Setari Cookie-uri

de ce se poarta asa?

De la: amika29, la data 2010-05-22 19:01:03va multumesc tuturor celor care mi-ati dat un sfat.l-am luat incetisor cand i-am zis ca nu pot de moment sa fac un bebe.daca nu eram sincera cu el nu spuneam nimic si sambata viitoare ne-am fi casatorit.am pierdut tocmai din sinceritate.a spus ca apreciaza dar ca nu are ce face.asteapta sa fac un alt set de radiografii si dupa aceea a zis mai vedem noi.daca ma iubea asa mult nu era normal sa astepte parerea altui medic si apoi sa se mute cu mama lui?vine zilnic cand vrea el,nu mai trimite mesaje,nu raspunde cateodata la telefon,imi spune sa nu il presez ca face doar ce vrea el si niciodata nu o sa faca ce spun eu.ma apreciaza pt faptul ca stiu sa gatesc foarte bine,sa fac curatenie,sa calc si sa spal si mai ales ca am stiut sa il educ pe baietelul meu care e un copil deosebit de cuminte si respectuos dar si istet foc.de aceea vrea un copil cu mine.imi spune mereu ca nu are ce sa imi reproseze si ca am destule calitati ca sa facem un copil destept si frumos.m-a derutat mereu cand imi spunea asta si de aceea am cerut parerea voastra.ma iubeste sau vrea un copil cu mine pt ca am multe calitati?nu gasesc raspuns pt ca isi schimba comportamentul zilnic.parca ar avea dubla personalitate.

Eu nu m-as fi grabit deloc nici sa ma mut cu acest om, nici sa ma casatoresc cu el. Unu' la mana, el nu vrea o sotie, ci o menajera; habar n-are ce inseamna casnicia. El te apreciaza doar pentru calitatile de gospodina, sa inteleg ca nu te apreciaza pentru/ habar n-are cine esti tu? Cum poti sa crezi cand iti spune ca te iubeste, cand arunca cu astfel de cuvinte?!
N-ai pierdut nimic, ci ai castigat foarte mult.
Casca ochii bine data viitoare, un barbat care te iubeste, te iubeste pentru zambetul tau, pentru cum luminezi camera cand intri (sau chestii de genu'), nu pentru cat de mult prididesti prin casa! E normal sa-ti faci curat, sa gatesti si sa speli, insa nu e normal ca acesta sa fie criteriu de insuratoare; si nu e normal ca el sa nu faca nimic in casa, atata timp cat e si casa lui.
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2010 13:58
parca esti o copila , ii gata ce iubire crezi ca are fata de tine , baliverne , vezi de viata ta ca ani trec repede , si nu inteleg o chestie il iubesti ? esti doar de 6 luni cu el ,,(eu zic ca ai doar impresia ca il iubesti
kudika092976
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand primesti ceea ce vrei... 58 De la: o_fetita1 26 Ianuarie 2010 17:39
dupa atata timp.... 44 De la: fantasyblue 20 Iulie 2009 15:20
Divort sau nu...un sfat,cine a trecut prin asa ceva... 12 De la: sofia_maria 24 Iunie 2010 14:09
de ce a disparut fara explicatii? 17 De la: kudika073838 4 Ianuarie 2010 23:08
vreau sa fiu cu el 146 De la: verraa 12 Aprilie 2011 12:30