Setari Cookie-uri

iubesc si sunt iubita de cine nu trebuie

De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :




Cat de sus? ...e suficient de sus?
AnotherWay
Postat pe 10 Iunie 2010 08:07
eu!!!! vreau doar sa iubesc si sa fiu iubita!!! cu banii nu-ti cumperi linistea sufleteasca sa primesc atata dragoste cata ofer.......... in rest sanatosi sa fim!
kudika135027
Postat pe 10 Iunie 2010 22:22
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.


Aici ai cam dat-o cu bata in balta cu "toate sunteti la fel".Daca n-ai mai crede in astfel de clisee ai vedea ca nu toate sunt la fel .Mai sunt macar 1% acolo care nu fac la fel ca tanti asta de a deschis ineptia asta de topic.Mai bine zi ca e mai usor sa trantesti o asemenea categoriseala si ca n-ai avut chef sa mai desici firul in patru.Nu ne compara pe toate cu parasuta asta .

Postat pe 10 Iunie 2010 22:45
Ramii cu sotul tau.Nu mai umbla aiurea.Sotul tau trebue sa plece ptr. ca asa ii este serviciul ptr. voi se chinueste sa aveti de toate, si tu ce faci? cum il rasplatesti?Spui ca-l iubesti.Atunci de ce nu-l respecti? de ce iti bati joc de el? la copil nu te gindesti?Ti-e greu fara sot? te inteleg, si eu sunt in situatia ta numai ca eu nul insel cu nimeni .Du te cu el si munceste si tu.Stiu ca e copilul, dar se pot gasi solutii.vORBESTE CU SOTUL TAU DESPRE PROBLEMA TA.Crezi ca amantul iti va iubi copilul ca si cum ar fi al lui? te inseli.Fii mai matura in gindire.
kudika098645
Postat pe 10 Iunie 2010 22:58
De la: touch_me, la data 2010-06-07 13:22:03
De la: sirghea, la data 2010-06-06 19:14:08
De la: touch_me, la data 2010-05-25 20:48:06
De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :


daca esti navigator o ridic eu!

ce rele puteti fi...daaa "navigatoare"nu sunt ?ca ma inscriu si eu la tocat bani... oare ma voi descurca ?


lasa bre daca nu te descurci promit sa te consiliez eu!!

chiar crezi ca nu se descurca ce barbatii sunt facuti din alt aluat?si ei sunt tot la fel ca noi numai ca se cred mai buni...... si se simt mai ofensati atunci cain sunt inselati se cred mai victime
angelalb
Postat pe 11 Iunie 2010 16:23
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.

lasa dragalasule ca nici voi nu duceti la urechi rari mai sunt dintre voi fara de pata...asa ca sa judecam pe altii.....
angelalb
Postat pe 11 Iunie 2010 16:31
De la: kudika186530, la data 2010-06-11 16:31:28
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.

lasa dragalasule ca nici voi nu duceti la urechi rari mai sunt dintre voi fara de pata...asa ca sa judecam pe altii.....

cine te-a suparat ?...sau ai stat prea mult pe afara azi si ...de aia esti asa.las ca vine noapte si trece.
RUY_BLAS
Postat pe 11 Iunie 2010 20:42
da ma amuza tot ce scrieti voi aici ...da tipic femeilor sau cum supuneti sotiilor de navigator ..noi ii inselam si daca ii inseli sau daca nu ii inseli tot sintem categorisite c......ve vas intreba si eu dar ei cand ne inseala atunci noi trebuie sa fim la fel de tandre mai lasati comentarile si vedetiva de ale voastre nu mai fiti asa de corecte pe deasupar si desup rupeti cu inselatul
kudika185636
Postat pe 12 Iunie 2010 07:56
De la: anastasia_m, la data 2010-06-06 20:03:25
De la: banalulanonim, la data 2010-06-06 20:01:30
daca vrei sa incercam sa iti rezolvi problema , intra pe privat si sa vedem ce putem face , e vb de detalii , , eu cred ca o putem rezolva .

auzi da , tu le rezolvi pe toate?????........in privat?




eu as intreba cum :>
BluOndA
Postat pe 12 Iunie 2010 11:35
De la: ariana_hany76, la data 2010-05-23 16:40:03sunt casatorita de 9 ani ,sotul meu pleaca in voiaje fff lungi am un copil de 6 ani ,de 2 ani am o relatie cu un alt barbat nu mai stiu ce sa fac imi iubesc sotul dar lipsa lui ma arunca in bratele altui barbat .pe accel om tin la el dar nu pot sa il iubesc ca pe sotul meu .in schimb sotul meu nu se vede nici o schimbare la el poate tine la mine dar se vede ca nu ma iubeste sau cel putin asa simnt eu.el imi asigura traiul material dar mie sincer vreau mai mult sa fie barbatul de care m-am indragostit sa fie ca la inceput .ajutati-ma datimi un sfat ce pot face .la acceasta relatie de care o am el are o relatie serioasa de 4 ani dar inca nu a ajuns la formalitati si imi spune tot timpul ca sunt femeia ce a cautato tot timpul .sincer tin la el dar pe sotul meu il iubesc si nu stiu ce sa fac sa aleg bani sau iubirea.


Pai stai ca nu inteleg! Ai spus ca nu stii ce sa alegi; banii sau iubire> Pai din cate am inteles banii vin de la sotul tau pe care il iubesti! Chiar vreau sa vb despre asta mai multe ! Te rog sa-mi raspunzi!
d_niko
Postat pe 12 Iunie 2010 12:22
iti inteleg frustrarea de a te simti neglijata si tratata ca o mobila atunci cind vine acasa....dar totusi o viata dubla e un lucru nasol
kudika193702
Postat pe 12 Iunie 2010 13:19
Vezi sa nu te prinda fraieru' ca ramai fara fonduri iar copilu' eventual ajunge sa te intrebe "Cine e tati?" cu spranceana ridicata.
Kallliste
Postat pe 12 Iunie 2010 16:49
1-nu este sigur ca sotul nu a inselat niciodata, stie toata lumea cum sunt marinarii si soferii de cursa lunga, ... au si ei escapadele lor
2-nu pot fi aspra cu o femeie, pt ca sunt femeie
3-ceea ce cred ca e de preferat , e sa-tii gasesti echilibrul, si sa tii cont de interesele tale, copiilor, si siguranta materiala a voastra, si nu da vrabia din mana pt cioara de pe gard. Daca sotul tau are grija de voi, esti singura ca altcineva va avea mai mult?
4-nu pot condamna o femeie care are o scapare, cand stiu cum sunt barbatii, unii dintre ei, credeti-ma, fug de responsabilitati, si mint sa nu plateasca pensii alimentare la proprii lor copii
5-viata e grea, copii cresc, au nevoi materiale mai mari

Si , cred ca cel mai bine , mergi la un duhovnic, sa te sfatuiasca de bine. Acolo vei gasi raspunsuri adevarate.
adorys
Postat pe 13 Iunie 2010 09:46
CAND IUBESTI NU TRADEZI! si asta ai spune si tu sotului tau daca ti-ar spune daca ar fi avut o "mica" aventura. Daca il iubesti punete in locul lui!
iti las un "mic cadou":
“ Singura diferenta intre material si spiritual este aceea de masurare,pentru
ca unul se masoara in cantitate-materia,iar celalalt este o calitate-spirit,
iubire, timp.Acestea sunt calitati, n-ai cum sa le masori.Le poti trai, le poti
experimenta,dar nu poti descrie aceasta experienta in cuvinte care sa
dea vreo masura.Poti sa spui cuiva cat de mult il iubesti? Un kilogram , doua kilograme,sau doi kilometrii?Cat de mult il iubesti? Si cerul pare sa fie mic. Orice masura cade.
De cate ori spune cineva ‘’ Te iubesc foarte mult ‘’ , nu stie ce spune , pen-
tru ca ‘’foarte mult ‘’ indica o cantitate. Iubirea este pur si simplu iubire.
Nu e nici o data mai multa sau mai putina. Ajunge sa spui ‘’te iubesc ‘’.
Sau poate nici atat.Lasa ochii sa o arate,mainile sa vorbeasca,cantecele sa
lase lucrurile sa se intrevada, dansurile…Nu spune ‘’te iubesc ‘’,pentru ca in
momentul in care o spui,ai strans ceva foarte vast intr-un cuvant prea mic…
Inevitabil omori ceva.Imensitatea iubirii inchisa intr-un cuvant mic,ca intr-o inchisoare.I s-au taiat aripile, e un cuvant mort.
Cand ii spui cuiva ‘’te iubesc ‘’sa fii atent: pesemne ca e chiar inceputul sfarsitului.
Pe vremea cand iubirea exista, n-aveai nevoie sa vorbesti despre ea.Se au-
zea fara a se spune.Fara a se articula un singur cuvant, aerul din jurul tau
vestea ca in tine e primavara, inflorire, dans in vant, in soare, in ploaie.
Indragostitul nu merge, ci danseaza.Numai aceia care nu cunosc iubirea merg.
In momentul in care iubirea infloreste in fiinta ta, fenomenul e atat de vast
si de invaluitor, incat schimba totul in tine.Ochii tai nu mai sunt cum au fost-
plictisiti, morti; dintr-o data devin inflacarati.Intunericul din ochi va disparea
si va aparea lumina,tristetea de pe fata va lasa locul profunzimilor.
Atingi pe cineva, si mana nu mai este doar un organ fizic;prin ea curge ceva
nefizic, nematerial-caldura.
Trebuie ca ti-ai dat seama de asta dand mana cu oamenii…Cu unii pare ca
strangi creanga unui copac.Cu altii, foarte rari, simti ca intalnesti o alta energie.Simti trecerea energiei dintr-o parte in alta,exista comunicare,
comuniune.”
“ Profetul de Kahlil Gibran reflectat de OSHO “
mariallex2000
Postat pe 13 Iunie 2010 13:23
De la: kudika195459, la data 2010-06-13 13:23:44CAND IUBESTI NU TRADEZI! si asta ai spune si tu sotului tau daca ti-ar spune daca ar fi avut o "mica" aventura. Daca il iubesti punete in locul lui!
iti las un "mic cadou":
“ Singura diferenta intre material si spiritual este aceea de masurare,pentru
ca unul se masoara in cantitate-materia,iar celalalt este o calitate-spirit,
iubire, timp.Acestea sunt calitati, n-ai cum sa le masori.Le poti trai, le poti
experimenta,dar nu poti descrie aceasta experienta in cuvinte care sa
dea vreo masura.Poti sa spui cuiva cat de mult il iubesti? Un kilogram , doua kilograme,sau doi kilometrii?Cat de mult il iubesti? Si cerul pare sa fie mic. Orice masura cade.
De cate ori spune cineva ‘’ Te iubesc foarte mult ‘’ , nu stie ce spune , pen-
tru ca ‘’foarte mult ‘’ indica o cantitate. Iubirea este pur si simplu iubire.
Nu e nici o data mai multa sau mai putina. Ajunge sa spui ‘’te iubesc ‘’.
Sau poate nici atat.Lasa ochii sa o arate,mainile sa vorbeasca,cantecele sa
lase lucrurile sa se intrevada, dansurile…Nu spune ‘’te iubesc ‘’,pentru ca in
momentul in care o spui,ai strans ceva foarte vast intr-un cuvant prea mic…
Inevitabil omori ceva.Imensitatea iubirii inchisa intr-un cuvant mic,ca intr-o inchisoare.I s-au taiat aripile, e un cuvant mort.
Cand ii spui cuiva ‘’te iubesc ‘’sa fii atent: pesemne ca e chiar inceputul sfarsitului.
Pe vremea cand iubirea exista, n-aveai nevoie sa vorbesti despre ea.Se au-
zea fara a se spune.Fara a se articula un singur cuvant, aerul din jurul tau
vestea ca in tine e primavara, inflorire, dans in vant, in soare, in ploaie.
Indragostitul nu merge, ci danseaza.Numai aceia care nu cunosc iubirea merg.
In momentul in care iubirea infloreste in fiinta ta, fenomenul e atat de vast
si de invaluitor, incat schimba totul in tine.Ochii tai nu mai sunt cum au fost-
plictisiti, morti; dintr-o data devin inflacarati.Intunericul din ochi va disparea
si va aparea lumina,tristetea de pe fata va lasa locul profunzimilor.
Atingi pe cineva, si mana nu mai este doar un organ fizic;prin ea curge ceva
nefizic, nematerial-caldura.
Trebuie ca ti-ai dat seama de asta dand mana cu oamenii…Cu unii pare ca
strangi creanga unui copac.Cu altii, foarte rari, simti ca intalnesti o alta energie.Simti trecerea energiei dintr-o parte in alta,exista comunicare,
comuniune.”
“ Profetul de Kahlil Gibran reflectat de OSHO “


Absolut superb!!!

Andres
http://aliasgreen.aboutblank.ro
http://www.serialreaders.com
andres13
Postat pe 13 Iunie 2010 13:31
Iubirea..ptr ca acolo unde e iubire e implinire sufleteasca, banii nu aduc implinirea sufleteasca niciodata :) Clar tu cu sotul tau nu va mai iubiti, cel putin nu ca la inceput, iar cu timpul aceasta se va stinge de tot. Vorba unui f bun prieten de-a meu (are 23 de ani) "o familie trebuie sa fie pe aceleasi meleaguri intotdeauna, ptr ca o femeie are nevoie de o mangaiere, de iubire, sa fie admirata, incurajata, plimbata, sarutata...altfel ce familie e aia?" Ce ati jurat la biserica atunci cand v-ati casatorit? Ca va veti iubi pana la moarte...acea casatorie e binecuvantata, si nu altele, materiale, sau din lipsa de altceva :) Copilul va intelege cand va creste, si chiar si asa daca il alegi pe cel care te iubeste (si nu numai, dar ai zis ca si tu tii la el, nu ca la sotul tau, dar e si normal sa fie asa) nu-i nevoie sa-ti privilegiezi copilul de tatal tau natural. Poti stabili cu acesta perioade de timp in care sa-l aveti amandoi, amandoi sa va bucurati de cresterea copilului vostru :) Numai bine iti doresc si un sfat prietenesc, fa ce iti dicteaza inima nu creierul :) de multe ori e bine sa ascultam si de inima, ca nu intotdeauna creierul ne face fericiti in viata. Poti lua o decizie rationala, in cazul tau sa ramai cu sotul si copilul, da nu vei mai fi niciodata fericita, sau poti acorda macar o sg sansa celui cu care vorbesti acum si vei avea parte de mult mai multa fericire :) :* pusiiiiii
eyo_grl
Postat pe 13 Iunie 2010 14:33
Sotul meu are un var care lucreaza multe luni in strainatate.Este casatorit cu o tipa superba si au si copii.Toata lumea s-a intrebat cum reusesc ei sa tina flacara inca aprinsa cand sant separati asa multe luni?El vine de doua ori pe an acasa si sta maxim o luna.Ea are servici si chiar s-a lansat in afaceri.Nu stiu daca ea are vreo aventura cu un alt barbat, dar de el nu pot fii la fel de sigura.Am avut ocazia sa ne intilnim.Cand i-am fost prezentata tipului respectiv, mi-a intins mana, eu la fel numai ca el mi-a sarutat mana si mi-a facut un semn obscen.Tot timpul intrevederii nu m-a scapat din priviri
Iata ca nici barbatii nu sant usa de biserica!
blanch
Postat pe 13 Iunie 2010 14:38
am revenit: daca nu esti sincera cu tine insati tu vei pierde si nu acum,ci cand nu mai vei fi.cunosc un caz asemanator: acum copilul adult care si-a iubit f mult parintii,mai ales mama,acum dupa cativa ani de cand a murit a aflat o veste cutremuratoare: mama i-a inselat tatal,da, mama pe care o credea sfanta....tatal i-a zis dupa ce a avut povoara asta ani si ani de-a randul.el(tatal) a iertat-o,dar copillul nu vrea sau nu poate ptr ca el a idolizat-o pana cand a aflat. de asta iti spun sa incerci sa mai citesti despre iubire. recomandarea mea este Osho pe care il pot numi "sufletul pereche".
mariallex2000
Postat pe 13 Iunie 2010 14:40
De la: scorpio67, la data 2010-06-10 22:45:35
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.


Aici ai cam dat-o cu bata in balta cu "toate sunteti la fel".Daca n-ai mai crede in astfel de clisee ai vedea ca nu toate sunt la fel .Mai sunt macar 1% acolo care nu fac la fel ca tanti asta de a deschis ineptia asta de topic.Mai bine zi ca e mai usor sa trantesti o asemenea categoriseala si ca n-ai avut chef sa mai desici firul in patru.Nu ne compara pe toate cu parasuta asta .


mi-e teama ca nu exista acel 1%. nici la voi si nici la noi. fiecare avem nevoile noastre si pana la urma cedam. acele 1% nu au intalnit inca persoana care sa le faca sa cedeze.
leo_
Postat pe 13 Iunie 2010 22:01
Esti penibila!
kudika195964
Postat pe 13 Iunie 2010 22:08
nu inteleg de ce toti condamna.cand de fapt cu totii trecem prin astfel de momente,cel putin o data in viata...cel de langa noi nu ne mai da atentie-si aici nu ma refer numai la noi femeile,ci si la barbati-..e logic sa cautam in alta parte fericirea si linistea sufleteasca.nu sunt de acord cu inselatul.desparte-te de sotul tau si fi cu altcineva care te face fericita..viata este prea scurta sa ajungem la mii de compromisuri zilnic...sa fii iubita iti doresc.
kudika191686
Postat pe 14 Iunie 2010 11:13
De la: sirghea, la data 2010-06-11 20:42:01
De la: kudika186530, la data 2010-06-11 16:31:28
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.

lasa dragalasule ca nici voi nu duceti la urechi rari mai sunt dintre voi fara de pata...asa ca sa judecam pe altii.....

cine te-a suparat ?...sau ai stat prea mult pe afara azi si ...de aia esti asa.las ca vine noapte si trece.

nu m-a suparat nimeni puiut
.....dar cam asa aratam noi cei care-i criticam pe cei care gresesc intr-un anume fel....azi sunt mai calma
angelalb
Postat pe 14 Iunie 2010 16:47
De la: leo_, la data 2010-06-13 22:01:13
De la: scorpio67, la data 2010-06-10 22:45:35
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.


Aici ai cam dat-o cu bata in balta cu "toate sunteti la fel".Daca n-ai mai crede in astfel de clisee ai vedea ca nu toate sunt la fel .Mai sunt macar 1% acolo care nu fac la fel ca tanti asta de a deschis ineptia asta de topic.Mai bine zi ca e mai usor sa trantesti o asemenea categoriseala si ca n-ai avut chef sa mai desici firul in patru.Nu ne compara pe toate cu parasuta asta .


mi-e teama ca nu exista acel 1%. nici la voi si nici la noi. fiecare avem nevoile noastre si pana la urma cedam. acele 1% nu au intalnit inca persoana care sa le faca sa cedeze.


Stii, , nu pe toate ne conduce ce avem intre picioare, unele dintre noi suntem constiente ca avem un creier si stim sa-l utilizam si mai stim ce vrem , ce partener ne trebuie si ca tentatiile si aventuricile ieftine nu sunt satisfacatoare .Persoana care sa te faca sa cedezi !!! Ce ar putea sa aiba in plus fata de ce am deja acasa ca sa imi ia mintile ? Nu cred ca s-a nascut individul ala !

Postat pe 19 Iunie 2010 21:06
Mi se pare mie sau tipa in cauza nu a mai dat nici un semn de viata?
S-a simtit judecata,jignita,criticata si din cauza asta probabil.
Barbie30
Postat pe 19 Iunie 2010 21:53
De la: scorpio67, la data 2010-06-19 21:06:05
Stii, , nu pe toate ne conduce ce avem intre picioare, unele dintre noi suntem constiente ca avem un creier si stim sa-l utilizam si mai stim ce vrem , ce partener ne trebuie si ca tentatiile si aventuricile ieftine nu sunt satisfacatoare .Persoana care sa te faca sa cedezi !!! Ce ar putea sa aiba in plus fata de ce am deja acasa ca sa imi ia mintile ? Nu cred ca s-a nascut individul ala !


:)) nici o fiinta nu gandeste cu ce are intre picioare. iti spun eu ce are: e ceva nou, dezvolta mai multa putere sociala, te prinde intr-o pasa mai proasta si te influenteaza, are spiritul de aventura mai dezvoltata, se pricepe sa fie mai romantic etc...

folosim 95% din creierul de mamifer si doar 5% scoarta cerebrala. desi nu mi s-a intamplat niciodata sa insel, asta nu inseamna ca sunt imun, chiar daca cred ca ma cunosc destul de bine.
leo_
Postat pe 21 Iunie 2010 14:17
Si tata este sofer de cursa lunga,asta ar insemna ca mama sa aibe viata dubla ?..si totusi au destui ani impreuna,acuma nu stiu sigur cati,dar eu locuiesc cu ei pentru ca dupa cum vedeti am doar 16 ani sunt inca o pustoaica,dar mereu am fost de fata la plecarile,tatalui meu,si la miscarile mamei inca din fasa,ii cunosc si ma cunosc foarte bine,deoarece sunt parinti si sunt copilul meu,dar asta nu inseamna ca daca el este pleca nu o mai iubeste,din contra iubirea dintre cei doi se mareste pe zi ce trece,deoarece distanta poate sa aproprie ori sa distanteze ,eu nu ma bag fiecare face cum vrea dar mai bine iti parasesti amantul si ramai cu sotul,pentru ca la urma urmei cu el ai un copil si langa ei traiesti si el se zbate si se lupta ca sa-ti fie tie bine,nu altuia,doar vorbeste cu el si spune-i ce te doare,stiu de la ai mei-> Comunicarea este cheia succesului ..bafta
SpongeBob
Postat pe 21 Iunie 2010 16:29
De la: SpongeBob, la data 2010-06-21 16:29:08Si tata este sofer de cursa lunga,asta ar insemna ca mama sa aibe viata dubla ?..si totusi au destui ani impreuna,acuma nu stiu sigur cati,dar eu locuiesc cu ei pentru ca dupa cum vedeti am doar 16 ani sunt inca o pustoaica,dar mereu am fost de fata la plecarile,tatalui meu,si la miscarile mamei inca din fasa,ii cunosc si ma cunosc foarte bine,deoarece sunt parinti si sunt copilul lor,dar asta nu inseamna ca daca el este plecat nu o mai iubeste,din contra iubirea dintre cei doi se mareste pe zi ce trece,deoarece distanta poate sa aproprie ori sa distanteze ,eu nu ma bag fiecare face cum vrea dar mai bine iti parasesti amantul si ramai cu sotul,pentru ca la urma urmei cu el ai un copil si langa ei traiesti si el se zbate si se lupta ca sa-ti fie tie bine,nu altuia,doar vorbeste cu el si spune-i ce te doare,stiu de la ai mei-> Comunicarea este cheia succesului ..bafta


Scuze am gresit niste cuvinte
SpongeBob
Postat pe 21 Iunie 2010 16:30
De la: angelalb, la data 2010-06-14 16:47:47
De la: sirghea, la data 2010-06-11 20:42:01
De la: kudika186530, la data 2010-06-11 16:31:28
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.

lasa dragalasule ca nici voi nu duceti la urechi rari mai sunt dintre voi fara de pata...asa ca sa judecam pe altii.....

cine te-a suparat ?...sau ai stat prea mult pe afara azi si ...de aia esti asa.las ca vine noapte si trece.

nu m-a suparat nimeni puiut
.....dar cam asa aratam noi cei care-i criticam pe cei care gresesc intr-un anume fel....azi sunt mai calma

crezi ca are rost sa pui totul la inimioara...? aiurea...toate-n lume-s trecatoare...
si nici nu era vorba de critica...era doar putin ...mai mult "misto"
RUY_BLAS
Postat pe 21 Iunie 2010 18:02
De la: leo_, la data 2010-06-21 14:17:40
De la: scorpio67, la data 2010-06-19 21:06:05
Stii, , nu pe toate ne conduce ce avem intre picioare, unele dintre noi suntem constiente ca avem un creier si stim sa-l utilizam si mai stim ce vrem , ce partener ne trebuie si ca tentatiile si aventuricile ieftine nu sunt satisfacatoare .Persoana care sa te faca sa cedezi !!! Ce ar putea sa aiba in plus fata de ce am deja acasa ca sa imi ia mintile ? Nu cred ca s-a nascut individul ala !


:)) nici o fiinta nu gandeste cu ce are intre picioare. iti spun eu ce are: e ceva nou, dezvolta mai multa putere sociala, te prinde intr-o pasa mai proasta si te influenteaza, are spiritul de aventura mai dezvoltata, se pricepe sa fie mai romantic etc...

folosim 95% din creierul de mamifer si doar 5% scoarta cerebrala. desi nu mi s-a intamplat niciodata sa insel, asta nu inseamna ca sunt imun, chiar daca cred ca ma cunosc destul de bine.


N-a zis nimeni ca suntem imuni si nici nu bag mana in foc pentru altii sau altele, dar eu despre mine pot sa spun ca am atata minte si vointa incat sa refuz sa intru insituatii de genul asta.

Postat pe 22 Iunie 2010 06:30
De la: sirghea, la data 2010-06-21 18:02:43
De la: angelalb, la data 2010-06-14 16:47:47
De la: sirghea, la data 2010-06-11 20:42:01
De la: kudika186530, la data 2010-06-11 16:31:28
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.

lasa dragalasule ca nici voi nu duceti la urechi rari mai sunt dintre voi fara de pata...asa ca sa judecam pe altii.....

cine te-a suparat ?...sau ai stat prea mult pe afara azi si ...de aia esti asa.las ca vine noapte si trece.

nu m-a suparat nimeni puiut
.....dar cam asa aratam noi cei care-i criticam pe cei care gresesc intr-un anume fel....azi sunt mai calma

crezi ca are rost sa pui totul la inimioara...? aiurea...toate-n lume-s trecatoare...
si nici nu era vorba de critica...era doar putin ...mai mult "misto"

ai dreptate....stai linistit nu am pus nimic la inimioara ...ma distrez chiar citind postarile unele sunt chiar haioase
angelalb
Postat pe 22 Iunie 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU ma vrea in preajma lui prea des..de ce? 66 De la: ctwmn 10 August 2009 11:17
barbatii inseala si femeile frumoase si urate si perfecte 6 De la: felixcat 20 Iulie 2009 16:59
Am si eu nevoie de un sfat dak se poate... 49 De la: zeita_zeita 7 Septembrie 2009 23:37
LA MULTI ANI CALIN! 54 De la: alfredodecurtofreco 2 Noiembrie 2010 18:21
Certuri din cauza fostului 5 De la: Alexandra93 5 Septembrie 2012 08:24