Setari Cookie-uri

mai tine cineva cont de religie inainte de a face sex?

o sa ramai fata batrana!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Octombrie 2010 12:25
"mai tine cineva cont de religie inainte de a face sex?"
DA, eu.

cand aud ca e "o fata religioasa", fug cat ma tin picioarele

fetele religioase nu stiu sa se bucure de sex
battleofwits
Postat pe 29 Octombrie 2010 12:42
trebuie sa te contrazic, batalia .....cum se traduce wits?
cum se spunea pe o pagina-n urma, fetele religioase fac doar sex.
dragostea o pastreaza intacta!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Octombrie 2010 12:53
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-29 12:53:35fetele religioase fac doar sex.

asta e problema ca nici pala nu-l fac cum trebuie ...stau cu mintea numa la "al' de sus",
"asta nu fac ca e pacat"
"asta n-o faca ca ma vorbeste lumea de rau"
etc etc

battleofwits
Postat pe 29 Octombrie 2010 12:56
Dumnezeu sa aiba mila de voi ca putina minte mai aveti!!!!slabi din toate punctele de vedere!!!!

copii bucurati-va inca de adolescenta ca dupa aveti timp de toate si de relatii si de sex de toate nu va graiti doar dragul de a o face. va manaca pentru ca asa e varsta, dar parerea mea ...vedeti-va de scoala si bucurati-va de prietenia care va leaga pentru ca nu va mai dura mult. !!! la vie ce n'est pas rose toujours! mais profitez-vous des ces moments! Bon courage!
seulement
Postat pe 30 Octombrie 2010 22:46
avec qui vous parlez?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 Octombrie 2010 22:50
De la: nickname01, la data 2010-06-12 14:58:23
nu vreau sa fie ceva doar fizic, si psihic. consider ca ar trebui sa fie si spiritual si...ar trebui sa fim uniti si in fata lui Dumnezeu inainte de acst pas...
voi cum considerati?


Ophelia, get thee to a nunnery!!!
Dimitra26
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-30 22:50:35avec qui vous parlez?


Nu spun ce nume am citit eu in graba
Barbie30
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:50
De la: Barbie30, la data 2010-10-31 12:50:51
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-30 22:50:35avec qui vous parlez?


Nu spun ce nume am citit eu in graba


daca o iei pe varianta moldoveneasca, iese altceva
geo_reincarcat_iara
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:41
"mai tine cineva cont de religie inainte de a face sex?"

De la: nickname01, la data 2010-06-12 14:58:23buna...
cred ca ar trebui sa incep prin a spune ca am un prieten de aproape 9 luni, si ne iubim foarte, foarte mult...
si cu toate ca suntem destul de mici [16 ani si 2 luni, eu si 16 ani si 6 luni, el] am vrea sa facem dragoste.
nu vreau sa va inchipuiti acum ca sunt o fetita din'aia care nu are altceva mai bun de facut decat sex... din contra, amundoi suntem la un liceu foarte bun din bucuresti, si avem planuri mari pentru mai tarziu.
in fine...nu vreau sa intru in prea multe detalii.
cum am mai spus, am vrea sa facem dragoste, si de cateva ori am fost aproape de acest pas, insa de fiecare data el l.am oprit.
nu vreau sa fie ceva doar fizic, si psihic. consider ca ar trebui sa fie si spiritual si...ar trebui sa fim uniti si in fata lui Dumnezeu inainte de acst pas...
voi cum considerati?


tin sa mentionez ca nu sunt o persoana belicoasa, insa vreau sa ma ingrijesc macar putin si de sufletul meu.





"mai tine cineva cont de religie inainte de a face sex?"


Da !!! EUUUUUU !!!!
Diferentza intre noi doi insa, este aceea ca, Eu , stiu ce-i aia religie !


Ce-i religia pt. tine ? Si ce inseamna religie cu adevarat ???

Dragostea , nu cred ca este o bucata de lemn , pe care-l cioplesti si faci un dulap din ea. Nu cred ca o putetzi face voi doi pe ea... Eu cred ca Dragostea, este de natura spirituala si existentza ei, este mai inainte de tine si va exista si dupa tine...

Sexele insa si fu+aiul, -( trebuie sa scriu codificat, caci adevarul si libertatea este interzisa aici in lumea voastra ipocrita), -este de natura fizica si se poate face chiar si de tine/voi...

Daca ai cunoaste invatzaturile lui Hristos, ai sti ca Dragostea, este insasi Dumezeu. Iar tu cu prietenul tau, aveti impresia ca-l putetzi face ???
Pai nici nu este de mirare ca ati ajuns la o asemenea credintza si mod de exprimare, avand in vedere, cit de aiurea sintetzi informatzi in domeniul spiritual...
Daca Prehotzii vostri, v-au facut deja un dumnezeu, in fatza caruia sa va ingenuncheze , atunci voi, de ce sa nu facetzi de asemeni, altzi si altzi dumnezei, in fatza carora, sa-i ingenunchiatzi pe urmasii vostri ?... e la moda sa-ti faci un dumnezeu ...


Inainte sa vb despre religie, nu crezi ca ar fi bine sa te inform. ce-i aia religie ???
Inainte sa vb sespre Dragoste, nu crezi ca ar fi mai bine sa te inform. ce-i aia Dragoste ???
Inainte sa vb despre sex, nu crezi ca ar fi mai bine sa afli ce-i ala sex ???

Inainte sa vb-esti despre D-zeu, nu crezi ca ar trebui sa intzelegi ce dumnezeu o mai fi si Dumnezeul asta ???

" nu vreau sa fie ceva doar fizic, si psihic. consider ca ar trebui sa fie si spiritual si...ar trebui sa fim uniti si in fata lui Dumnezeu inainte de acst pas... "

Mi-e greatza cand vad atata inconstientza/ imbecilitate !!!

Nu se petrec absolut toate actiunile in fatza lui Dumnezeu ??? indiferent daca vrei tu sau nu vrei ???
Sau pt. tine, in FAtza lui D-zeu, inseamna = in fatza PreHotzilor vostrii ???

Pai atunci, impreuneaza-te cu prietenul tau, in biserica, in fatza PreHotzilor vostri, ca sa-si poata face si ei o laba privind la voi...



Dar vreau sa-ti mai spun inca ceva. Pe langa dumnezeul vostru ala mic, care incape intr-o biserica, mai exista inca unul, care-i infinit de mare si se numneste pe sine, Adevarul insasi, care le vede si le stie pe toate... chiar si pe cele mai intime momente ale tale, pe care le-ai facut ascunzandu-te sub plapuma , tot in fatza lui dumnezeu le-ai facut... caci adevarul, vede chiar si-n intuneric...
El e mai smecher decat tine
denis_3d25
Postat pe 31 Octombrie 2010 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBAT CAUT FEMEIE. 1 De la: cristi0191 5 Februarie 2016 11:58
dupa 10 ani de casatorie tine la mine ca la un prieten dar atat 54 De la: kudika_34144 29 Aprilie 2013 10:09
singerare la pierderea virginitatii 23 De la: darksukkubus69 24 Mai 2010 19:02
Anticonceptional BELUSHA. A mai luat cineva? 4 De la: deedee1201 27 Septembrie 2014 13:57
pot ramane gravida? 80 De la: contesina 6 Iunie 2011 21:01