Setari Cookie-uri

Relatie de durata sau aventura?

draga simona, tipul asta al tau suna cam egoist. de fapt foarte egoist.
asa ca gandeste-te intai la tine, pune-te pe primul loc intotdeauna si daca nu ai chef sa faci ceva, inclusiv sex, atunci simplu, nu fa. decat sa ajungi sluga lui (eventual maritata cu el si cu vreo doi copii, ca de, isi doreste sa intre in randul lumii - si din pacate am vazut prea multe fete si mai tinere ca tine ce au ajuns slugile si sponsorii barbatzilor doar ca se poata numi maritate) mai bine sa plece daca nu vrea sa tina cont si de ce vrei tu. zi merci ca se arata de acuma asa cum e, si ca nu se preface pana la casatorie...crede-ma ca "povestea" de abia atunci incepe ;-)

pana la urma tu ce iti doresti? o relatie serioasa cu un om egoist nu e de sfatuit dupa cum deja am scris mai sus, iar aventuri la fel, daca tie nu iti face placere, ce folos ai de la asa un tip....
DayC
Postat pe 28 Iunie 2010 16:37
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-27 19:16:11
De la: Barbie30, la data 2010-06-27 19:11:20Traisca secxul!

te rooooog...lasa...
hai la bere..pana invata sa scrie

sa berem
dark_eye
Postat pe 28 Iunie 2010 23:27
De la: feelfree, la data 2010-06-17 20:41:13Buna, ma numesc Simona, am 31 ani, sunt intr-o relatie de trei luni cu un tip zic eu dragut. Prima data cand ne-am intalnit nu mi-a prea placut faptul ca era mic de inaltime, dar a compensat faptul ca are niste ochi frumosi.Am inceput sa iesim , cu scopul sa ne cunoastem mai bine.Am ajuns amandoi la concluzia ca ceea ce ne dorim este o relatie serioasa cu posibilitatea de a ne casatori.El este un tip simpatic, am gasit multe lucruri in comun, chiar surprinzator de multe, ne intelegem bine , dar ceea ce ma deranjeaza de la o vreme la el este ca da foarte mare importanta sexului, el zice ca sexul e important dar ca nu e cel mai important, dar in realitate e cel mai important.Vorbeste despre copii, despre faptul ca vrea alaturi de el o fata serioasa, carer sa-i fie alaturi la bine si la greu, dar cand l-am refuzat o data , s-a suparat si a trebuit sa plecam din casa respectiva unde eram pe motiv ca daca tot nu facem sex ce rost mai are sa stam, eu ma asteptam sa fie intelegator si sa continuam sa ne mangaiem , sa vorbim, sa ne tinem in brate sa comuiniam , dar nu a fost asa. precizez ca motivul pt care l-am refuzat e faptul ca in casa respectiva nu erau conditii de igiena intima. Nu stiu ce sa cred, daca el vrea intr-adevar o relatie serioasa sau vrea doar sex de la mine, sau sexul e conditia pt care mai stam de vorba dupa


eh, eu zic ca e un pic cam neexperimentat iar tu l-ai respins un pic mai dur si l-ai jignit. cred ca era o reactie la ce ai facut tu. daca era orientat pentru sex nu zicea nimic si astepta urmatorul moment. de fapt nu stiu de conditii cum erau dar iti spun un lucru: la tine a fost rezistenta de ultim moment. sex se face si in masina si in aer liber unde nu sunt conditii de igiena si nimeni nu se supara. pur si simplu nu a avut experienta sa devanseze o rezistenta de ultim moment.

eu procedam altfel, nu ziceam nimic si te mai iertam de 2 ori, dupa care next indiferent de intentie, fie sex fie mai mult.
leo_
Postat pe 28 Iunie 2010 23:39
draga mea eu sant casatorita de 10 ani,si pot sa zic ca sex-ul este impo;rtant intr-o relatie ,po;ti sa fai sex si in padure cand te simti bine cu p;ersoana d langa tine,dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa te inteleaga atunci cand e nevoie. :
shupa
Postat pe 29 Iunie 2010 12:22

eu cred ca daca te iubeste , te poate intelege , eu zic sa il mai tii in joc de glezne sa vezi ce hram poarta , nu cred ca este cazul sa dam verdicte , poate era si el tensionat si te dorea , daca se repeta fazele astea deja ai o problema mare.
banalulanonim
Postat pe 29 Iunie 2010 15:58
e posibil dak cedezi dupa o luna sa-ti spuna ca nu va potriviti si sa plece. mie mi s-a intamplat si tot asa spunea k vrea o familie, copii etc. cred k a devenit o replica de agatat!
kudika092700
Postat pe 29 Iunie 2010 20:49
Barbie30
Postat pe 29 Iunie 2010 20:56
simona, din ce spui tu eu vad 2 variante:
1.baiatul nu are intentii serioase. este tipul de smecheras care isi doreste aventuri sub acoperire, invocand calitatile familistului convins(familie, copii, impreuna la bine si la greu), asta pentru a avea mai multa credibilitate. in cazul in care i-ai respins propunerea pentru sex, a vrut sa plecati din casa unde erati. De fapt el ce vroia de la tine? doar sex? (se poate interpreta: accepti, sau valea...) . Deasemeni s-ar putea sa fie tipul de om cu caracter dictatorial: faci cum zic eu sau circuli. Intr-o relatie sau casnicie cu un astfel de partener alaturi, vei deveni mai mult ca sigur o sclava care daca nu face ce i se spune va fi certata sau batuta. nu cred ca iti doresti asa ceva nici in vis....
2. baiatul a mai avut cel putin o experienta urata in relatia cu o fata(a ramas traumatizat) , fapt pentru care este foarte precaut si testeaza fata in relatia care doreste sa o infiripe. cand doi tineri se iubesc, nu prea tin cont de locul unde fac sex, nu mai tin cont de igiena intima, o improvizeaza pe moment...din refuzul tau si decizia lui de a pleca din casa respectiva, reiese clar ca nici unul dintre voi nu-l iubeste pe celalalt foarte mult(acest lucru cred ca l-ai simtit si tu dupa ce ati plecat din casa respectiva). sunteti la faza de cunoastere.
Vrei un sfat? Gandeste-te bine.nu lasa pe nimeni sa te calce in piciore, si mai ales pe persoana cu care vrei sa-ti imparti viata. Intr-o relatie trebuie sa existe obligatoriu: iubire, respect, intelegere, corectitudine si adevar. daca baiatul face parte din prima varianta, isi bate joc de tine;
daca face parte din a doua varianta, trauma nu o sa-i dispara niciodata.o sa se amelioreze, dar la orice situatie dificila pe care o veti intampina( si sa sti ca viata iti ofera multe), daca el nu are situatia sub control si nu este sigur pe el, va incepe tot felul de metode de testare pe tine pe care le inventeaza el. pentru tine va fi un calvar si precis vor duce la certuri si discutii contradictorii. Nu dispera ca ai 31 de ani si nu esti maritata. nu te arunca in bratele unei persoane pe care nu esti sigura. situatia pe care ai expus-o ar fi bine sa o discuti serios cu baiatul in cauza, sa vezi care este adevarata realitate si in functie de asta sa iei o decizie. succes!
kudika100215
Postat pe 30 Iunie 2010 10:54
De la: feelfree, la data 2010-06-17 20:41:13Buna, ma numesc Simona, am 31 ani, sunt intr-o relatie de trei luni cu un tip zic eu dragut. Prima data cand ne-am intalnit nu mi-a prea placut faptul ca era mic de inaltime, dar a compensat faptul ca are niste ochi frumosi.Am inceput sa iesim , cu scopul sa ne cunoastem mai bine.Am ajuns amandoi la concluzia ca ceea ce ne dorim este o relatie serioasa cu posibilitatea de a ne casatori.El este un tip simpatic, am gasit multe lucruri in comun, chiar surprinzator de multe, ne intelegem bine , dar ceea ce ma deranjeaza de la o vreme la el este ca da foarte mare importanta sexului, el zice ca sexul e important dar ca nu e cel mai important, dar in realitate e cel mai important.Vorbeste despre copii, despre faptul ca vrea alaturi de el o fata serioasa, carer sa-i fie alaturi la bine si la greu, dar cand l-am refuzat o data , s-a suparat si a trebuit sa plecam din casa respectiva unde eram pe motiv ca daca tot nu facem sex ce rost mai are sa stam, eu ma asteptam sa fie intelegator si sa continuam sa ne mangaiem , sa vorbim, sa ne tinem in brate sa comuiniam , dar nu a fost asa. precizez ca motivul pt care l-am refuzat e faptul ca in casa respectiva nu erau conditii de igiena intima. Nu stiu ce sa cred, daca el vrea intr-adevar o relatie serioasa sau vrea doar sex de la mine, sau sexul e conditia pt care mai stam de vorba dupa
kudika077113
Postat pe 30 Iunie 2010 16:22
De la: feelfree, la data 2010-06-17 20:41:13Buna, ma numesc Simona, am 31 ani, sunt intr-o relatie de trei luni cu un tip zic eu dragut. Prima data cand ne-am intalnit nu mi-a prea placut faptul ca era mic de inaltime, dar a compensat faptul ca are niste ochi frumosi.Am inceput sa iesim , cu scopul sa ne cunoastem mai bine.Am ajuns amandoi la concluzia ca ceea ce ne dorim este o relatie serioasa cu posibilitatea de a ne casatori.El este un tip simpatic, am gasit multe lucruri in comun, chiar surprinzator de multe, ne intelegem bine , dar ceea ce ma deranjeaza de la o vreme la el este ca da foarte mare importanta sexului, el zice ca sexul e important dar ca nu e cel mai important, dar in realitate e cel mai important.Vorbeste despre copii, despre faptul ca vrea alaturi de el o fata serioasa, carer sa-i fie alaturi la bine si la greu, dar cand l-am refuzat o data , s-a suparat si a trebuit sa plecam din casa respectiva unde eram pe motiv ca daca tot nu facem sex ce rost mai are sa stam, eu ma asteptam sa fie intelegator si sa continuam sa ne mangaiem , sa vorbim, sa ne tinem in brate sa comuiniam , dar nu a fost asa. precizez ca motivul pt care l-am refuzat e faptul ca in casa respectiva nu erau conditii de igiena intima. Nu stiu ce sa cred, daca el vrea intr-adevar o relatie serioasa sau vrea doar sex de la mine, sau sexul e conditia pt care mai stam de vorba dupa
DAR U CE VREI DE FAPT? CE CREZI ,(VREI) ATATA TIMP CAT VOIAI SA FITI INTR-UN APARTAMENT? NU IMI ZICE CA TU NU VOIAI CA NU TE CRED SAU CA NU STIAI DE ACEL APARTAMENT . DE CATE ORI ATI FACUT-O ACOLO ? ALEGI : IL POTI AVEA IN FIECARE NOAPTE TOT RESTUL VIETI SAU O NOAPTE PE CARE O VEI PLANGE CA A FOST DOAR UNA .
kudika077113
Postat pe 30 Iunie 2010 16:46
De la: Barbie30, la data 2010-06-20 10:22:01
De la: kudika098645, la data 2010-06-18 16:01:31Cit de mult il cunosti? tinel la distanta si deocamdata nui ceda.Daca ar avea ginduri de casatorie cu tine nu sar arunca imediat la sex.Spune-i si tu ca esti de acord sa faceti sex dar dupa casatorie.Daca accepta asta inseamna ca te respecta si nu are ginduri ascunse.Daca nu inseamna ca doar asta cauta si te abureste pe tine cu casatoria.


"Spune-i si tu ca esti de acord sa faceti sex dar dupa casatorie"?????????????

Vremea bunicii a trecut si sexul e foarte important intr-o relatie,pana sa ajungi la casatorie stai frumos,cunosti persoana cu toate inclusiv SEX si vezi daca e ok.Ca daca nu va potriviti pe partea cu sexul in mod sigur or sa mai fie 2 frustrati sexual.
Si uite cum prin sfaturile de aici or sa creada unele ca e foarte bine sa il lasi pe tip sa te astepte pana in noaptea nuntii si se vor mira de ce dracu nu le asteapta nici unul.


poate se referea ca test sa-i spuna asta ca sa-i vada reactia ...eu nu cred ca o indemna sa faca sex numai dupa casatorie ...e asa sau nu kudika098645?
arhanghel
Postat pe 1 Iulie 2010 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand fosta iubita apare... 35 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 19:18
urari de la multi ani pt zile festive 17 De la: dana_mv 8 Ianuarie 2009 19:54
Cum as putea sa-mi dau seama daca ma inseala? 38 De la: jago_1903 18 Octombrie 2010 23:02
este posibila o relatie intre un barbat de 30 si o fata de 19??? 23 De la: kudika1993 16 Iulie 2010 09:08
Sunt tare confuza...HELP! 35 De la: johanita09 22 Octombrie 2010 22:13