Setari Cookie-uri

PENTRU BARBATII CARE NU STIU CE VOR!!!!!!!!!

Fetelor, sunt mai noua pe site-ul si forumul asta, dar problema pe care vreau sa o aduc in dicutie este extrem de veche si totusi de actuala..
E adevarat ca si femeile si barbatii sunt complicati, dar cred ca de departe, cele mai complicate specimene fac parte din randul masculilor.
Dupa o anumita varsta, majoritatea isi afirma dorinta de a fi fericiti, de a cunoaste implinirea unei familii, a unui copil, a unei sotii care sa ii astepte cu drag acasa, etc. Dar cand gasesc o asemenea femeie, dispusa sa le ofere toate acestea, dau inapoi. Brusc, exista tabieturi la care nu mai sunt dispusi sa renunte ( Vezi - "Stii, imi esti foarte draga, dar .. eu cand mai vad meciul de la ora 21, daca ies cu tine?? http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon5.gif ), brusc nu mai stiu ce drum sa apuce in viata si se simt obligati sa isi puna ordine in ganduri, sau - preferata mea - Esti prea buna pentru mine!! (Zau??? http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gif ).
In schimb, daca te porti execrabil - probata de mine, personall! - ar fi in stare sa doarma pe presul din fata usii, numai sa fie cu tine!! Se plang ca sunt raniti, ca nu sunt apreciati, ca dau doar peste femei 'rele', dar cand dau peste una care sa merite efortul, pauza...
A, si a mai fost o afirmatie din partea unuia, o reproduc 'Stii, eu n-as lua o blonda de nevasta, dar cu mare drag te-as tine de amanta si mi te-as baga ca secretara' .. http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon7.gif ... , afirmatie care m-a dat pe spate... VOI CE PARERE AVETI???
bbseptik
Postat pe 25 Mai 2010 22:46
La inceputul rel am fost o adv SCORPIE cu el si el era catelus si -culmea- ma enerva ca nu avea nimic de spus si era asa molau... dupa ce i-am spus asta, a devenit al dracului si sincer m-am bucurat ca in sfarsit reactiona. Mai tarziu am devenit si eu mai nice si am observat ca si el se purta extraordinar...asa k am decis ca a fi o scorpie nu ajuta f mult, se va inchide in el si te va ocoli, va cere timp pt el sa stea fara comentariile tale continue, insa daca esti nice, cu conditia sa nu cazi in dependenta fata de el si sa-ti vezi de treaba ta, sa fii versata cu alte cuvinte, il vei avea la picioare. Exemplu: daca vei tipa la el ca nu face nimic ci doar se joaca la pc, nu va face altceva decat sa se seteze singur sa te ignore!!!!!!!!! dar daca ii vei spune mieros ca ai vrea sa lase jocul pt a face ceva mai interesant impreuna vasari ca ars de la calculator fix in bratele tale. Mama mi-a spus mereu 'nu tipa la el' pt ca stia ea ce stia, secretul casniciei de atatia ani cu tata, dar evident la inceput nu am ascultat-o si am gresit. Daca iubitul tau vrea timp pt el sau cu prietenii la o bere, nu face pe mieluselul nevinovat si nu fa sa para ca daca el pleaca fara tine, nu poti respira fara el. I a o carte si relaxeaza-te, acorda-ti si tu timp si el oricum va aprecia si isi va dori mai mult timpul alaturi de tine, in schimb daca il vei tine in lesa, va face tot posibilul sa scape. Pentru fun cititi cartea 'D c barbatii se insoara cu scorpii'
(scorpie nu inseamna scorpie, ci o femeie versata, in cartea asta) :))))))
anemma2002
Postat pe 25 Mai 2010 23:42
cred ca raspunsul la aceasta intrebare este dat de "femeile sunt de pe venus si barbatii de pe marte"

unii chiar au nevoie e o mamica in casa..sa-i spuna tot ce au de facut..insa nici cu noi nu-mi e rusine,si noi si ei cerem ce nu putem avea la celalalt ..cred ca e progresia continua cea pe care o cerem de la celalalt ,e de fapt ce vrem de la noi
ionelaela
Postat pe 25 Mai 2010 23:56
De la: bbseptik, la data 2010-05-25 22:46:55 Fetelor, sunt mai noua pe site-ul si forumul asta, dar problema pe care vreau sa o aduc in dicutie este extrem de veche si totusi de actuala..
E adevarat ca si femeile si barbatii sunt complicati, dar cred ca de departe, cele mai complicate specimene fac parte din randul masculilor.
Dupa o anumita varsta, majoritatea isi afirma dorinta de a fi fericiti, de a cunoaste implinirea unei familii, a unui copil, a unei sotii care sa ii astepte cu drag acasa, etc. Dar cand gasesc o asemenea femeie, dispusa sa le ofere toate acestea, dau inapoi. Brusc, exista tabieturi la care nu mai sunt dispusi sa renunte ( Vezi - "Stii, imi esti foarte draga, dar .. eu cand mai vad meciul de la ora 21, daca ies cu tine?? http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon5.gif ), brusc nu mai stiu ce drum sa apuce in viata si se simt obligati sa isi puna ordine in ganduri, sau - preferata mea - Esti prea buna pentru mine!! (Zau??? http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gif ).
In schimb, daca te porti execrabil - probata de mine, personall! - ar fi in stare sa doarma pe presul din fata usii, numai sa fie cu tine!! Se plang ca sunt raniti, ca nu sunt apreciati, ca dau doar peste femei 'rele', dar cand dau peste una care sa merite efortul, pauza...
A, si a mai fost o afirmatie din partea unuia, o reproduc 'Stii, eu n-as lua o blonda de nevasta, dar cu mare drag te-as tine de amanta si mi te-as baga ca secretara' .. http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon7.gif ... , afirmatie care m-a dat pe spate... VOI CE PARERE AVETI???


relax
esti blonda
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 12:56
Ceea ce descrii tu sunt copilarii. Aia nu sunt barbati pregatiti pentru o familie.
De la vorba la fapta e cale lunga

Plus de asta, pentru intemeierea unei familii cu cineva ai nevoie de mult mai mult decat dorinta comuna de a avea o familie. Daca tu si iubitul tau vreti amandoi sa va casatoriti, nu e musai sa o faceti unul cu altul. Daca intelegi ce vreau sa spun.
kitty_krieger
Postat pe 26 Mai 2010 13:30

wawwwwwwwwww ce preocupare!!!
touch_me
Postat pe 26 Mai 2010 13:42
Asta imi aminteste de reclama Sprite: "stiu ca esti disperat". Nevoia de te marita, a face copil, a termina cu iesitul in oras cu fetele nu coincide cu nevoia lui de a se insura si a se aseza la casa lui. Chiar de-si doreste asta. Chiar de are varsta biologica tocmai potrivita. Si inteleg ca nu ne referim la 25 - 30 de ani ci undeva mai sus, spre 40+. Ori daca pana la varsta asta n-a facut-o deloc, atunci avem o problema. Ori daca la varsta asta abia a scapat dintr-o alta relatie care-si dorea, culmea!, acelasi lucru, atunci iar avem o problema.
Una peste alta "stiu ca esti disperata" e valabil. Il sperie. II face sa bata in retragere si sa-si caute refugiul in cercul lui de burlaci. Pentru ca nu mai poate vedea meciul cu ei, pentru ca trebuie sa devina responsabil si nu stie sau a uitat cum se face, pentru ca simte ca imbatraneste si nu-i place sa recunoasca, pentru ca amicul Gogu are orice pitzi la orice ora si ce mai vreti voi.
Habar n-am cum trebuie procedat in cazurile astea. Cred ca multa rabdare. Ca la pescuit. Fir intins si asteptat sa "muste". Uneori chiar vine vremea de pune inelul pe deget. Dar macar nu mai pareti asa de disperate.
rashela
Postat pe 26 Mai 2010 14:30
Pentru Ventrue si touch_me, subiectul pe care l-am expus eu mi se pare a fi destul de de actualitate si serios, asa ca as vrea niste opinii la fel de serioase. Eu ma refer la barbatii care nu sunt capabili sa aprecieze ceea ce primesc, chiar daca anterior se plang tocmai de faptul ca nu primesc!! - Nu, nu la sex ma refer!! - Si nu ca este o preocupare a mea, in lipsa de altceva, e vorba de relatii reale, in cazul carora incerc sa imi explic comortamentul barbatilor in cauza. Pur si simplu, nu inteleg de unde retragerea asta, de ce, brusc, dau inapoi, de ce nu mai exista disponibilitate spre luarea in serios a unei relatii si a eventualelor responsabiliti care ar decurge de aici. Teoretic, ai zice ca la 33, 35 de ani, un barbat cam are niste obiective trasate clar, printre care si intemeierea unei famili.. Sau ma insel??
bbseptik
Postat pe 27 Mai 2010 14:45
hmmm eu cred ca nu iti prea place postura de amanta..si vrei mai mult...
si te inseli ..barbatii nu au trasate niciodata obiective decat sa iti mareasca numarul celor trase in teapa lor!my good nu-i de mirare ca ti se spune ce ti se spune!
one_size
Postat pe 27 Mai 2010 14:49
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 14:45:03Pentru Ventrue si touch_me, subiectul pe care l-am expus eu mi se pare a fi destul de de actualitate si serios, asa ca as vrea niste opinii la fel de serioase. Eu ma refer la barbatii care nu sunt capabili sa aprecieze ceea ce primesc, chiar daca anterior se plang tocmai de faptul ca nu primesc!! - Nu, nu la sex ma refer!! - Si nu ca este o preocupare a mea, in lipsa de altceva, e vorba de relatii reale, in cazul carora incerc sa imi explic comortamentul barbatilor in cauza. Pur si simplu, nu inteleg de unde retragerea asta, de ce, brusc, dau inapoi, de ce nu mai exista disponibilitate spre luarea in serios a unei relatii si a eventualelor responsabiliti care ar decurge de aici. Teoretic, ai zice ca la 33, 35 de ani, un barbat cam are niste obiective trasate clar, printre care si intemeierea unei famili.. Sau ma insel??




tie cred ca ti-a placut foarte mult cum se scrie nick-ul meu nu-i asa?

o fi avand el sarmanul "obiective trasate" dar daca n-are cu cine?!
touch_me
Postat pe 27 Mai 2010 15:03
One_size, ce ai vrut sa spui prin "my god, nu-i de mirare ca ti se spune ce ti se spune! "? Faci cumva referire la faptul ca as fi blonda?? Culoarea parului nu mai este neaparat un indicativ al numarului de neuroni
bbseptik
Postat pe 27 Mai 2010 15:10
laso pe one siza ca e alcoolica si nu stie ce vb,,tu zi ce nr ai
thadoogback
Postat pe 27 Mai 2010 15:15
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 15:10:05One_size, ce ai vrut sa spui prin "my god, nu-i de mirare ca ti se spune ce ti se spune! "? Faci cumva referire la faptul ca as fi blonda?? Culoarea parului nu mai este neaparat un indicativ al numarului de neuroni


nu dar concluziile pripite duc la numarul de neuroni utilizati! cunosc destule blonde inteligente!
one_size
Postat pe 27 Mai 2010 15:15
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 15:10:05One_size, ce ai vrut sa spui prin "my god, nu-i de mirare ca ti se spune ce ti se spune! "? Faci cumva referire la faptul ca as fi blonda?? Culoarea parului nu mai este neaparat un indicativ al numarului de neuroni


indiferent de culoare parului ai tai neuroni tot putini sunt, crede-ma!
touch_me
Postat pe 27 Mai 2010 15:18
HAA TU ESTI SUBORDONATA LU ONE SIZA,,TACIO
thadoogback
Postat pe 27 Mai 2010 15:21
De la: bbseptik, la data 2010-05-25 22:46:55 ... VOI CE PARERE AVETI???


despre ce? ca-s tare debusolat si nu stiu ce vreau!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 27 Mai 2010 15:29
De la: thadoogback, la data 2010-05-27 15:21:22HAA TU ESTI SUBORDONATA LU ONE SIZA,,TACIO


dogule nu te lua de mine doar sti ca ma fastacesc toata cand mi te adresezi!
touch_me
Postat pe 27 Mai 2010 15:38
De la: touch_me, la data 2010-05-27 15:38:11
De la: thadoogback, la data 2010-05-27 15:21:22HAA TU ESTI SUBORDONATA LU ONE SIZA,,TACIO


dogule nu te lua de mine doar sti ca ma fastacesc toata cand mi te adresezi!


Barbatii stiu EXACT ce vor. Vor sa nu fie batuti la cap cu probleme de genul asta. Este destul timp sa isi faca si griji... la momentul potrivit. Chill.
Neamtu
Postat pe 27 Mai 2010 15:45
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 14:45:03Teoretic, ai zice ca la 33, 35 de ani, un barbat cam are niste obiective trasate clar, printre care si intemeierea unei famili.. Sau ma insel??

da' pe el/ei l-ai/i-ai intrebat ce doresc?
exista persoane care nici la 40 de ani n-au obiective trasate clar....
kitty_krieger
Postat pe 27 Mai 2010 15:49
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 14:45:03Pentru Ventrue si touch_me, subiectul pe care l-am expus eu mi se pare a fi destul de de actualitate si serios, asa ca as vrea niste opinii la fel de serioase. Eu ma refer la barbatii care nu sunt capabili sa aprecieze ceea ce primesc, chiar daca anterior se plang tocmai de faptul ca nu primesc!! - Nu, nu la sex ma refer!! - Si nu ca este o preocupare a mea, in lipsa de altceva, e vorba de relatii reale, in cazul carora incerc sa imi explic comortamentul barbatilor in cauza. Pur si simplu, nu inteleg de unde retragerea asta, de ce, brusc, dau inapoi, de ce nu mai exista disponibilitate spre luarea in serios a unei relatii si a eventualelor responsabiliti care ar decurge de aici. Teoretic, ai zice ca la 33, 35 de ani, un barbat cam are niste obiective trasate clar, printre care si intemeierea unei famili.. Sau ma insel??


De ce dau inapoi barbatii chiar si la varste mai coapte? Pentru unii chiar pleaca de la ideea preconceputa ca asta urmaresc femeile in general , iar ele nu stiu sa disimuleze ca asta vor , fie chiar si subconstient tot o gandesc si gesturile facute in relatie vin sa le tradeze adevarata intentie..Astfel ca vorbindu-i unui barbat despre relatie lunga, solida, stabilitate, deja le asociaza cu casatoria , cu bau-bau cel fioros .Si apoi de ce oare inca mai credem ca apogeul unei relatii este casatoria , daca s-a permis divortul si nu mai exista pentru totdeauna decat in povesti.?

Postat pe 27 Mai 2010 16:13
Eu cred ca dak ai ajuns la 35-40 de ani si nu ai o familie nu prea ai sau ai avut obiective trasate. Pur si simplu unii oameni nu simt nevoia sa-si complice existenta .Nu cred ca doar barbatii au problema asta,doar ca lor le place libertatea putin mai mult.Cunosc doua persoane frate si sora, care au trecut de 30 de ani si care au problema asta.Din cauza educatiei primite au considerat ca nu exista o persoana suficient de buna pentru ei.Mai mult decat atat,cu toate ca erau foarte inteligenti,nu au reusit sa se realizeze nici profesional.
annk48
Postat pe 27 Mai 2010 16:18
Vreau sa mai fac o precizare. In majoritatea cazurilor, barbatii care se retrag din fata unei femei care este dispusa sa incerce sa ii faca fericiti, sincera, deschisa, devotata, cad in schimb in fata femeilor care intra in extrema cealalta - reci, ascunse, perfide, care ranesc si provoaca intentionat. Un barbat va face tot posibilul sa isi adjudece femeia care il respinge, care il raneste, se va indragosti chiar de ea.. Stiu, pentru ca fara sa vreau, am avut si eu partea mea de victime.. De ce exista tendinta asta de initiere a unei vanatori in care vanatorul va deveni intr-un final, vanat???
bbseptik
Postat pe 27 Mai 2010 23:19
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 23:19:47Stiu, pentru ca fara sa vreau, am avut si eu partea mea de victime..


cadeau barbati ca mustele, in spatele tau!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 27 Mai 2010 23:23
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-05-27 23:23:22
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 23:19:47Stiu, pentru ca fara sa vreau, am avut si eu partea mea de victime..


cadeau barbati ca mustele, in spatele tau!


si pliciul la cine era??!!
mitura
Postat pe 27 Mai 2010 23:31
De la: bbseptik, la data 2010-05-27 23:19:47Vreau sa mai fac o precizare. In majoritatea cazurilor, barbatii care se retrag din fata unei femei care este dispusa sa incerce sa ii faca fericiti, sincera, deschisa, devotata, cad in schimb in fata femeilor care intra in extrema cealalta - reci, ascunse, perfide, care ranesc si provoaca intentionat. Un barbat va face tot posibilul sa isi adjudece femeia care il respinge, care il raneste, se va indragosti chiar de ea.. Stiu, pentru ca fara sa vreau, am avut si eu partea mea de victime.. De ce exista tendinta asta de initiere a unei vanatori in care vanatorul va deveni intr-un final, vanat???


asa-i in jungla
Ventrue
Postat pe 27 Mai 2010 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vrea sa muncesca!!! 37 De la: Lady_Gaga9 9 Iunie 2009 16:23
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20
caut o relatie/casatorie cu o fata din Tulcea sau din tara 2 De la: Bogdan24 7 Iulie 2014 15:59
barbatii raci 90 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
Am nevoie de ceva sfaturi dak va rog.. 12 De la: dydy88 5 Martie 2010 00:21