Setari Cookie-uri

Iubitul meu si prietena mea

Buna. Va spun pe scurt povestea mea.....
Am o relatie de un an si cateva luni.
Acum cateva zile prirtenul meu a venit la mine sa-mi spuna ca o prietena de-a mea i-ar propune diverse chestii....cum ar fi sa mearga ei 2 la mare, cu cortul nush pe unde, il invita mereu in oras si-i precizeaza sa nu vina cu prietena lui. Initial nu l-am crezut gandindu-ma ca glumeste insa el a zis ca are si dovezi. Avea mesaje de la ea dar nu amicale, in nici un caz, log-uri pe care le-am citit si in nici un caz nu erau discutii amicale. Si am vrut sa vb cu ea pe mess cum o facea de obicei in prezenta mea pt ca nu-mi venea sa cred. Si da ea insista foarte tare sa se vada, sa mearga in vacanta impreuna, ba mai mult i-a spus ca s-a despartit de prietenul ei si ca acum este libera sa faca ce vrea ..iar eu nu as fi un impediment pt ca zicea ea "am mai pierdut prieteni iar ea (adica eu) oricum nu ar avea ca sa imi ofere"(ea avea o relatie lunga cu un tip). Poate ca si el are partea lui de vina in toata povestea asta...
Eu nu stiu ce sa cred. Daca era ceva intre ei imi mai spunea ca prirtena mea nu mi-e prietena, imi mai arata ce mesaje primeste de la ea? Ori lucrurile au devenit atat de avansate incat nu pot sa mai ascunda nimic si a preferat sa imi spuna el ca sa nu-mi spuna ea....pt ca probabil ea are alta varianta pentru poveste? Eu nu i-am cerut nimic..sa nu mai vorbeasca cu ea sau cine stie ce. Ma simt doar tradata. El zice ca mi-a spus totul pentru ca ea continua sa insiste. Nu stiu care este adevarul pt ca abia am aflat si nu stiu ce ar trebui sa fac.
Astept opiniile voastre!
kudika116205
Postat pe 12 Mai 2010 04:31
Hai, sa-ti spun povestea altfel!
Am un iubit de un an si ceva. Buuun. Si un amic de-al lui incepe sa-mi trimita mesaje pe telefon. De unde naiba are amicul iubitului meu, numarul MEU de telefon, oare?
Apoi, incepe sa ma caute pe mess si sa poarte cu mine lungi conversatii. De unde are id-ul MEU de mess, oare? Si de ce stau eu atat de multe zile si ore pe mess cu un barbat care-mi face propuneri "indecente"?
Mai sa fie! Ceva nu-i in regula aici, intelegi?
Ca ti-a spus ce se intampla e o bila alba. Dar nu-i firesc sa continui o conversatie cu o prietena a iubitei tale, daca nu-ti place, nu-ti convine si nu vrei nimic de la ea.
Si eu m-as simti tradata in locul tau. Si el s-ar simti tradat daca tu ai fi facut asta.
rashela
Postat pe 12 Mai 2010 07:02
De avut nici nu mai stiu daca le are de la mine sau de la ea pentru ca lucram impreuna la niste proiecte de ceva vreme.
kudika116205
Postat pe 12 Mai 2010 09:24
de ce pierzi timpul pe aici si nu vb cu "prietena"?
Shhh
Postat pe 12 Mai 2010 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va invit la o lectura. gasiti postul meu pe blog sau cautand prin propunerile pentru concurs 1 De la: suzanne13 28 August 2008 14:57
am nevoie de un sfat ...legat de primul meu prieten:):X 29 De la: kudika416887 4 August 2011 18:13
OARE? 18 De la: johanita09 30 Septembrie 2011 20:51
sotul iti spune ca e ok sa il inseli.. 20 De la: kudika_971477 22 Septembrie 2014 11:14
am nevoie de parerea voastra 6 De la: kudika369746 30 Martie 2013 03:08