Setari Cookie-uri

ce sa fac...?

Buna fetelor! Am 22 de ani, am fost intr-o relatie timp de 4 ani, el este cu 6 ani mai are decat mine. Dar s-a terinat!
Ne-am cunoscut pe yahoo chiar daca locuim in aceiasi localitate, la 10 minute de mers pe jos. Am avut o relatie minunata pana acum o luna, cand ne-am certat de la un lucru banal, eu voia sa mananc crispy iar el voia sa mergem la sa bem un ceai. Apoi am ajuns acasa, am stat in masina in fata curtii mele 2 oare si ne-am aruncat reprosuri. eu sunt o fire mai vulcanica ma enervez super repede si imi trece in 10 minute.si ma supar foarte foarte repede... I-am spus ca mi-am ratat cariera si copilaria din vina lui (l-am urmat in Bacau...el muncea acolo iar eu la facultate, dupa un an el s-a mutat acasa cu serviciul iar eu mi-am continuat studiile. am renuntat sa ma inscriu la master pt a fi impreuna acasa, toate astea le-am spus la nervi, nu am crezut ca il voi rani asa tare). oricum...A trecut cearta, totul a fost bine pana acum 2 sambete, el voia la discoteca iar eu voiam sa stam acasa si sa ne uitam la un film, muncisem schimbul 3 toata saptamana si eram obosita, si iarasi au aparut reprosuri...ca fumez si ca nu il inteleg cand e obosit (mereu cand venea la mine acasa adormea imediat cum punea capul pe perna, dar daca il suna un prieten sa se intalneasca cu el sau sa mearga la fotbal mereu era fresh)...s-a suparat si-a luat cheile de la masina si a plecat. mentionez ca e foarte orgolios.
saptamana trecuta nu am facut nimic alt ceva decat sa ma milogesc si sa il implor sa se intoarca sau macar sa ne intalnim sa vorbim. Spune mereu ca nimic nu se va schimba si daca o sa ne impacam totul va fi la fel. mi-a spus ca nu mai simte nimic dar totusi il doare...mi-a promis ca o sa ne vedem vineri si o sa vorbim,dar nu a fost asa..mi-am luat inima in dinti duminica si am mers la el acasa, si am vorbit, mereu imi spunea acelasi lucru, ca nu merge, etc,etc.i-am propus ca pana duminica viitoare sa ii acord spatiu, sa nu il mai caut, si urmeaza sa ne vedem duminica si sa vorbim iarasi.. nu cred ca intr-o saptamana se va schimba ceva. chestia e ca el tot posteaza poze cu subinteles ca sefera..Eu nu pot renunta il iubesc mult prea mult si nu pot sta cu mainile in san sa vad cum totul se naruie... a fost primul barbat din viata mea si nu imi doresc pe alt cineva.nu vreau sa il fortez sa ma accepte. stiu ca sunt tanara , cam tot viitorul in fata, dar chiar nu pot... va rog ajutati-ma cu un sfat, o parere, orice, sa continui sa lupt sau sa renunt! multumesc anticipat !!

CiobO
Postat pe 18 Noiembrie 2015 00:01
De la: CiobO, la data 2015-11-18 00:01:19Buna fetelor! Am 22 de ani, am fost intr-o relatie timp de 4 ani, el este cu 6 ani mai are decat mine. Dar s-a terinat!................................................................................................


Trebuie sa intelegi un lucru fundamental, cu cat te vei umili mai mult in fata domnului respectiv, cu atat isi va bate joc de tine!!!!TREZESTE-TE, esti FEMEIE, fii stapana pe tine insati, nu tolera o astfel de miszerie in viata ta!!!Il iubesti???Stiu cum este, toti am iubit si inca iubim, dar iubirea nu inseamna surere si suferinta, dimpotriva!!!!

Draga mea, esti un copil, stii deja asta, ce pot sa iti spun?????Daca as fi in locul tau, nu m-as uita in urma, dar sunt convinsa ca nu vei intelege sfatul meu, decat peste cativa zeci de ani!! NICIO FEMEIE NU TREBUIE SA SUFERE DIN CAUZA UNUI BARBAT.Punct.
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2015 07:35
De la: kudika_15804, la data 2015-11-18 07:35:58
De la: CiobO, la data 2015-11-18 00:01:19Buna fetelor! Am 22 de ani, am fost intr-o relatie timp de 4 ani, el este cu 6 ani mai are decat mine. Dar s-a terinat!................................................................................................


Trebuie sa intelegi un lucru fundamental, cu cat te vei umili mai mult in fata domnului respectiv, cu atat isi va bate joc de tine!!!!TREZESTE-TE, esti FEMEIE, fii stapana pe tine insati, nu tolera o astfel de miszerie in viata ta!!!Il iubesti???Stiu cum este, toti am iubit si inca iubim, dar iubirea nu inseamna surere si suferinta, dimpotriva!!!!

Draga mea, esti un copil, stii deja asta, ce pot sa iti spun?????Daca as fi in locul tau, nu m-as uita in urma, dar sunt convinsa ca nu vei intelege sfatul meu, decat peste cativa zeci de ani!! NICIO FEMEIE NU TREBUIE SA SUFERE DIN CAUZA UNUI BARBAT.Punct.



durere* SCuze,ma grabesc la tastat, am treaba!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2015 07:39
iti multumesc pentru raspuns,crede-ma ca ma ajuta foarte mult vorbele tale , stiu ca m-am injosit foarte mult...dar atunci cand am vazut ca pierd, nu am stiut cum sa reactionez,si in acele momente am crezut ca e bine ce fac.
o sa las timpul sa decida :/
CiobO
Postat pe 18 Noiembrie 2015 10:08
De la: CiobO, la data 2015-11-18 10:08:31iti multumesc pentru raspuns,crede-ma ca ma ajuta foarte mult vorbele tale , stiu ca m-am injosit foarte mult...dar atunci cand am vazut ca pierd, nu am stiut cum sa reactionez,si in acele momente am crezut ca e bine ce fac.
o sa las timpul sa decida :/



Nu te mai injosi in fata nimanui, pastreaza-ti pozitia verticala in orice imprejurare!!!Stii cat de multe pierdem in viata si de cate ori o facem?????Cat o viata intreaga, dar nimic nu justifica actiunea noastra de a ne umili in fata cuiva!!!!Pastreaza-ti demnitatea, asa cum ti-a fost data!!!Vei invata foarte multe pe parcursul trecerii anilor, sper sa asimilezi ceea ce trebuie si iti este folositor!!! Pentru putin, esti un copil, incearca sa discuti problemele tale cu mama ta!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2015 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce pot face? 13 De la: nicolaedavid2000 24 Mai 2010 18:36
Ajutor..am fost batuta.. 347 De la: mishellle 22 Iulie 2010 22:34
Copilul amantei 171 De la: kukla 6 Octombrie 2011 18:28
Ce sa fac? 12 De la: geo_reincarcat_iara 3 Iunie 2010 23:09
ce ar trebui sa fac ... ??? 37 De la: ina85 10 Iulie 2011 15:48