Setari Cookie-uri

Iubire sau..interes?

De la: Ayse, la data 2010-06-03 18:18:47Buna katty..cand am mentionat familia lui m-am referit la surorile si fratii sai mai mici carora il obliga parintii sa le plateasca scolile si ce cheltuieli or mai avea. El mi se plange mereu de faptul ca toti banii se duc pe nevoile familiei sale, dar nu il vad sa faca nimic in sensul asta, se pare ca au o prea mare influenta psihica asupra lui si fiind obisnuit asa de mic nu le mai poate spune nu..dar adevraul e ca nici nu e corect sa ma puna pe mine in mijlocul acestei probleme pentru ca nu e responsabilitatea mea.


scuze.. bine ca nu e cu alte obligatii.... cinste lui pt responsabilitate, dar nu este problema ta - ti-ai raspuns oricum singura la aceasta problema / in situatia ca ai ramane cu el ai deveni si tu copartasa la obligatiile lui pe viata, ca doar prietenii sunt prieteni " la bine si la rau" asa ca este hotararea ta daca poti sau nu sa ramai intr-o astfel de relatie cu obligatii pe care trebuie sa ti le asumi alaturi de el.
Mult noroc si putere de decizie in asentimentul si pe nivelul tau de nevoi si intelegere a vietii
Katty03
Postat pe 4 Iunie 2010 23:46
draga, iti scriu fara sa te cunosc.Sigur este un mic escroc, chiar daca cuvantul asta doare.Asa fac toti escrocii...studiaza terenul,se dau ca nu-i intereseaza banii, apoi deodata nu mai au bani,si traiesc de pe seama prostilor, care platesc....Sfatul meu,este sa-l lasi ca nu e de tine....oricum...te va lasa el...cand nu-i vei mai da bani....asta e...fa-o acum, caci mai tarziu,doare mai mult....SA NU FACI GRESEALA SA-I DAI BANI CA SA STEA CU TINE! ESTE O TAMPENIE....CATI ANI AI?
FALUS
Postat pe 5 Iunie 2010 00:31
Esti intr-o situatie destul de penibila!!! Faptul ca nu ti-a inapoiat datoria ...si iti cere alti bani fara sa faca referire la prima ... mi se pare o mare obraznicie !!!! Indiferent cat castigi,nu e corect sa intretii tu un barbat !!! Fiecare trebuie sa munceasca,mai ales ca n-aveti nici o obligatie oficiala unul fata de celalalt !!! Nici asa nu e corect ca unul sa munceasca iar celalalt sa ..risipeasca !!! Daca vei continua asa... risti sa ramai si fara bani si cu.. sufletul "gol" !!! Iti doresc sa ai parte de multa iubire adevarata !!! Asteptam vesti !!!
kudika133347
Postat pe 5 Iunie 2010 06:15
eu sti ce i-as face in locul tau?! Ial odata la un restaurant si comanda si tu ce e mai scump si cand vine nota paseazaio lui si vezi ce mai spune atunci...oricum parerea mea e ca ar trebui sa-i dai papuci asta nu e barbat care treieste dupa umeri tai;)...banuiesc ca esti tanara si frumoasa iar el nu te merita sti eu am o vorba barbati sunt destui numai femei nu prea
kudika187719
Postat pe 5 Iunie 2010 10:00
Draga Ayse,


Ceea ce povestesti tu este similar cu ceea ce a patit o foarte buna prietena de-a mea.Ca si tine era cu un tip de 1 an, a fost primul din viata ei,il iubea forte mult,deja se gandea la casatoria cu el.......dupa o perioada el a inceput sa fie mai distant cu ea..fapt ce o macina enorm.Pana atunci el platea totul pe oriunde mergeau....nu avea probleme financiare(avea o firma de constructii).Mai tarziu cu chiu cu vaio ea a aflat ce se intamplase de nu mai vroia el sa iasa in oras,de ce se racise relatia lor.Parintii lui luasera bani de la camatari..Dupa ce i-a spus asta a inceput sa o preseze sa ii ajute,chipurile sa ii imprumute diferite sume ca ii vor innapoia....Uite asa le-a dat fata 200 mil lei vechi imprumut.......Bani pe care inca nu i-a mai vazut de 1 an de zile.Intre timp iubitul ei si familia care acumulasera datorii sute de mii de euro la camatari au fugit din tara(erau amenintati cu moartea) si fraiera a ramas cu banii dati.De 1 an ei "au o relatie"prin telefon si el o tot cheama la el sa munceasca ca sa ii trimita parintilor ei cei 200 mil inapoi(de parca ea facuse datoria).Pe langa cei 200 mil ,Fata mai imprumutase pt el 50 mil lei vechi la o colega de facult.Deci a lasat-o rau in gaura tinand cont ca ea castiga un salariu de 6-7 mil lei vecji pe luna.In anul acesta de cand e el plecat i-a trimis doar 30 mil ca sa achite din datoria colegei de facult........restul cine stie daca ii va mai vedea(si erau o parte banii pe care parintii ei ii stransasera pt a ridica o casa la tara....).Evident a avut numai scandaluri cu parintii......dar faptul era consumat
Acum regreta si ea ca l-a imprumutat pt ca nu a stiut de la inceput ca avea datorii la camatari,nu a fost sincer............ca altfel ea nu mai ajungea in situatia de a-si pagubii parintii pt el.Regreta ea acum..........dar........Pe deasupra el ii vb foarte urat la tel acum.....CONCLUZIA ESTE CA NU A MERITAT SA FACA ASTA.EL A PROFITAT DE NAIVITATEA EI.
ASA CA TU GAGICO AI MARE GRIJA IN CE TE BAGI

SA FII IUBITA
didyok_20
Postat pe 5 Iunie 2010 10:42
dragamea lasa-l sau vei imbatrani intretinandu-i familia,poate sunt eu de moda veche dar imi place ca barbatul sa aiba grija de mine si nu invers.
mateilivia1968
Postat pe 6 Iunie 2010 11:45
buna Ayse
este foarte adevarat ca intr-o relatie incercam sa ne ajutam reciproc si ca de cele mai multe ori lasam orgoliul la o parte
oamenii sunt diferiti intre ei , dar totusi consider ca un barbat care te iubeste ,te protejeaza, in primul rand nu te implica in problemele lui, si cel mai important nu se foloseste de persoana iubita pentru a-si rezolva problemele financiare sau familiare prejudicand-o..............
eu zic sa nu te mai lasi santajata sentimental si sa-i spui ca ti-ai dori sa il ajuti dar pur si simplu nu mai ai resurse, inventeaza niste probleme, atunci ii vei vedea reactia si vei intelege singura ce vrea de la tine dupa care decizia finala e a ta. iti doresc multa bafta !
free_to_be_happy
Postat pe 7 Iunie 2010 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRO SI CONTRA : CASATORIILE GAY 9 De la: CarrieS 8 August 2009 19:23
cat de greu e sa fi sincer?? 1 De la: ella_dark 5 Mai 2011 12:40
nou 3 De la: alfredodecurtofreco 11 Octombrie 2010 13:47
barbatii nu au voie in salon?! e normal? 3 De la: marina13 13 August 2013 21:12
:) 12 De la: battleofwits 15 Decembrie 2010 08:36