Setari Cookie-uri

iubesc si sunt iubita de cine nu trebuie

sunt casatorita de 9 ani ,sotul meu pleaca in voiaje fff lungi am un copil de 6 ani ,de 2 ani am o relatie cu un alt barbat nu mai stiu ce sa fac imi iubesc sotul dar lipsa lui ma arunca in bratele altui barbat .pe accel om tin la el dar nu pot sa il iubesc ca pe sotul meu .in schimb sotul meu nu se vede nici o schimbare la el poate tine la mine dar se vede ca nu ma iubeste sau cel putin asa simnt eu.el imi asigura traiul material dar mie sincer vreau mai mult sa fie barbatul de care m-am indragostit sa fie ca la inceput .ajutati-ma datimi un sfat ce pot face .la acceasta relatie de care o am el are o relatie serioasa de 4 ani dar inca nu a ajuns la formalitati si imi spune tot timpul ca sunt femeia ce a cautato tot timpul .sincer tin la el dar pe sotul meu il iubesc si nu stiu ce sa fac sa aleg bani sau iubirea.
ariana_hany76
Postat pe 23 Mai 2010 16:40
De la: ariana_hany76, la data 2010-05-23 16:40:03sunt casatorita de 9 ani ,sotul meu pleaca in voiaje fff lungi am un copil de 6 ani ,de 2 ani am o relatie cu un alt barbat nu mai stiu ce sa fac imi iubesc sotul dar lipsa lui ma arunca in bratele altui barbat .pe accel om tin la el dar nu pot sa il iubesc ca pe sotul meu .in schimb sotul meu nu se vede nici o schimbare la el poate tine la mine dar se vede ca nu ma iubeste sau cel putin asa simnt eu.el imi asigura traiul material dar mie sincer vreau mai mult sa fie barbatul de care m-am indragostit sa fie ca la inceput .ajutati-ma datimi un sfat ce pot face .la acceasta relatie de care o am el are o relatie serioasa de 4 ani dar inca nu a ajuns la formalitati si imi spune tot timpul ca sunt femeia ce a cautato tot timpul .sincer tin la el dar pe sotul meu il iubesc si nu stiu ce sa fac sa aleg bani sau iubirea.


incurcate ma sunt caile Domnului!!!

eu din cate am inteles de iubit iti iubesti sotul nu amantul iar partea materiala tot "fraierul" ti-o asigura!
care spuneai ca-i dilema? a da pntru ce-ti trebuie amant? cred ca pentru divertisment na ca acum te-am linstit!!
o sa dormi mai bine la noapte?
touch_me
Postat pe 23 Mai 2010 16:43
Sotul plecat , amantul disponibil .... , eu nu inteleg daca amantul are o rel . de 4 ani
de ce nu renunta la ea ? Tu ? nu vreau sa par rautacioasa dar poate ca sotul
tau e prea prins ca sa-ti faca tie traiul decent ca sa mai aiba timp si de mici atentii sentimentale , toata lumea stie ca dupa ani impreuna primii fiori dispar , amantul te-ar intretine ca si sotul daca ar fi sa ramai cu el ? ar pleca si el sa faca bani poate, sau poate -ca nu ar renunta la ce are pt tine .
Eu cred totusi ca ,,de prea mult bine unii o i-au razna ,,.
rox81
Postat pe 24 Mai 2010 09:06
o singura intrebare imi vine acum in minte: tu muncesti? pt ca din tot ceea ce ai scris, nu reiese decat ca esti o rasfatata careia i s-a acrit de prea mult bine
deci, sfat: incearca sa faci un mic schimb de locuri cu sotul tau si dupa aceea mai vb. vezi daca mai ai chef de tandreturi ,cand te intorci franta dupa ore si ore de condus( nu stiu de ce, dar dupa cum scrii, am senzatia ca sotul tau e sofer de tir)
miss_darine
Postat pe 24 Mai 2010 20:49
De la: miss_darine, la data 2010-05-24 20:49:05o singura intrebare imi vine acum in minte: tu muncesti? pt ca din tot ceea ce ai scris, nu reiese decat ca esti o rasfatata careia i s-a acrit de prea mult bine
deci, sfat: incearca sa faci un mic schimb de locuri cu sotul tau si dupa aceea mai vb. vezi daca mai ai chef de tandreturi ,cand te intorci franta dupa ore si ore de condus( nu stiu de ce, dar dupa cum scrii, am senzatia ca sotul tau e sofer de tir)


munceste cum sa nu?!

cand la sot, cand la amant! munca grea" fratele meu"!
touch_me
Postat pe 24 Mai 2010 21:39
dar, desigur: de ce sa incerci sa-ti discuti problemele cu sotul, cand poti sa te arunci direct in bratele altuia?
Si ti-a luat 2 ani sa ai mustrari de constiinta!
kitty_krieger
Postat pe 24 Mai 2010 21:49
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-24 21:49:55dar, desigur: de ce sa incerci sa-ti discuti problemele cu sotul, cand poti sa te arunci direct in bratele altuia?
Si ti-a luat 2 ani sa ai mustrari de constiinta!


si o sa mai dureze vreo 10!
touch_me
Postat pe 25 Mai 2010 10:51
eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :
midnightloser82
Postat pe 25 Mai 2010 20:38
De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :


daca esti navigator o ridic eu!
touch_me
Postat pe 25 Mai 2010 20:48
Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|
Ranya
Postat pe 6 Iunie 2010 13:48
Eu zic sa termini relatia cu celalalt si sa incerci sa discuti cu sotul tau despre ce simti...comunicarea e baza oricarei relatii.Si eu sunt casatorita, iar sotul meu vine acasa la 2, 3 saptamani..e greu...dar incerc sa consolidez relatia si sa fiu tare...asa ca te inteleg pe deoparte..Fiecare cand am facut pasul spre casatorie am stiut la ce ne ''inhamam' sa zic asa...cu toate ca poate pe parcurs cum cred ca ti s-a intamplat si tie ..e greu sa tii ritmul...Tu orikum nu-l iubesti pe celalalt asa ca nu vad o proboema in a termina efectiv totul intre voi si de a incerca sa reaprinzi focul in casnicie.Multa bafta!..
jeanpierre
Postat pe 6 Iunie 2010 18:32
De la: touch_me, la data 2010-05-25 20:48:06
De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :


daca esti navigator o ridic eu!

ce rele puteti fi...daaa "navigatoare"nu sunt ?ca ma inscriu si eu la tocat bani... oare ma voi descurca ?
RUY_BLAS
Postat pe 6 Iunie 2010 19:14

daca vrei sa incercam sa iti rezolvi problema , intra pe privat si sa vedem ce putem face , e vb de detalii , , eu cred ca o putem rezolva .
banalulanonim
Postat pe 6 Iunie 2010 20:01
De la: banalulanonim, la data 2010-06-06 20:01:30
daca vrei sa incercam sa iti rezolvi problema , intra pe privat si sa vedem ce putem face , e vb de detalii , , eu cred ca o putem rezolva .

auzi da , tu le rezolvi pe toate?????........in privat?

anastasia_m
Postat pe 6 Iunie 2010 20:03
De la: anastasia_m, la data 2010-06-06 20:03:25
De la: banalulanonim, la data 2010-06-06 20:01:30
daca vrei sa incercam sa iti rezolvi problema , intra pe privat si sa vedem ce putem face , e vb de detalii , , eu cred ca o putem rezolva .

auzi da , tu le rezolvi pe toate?????........in privat?


esti invidioasa? i-a vezi pe tine te rezolva daca intri pe privata lui?
miss_darine
Postat pe 6 Iunie 2010 20:10
De la: ariana_hany76, la data 2010-05-23 16:40:03sunt casatorita de 9 ani ,sotul meu pleaca in voiaje fff lungi am un copil de 6 ani ,de 2 ani am o relatie cu un alt barbat nu mai stiu ce sa fac imi iubesc sotul dar lipsa lui ma arunca in bratele altui barbat .pe accel om tin la el dar nu pot sa il iubesc ca pe sotul meu .in schimb sotul meu nu se vede nici o schimbare la el poate tine la mine dar se vede ca nu ma iubeste sau cel putin asa simnt eu.el imi asigura traiul material dar mie sincer vreau mai mult sa fie barbatul de care m-am indragostit sa fie ca la inceput .ajutati-ma datimi un sfat ce pot face .la acceasta relatie de care o am el are o relatie serioasa de 4 ani dar inca nu a ajuns la formalitati si imi spune tot timpul ca sunt femeia ce a cautato tot timpul .sincer tin la el dar pe sotul meu il iubesc si nu stiu ce sa fac sa aleg bani sau iubirea.
Bag seama ca tie ti sa urit cu binele
kudika1993
Postat pe 6 Iunie 2010 20:11
De la: miss_darine, la data 2010-06-06 20:10:38
De la: anastasia_m, la data 2010-06-06 20:03:25
De la: banalulanonim, la data 2010-06-06 20:01:30
daca vrei sa incercam sa iti rezolvi problema , intra pe privat si sa vedem ce putem face , e vb de detalii , , eu cred ca o putem rezolva .

auzi da , tu le rezolvi pe toate?????........in privat?


esti invidioasa? i-a vezi pe tine te rezolva daca intri pe privata lui?


mi's geloasa daaaa...... as intra in privata lui ...........da baiatu asta zice ca vrea detalii
anastasia_m
Postat pe 6 Iunie 2010 20:14
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.
leo_
Postat pe 7 Iunie 2010 13:14
De la: sirghea, la data 2010-06-06 19:14:08
De la: touch_me, la data 2010-05-25 20:48:06
De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :


daca esti navigator o ridic eu!

ce rele puteti fi...daaa "navigatoare"nu sunt ?ca ma inscriu si eu la tocat bani... oare ma voi descurca ?


lasa bre daca nu te descurci promit sa te consiliez eu!!
touch_me
Postat pe 7 Iunie 2010 13:22
daca iti iubesti sotul,de ce ai amant?!doar pentru placerii?sa renunte si el la voiaje si sa petreaca mai mult timp cu voi...
roz5blue6lila7
Postat pe 7 Iunie 2010 13:29
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.


kitty_krieger
Postat pe 7 Iunie 2010 13:38
De la: touch_me, la data 2010-06-07 13:22:03
De la: sirghea, la data 2010-06-06 19:14:08
De la: touch_me, la data 2010-05-25 20:48:06
De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :


daca esti navigator o ridic eu!

ce rele puteti fi...daaa "navigatoare"nu sunt ?ca ma inscriu si eu la tocat bani... oare ma voi descurca ?


lasa bre daca nu te descurci promit sa te consiliez eu!!

si la ce ...ma inscriu ? la distanta,la fara frecventa sau la seral ? nu de alta dar nu prea e timp pentru curs de zi.
RUY_BLAS
Postat pe 8 Iunie 2010 10:07
De la: sirghea, la data 2010-06-08 10:07:42
De la: touch_me, la data 2010-06-07 13:22:03
De la: sirghea, la data 2010-06-06 19:14:08
De la: touch_me, la data 2010-05-25 20:48:06
De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :


daca esti navigator o ridic eu!

ce rele puteti fi...daaa "navigatoare"nu sunt ?ca ma inscriu si eu la tocat bani... oare ma voi descurca ?


lasa bre daca nu te descurci promit sa te consiliez eu!!

si la ce ...ma inscriu ? la distanta,la fara frecventa sau la seral ? nu de alta dar nu prea e timp pentru curs de zi.


la fara frecventa deocamdata! si din cand in cand va trebui sa ne si intalnim doar trebuie sa-ti arat cum trebuie cheltuiti banii!!
touch_me
Postat pe 8 Iunie 2010 10:18
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.


CE te face sa spui ca toate femeile sunt la fel???? exact asa putem spune si noi ca toti barbatii suntetzi la fel...si sa fim seriosi si o femeie inseala dar si barbatul....asa ca hai sa nu dam vina unii pe ceilaltzi:| pt ca toti avem defecte si calitati...eu ziceam k nu merita sa isi distruga casnicia pt niste PARTIDE DE SEX daca intelegi ce spun acuma....totul se poate rezolva....si ink ceva tatal meu foarte mult e plecat si mama stai linistit ca nu l-a inselat....cine vrea sa aiba o casnicie calumea sigur nu se arunca in bratele altei persoane....daca era o copila de 16 17 ani poate ca intelegeam k mna totusi e inca copila mai are multe de invatzat dar nu femeie casatorita de 9 ani are amant...MERITA toate astea?????/:) eu zic ca nu:|
Ranya
Postat pe 8 Iunie 2010 11:15
De la: touch_me, la data 2010-06-08 10:18:08
De la: sirghea, la data 2010-06-08 10:07:42
De la: touch_me, la data 2010-06-07 13:22:03
De la: sirghea, la data 2010-06-06 19:14:08
De la: touch_me, la data 2010-05-25 20:48:06
De la: midnightloser82, la data 2010-05-25 20:38:31eu nu inteleg care-i problema cu inselatu la nevestele de navigatori...mai dragele mele daca nu puteti trai prea mult fara un barbat, de ce ii mai luati ? :D...a, da...pt bani. ...femei care nu vor doar bani mai exista? sa ridice mana sus! :


daca esti navigator o ridic eu!

ce rele puteti fi...daaa "navigatoare"nu sunt ?ca ma inscriu si eu la tocat bani... oare ma voi descurca ?


lasa bre daca nu te descurci promit sa te consiliez eu!!

si la ce ...ma inscriu ? la distanta,la fara frecventa sau la seral ? nu de alta dar nu prea e timp pentru curs de zi.


la fara frecventa deocamdata! si din cand in cand va trebui sa ne si intalnim doar trebuie sa-ti arat cum trebuie cheltuiti banii!!
...a da ...proba practica si nota...uitasem
RUY_BLAS
Postat pe 8 Iunie 2010 15:34
De la: Ranya, la data 2010-06-08 11:15:10
De la: leo_, la data 2010-06-07 13:14:23
De la: Ranya, la data 2010-06-06 13:48:35Mda...tipic femeilor...OMG...de ce nu ai vorbit cu sotul tau despre ceea ce iti lipseste??? mai bn te-ai aruncat in bratele altuia...si asta pt ce???pt placere???cum poti spune k il iubesti dar il inseli la greu????
de cand se numeste ceea ce faci tu dragoste??? ce s-ar intampla daca sotul tau ar afla ca ai amant???? atunci ai regreta ca ti-ai distrus familia...pt ca el merge SA ADUCA BANI IN CASA PT TINE si tu............................te comporti ca si o copila rasfatzata care sta cu un tip numai pt bani si cu altu care numai o.....................................:|....deci e nesimtire curata:|


mai cate reprosuri cand toate sunteti la fel. orice femeie va acorda mai multa atentie celui de mai aproape decat celui plecat. este principiul asigurarii securitatii femeii. cand nu e barbatul aproape se simte slaba si cauta alt barbat care sa o intareasca.


CE te face sa spui ca toate femeile sunt la fel???? exact asa putem spune si noi ca toti barbatii suntetzi la fel...si sa fim seriosi si o femeie inseala dar si barbatul....asa ca hai sa nu dam vina unii pe ceilaltzi:| pt ca toti avem defecte si calitati...eu ziceam k nu merita sa isi distruga casnicia pt niste PARTIDE DE SEX daca intelegi ce spun acuma....totul se poate rezolva....si ink ceva tatal meu foarte mult e plecat si mama stai linistit ca nu l-a inselat....cine vrea sa aiba o casnicie calumea sigur nu se arunca in bratele altei persoane....daca era o copila de 16 17 ani poate ca intelegeam k mna totusi e inca copila mai are multe de invatzat dar nu femeie casatorita de 9 ani are amant...MERITA toate astea?????/:) eu zic ca nu:|


nu am chef de polemici. ce am spus este valabil pentru sexul feminin in totalitate, poate cu 0,5% exceptii. am vazut asta la toate femeile care au partenerii plecati in strainatate sau in alt oras pe termen mediu sau lung. e o caracteristica feminina care nu se schimba si nu are a face cu unicitatea fiecarei femei. in plus daca ea inseala sau nu nu ma pasa. stie ea mai bine ce are de facut decat mine. in plus daca inseala inseamna ca sotul nu poate crea o conexiune destul de puternica cu ea. intr-o relatie cu handicap pe partea de comunicare nu cred ca te mai miri de ce fata cauta in alta parte atentie. in plus ca din cate vad eu ea tine destul de mult la amant iar de sot ii pare rau doar (daca e sa te iei dupa "nu stiu ce sa fac sa aleg bani sau iubirea"). parerea de rau nu inseamna sentimente.
leo_
Postat pe 8 Iunie 2010 17:45
gaseste-ti si tu un job cu ca sa fii mai mult plecata ;-)
DayC
Postat pe 8 Iunie 2010 19:57
pai ai spus ca pe amant nu-l iubesti ca pe sot cum poti sa spui daca sa alegi banii sau iubirea?iubirea ce o simti tu sau ce o simte altcineva pentru tine
.daca persoana care spune ca te iubeste n-o sa te mai iubeasca intr-o zi tu cu ce ramai daca spui ca tu nu-l iubesti?gandestete bine inainte de a lua o hotarare ,si apoi mai e si copilul de care trebuie sa tii cont nu? ai grija de tine si sa-ti lumineze cineva mintila sa iei o hotarare inteleapta.o zi buna
angelalb
Postat pe 9 Iunie 2010 08:52


hai mai oameni buni chiar nu stiti citi corect un mesaj!
deci: femeia are si barbat si amant! amantul nu-l iubeste dar il are pentru ca-i aproape si o iubeste-EL PE EA, in schimb isi iubeste sotul dar din cauza ca nu-i langa ea si-a "tras" amant ce suplineste lipsa acestuia!
concluzia: barbatul este vinovat pntru ca si-a facut amant si la naiba tot barbatul ii asigura tot confortul material - banuiesc ca din cauza asta nu este langa ea!
rusine domnule cum ti-ai permis sa pleci pentru a face banii si sa-ti abandonezi sotia careia ii asiguri tot confortul in bratele altuia pe care culmea nici nu-l iubeste(asa spune ea ) pentru ca te iubeste pe tine!
touch_me
Postat pe 9 Iunie 2010 09:01
vad ca esti de multisor pe kudika ai intalnit multe situatii dinastea cum vezi rezolvarea?
angelalb
Postat pe 9 Iunie 2010 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati si sentimentele lor!!! 15 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:18
cunosc o femeie care are un barbat tampit 78 De la: blaa 31 Ianuarie 2010 16:18
CIRCUMCIZIA 153 De la: Yharr 22 Noiembrie 2011 19:37
Idilele in doi sunt cele mai fierbinti ? Intalnirile in trei sau in grup, sunt o metoda de ''descatusare'' a sexualitatii ?? Sunt amatori/amatoare pe-aici ? 2 De la: soraderazboi 2 Iulie 2010 11:58
Cat de" frumos" ne mint barbatii 49 De la: freedom123 11 Aprilie 2010 16:24