Setari Cookie-uri

Relatie de durata sau aventura?

Buna, ma numesc Simona, am 31 ani, sunt intr-o relatie de trei luni cu un tip zic eu dragut. Prima data cand ne-am intalnit nu mi-a prea placut faptul ca era mic de inaltime, dar a compensat faptul ca are niste ochi frumosi.Am inceput sa iesim , cu scopul sa ne cunoastem mai bine.Am ajuns amandoi la concluzia ca ceea ce ne dorim este o relatie serioasa cu posibilitatea de a ne casatori.El este un tip simpatic, am gasit multe lucruri in comun, chiar surprinzator de multe, ne intelegem bine , dar ceea ce ma deranjeaza de la o vreme la el este ca da foarte mare importanta sexului, el zice ca sexul e important dar ca nu e cel mai important, dar in realitate e cel mai important.Vorbeste despre copii, despre faptul ca vrea alaturi de el o fata serioasa, carer sa-i fie alaturi la bine si la greu, dar cand l-am refuzat o data , s-a suparat si a trebuit sa plecam din casa respectiva unde eram pe motiv ca daca tot nu facem sex ce rost mai are sa stam, eu ma asteptam sa fie intelegator si sa continuam sa ne mangaiem , sa vorbim, sa ne tinem in brate sa comuiniam , dar nu a fost asa. precizez ca motivul pt care l-am refuzat e faptul ca in casa respectiva nu erau conditii de igiena intima. Nu stiu ce sa cred, daca el vrea intr-adevar o relatie serioasa sau vrea doar sex de la mine, sau sexul e conditia pt care mai stam de vorba dupa
feelfree
Postat pe 17 Iunie 2010 20:41
si cand apare aventura?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 17 Iunie 2010 21:26
Cit de mult il cunosti? tinel la distanta si deocamdata nui ceda.Daca ar avea ginduri de casatorie cu tine nu sar arunca imediat la sex.Spune-i si tu ca esti de acord sa faceti sex dar dupa casatorie.Daca accepta asta inseamna ca te respecta si nu are ginduri ascunse.Daca nu inseamna ca doar asta cauta si te abureste pe tine cu casatoria.
kudika098645
Postat pe 18 Iunie 2010 16:01
mai refuza-l de vreo 2 ori si ai sa vezi ce-l duce capul...
freakyyy
Postat pe 18 Iunie 2010 16:09
De la: kudika098645, la data 2010-06-18 16:01:31Cit de mult il cunosti? tinel la distanta si deocamdata nui ceda.Daca ar avea ginduri de casatorie cu tine nu sar arunca imediat la sex.Spune-i si tu ca esti de acord sa faceti sex dar dupa casatorie.Daca accepta asta inseamna ca te respecta si nu are ginduri ascunse.Daca nu inseamna ca doar asta cauta si te abureste pe tine cu casatoria.


"Spune-i si tu ca esti de acord sa faceti sex dar dupa casatorie"?????????????

Vremea bunicii a trecut si sexul e foarte important intr-o relatie,pana sa ajungi la casatorie stai frumos,cunosti persoana cu toate inclusiv SEX si vezi daca e ok.Ca daca nu va potriviti pe partea cu sexul in mod sigur or sa mai fie 2 frustrati sexual.
Si uite cum prin sfaturile de aici or sa creada unele ca e foarte bine sa il lasi pe tip sa te astepte pana in noaptea nuntii si se vor mira de ce dracu nu le asteapta nici unul.
Barbie30
Postat pe 20 Iunie 2010 10:22
am o intrebare unde e faza cu aventura k no gasesc
daca vreti so puneti vb ce vrei tu ce vrea el si gata
doar no sa stai panan noaptea nunti asa ,
ori pleaca el ori tu dupa altu/alta daca nu va potriviti din punct de vedere sexual ,
eu cred k si sexu are rostul lui intr-o caznicie.
daca vrea doar o aventura se intampla faza cu sexu si nu te mai cauta,iar daca nu e asa tot te mai vrea atunci poate te iubeste.,
eu unu nasi ramane cu cineva care fuge de sex k de raiee.
dar copii cum se fac ii aduce barza,asta prin cls 1 la7 ani ,dar dupa 18ani cine ii aduce ,,,,,,,,,,,,,!
alyn27
Postat pe 23 Iunie 2010 11:50
Parerea me aste ca daca te iubeste acepta si ce vrei tu daca intradevar te iubeste v a intelege ca fie care lucru isi are vremea lui . Deci eu cred ca la inceput trebuie sa vorbesti o anumita perioada de timp cu el cateva luni sa va cunoasteti mai bine si pe urma sa faceti pasul acesta .
papusika_kudika
Postat pe 24 Iunie 2010 01:01
si eu stau ci un baiat de 2 si juamte si are acelasi comportament dar mam obisnuit si de multe ori refuz....dar se supara sia 2 zi ii trece....:( il iubesc si nu il pot lasa
kudika199863
Postat pe 26 Iunie 2010 00:47
De la: alyn27, la data 2010-06-23 11:50:22am o intrebare unde e faza cu aventura k no gasesc
daca vreti so puneti vb ce vrei tu ce vrea el si gata
doar no sa stai panan noaptea nunti asa ,
ori pleaca el ori tu dupa altu/alta daca nu va potriviti din punct de vedere sexual ,
eu cred k si sexu are rostul lui intr-o caznicie.
daca vrea doar o aventura se intampla faza cu sexu si nu te mai cauta,iar daca nu e asa tot te mai vrea atunci poate te iubeste.,
eu unu nasi ramane cu cineva care fuge de sex k de raiee.
dar copii cum se fac ii aduce barza,asta prin cls 1 la7 ani ,dar dupa 18ani cine ii aduce ,,,,,,,,,,,,,!
......Bine mai alyn27 cum se face ca dupa a treia intalnire daca cedezi esti luata ca prada usoara si daca va lasam sa fiarba samanta in voi plecati dupa alta?cum ai da-o tot nu e bine reguli de astea tampite care nu ne lasa sa luam ce-i frumos de la viata,sa traim chimia dintre noi sa ne cunoastem mai bine in cele mai multe cazuri....daca vrei ceva serios pui trup si suflet la bataie si te trezesti la un moment dat cu o ethicheta in frunte.
kudika090855
Postat pe 26 Iunie 2010 09:30
Daca il iubesti faci sex si in capita de fan fara sa te gandesti ca nu ai cearseafuri parfumate din atlas sau alte matasuri. A vrut sa plecati de acolo daca l-ai refuzat pentru ca este valabil cu a sta la o masa cu bucate alese si sa nu vrei sa manaci deoarece masa nu are fata de masa apretata. Bunica mea avea o vorba : Cand barbatul vrea sa faceti sex , daca ai ceapa la prajit pe foc , opreste aragazul si du-te langa el. Au avut noua copii si dupa ce a murit bunicul a aflat de la o vecina care nu avea copii cu sotul ei ca bunicul a refuzat-o cand l-a invitat la ea cu placinte pe masa. Sexul este foarte important intr-o relatie.
Floria
Postat pe 26 Iunie 2010 10:24
si pleaca
kudika129549
Postat pe 26 Iunie 2010 10:44
este bine sa renunti la prejudecati, trebuie sa-ti traiesti viata ..............nu stii ce-ti rezerva........fa sex atunci cand ai ocazia esti tanara si trebuie sa profiti din plin...........daca nu e dragoste la prima vedere va veni cu timpul daca e sa fie daca nu ai trait o noua experienta nu ai pierdut una...........profita de fiecare ocazie
kudika188976
Postat pe 26 Iunie 2010 12:54
intradevar secxul este foarte important intr-o casnicie ,adica foarte important,mai ales daca nu va potriviti la pat aia nu mai este casnicie ,casnicia se bazeaza pe 99,9 la suta pe sex aia este casnicie si pe respect,si iubire
kudika189689
Postat pe 26 Iunie 2010 13:53
In cele 3 luni de cand sunteti impreuna..ati facut sex la fiecare intalnire? cum s`a comportat in datile in care nu ati facut nimic..sau cat de lungi au fost acele intalniri? daca de fiecare data cand va intalneati faceati sex si apoi discutati sau inainte putin...iti poti da seama singura ce vrea de la tine
Mai refuza`l si tu asa din cand in cand si vezi cum reactioneaza de fiecare data, iar apoi incearca sa discuti cu el si spune`i ce te nemultumeste! Uneori, chiar daca nu ne convine, asa sunt unii barbati...daca au chef de hatza hatza si tu i`ai refuzat..li se taie cheful de orice si vor sa isi ia jucariile sa plece :)) Dar daca si tu aveai chef si te deranja igiena din acea casa..puteati sa o faceti in picioare si gata..fara sa iti mai faci griji :))
just_alexa
Postat pe 27 Iunie 2010 00:47
Esti sigura ca tipul asta chiar tine la tine? Nu cumva te minte ca vrea copii si alte cele, ca sa ajunga mai repede in pat cu tine? Poate ca ti-a descoperit punctul slab, faptul ca tu vrei o familie si acum profita... Eu zic sa fii atenta...
Micael
Postat pe 27 Iunie 2010 09:49
Pai, refuza'l si tu de cateva ori. Daca nu'i convine tre sa'i spui k si confortul tau conteaza (nu doar poftele lui). Nu'i convine? Sa plece pe unde a venit. O relatie intre doi oameni se bazeaza pe respect!
pmbada_15
Postat pe 27 Iunie 2010 10:15
Dragutza..pana de curand aveam si eu langa mine un barbat ca al tau..acum e cu botul pe labe !.. l-am dresat !... ... cineva, mi-a spus ca de fapt nu stiam sa-i cer sa-mi respecte decizia. Initial nu am crezut dar mai apoi dupa ce am invatat cateva sireticluri.. am avut succes !.. "ascultpovesteata@yahoo.com " este adresa de mail unde am scris si am primit cateva "ponturi" functionale. Succes si tie !
kudika200351
Postat pe 27 Iunie 2010 18:42
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-17 21:26:03si cand apare aventura?

aventura a fost in momentul in care cautau WC-ul din casa aia...
Lucia38
Postat pe 27 Iunie 2010 18:45
De la: kudika200351, la data 2010-06-27 18:42:24Dragutza..pana de curand aveam si eu langa mine un barbat ca al tau..acum e cu botul pe labe !.. l-am dresat !... ... cineva, mi-a spus ca de fapt nu stiam sa-i cer sa-mi respecte decizia. Initial nu am crezut dar mai apoi dupa ce am invatat cateva sireticluri.. am avut succes !.. "ascultpovesteata@yahoo.com " este adresa de mail unde am scris si am primit cateva "ponturi" functionale. Succes si tie !



ala bala porocala cum se numese ...cartea ???????pret??????
anastasia_m
Postat pe 27 Iunie 2010 18:55
De la: kudika189689, la data 2010-06-26 13:53:03intradevar secxul este foarte important intr-o casnicie ,adica foarte important,mai ales daca nu va potriviti la pat aia nu mai este casnicie ,casnicia se bazeaza pe 99,9 la suta pe sex aia este casnicie si pe respect,si iubire

phuai..asa se scrie sex?super..sa ma anunti romana cu cine ai facut-o..
si ce mananci???sex pe paine???????si unde dormi????pe sexul ei??????
aaaaaah..doamne...phui
respect si iubire?????le cunosti??
auzi..99.9% e sex...
phui...
uimeste-ma ce mananci..sau dak mai ti-e si sete..
haine curate ai???
phuai..mare ti-e gradina...99.9% sex..sau dupa tine secs
dragon_fly88
Postat pe 27 Iunie 2010 19:02
Traisca secxul!
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 19:11
De la: Barbie30, la data 2010-06-27 19:11:20Traisca secxul!

te rooooog...lasa...
hai la bere..pana invata sa scrie
dragon_fly88
Postat pe 27 Iunie 2010 19:16

Ma minunez pe zi ce trece de oamenii de pe aici.
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 19:18
Dragele mele , aveti de ales : ori sunteti femei de consum in numele unei ''iubiri'' ,ori va luptati pt. ca femeia sa fie respectata deci inclusiv voi . DESCHIDETI OCHI , FACETI-VA RESPECTATE .
kudika077113
Postat pe 27 Iunie 2010 19:36
la virsta ta de 31 de ani mai ai asemenea pretentii
te-ai dus cu el in casa doar sa te mingiie ?
de aceea nu te-ai maritat pina acum.
LOPY_71
Postat pe 27 Iunie 2010 23:09
mai tanti daca tu la 31 de ani nu-ti dai seama ca te foloseste atunci ce sa le mai ceri la unele de 12-20 de ani care au deja o caruta de copiii.... deschide bine ochiii....vorbesti cu el de 3 LUNI nu te astepta sa iti recite poezii de dragoste..... nu are cum .... dragostea o castigi in timp ... si nu se rezuma in nici un caz la sex ci la incredere si respect!!! cel mai bine e sa-l iei frumos deoparte pe nepregatite si sa-l intrebi de fapt ce vrea ... ar trebui sa-i explici ca nu mai ai o varsta de copil si ca deduci unele lucruri succes!!!
FeTyTzA_2010
Postat pe 28 Iunie 2010 11:34
Pentru FEELFREE....
Tu spui ca nu ai dorit sa faceti sex din cauza conditiilor din acea casa si ca el nu te-a inteles, dat fiind ca pentru El sexul conteaza.
As avea o intrebare: Daca ti-ar fi fost rau in acel moment, ar mai fi avut chef de sex? Cum ar fi reactionat?
Eu as face un MIC EXERCITIU, ce ar putea da roade. NU l-am probat, ca nu a fost cazul, insa am o prietena, ce l-a pus in aplicare, la sfaturile unei d-ne in varsta.....:::::Mergeti voi doi intr-un weekend undeva(vineri-sambata-duminica) 2 nopti.....Iubiti-va frumos, faceti sex etc in prima noapte, iar sambata da-te" bolnava". Daca te va iubi, va sta alaturi de tine, te va ingriji, se va grabi sa plece la vreo farmacie sa-ti ia medicamente etc., daca nu tine la tine...atunci pentru el doar sexul conteaza si asta e TRAGI CONCLUZIA-!!!!!!
Pentru unii care vor citi aici, li se va perea ciudat scenariul, insa cum la o persoana a dat roade, nu cred ca nu ar da roade si la tine.
Apropo mai sunt ochi frumosi pe lumea asta , adica balta are peste si din ce am citit eu, nu consider ca el te respecta. DA- conteaza foarte mult sexul intr-o relatie, insa stiu de la prieteni de ai mei ( barbati), ca inainte de toate, ca barbat esti un gentleman, iar omuletul tau nu pare nici pe departe genul acesta.-sorry. O zi buna
cosminat
Postat pe 28 Iunie 2010 12:34
Probabil nu ai citit fb..are 31 ani !... cit crezi ca mai poate si ea ??
kudika012390
Postat pe 28 Iunie 2010 14:57
Din modul in care-ti da sfaturi realizezi ce fel de om este ...
kudika012390
Postat pe 28 Iunie 2010 14:59
Simona, tu spui ca acest iubit al tau iti vorbeste despre familie, copii, seriozitate, etc.
Te-ai intrebat daca nu cumva a vrut si el sa te testeze dorind sa afle daca esti alaturi de el la bine sau la rau si nu esti o fitzoasa care vrea doar sa-i fie bine ? Probabil ca tocmai de acea a vrut sa plecati de acolo, tocmai ai pierdut testul. Noi avem impresia ca suntem foarte destepte si ii jucam cum vrem, nu-i deloc asa, am doi copii , baiat si fata . Am vazut si care este psihologia baietilor si mai ales din ce motive vorbesc si ei intre ei despre fete. De cele mai multe ori fetele le dau motive de neincredere.
Floria
Postat pe 28 Iunie 2010 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am procedat corect?? 57 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:35
Ce e oare intre noi...? 36 De la: sniperica 8 Februarie 2010 17:04
am nevoie de un sfat sincer 33 De la: valy90 25 Noiembrie 2010 14:59
Centura de castitate sotul meu 20 De la: kudika_1043596 5 Iulie 2022 10:07
realitatea asa cum o vezi cu ochii eliberati de percepte morale 21 De la: strasss3 5 Decembrie 2009 07:42