Setari Cookie-uri

Pierd, in fata altuia

De la: Neamtu, la data 2010-05-25 13:40:26
De la: touch_me, la data 2010-05-25 13:37:59
De la: one_size, la data 2010-05-25 13:36:43
De la: touch_me, la data 2010-05-25 13:27:31
De la: laura_aly, la data 2010-05-25 11:37:02Prea faceti misto de el .Puneti-va putin in lokul lui...


sa sti ca-i foarte deschis la "consolari"!
nemtene deja incep sa apara oferte

ce le stii tu pe toate mai taci_mi




exact ca un om mare!!!
daca nu stiu eu atunci cine?


Deja incepi sa semeni cu Fizz, parca asa il cheama... Ai si haina de blana purtata direct pe piele ?

si daca nu acum atunci cand?ooo yeee giaaa!
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 13:42
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 13:36:29@scorpio67: wow... toate astea dupa o fotografie? Adica, serios... lucrezi in domeniul analizei umane? Personal, cred ca femeile gandesc prea mult si simt prea putin. Adica, daca simti ceva pentru un barbat, de ce trebuie musai sa te convingi daca ce spune e adevarat sau nu? Tu simti ceva, el simte ceva, hai sa simtiti impreuna. Daca ii arat ca am sentimente... chiar nu inteleg ce ar fi de speriat aici... Povestea cu casnicia o sa se schimbe cand voi vedea macar UNA care sa fie exemplu de casnicie fericita. Nici vorba de un cuceritor, in ce ma priveste, eu sunt cel mai singur om din lume, cred. Relatiile trecatoare, actuale sunt exact asta: relatii trecatoare. Cand ma aprind, realtiile - am spus - dureaza ani intregi. Sunt de cursa lunga, insa nu ma pot casatori. Nu inca.

@kitty_krieger: perioada bad-boy mi-e cunoascuta. Am fost si eu unul, intr-o perioada. Asa e, probabil ca odata cu criza de 30, m-am orientat spre femei/fete tinere... Tipic

@touch_me: nu cred ca de asta am deschis topicul. Chiar voiam sa stiu alti barbati care au trecut prin asa ceva. Asta nu inseamna ca nu va multumesc tuturor pentru discutie.


Ignor partea in care incerci sa ma ironizezi , nu tine, se pare ca am atins un punct sensibil.
mai cred ca tu cauti femei prea puternice , sofisticate si nu ti se potrivesc. Suntem noi, femeile, fiinte foarte complexe si complicate, nu e asa simplu : Tu simti ceva , ea simte ceva si toata lumea e fericita ever after.Am intuit bine , ocolesti cat poti implicarea si complexitatea unei relatii adevarate.

Postat pe 25 Mai 2010 13:48
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 13:48:33
Ignor partea in care incerci sa ma ironizezi , nu tine, se pare ca am atins un punct sensibil.
mai cred ca tu cauti femei prea puternice , sofisticate si nu ti se potrivesc. Suntem noi, femeile, fiinte foarte complexe si complicate, nu e asa simplu : Tu simti ceva , ea simte ceva si toata lumea e fericita ever after.Am intuit bine , ocolesti cat poti implicarea si complexitatea unei relatii adevarate.


Doamne fereste de ironie Pe bune, nici nu am avut intentia iar mirarea mea era cat se poate de reala. Nu e putin lucru sa descifrezi un om uitandu-te la o imagine a sa. Deci, scuze daca ai simtit ironie acolo unde nu era decat admiratie. Trebuie sa-mi aleg cuvintele mai cu grija.
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 14:27
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 14:27:29
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 13:48:33
Ignor partea in care incerci sa ma ironizezi , nu tine, se pare ca am atins un punct sensibil.
mai cred ca tu cauti femei prea puternice , sofisticate si nu ti se potrivesc. Suntem noi, femeile, fiinte foarte complexe si complicate, nu e asa simplu : Tu simti ceva , ea simte ceva si toata lumea e fericita ever after.Am intuit bine , ocolesti cat poti implicarea si complexitatea unei relatii adevarate.


Doamne fereste de ironie Pe bune, nici nu am avut intentia iar mirarea mea era cat se poate de reala. Nu e putin lucru sa descifrezi un om uitandu-te la o imagine a sa. Deci, scuze daca ai simtit ironie acolo unde nu era decat admiratie. Trebuie sa-mi aleg cuvintele mai cu grija.


Nu m-a deranjat chiar daca era ironie , chiar esti o persoana interesanta si imi place sa-mi pun mintea la contributie studiind gesturile, poza , mainile , figura , toate spun foarte multe despre o persoana .

Postat pe 25 Mai 2010 14:33
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 14:33:14
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 14:27:29
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 13:48:33
Ignor partea in care incerci sa ma ironizezi , nu tine, se pare ca am atins un punct sensibil.
mai cred ca tu cauti femei prea puternice , sofisticate si nu ti se potrivesc. Suntem noi, femeile, fiinte foarte complexe si complicate, nu e asa simplu : Tu simti ceva , ea simte ceva si toata lumea e fericita ever after.Am intuit bine , ocolesti cat poti implicarea si complexitatea unei relatii adevarate.


Doamne fereste de ironie Pe bune, nici nu am avut intentia iar mirarea mea era cat se poate de reala. Nu e putin lucru sa descifrezi un om uitandu-te la o imagine a sa. Deci, scuze daca ai simtit ironie acolo unde nu era decat admiratie. Trebuie sa-mi aleg cuvintele mai cu grija.


Nu m-a deranjat chiar daca era ironie , chiar esti o persoana interesanta si imi place sa-mi pun mintea la contributie studiind gesturile, poza , mainile , figura , toate spun foarte multe despre o persoana .


MUltumesc, mi s-a zis in multe feluri, numai interesant, nu :)
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 16:22
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 16:22:49
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 14:33:14
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 14:27:29
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 13:48:33
Ignor partea in care incerci sa ma ironizezi , nu tine, se pare ca am atins un punct sensibil.
mai cred ca tu cauti femei prea puternice , sofisticate si nu ti se potrivesc. Suntem noi, femeile, fiinte foarte complexe si complicate, nu e asa simplu : Tu simti ceva , ea simte ceva si toata lumea e fericita ever after.Am intuit bine , ocolesti cat poti implicarea si complexitatea unei relatii adevarate.


Doamne fereste de ironie Pe bune, nici nu am avut intentia iar mirarea mea era cat se poate de reala. Nu e putin lucru sa descifrezi un om uitandu-te la o imagine a sa. Deci, scuze daca ai simtit ironie acolo unde nu era decat admiratie. Trebuie sa-mi aleg cuvintele mai cu grija.


Nu m-a deranjat chiar daca era ironie , chiar esti o persoana interesanta si imi place sa-mi pun mintea la contributie studiind gesturile, poza , mainile , figura , toate spun foarte multe despre o persoana .


MUltumesc, mi s-a zis in multe feluri, numai interesant, nu :)


nu fi modest, esti un tip cu multe fatzete, destul de greu de prins in ciuda sinceritatii si a firii deschise.Asta te face interesant, daca ai sti sa te si folosesti mai des de asta....

Postat pe 25 Mai 2010 16:26
scopio pupici dar despre ce e vb aici ca je nu intelese
yumy
Postat pe 25 Mai 2010 16:32
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 16:26:04
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 16:22:49
nu fi modest, esti un tip cu multe fatzete, destul de greu de prins in ciuda sinceritatii si a firii deschise.Asta te face interesant, daca ai sti sa te si folosesti mai des de asta....


Mda, se pare ca si asta e una din probleme :)
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 16:36
De la: laura_aly, la data 2010-05-25 11:11:45
De la: kudika098645, la data 2010-05-25 11:01:49Eu cred ca trebue sa ai mai multa incredere in tine.Sa fii hotarit sa nu taraganezi.Analizeazati orce comportament sau gest, si daca crezi ca ai gresit undeva sa te corectezi.Nu te mai victimiza mereu.Fii tu insati.Poate ca nu ai gasit persoana potrivita inca cu care sa legi o relatie stabila.Trebue doar sa gindesti mai mult si sa alegi cu grija.


Are dreptate, controleaza-ti fiecare gest ,alege-ti cu grija fiecare cuvant, nu trebuie doer s-o "vrajesti" ,respecta femeia,fi tu insati,nu-i copia pe altii. Ai incredere in tine.


mnaaaaa asta nu pricep cum vine...s iti controlezi gesturile, s iti alegi cuvintele si in acelasi timp sa fi natural .pai ori esti natural(si eu zic k e varianta cea mai buna=adik s nu te scremi) ori faci shpagatu' k s dai fata pe spate.

eu zic k treci printr'o perioada mai naspa si vezi numa kt de negru e dracu'...dapai stai linistit k te redresezi u.....mai ales k starea de spirit afecteaza mult relatiile cu cei din jur.Cel putin la mine kestia asta e valabila
dark_eye
Postat pe 26 Mai 2010 00:05
De la: yumalai, la data 2010-05-25 16:32:16scopio pupici dar despre ce e vb aici ca je nu intelese


Despre respingere din partea femeilor !

Postat pe 26 Mai 2010 07:29
De la: scorpio67, la data 2010-05-26 07:29:18
De la: yumalai, la data 2010-05-25 16:32:16scopio pupici dar despre ce e vb aici ca je nu intelese


Despre respingere din partea femeilor !


Si despre cum altii sunt 'mai buni ' la ceva anume :)
Neamtu
Postat pe 26 Mai 2010 07:36
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 10:50:50Uite subiect. Imi propusesem sa nu postez subiecte noi, ci doar sa raspund si sa incerc sa ajut, pe cat se poate, chiar daca nu sunt cel mai in masura sa dau sfaturi legate de relatii. Insa, in lumina evenimentelor recente, ma gasesc in postura de a trece dintr-o depresie intr-o dezamagire si intr-o depresie, din nou. Mda, nu ma simt bine si, sincer, nu reusesc sa inteleg. Sunt genul de persoana care se ataseaza repede si genul de barbat care nu face un mare secret din modul in care simte. Nu mint ci doar exagerez, din cand in cand. Mi se spune ca as fi amuzant si ca s-ar putea cladi o relatie cu mine. Si totusi, ultimele femei cu are am fost, au cedat replicilor altor barbati, parte din ei prieteni de-ai mei. Abia asta e partea frustranta. Undeva gresesc, si nu reusesc sa imi dau seama unde anume. O fi limbajul, o fi lipsa replicilor? Nu stiu... Cert este ca pierd. Mai am putin si o sa fiu ca ala din metrou 'nu niiiimeni nu ma vreaaaaa' si chiar nu vreau sa ajung in situatia asta. Ati trecut prin asa ceva? Intrebarea merge atat pentru femei (e forumul lor, la urma urmei) dar mai ales catre barbati. Cum scapi de senzatia de respingere? Iti faci o analiza? Te certi cu tine in oglinda? Iti dai palme imaginare, sau reale? De ce pierzi?


Ma dau si eu cu parerea ...poate nu pui bine problema, nu cred ca ar trebui sa iti analizezi miscarile sau sa incerci sa modifici ceea ce esti, asta esti si gata..femeile de pana acum nu sunt ce aveai tu nevoie si nici tu ce aveau ele nevoie...chiar daca iti schimbi comportamentul fata de ele nu o sa mearga prea mult timp, ceea ce esti tu tot o sa iasa la suprafata asa ca femeia potrivita pentru tine o sa te inteleaga si o sa te accepte asa cum esti ca de aia se cheama "femeia potrivita pentru tine"
xsAna
Postat pe 2 Iunie 2010 15:53
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 10:50:50Uite subiect. Imi propusesem sa nu postez subiecte noi, ci doar sa raspund si sa incerc sa ajut, pe cat se poate, chiar daca nu sunt cel mai in masura sa dau sfaturi legate de relatii. Insa, in lumina evenimentelor recente, ma gasesc in postura de a trece dintr-o depresie intr-o dezamagire si intr-o depresie, din nou. Mda, nu ma simt bine si, sincer, nu reusesc sa inteleg. Sunt genul de persoana care se ataseaza repede si genul de barbat care nu face un mare secret din modul in care simte. Nu mint ci doar exagerez, din cand in cand. Mi se spune ca as fi amuzant si ca s-ar putea cladi o relatie cu mine. Si totusi, ultimele femei cu are am fost, au cedat replicilor altor barbati, parte din ei prieteni de-ai mei. Abia asta e partea frustranta. Undeva gresesc, si nu reusesc sa imi dau seama unde anume. O fi limbajul, o fi lipsa replicilor? Nu stiu... Cert este ca pierd. Mai am putin si o sa fiu ca ala din metrou 'nu niiiimeni nu ma vreaaaaa' si chiar nu vreau sa ajung in situatia asta. Ati trecut prin asa ceva? Intrebarea merge atat pentru femei (e forumul lor, la urma urmei) dar mai ales catre barbati. Cum scapi de senzatia de respingere? Iti faci o analiza? Te certi cu tine in oglinda? Iti dai palme imaginare, sau reale? De ce pierzi?


Interesan,t eu sunt exact ca tine si incercam acum sa vad daca printre raspunsurile pe care le-ai primit ar fi ceva care sa ma si intereseze. Ce-i drept, eu nu as fi intrebat niciodata pe nimeni despre chestiile astea, dar poate ca tu chiar ai suferit dupa o persoana pe care ai pierdut-o in modul pe care l-ai descris. Nu-ti mai bate capul, nu mai analiza nimica, ti-ai complica viata degeaba. Daca nu ai replic,i asta e. Daca femeia respectiva sta cu un barbat doar pentru vrajeli, respecta-i dorinta (fiecare om merita sa i se respecte dorintele si felul de a vedea lucrurile) si stai linistit ca o sa gasesti destule care sa stea si pentru altceva. Vezi si tu ce ai mai bun, gasesti tu ceva.
kudika120283
Postat pe 2 Iunie 2010 16:27
atitudinea , felul cum privesti lucrurile conteaza.trebuie sa ai incredere in tine si sa gadesti pozitiv.
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Iunie 2010 16:34

Cu totii trecem printr-o pasa mai proasta , de nu merge mai nimic stii ce te poate scoate din ea in timp ? perseverenta , increderea in tine , prietenii tai de langa tine cat si cei invizibili si incearca sa vezi ce nu a mers cu x sau y si sa indrepti ce sesizezi iar in timp vor curge si relatiile .Uneori totul este o chestie de vibratie , probabil nu interferezi cu cine s-ar potrivii cu tine si din cauza asta nu se leaga nimic , cateodata d-zeu in ciuda eforturilor noastre ne lasa sa orbecaim , dar cu eforturi gasim drumul spre lumina.
banalulanonim
Postat pe 2 Iunie 2010 17:15
pierzi in fata altuia pt k ai avut "noroc"numai d panarame.st u fete delea d t iubesc mult dar dak gasesc a p altu cu mai multi bani p ala il iubesc cel mai mult si tot asa......
gb_byenkutza
Postat pe 2 Iunie 2010 17:37
nu inseamna ca daca s-a intamplat o data, de doua ori trebuie sa generalizezi....daca incerci sa transformi totul intr-o competitzie cu altii - sau chiar si cu tine insuti la urma urmei - pe care sa o controlezi logic, nu poti castiga...
se zice ca atunci cand intalnesti persoana potrivita, totul decurge simplu, natural si fara strategii logice...
DayC
Postat pe 2 Iunie 2010 19:41
Nu ai nicio problema.Fii tu insuti,nu fi stresat,nu-ti imagina ca femeia de langa tine iti e superioara,fii sensibil,atent si rezultatul va fi altul.De ce trebuie sa ai spectatori la intalnirea cu ea.?Lasa-ti prietenii pana se consolideaza relatia!Succes!
viogen26
Postat pe 2 Iunie 2010 21:37
exista un suflet pereche pentru fiecare....nu am crezut niciodata acest lucru pana.....a vedea o persoana perfecta pentru mine....toti suferim in dragoste,asa avem parte d multa experienta ,dar fiecare persoana e unica si nu trebuie sa generalizezi,la un moment dat vei gasi si ceea ce cauti
sweet_heart
Postat pe 20 Iulie 2010 01:19

numai fi deprimat.noua fetelor nu ne plac baietii deprimati care isi plang de mila.lasa replicile de agatat.is naspa si demodate.fi tu insati deoarece o fata trebe sa te placa pentru ceea ce esti tu si nu pentru nr replicilort pe care il stii.dupa ce cuceresti fata nu o duce un timp in cercul tau de prieteni iesiti voi doi doar sau la intalniri duble (cu prieteni care au deja prietene si nu ti-o pot fura)

succes
alexia_ela
Postat pe 25 Iulie 2010 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cum sa il ajut..... 10 De la: ilovethisgame 18 Martie 2010 16:31
Blog unde poți obține sfaturi pentru relații! 1 De la: kudika_5837 24 Aprilie 2012 07:18
sunt pe cale de a face o intrerupere de sarcina 19 De la: marco918 26 Noiembrie 2011 01:15
Cum isi poate salva un barbat o casnicie,dupa o relatie extraconjugala descoperita.... 17 De la: criss003 22 Mai 2009 18:45
nudism acasa 5 De la: kudika_12457 3 Septembrie 2012 18:08