am despartit anu' trecu , a fost prima mea dragoste si pana in momentu' de fata unica... nu a fost el cel mai minunat baiat/barbat din lume da' ne-am iubit, eram copii si ne iubeam ... eu inca il mai iubesc ... dar el nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine ... nu ne vorbim de 8 luni , daca ne intalnim pe strada se intoarce cu spatele sau pleaca, sau daca poate se amesteca prin multime ... nu inteleg dc nu vrea sa ne vorbim ... recunosc am avut si eu partea mea de vina da' motivu din care ne-am despartit de tot a fost unul prostesc... m-am enervat foarte tare si l-am injurat de mama ... evident ca el o iubeste extrem de mult pe mama lui si s-a suparat foarte tare... si de-atunci nu ne vorbim ... din iunie 2009 ... nu de 8 luni de 11 luni ... ma evita total peste tot pe unde ne intalnim ... chiar si in club de ne intalnim daca nu ma poate evita , pleaca din clubul respectiv ... tind sa cred ca ma uraste , el acum are o relatie cu o chestie , ca nu o pot numi fata sau femeie , si din cate am auzit de la cunostinte se inteleg bine si se iubesc oamenii , cum de el a putut sa treaca peste , sa ma uite si eu dupa 1 an nu pot , am tot avut relatii cu diferiti baieti si nu reusesc sa ma atasez de nici unu ... stiu ca poate nu s-a inteles mare lucru din tot ce-am scris , dar nu mai pot ... vreau macar 1 parere


daca ar simnti gadi si face toate cum faci si simti u ... din pacate cred ca te iubeste dar are orgoliul ranit si nu e destulde matur sa poata face un compromis sau nu vrea sa faca acel compromis din cine stie ce motiv de autosugestie.

fi convinsa ca si el te iubeste iar daca pleaca sua te evita din diverse locuri , fi sigura ca face asta pt a nu i mari suferinta si a nu i aduce aminte de relatia voastra din trecut.

ex si eu am iesit acum ceva timp 1 an si dintr o reld e 5 ani si ceva si respectiva ma refuzat, evitat si a refuzat orice ce tinea de a relua relatia in primele saptamani luni etc, pana mi am dat seama ca dragoste cu sila nu se poate , mai ales ca eami gresise in faza premergatoare ruperii relatiei, iar daca are pe altu si ii place mai mult e pr ei si in speta ta a lui. inca o data dragoste cu sila nu se poate icnerca sa fi alaturide o pers care tine la u si cu timpul vei ajunge sa l iubesti sisa poti face din pasul asta de a avea rel sexuale si cu el siasta conteaza f mult intr o rel 40% ce stiu eu , daca nu gresesc .
la tine asta este problema sigur ...nu ai curajul de a te vedea cu el si intim,si cand spun el ma ref la rel de care ai mentionat anterior ca ai avut dupa despartirea de el,.
mult succes si fi optimista.
gandeste ca tot raul e in spre bine .
ionut_daniel
Postat pe 23 Mai 2010 01:22
echilibreaza-te si uita-l. esti tanara ,vei avea si alte relatii.nu te opri in bucla asta de timp. considera-l o etapa din viata ta si dovedeste-ti tie ca meriti mai mult.esti orgolioasa de aceea ti s-a intamplat asta,de aceea nu poti sa-i zici respectivei ca se numeste ''femeie''.gandeste-te ca santem de 4 ori mai multe femei decat barbati,si ei mai vor sa fie si ei sefi din cand in cand.
iesi din bucla distreaza-te esti puternica si uita-l. altul la rand si o sa fie si mai bine decat cu primul.
aizana
Postat pe 23 Mai 2010 17:35
De curiozitate... el ce zodie e?
SWee
Postat pe 23 Mai 2010 17:39
De la: roxana2307, la data 2010-05-06 23:54:19am o foarte mare problema ... am 20 de ani , stiu sunt inca o copila , dar nu pot sa-l uit , am fost cu un tip aproape 3 ani , ne-am despartit anu' trecu , a fost prima mea dragoste si pana in momentu' de fata unica... nu a fost el cel mai minunat baiat/barbat din lume da' ne-am iubit, eram copii si ne iubeam ... eu inca il mai iubesc ... dar el nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine ... nu ne vorbim de 8 luni , daca ne intalnim pe strada se intoarce cu spatele sau pleaca, sau daca poate se amesteca prin multime ... nu inteleg dc nu vrea sa ne vorbim ... recunosc am avut si eu partea mea de vina da' motivu din care ne-am despartit de tot a fost unul prostesc... m-am enervat foarte tare si l-am injurat de mama ... evident ca el o iubeste extrem de mult pe mama lui si s-a suparat foarte tare... si de-atunci nu ne vorbim ... din iunie 2009 ... nu de 8 luni de 11 luni ... ma evita total peste tot pe unde ne intalnim ... chiar si in club de ne intalnim daca nu ma poate evita , pleaca din clubul respectiv ... tind sa cred ca ma uraste , el acum are o relatie cu o chestie , ca nu o pot numi fata sau femeie , si din cate am auzit de la cunostinte se inteleg bine si se iubesc oamenii , cum de el a putut sa treaca peste , sa ma uite si eu dupa 1 an nu pot , am tot avut relatii cu diferiti baieti si nu reusesc sa ma atasez de nici unu ... stiu ca poate nu s-a inteles mare lucru din tot ce-am scris , dar nu mai pot ... vreau macar 1 parere


De uitat nu`l vei uita niciodata.... dar dragoste cu forta nu se poate. Sunt cam in aceeasi situatie numai ca la mine e mai recent...
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 18:39
De la: allynutza88, la data 2010-05-22 10:34:21omul e mult prea dobitoc, eu cred ca s-a legat pur si simplu de injuratura aia ca sa scape de tine, ca asa's barbatii maaari porci, dovada? fostul tau acum e bine mersi si tu inca plangi dupa el.....


_____________________________________________
Fii Guitzata!!!

Daca suntem mari porci, noi, barbatii, de ce nu te faci vegetariana?
nu te forteaza nimeni sa ai nevoie de porci.

Dar cum am devenit noi porci?
Porcul, este un mamifer, prin urmare, nu apare prin diviziune celulara, nici prin polenizare, iar faza cu Holy Spirit...e perimata.. deci Porcul este nascut de o femela
Daca Porcul este nascut, inseamna ca mama lui nu poate fi decat scroafa , (asa se numeste in dictionar, nu am inventat eu cuvantul)

Bun, acuma punem acesti 3 parametrii; barbat+porc+scroafa in regula de 3 simpla
uuupss, conform calculelor, rezulta ca DACA BARBAT= PORC, Atunci FEMEIA=Scroafa
(varianta 1)

Asta DACA si NUMAI DACA se calculeaza cu barbatul=porc

Guitz-Guitz (am subtitrat in limba oficiala a porcinelor)

Varianta 2 : Femeia nu e din aceeasi specie cu barbatii-porc, dar face sex cu ei.
=> Femeia nu e scroafa, e zoofila


Tu de care esti?
uriashu
Postat pe 24 Mai 2010 15:15
De la: roxana2307, la data 2010-05-06 23:54:19am o foarte mare problema ... am 20 de ani , stiu sunt inca o copila , dar nu pot sa-l uit , am fost cu un tip aproape 3 ani , ne-am despartit anu' trecu , a fost prima mea dragoste si pana in momentu' de fata unica... nu a fost el cel mai minunat baiat/barbat din lume da' ne-am iubit, eram copii si ne iubeam ... eu inca il mai iubesc ... dar el nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine ... nu ne vorbim de 8 luni , daca ne intalnim pe strada se intoarce cu spatele sau pleaca, sau daca poate se amesteca prin multime ... nu inteleg dc nu vrea sa ne vorbim ... recunosc am avut si eu partea mea de vina da' motivu din care ne-am despartit de tot a fost unul prostesc... m-am enervat foarte tare si l-am injurat de mama ... evident ca el o iubeste extrem de mult pe mama lui si s-a suparat foarte tare... si de-atunci nu ne vorbim ... din iunie 2009 ... nu de 8 luni de 11 luni ... ma evita total peste tot pe unde ne intalnim ... chiar si in club de ne intalnim daca nu ma poate evita , pleaca din clubul respectiv ... tind sa cred ca ma uraste , el acum are o relatie cu o chestie , ca nu o pot numi fata sau femeie , si din cate am auzit de la cunostinte se inteleg bine si se iubesc oamenii , cum de el a putut sa treaca peste , sa ma uite si eu dupa 1 an nu pot , am tot avut relatii cu diferiti baieti si nu reusesc sa ma atasez de nici unu ... stiu ca poate nu s-a inteles mare lucru din tot ce-am scris , dar nu mai pot ... vreau macar 1 parere




draga mea tu acuma ce ai vrea? sa se intoarca la tine??? crezi k va mai fi k inainte?? crezi k daca te iubea se despartea de tine pt 1 injuratura??hai sa fim seriosi...du-te distreaza-te...prietenii sunt cei mai buni in cazurile astea..nu te mai gandi la cea fost niciodata nu va mai fi ce a fost...nu iti crea propriile iluzii sau imagini despre el...crezi k va fi primul?? stii cum se zice k o sa gasesti multe persoane nepotrivite pt k in sfarsit sa dai de cel pe care il meriti si sa stii sa il apreciezi!!bafta
I0anaG
Postat pe 24 Mai 2010 15:43
Eu zic ca ,dragoste cu sila nu se poate.Nu mai vrea sa fie cu tine si gata.Viata este atat de frumoasa nu se merita sa plangi atat.Succes mai departe!
kudika109797
Postat pe 24 Mai 2010 18:18
si eu am trait lucrurile acestea si am primit invatatura foarte buna de la parintii mei.tu il iubesti pentru ca ai fost virgina si este primul barbat pe care ai deschis ochi.de asta se cere ca fetele cind se marita sa fie virgine.el nu a fost virgin iar iubirea lui pentru tine a fost mai mica decit a ta.te-a parasit si te va parasi de mai multe ori daca reei relatis.solutia.incearca sa iti aduci aminte toate momentele rele,toate jignirile,cuvintele urite,insultele,gesturile adresate tie si parintilor tai.astfelse vor sterge din mintel clipele frumoase si nu vei mai simti nimic pentru el si vei fi fericita ca ai scapat de el.o iubire noua atenueaza din iubirea vece.insa nu va mai fi de aceeasi intensitate ca prima dragoste.retine am scris iubire,dragoste,sentimente si nu sex ca animalele.fi fericita ca ai scapat de el.
greffe
Postat pe 24 Mai 2010 19:20
dupa atata timp ,ce ti s-a mai intamplat? cum a evoluat situatia?te-ai mai linistit?
aizana
Postat pe 8 Iulie 2010 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma doare sufletul 21 De la: silviu_m74 12 Iulie 2010 21:33
O alta poveste... 8 De la: sadora 23 August 2009 17:42
A mintit privindu-ma in ochi 11 De la: 2 Mai 2014 22:42
Despartire... 49 De la: Andrei21 7 Iulie 2015 07:03
nu stiu pe cine sa aleg 37 De la: kiss_kryss 23 Octombrie 2009 00:34