Setari Cookie-uri

Iubire sau..interes?

Buna, e prima data cand scriu pe acest site si as aprecia daca as primi niste pareri in legatura cu ceea ce ma preocupa in ultima vreme.. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an, ne intelegem f bine, ne completam reciproc, ma trateaza cu respect DAR...in ultima vreme se intampla ceva ce imi da de gandit. El are niste probleme financiare, in plus toata grijile familiei sale sunt pe umerii lui..cu ceva timp in urma mi-a cerut imprumut o suna destul de consistenta de bani pe care nu mi-a returnat-o, mai multnici nu mai aduce vorba de acei bani. In plus, s-a obisnuit ca de fiecare data cand mergem undeva sa fiu eu cea care plateste..la inceput se simtea frustrat si spunea ca se simte prost atunci cand eu platesc si ca nu vrea sa mai iesim in cafenele sau restaurante tocmai din aceatsa cauza. Pe parcurs insa am observat ca nu il mai deranjeaza deloc faptul ca eu suport de fiecare data cheltuielile, ba mai mult comanda lucruri scumpe stiind ca eu voi plati iar la sfarsit imi intinde mie nota de plata ca si cum ar fi ceva absolut normal. Punctul culminant a fost sapt trecuta cand mi-a cerut "imprumut" 1500$ pentru ca are probleme cu banca...eu sincer desi il iubesc sunt reticenta in a-i da suma respectiva pentru ca sunt sigura ca va "uita" si de data asta si voi fi eu in situatia penibila de a-i cere inapoi banii si astfel se va duce de rapa complet relatia asta care si asa scartaie la ora actuala....voi ce ati face in aceasta situatie? Multumesc pentru cine a avut rabdarea de a citi.
Ayse
Postat pe 16 Mai 2010 20:30
De la: Ayse, la data 2010-05-16 20:30:14Buna, e prima data cand scriu pe acest site si as aprecia daca as primi niste pareri in legatura cu ceea ce ma preocupa in ultima vreme.. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an, ne intelegem f bine, ne completam reciproc, ma trateaza cu respect DAR...in ultima vreme se intampla ceva ce imi da de gandit. El are niste probleme financiare, in plus toata grijile familiei sale sunt pe umerii lui..cu ceva timp in urma mi-a cerut imprumut o suna destul de consistenta de bani pe care nu mi-a returnat-o, mai multnici nu mai aduce vorba de acei bani. In plus, s-a obisnuit ca de fiecare data cand mergem undeva sa fiu eu cea care plateste..la inceput se simtea frustrat si spunea ca se simte prost atunci cand eu platesc si ca nu vrea sa mai iesim in cafenele sau restaurante tocmai din aceatsa cauza. Pe parcurs insa am observat ca nu il mai deranjeaza deloc faptul ca eu suport de fiecare data cheltuielile, ba mai mult comanda lucruri scumpe stiind ca eu voi plati iar la sfarsit imi intinde mie nota de plata ca si cum ar fi ceva absolut normal. Punctul culminant a fost sapt trecuta cand mi-a cerut "imprumut" 1500$ pentru ca are probleme cu banca...eu sincer desi il iubesc sunt reticenta in a-i da suma respectiva pentru ca sunt sigura ca va "uita" si de data asta si voi fi eu in situatia penibila de a-i cere inapoi banii si astfel se va duce de rapa complet relatia asta care si asa scartaie la ora actuala....voi ce ati face in aceasta situatie? Multumesc pentru cine a avut rabdarea de a citi.

Buna,Ayse! nu ii mai da bani!Vezi cum si daca iti mai poti recupera din ceea ce i-ai imprumutat pana acum,si lasa-l.daca trebuie sa-i dai ceva,da-i.......papucii!Nu pierzi nimic.
marilyn37
Postat pe 16 Mai 2010 20:38
Greseala e a ta....tu l-ai obisnuit asa,si daca omul a vazut ca se poate si nu ai nimic de comentat.....Poate tu nu-i spui nimic din rusine,dar o intepatura acolo tot trebuie sa-i dai...poate se simte si el...
ankris
Postat pe 16 Mai 2010 20:55
Mersi pt raspunsuri..aveti dreptate dar stiti cum e..uneori cand esti indragostit nu vezi 'cruda" realitate si cauti tot felul de scuze pentru comportamentul persoanei de langa tine desi in adancul tau stii ca ceva nu e in regula..asta e, experienta ne invata:)
Ayse
Postat pe 19 Mai 2010 03:45
de unde e baiatul?
kudika103969
Postat pe 23 Mai 2010 22:24
Pai asta e o alta "dilema" sa zicem..eu acum sunt intr-o tara araba, muncesc aici iar el e nascut si crescut aici..nu are insa nici un fel de idei preconcepute si are o gandire f moderna pentru societatea din care face parte, deci difrenta dintre religie si cultura nu e problema intre noi, ceea ce ma deranjeaza e ca incep sa ma simt folosita..adica el a observat ca eu nu trebuie sa trimit bani acasa familiei mele si se gandeste ca de asta imi permit sa il tin si pe el...dar deja s-a ajuns intr-un punct in care eu nu mai sunt dipusa sa imi asum raspunderea pt problemele lui financiare. Nu stiu ce va fi in viitor dar eu nu il voi putea ajuta la nesfarsit si in curand o sa imifac curajul sa ii spun si lui ce am pe suflet..
Ayse
Postat pe 25 Mai 2010 00:49
poti sa i spui ca nu ai banii astea desi ii ai;), dupa care ii zici ca vrei sa iesiti in oras fara sa l anunti ca nu ai bani,daca se poate cu portofelul gol si ii zici sa achite el ca nu ai bani si ii arati portofelul gol
daca nu pana vine nota de plata sau dupa ce a venit te duci la baie cica sa te aranjezi si pleci;) si -l lasi sa plateasca(asta dupa ce iti recuperezi suma de bani de la el)
AmUnGandCeNuECuminte
Postat pe 25 Mai 2010 00:58
pey poti sa nu mai ai si tu bani a intervenit o pb in familia ta si le-ai trimis banii lor
yumy
Postat pe 25 Mai 2010 08:34
De la: Ayse, la data 2010-05-16 20:30:14Buna, e prima data cand scriu pe acest site si as aprecia daca as primi niste pareri in legatura cu ceea ce ma preocupa in ultima vreme.. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an, ne intelegem f bine, ne completam reciproc, ma trateaza cu respect DAR...in ultima vreme se intampla ceva ce imi da de gandit. El are niste probleme financiare, in plus toata grijile familiei sale sunt pe umerii lui..cu ceva timp in urma mi-a cerut imprumut o suna destul de consistenta de bani pe care nu mi-a returnat-o, mai multnici nu mai aduce vorba de acei bani. In plus, s-a obisnuit ca de fiecare data cand mergem undeva sa fiu eu cea care plateste..la inceput se simtea frustrat si spunea ca se simte prost atunci cand eu platesc si ca nu vrea sa mai iesim in cafenele sau restaurante tocmai din aceatsa cauza. Pe parcurs insa am observat ca nu il mai deranjeaza deloc faptul ca eu suport de fiecare data cheltuielile, ba mai mult comanda lucruri scumpe stiind ca eu voi plati iar la sfarsit imi intinde mie nota de plata ca si cum ar fi ceva absolut normal. Punctul culminant a fost sapt trecuta cand mi-a cerut "imprumut" 1500$ pentru ca are probleme cu banca...eu sincer desi il iubesc sunt reticenta in a-i da suma respectiva pentru ca sunt sigura ca va "uita" si de data asta si voi fi eu in situatia penibila de a-i cere inapoi banii si astfel se va duce de rapa complet relatia asta care si asa scartaie la ora actuala....voi ce ati face in aceasta situatie? Multumesc pentru cine a avut rabdarea de a citi.


Nu-i da bani ! Asa cum spuneai , daca intervine problema banilor intre voi , vor aparea discutii si resentimente .

Postat pe 25 Mai 2010 09:04
De la: Ayse, la data 2010-05-16 20:30:14Buna, e prima data cand scriu pe acest site si as aprecia daca as primi niste pareri in legatura cu ceea ce ma preocupa in ultima vreme.. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an, ne intelegem f bine, ne completam reciproc, ma trateaza cu respect DAR...in ultima vreme se intampla ceva ce imi da de gandit. El are niste probleme financiare, in plus toata grijile familiei sale sunt pe umerii lui..cu ceva timp in urma mi-a cerut imprumut o suna destul de consistenta de bani pe care nu mi-a returnat-o, mai multnici nu mai aduce vorba de acei bani. In plus, s-a obisnuit ca de fiecare data cand mergem undeva sa fiu eu cea care plateste..la inceput se simtea frustrat si spunea ca se simte prost atunci cand eu platesc si ca nu vrea sa mai iesim in cafenele sau restaurante tocmai din aceatsa cauza. Pe parcurs insa am observat ca nu il mai deranjeaza deloc faptul ca eu suport de fiecare data cheltuielile, ba mai mult comanda lucruri scumpe stiind ca eu voi plati iar la sfarsit imi intinde mie nota de plata ca si cum ar fi ceva absolut normal. Punctul culminant a fost sapt trecuta cand mi-a cerut "imprumut" 1500$ pentru ca are probleme cu banca...eu sincer desi il iubesc sunt reticenta in a-i da suma respectiva pentru ca sunt sigura ca va "uita" si de data asta si voi fi eu in situatia penibila de a-i cere inapoi banii si astfel se va duce de rapa complet relatia asta care si asa scartaie la ora actuala....voi ce ati face in aceasta situatie? Multumesc pentru cine a avut rabdarea de a citi.


pimpin'
Ventrue
Postat pe 25 Mai 2010 16:53
Fata draga, s-a obisnuit pentru ca i-ai permis sa se obisnuiasca. Nu o spun cu rautate, dar stii cum se zice: dai omului un deget si el iti ia toata mana. Trebuie sa discuti foarte serios cu el sa-i spui exact ce gandesti. Sfatuieste-l sa-si ia un job in plus, ceva si explica-i ca tu nu esti societate de imprumuturi.
Daca simti tu ca nu o sa mai vezi banii aia inapoi, inseamna ca stii tu ce stii, ca altfel nu mai scriai aici randurile astea. Mult noroc si te pup! Iti tin pumnii!
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 16:58
Am patit si eu chestia asta acum ceva timp...i-am platit rata la masina

si la fel...iesirile in oras...poate e aceeasi persoana pt ca ultima data imi ceruse 1500 de euro,difera moneda de schimb...atunci m-am trezit la realitate si mi-am dat seama ca sunt luata de fraiera niciecum apreciata pt ca il ajut...i se parea ca i se cuvin acei bani

deci,lasa-l...clar e interes...

multi prieteni barbati mi-au zis ca atunci cand un barbat te iubeste esti ultima persoana la care ar apela,face pe dracul in 4 si rezolva pb altfel
estetique88
Postat pe 30 Mai 2010 12:39
Ayse, te iubeste pe tine sau banii tai? Daca te iubeste pe tine, sa te iubeasca fara sa-i dai bani! Sau sa te iubeasca dandu-ti el tie bani... asta suna mai bine... Nu-i mai da bani.... si aminteste-i sa-ti inapoieze ce-ti datoreaza sau sa te scuteasca de prezentra lui... la urma urmei ai nevoie de un barbat, nu de un cersetor....
darksukkubus69
Postat pe 31 Mai 2010 09:04
Buna.
Sa stii ca te contrazic la ceea ce spui. Si eu am trecut prin asa ceva si acum sint foarte fericita - in primul rind ca m-am casatorit cu el , iar in al doilea rind ca ma iubeste enorm si pot sa-i cheltuiesc banii pe ce vreau eu. Intr-adevar si eu i-am dat bani si nu am adus niciodata vorba de ei , mergeam in oras si eu plateam , dar acum pot sa spun ca i-a venit rindul. S-a intors roata . El aduce bani si eu ii cheltuiesc.
Poate baiatul ala chiar are probleme. Daca e bun cu ea si o respecta eu zic sa-l ajute. E ca un loz in plic.
popadana
Postat pe 31 Mai 2010 14:29
Poate da, poate nu... n-ai cum sa stii... La urma urmei, este usor sa fie bun cu ea ca sa-i sparga banii... oare cum ar fi daca ea n-ar mai avea ce sa-i dea?!
darksukkubus69
Postat pe 31 Mai 2010 16:03
incearca sa ii refuzi odata ceea ce iti cere si vezi cum reactioneaza.?? daca se supara sau alte lucruri..clar se simte bine pe banii tai.. nu cu tine..
Ciobanasu_Andreea
Postat pe 31 Mai 2010 16:30
Ce as face?
ia-de un sut in..............E un profitor si un actor foarte bun.Intr-un fel te inteleg cal iubesti si de asta ai facut atitea ptr. el.Dar e timpul s-ai dai papucii.Si spunei ca banca a dat faliment.Ca vrei banii inapoi si de nu tii da vei apela la autoritati.Fii desteapta.
kudika098645
Postat pe 31 Mai 2010 16:55
De la: Ayse, la data 2010-05-16 20:30:14Buna, e prima data cand scriu pe acest site si as aprecia daca as primi niste pareri in legatura cu ceea ce ma preocupa in ultima vreme.. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an, ne intelegem f bine, ne completam reciproc, ma trateaza cu respect DAR...in ultima vreme se intampla ceva ce imi da de gandit. El are niste probleme financiare, in plus toata grijile familiei sale sunt pe umerii lui..cu ceva timp in urma mi-a cerut imprumut o suna destul de consistenta de bani pe care nu mi-a returnat-o, mai multnici nu mai aduce vorba de acei bani. In plus, s-a obisnuit ca de fiecare data cand mergem undeva sa fiu eu cea care plateste..la inceput se simtea frustrat si spunea ca se simte prost atunci cand eu platesc si ca nu vrea sa mai iesim in cafenele sau restaurante tocmai din aceatsa cauza. Pe parcurs insa am observat ca nu il mai deranjeaza deloc faptul ca eu suport de fiecare data cheltuielile, ba mai mult comanda lucruri scumpe stiind ca eu voi plati iar la sfarsit imi intinde mie nota de plata ca si cum ar fi ceva absolut normal. Punctul culminant a fost sapt trecuta cand mi-a cerut "imprumut" 1500$ pentru ca are probleme cu banca...eu sincer desi il iubesc sunt reticenta in a-i da suma respectiva pentru ca sunt sigura ca va "uita" si de data asta si voi fi eu in situatia penibila de a-i cere inapoi banii si astfel se va duce de rapa complet relatia asta care si asa scartaie la ora actuala....voi ce ati face in aceasta situatie? Multumesc pentru cine a avut rabdarea de a citi.


- Ayse, mi-ar fi extrem de greu, doar cu datele pe care le-ai dat sa dau un raspuns... sau macar o parere obiectiva. Se poate, si EU nu sunt in masura sa il judec acea persoana, cum nu pot sti intradevar sentimentele lui fata de tine si relatia voastra. Deci eu NU pot zice sa-i dai papucii cum au facut altii, nu am cum sti ce este in sufletul lui.
Insa iti pot spune CUM as proceda eu, daca as vrea sa fiu corect, si bineinteles in functie de cum simti tu in legatura cu relatia pe care o ai. Se poate ca omul sa aibe cele mai bune intentii, si asta numai tu poti sti cel mai bine, tu il cunosti, si chiar sa aiba acum o mare nevoie. Faptul ca el a insistat la inceput sa NU iesiti la restaurante si localuri pentru ca el NU putea sa isi permita... mie imi arata ca nu era nesimtit sau profitor. Tot ce se poate ca tu sa il fi invatat. Faptu la in ultima vreme se poarta ciudat pot fi puse si pe seama problemelor financiare pe care le are omul. Cred ca NICI un barbat nu se simte prea comfortabil cand are probleme de acest gen, si nu ii gaseste rezolvare. Deci, daca asa cum spui tu il iubesti, daca in general relatia este in regula si simti ca te respecta si te iubeste si el... eu as clarifica acum totul in felul urmator: As sta de vorba cu el, in primul rand sa stiu pentru ce are nevoie de bani, ce vrea sa faca cu ei. Apoi i-as aminti ca imi mai datoreaza imprumutul trecut, suma de bani pe care mi-o mai datoreaza. Apoi l-as intreba, in cazul in care ti-as imprumuta si acesti bani, cand ai sa mi-i returnezi?... In cazul in care tu ai acesti bani, in cazul in care acesti bani NU sunt o problema pentru tine, as face un act cu el ca i-am imprumutat suma de bani, (inclusiv cea pe care o mai datoreaza... pana la data de... si specificata o clauza in cazul in care la acea data pentru care sa cadeti de comun acord, el nu iti va returna banii). Incerc sa imi imaginez cat de NEcomfortabil trebuie sa se fi simtit acel barbat ca sa fie nevoit sa apeleze la prietena, iubita lui pentru bani. Acesta poate fi un motiv foarte serios pentru comportamentul ciudat pe care il are in ultima vreme. Aceasta este o varianta... sigur ca este varianta celor mai multi, mai simpla, insa mai superficiala. Si bineinteles, tu trebuie sa stii de fapt CE VREI, si cum vezi acea legatura pe mai departe. Important este si pentru CE are nevoie de acei bani. Am incercat sa iti dau un raspuns cat se poate de obiectiv, tinand cont de informatiile de care dispuneam... insa tinand cont de CUM as proceda eu. Sigur ca fiecare om este diferit, asa ca tu vei face asa cum simti ca ti se potriveste. O seara minunata.
supermiki
Postat pe 31 Mai 2010 19:51


ai cumva un nr. de telefon ? de unde esti de loc ? vreau sa fii prietena mea nici nu conteaza cum arati , eu pot iubii neconditionat , chiar si daca ai avea , o mana , lipsa , doar una , cu cealalta sa poti duce mana la poseta de fiecare data cand am nevoie , eu sincer promit sa comand mai putin decat prietenul tau , ma multumesc chiar si cu 1000 de coco , faci economie cu mine , iti raman si tie 500 .Glumesc desigur.
Aici sunt 2 solutii , cea mai buna nu -ii mai da nici un ban si daca iesiti in oras decat ca sa va plimbati , invoca anumite probleme financiare si ai sa vezi adevarata dragoste izvorand din el , va pleca spre alte zari.
Dai ce vrea el in continuare iar cand stupul se va golii de miere , va pleca spre alta albinuta.
Finalitatea este aceasi , tu ve-i ramane oricum cu buzele siliconate , ideea este sa mai salvezi ceva din bani.Nu stiu cum nu-ti dai seama ca teatrul ieftin cu jena fata de marimia ta era doar o piesa , veche , ieftina si etern folosita de acesti gigolo .
Nu uita un lucru , smecherasii sunt mereu cam aceasi , numai naivii difera si regenereaza piata incontinuu.Unde va gasesc astia frate ? Nu ai o sora mai mica ca vreau sa-i cer prietenie.
Ca sa mai poti recupera din bani ar trebuii sa inscriptionezi niste tricouri cu numele tau si sa scrii pe ele : acest tip este sponsorizat de.... ''
banalulanonim
Postat pe 31 Mai 2010 20:15
Pentru darksukkubus: in legatura cu intrebarea ta, vreau sa mentionez ca toate astea se intampla de vreo 2 luni incoace si noi suntem impreuna de 1 an, deci in atatea luni de zile dinainte nici nu s-a pus problema ca eu sa platesc ceva cand mergeam undeva sau sa ii dau ceva, si el se purta f frumos cu mine si nu avea banii ca motiv
Oricum mersi tuturor pentru raspunsuri, banii pe care mi i-a carut ultima data nu i-am dat si vad ca e ok deocamdata cel putin..in orice caz simt ca relatia nu mai e ce a fost..e insa o experienta din care se pot invata multe..
Ayse
Postat pe 1 Iunie 2010 00:00
De ce zici ca relatia nu mai este ce a fost? S-a suparat ca de data asta nu i-ai dat bani?
darksukkubus69
Postat pe 1 Iunie 2010 19:21
Nu e vorba de asta, dar stii cum e..uneor se intampla lucruri care pur si simplu racesc relatia dintre doua persoane si ce s-a intamplat in ultimele luni m-a facut sa cred ca poate nu suntem facuti unul pentru altul.
Ayse
Postat pe 3 Iunie 2010 10:52

Parerea mea e ca te cam foloseste, dar nu-ti poti da seama de asta decat punandu-l la incercare. Fa asa cum ti-a recomandat cineva mai devreme, iesiti in oras, si fa-te ca nu ai bani la tine, si ca nu poti plati tu consumatia, ca de obicei.... Vezi cum reactioneaza, si sigur vei stii din momentul acela ce-i de facut.

Bafta si tine-ne la curent
cristina_xxx2006
Postat pe 3 Iunie 2010 12:34
De la: Ayse, la data 2010-05-16 20:30:14Buna, e prima data cand scriu pe acest site si as aprecia daca as primi niste pareri in legatura cu ceea ce ma preocupa in ultima vreme.. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an, ne intelegem f bine, ne completam reciproc, ma trateaza cu respect DAR...in ultima vreme se intampla ceva ce imi da de gandit. El are niste probleme financiare, in plus toata grijile familiei sale sunt pe umerii lui..cu ceva timp in urma mi-a cerut imprumut o suna destul de consistenta de bani pe care nu mi-a returnat-o, mai multnici nu mai aduce vorba de acei bani. In plus, s-a obisnuit ca de fiecare data cand mergem undeva sa fiu eu cea care plateste..la inceput se simtea frustrat si spunea ca se simte prost atunci cand eu platesc si ca nu vrea sa mai iesim in cafenele sau restaurante tocmai din aceatsa cauza. Pe parcurs insa am observat ca nu il mai deranjeaza deloc faptul ca eu suport de fiecare data cheltuielile, ba mai mult comanda lucruri scumpe stiind ca eu voi plati iar la sfarsit imi intinde mie nota de plata ca si cum ar fi ceva absolut normal. Punctul culminant a fost sapt trecuta cand mi-a cerut "imprumut" 1500$ pentru ca are probleme cu banca...eu sincer desi il iubesc sunt reticenta in a-i da suma respectiva pentru ca sunt sigura ca va "uita" si de data asta si voi fi eu in situatia penibila de a-i cere inapoi banii si astfel se va duce de rapa complet relatia asta care si asa scartaie la ora actuala....voi ce ati face in aceasta situatie? Multumesc pentru cine a avut rabdarea de a citi.


"ne cunoastem de 1 an, ne intelegem f bine ( adica tu-l intelegi pe el) - "ma trateaza cu respect" - un barbat care trateaza cu respect - propune cel putin plata nemteste cu partenera, daca are probleme financiare de moment - adica de o vreme incoace.
Si mai am o curiozitate - in legatura cu problemele familiei pe umerii lui - O FI SI CASATORIT ... COPII... ETC. atunci chiar nu mai am cuvinte.
Iubeste-l dar nu-l platiiiiiiiii, e ca si cum ai cumpara dragostea si atentia lui.
Pune punct imprumuturilor si vezi daca mai are o intelegere atat de mare pt tine. daca-l iubesti asa mult, macar asa-i dai ocazia sa cunoasca o alta posibila partenera sa o stoarca de bani prin escrocherie sentimentala - iarta-ma daca am fost cam dura. Dar un an nu e asa mult - da-ti o sansa sa poti sa-ti revi mai usor din aceasta relatie.
Katty03
Postat pe 3 Iunie 2010 17:58
De la: Ayse, la data 2010-05-16 20:30:14Buna, e prima data cand scriu pe acest site si as aprecia daca as primi niste pareri in legatura cu ceea ce ma preocupa in ultima vreme.. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an, ne intelegem f bine, ne completam reciproc, ma trateaza cu respect DAR...in ultima vreme se intampla ceva ce imi da de gandit. El are niste probleme financiare, in plus toata grijile familiei sale sunt pe umerii lui..cu ceva timp in urma mi-a cerut imprumut o suna destul de consistenta de bani pe care nu mi-a returnat-o, mai multnici nu mai aduce vorba de acei bani. In plus, s-a obisnuit ca de fiecare data cand mergem undeva sa fiu eu cea care plateste..la inceput se simtea frustrat si spunea ca se simte prost atunci cand eu platesc si ca nu vrea sa mai iesim in cafenele sau restaurante tocmai din aceatsa cauza. Pe parcurs insa am observat ca nu il mai deranjeaza deloc faptul ca eu suport de fiecare data cheltuielile, ba mai mult comanda lucruri scumpe stiind ca eu voi plati iar la sfarsit imi intinde mie nota de plata ca si cum ar fi ceva absolut normal. Punctul culminant a fost sapt trecuta cand mi-a cerut "imprumut" 1500$ pentru ca are probleme cu banca...eu sincer desi il iubesc sunt reticenta in a-i da suma respectiva pentru ca sunt sigura ca va "uita" si de data asta si voi fi eu in situatia penibila de a-i cere inapoi banii si astfel se va duce de rapa complet relatia asta care si asa scartaie la ora actuala....voi ce ati face in aceasta situatie? Multumesc pentru cine a avut rabdarea de a citi.


e interes clar
Am avut o relatie (de vreo 2 luni) cu un tip, acum vreo 2-3 ani... si tot asa, imi cerea bani de cartele reincarcabile, bani pentru nu stiu ce probleme...eu mica si proasta, ii dadeam...pana cand, intr`o zi, mergand la el am pierdut un inel bvlgari (de vreo 12 grame)...seara m`a sunat sa`mi zica ca mi`a gasit inelul pe sub o noptiera si ca mi`l va inapoia cand ne vedem...dar de atunci, a inceput sa evite sa`mi mai raspunda la telefon...si hotarandu`se intr`un final sa raspunda...imi zice ca a pierdut inelul si ca are nevoie urgenta de 100 euro...daca vreau sa mai stau cu el sa`i dau banii, iar daca nu, imi pot lua la revedere ... deci si la tine e interes clar, sunt sigura
love_is_precious
Postat pe 3 Iunie 2010 18:15
Buna katty..cand am mentionat familia lui m-am referit la surorile si fratii sai mai mici carora il obliga parintii sa le plateasca scolile si ce cheltuieli or mai avea. El mi se plange mereu de faptul ca toti banii se duc pe nevoile familiei sale, dar nu il vad sa faca nimic in sensul asta, se pare ca au o prea mare influenta psihica asupra lui si fiind obisnuit asa de mic nu le mai poate spune nu..dar adevraul e ca nici nu e corect sa ma puna pe mine in mijlocul acestei probleme pentru ca nu e responsabilitatea mea.
Ayse
Postat pe 3 Iunie 2010 18:18
In acest caz... e clar! Verdict final: nu-ti mai pierde timpul!
darksukkubus69
Postat pe 3 Iunie 2010 19:36
Sa obijnuit asa,a vazut ca tine si" iasta".Nu merita sa iti pierzi timpul cu asa un personaj si nici economiile. Ai grija de tine.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 4 Iunie 2010 15:29
Daca relatia ta cu el e una de iubire,nu-i mai da bani,lasa-l sa se descurce cu problemele lui pe care nu le mai aduceti in discutie cand va intalniti.Daca insista,iubirea lui e cu un mare semn de intrebare.
viogen26
Postat pe 4 Iunie 2010 16:33
Nu e nimic rau in a-i da bani...insa in cazul tau s-a cam depasit limita bunului simt, nu cred ca era cazul sa intri pe un forum pt a cere sfaturi, trebuie sa discuti cu el, nu cu noi...
Summer_
Postat pe 4 Iunie 2010 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste normala 40 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:46
Despre agatat, pareri feminine 17 De la: viseee 26 Mai 2013 06:15
nu mai suport sa traiesc 9 De la: kudika_952311 22 Iunie 2014 19:47
Cand fostul te urmareste...:| 3 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:33
10 motive pentru care esti amanta perfecta! 23 De la: yumalai 17 Noiembrie 2009 09:41