Setari Cookie-uri

Cum sa pun capat relatiei mele

In 5 ani tu nu te-ai prins cum sta treaba?Inseamna ca te prinzi greu!
Barbie30
Postat pe 6 Iulie 2010 16:32
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38
Este un baiat linistit,descurcaret. Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.


exact aici m-ai pierdut, te-ai contrazis de 3 ori singura....
pai ori e descurcaretz ori nu se descurca! ce ai vrut sa zici?

te-ai exprimat gresit sau alta e de fapt problema ta cu el?
daca e genul fara ambitie si tu esti ambitioasa, atunci cauta altul, dar tine minte un lucru: e mult mai usor sa gasesti un tip ambitios, dar nu te astepta sa fie langa tine neconditionat ca el. ASTA e foarte greu de gasit.....
DayC
Postat pe 6 Iulie 2010 20:25
In aceeasi situatie sunt si eu.Nu am mai postat pe kudika faptul ca niciodata nu m-a scos la uns suc,de fiecare data am platit eu,de prietene nici nu mai spun,gelos nu este doar ca imi face morala si multe alte lucruri .
chinta_90
Postat pe 6 Iulie 2010 21:29
Asa si ce te retine sa pleci de langa el?
Barbie30
Postat pe 6 Iulie 2010 22:09
mai concret,ce face el in viata?are o ocupatie/job?merge la scoala?freaca menta?dar tu?
ai spus ca este "practic"?!?!?!?! de obicei persoanele practice invart banii cu lopata,pentru ca sunt ancorate de pamant,si gasesc modalitati si formule de a face bani cu usurinta...nu inteleg ce vrei sa spui cu acest "practic"?
uite definitia din dictionar:PRÁCTIC, -Ã, practici, -ce, adj. 2. (Despre oameni) Care știe sã se orienteze în viața de toate zilele, care știe sã aplice cunoștințele la viața de toate zilele, care are simțul realitãții; p. ext. îndemânatic, destoinic, priceput. – Din fr. pratique, lat. practicus.


kritzia
Postat pe 6 Iulie 2010 23:25
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...

elibereaza-te, imi pare rau si mie de oamenii astia dar nu noi am creat lumea si nu noi trebuie sa o intretinem.
leo_
Postat pe 7 Iulie 2010 11:07
De la: chinta_90, la data 2010-07-06 21:29:55In aceeasi situatie sunt si eu.Nu am mai postat pe kudika faptul ca niciodata nu m-a scos la uns suc,de fiecare data am platit eu,de prietene nici nu mai spun,gelos nu este doar ca imi face morala si multe alte lucruri .

mama... sucuri gratis... trebuie sa te cunosc si eu :))
leo_
Postat pe 7 Iulie 2010 11:08
De la: DayC, la data 2010-07-06 20:25:45
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38
Este un baiat linistit,descurcaret. Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.


exact aici m-ai pierdut, te-ai contrazis de 3 ori singura....
pai ori e descurcaretz ori nu se descurca! ce ai vrut sa zici?

te-ai exprimat gresit sau alta e de fapt problema ta cu el?
daca e genul fara ambitie si tu esti ambitioasa, atunci cauta altul, dar tine minte un lucru: e mult mai usor sa gasesti un tip ambitios, dar nu te astepta sa fie langa tine neconditionat ca el. ASTA e foarte greu de gasit.....


da, s-a contrazis. eu ce inteleg: tipul are o situatie financiara mai slaba decat ea, iar fata isi doreste sa ajunga la un anumit nivel iar el nu o poate sustine financiar. probabil ca, zic eu, prin cercul ei de cunostinte se invarte de ceva vreme o persoana care isi permite mai mult si ea deja si-a creat un nou sablon. altfel nu imi dau seama ce vise de glorie are si cine o impiedica sa si le desavarseasca. de exemplu visele mele mi le indeplinesc sigur pentru ca sunt ale mele si sunt responsabilitatea mea si nu a partenerei. dar oricum, relatia este in dificultate si eu as sfatui NEXT
leo_
Postat pe 7 Iulie 2010 11:12
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.

Faptul ca baiatul asta ti-a fost alaturi de atatea ori in momente grele nu-ti spune nimic, increzuto, superficialo?

De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38
Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.
nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.

Deci pana acum nu alergai dupa bani. Noroc ca acum ,,ti-a venit mintea la cap'' si ai inceput sa o iei la goana dupa bani. Ce fata, domnule! Mi-e rusine ca esti din specia feminina.
Sfatul meu este:
1.impusca-te!
sau
2.asteapta mult si bine dupa ,,marea ta iubire''(desi nu o vei intalni niciodata, pentru ca dupa cum gandesti, m-am convins ca tu habar n-ai ce inseamna sa iubesti), iar dupa ce te vei fi saturat de asteptat in zadar, treci la punctul 1, adica impusca-te
tematoare
Postat pe 7 Iulie 2010 19:36
De la: love_is_precious, la data 2010-06-24 22:42:20
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...


Si ti`au trebuit 5 ani ca sa realizezi ca nu e marea ta iubire?! De ce l`ai tinut incurcat atata timp? Ai dormit pana acum? Unora asa va place sa va bateti joc....
kudika174057
Postat pe 8 Iulie 2010 18:17
De la: anastasia_m, la data 2010-06-24 22:34:40
De la: kudika098645, la data 2010-06-24 22:31:15Asa cum pe noi ne doare marile dezamagiri in dragostte asa si pe ei ii doare, si sufera la fel ca noi.Nu trebue sa ne batem joc unii de altii.Nu-ti place? nu te mai implica.


asa ne Dor ....si ii Doare ............ zile !!!!!!!!! fi rea



" zile " ..vorbesti serios ?? zile si nopti sau ce ??
"Fi rea " ??
Mai gandeste- te !!


kudika174057
Postat pe 8 Iulie 2010 18:20
[
[/quote]
Faptul ca baiatul asta ti-a fost alaturi de atatea ori in momente grele nu-ti spune nimic, increzuto, superficialo?


Deci pana acum nu alergai dupa bani. Noroc ca acum ,,ti-a venit mintea la cap'' si ai inceput sa o iei la goana dupa bani. Ce fata, domnule! Mi-e rusine ca esti din specia feminina.
Sfatul meu este:
1.impusca-te!
sau
2.asteapta mult si bine dupa ,,marea ta iubire''(desi nu o vei intalni niciodata, pentru ca dupa cum gandesti, m-am convins ca tu habar n-ai ce inseamna sa iubesti), iar dupa ce te vei fi saturat de asteptat in zadar, treci la punctul 1, adica impusca-te[/quote]

draga domnisorica,acum 5 ani aveam doar 14 ani,deci atunci nu contau banii pt mine.Acum am 20 de ani,am crescut,am un servici,ma descurc singura,nu astept nimic de la nimeni.Am spus ca mi-a fost alaturi dar asta nu inseamna ca nici eu nu am fost alaturi de el.Superficiala si increzuta nu sunt ca sa stii.Te grabesti repede sa ii judeci pe altii dupa prima impresie ,stai linistita ca te inteleg,asa sunt romanii.Am si eu o intrebare pt tine.Ti-ar conveni ca tu sa muncesti,sa ai banutii tai,iar partenerul tau sa stea ca sa il intretii tu numai pt ca esti cu el de 5 ani si ca ti-a fost alaturi ?Iti convine sa te duci in oras si sa platesti tu masa 5 ani consecutiv doar pt ca e baiat bun si tine la tine?Daca raspunsul tau este da tin sa te anunt ca imi pare rau pt tine.Cred ca ai ramas tot dupa premisa femeia trebuie sa fie alaturi de barbat sa ii spele, sa ii calce, sa fie acolo pt el daca el ii spune ca o iubeste Eu imi doresc sa am pe cineva,sa ne formam un viitor ,sa fie practic cum spunea cineva mai devreme.Nu vreau sa sa continui sa stau cu cineva pe care sa trebuiasca sa il intretin toata viata deoarece el nu stie cum sa isi faca o afacere,si pe langa asta in viitor sa mai fac si doi copii sa ma mai descurc si cu ei.Daca tu gandesti asa imi pare rau pt tine si aici pot spune ca mie imi este rusine ca faci parte din specia feminina si imi pare extrem de rau pt toate femeile care sau luptat si se lupta in fiecare zi ca sa fie egale cu barbatii si sa nu mai fie tratate cum erau inainte.
chinta_90
Postat pe 8 Iulie 2010 19:04
De la: kritzia, la data 2010-07-06 23:25:46mai concret,ce face el in viata?are o ocupatie/job?merge la scoala?freaca menta?dar tu?
ai spus ca este "practic"?!?!?!?! de obicei persoanele practice invart banii cu lopata,pentru ca sunt ancorate de pamant,si gasesc modalitati si formule de a face bani cu usurinta...nu inteleg ce vrei sa spui cu acest "practic"?
uite definitia din dictionar:PRÁCTIC, -Ã, practici, -ce, adj. 2. (Despre oameni) Care știe sã se orienteze în viața de toate zilele, care știe sã aplice cunoștințele la viața de toate zilele, care are simțul realitãții; p. ext. îndemânatic, destoinic, priceput. – Din fr. pratique, lat. practicus.



Descurcaret ma refeream la ceva de genul daca ai o anumita problema stie cum sa o rezolve,servici nu are si nu prea cred ca vrea sa se angajeze,a fost obisnuit la fel ca si familia lui sa fie intretinut de tatal sau deoarece el este singurul care munceste din familia lui.
chinta_90
Postat pe 8 Iulie 2010 19:10
Faptul ca baiatul asta ti-a fost alaturi de atatea ori in momente grele nu-ti spune nimic, increzuto, superficialo?


Deci pana acum nu alergai dupa bani. Noroc ca acum ,,ti-a venit mintea la cap'' si ai inceput sa o iei la goana dupa bani. Ce fata, domnule! Mi-e rusine ca esti din specia feminina.
Sfatul meu este:
1.impusca-te!
sau
2.asteapta mult si bine dupa ,,marea ta iubire''(desi nu o vei intalni niciodata, pentru ca dupa cum gandesti, m-am convins ca tu habar n-ai ce inseamna sa iubesti), iar dupa ce te vei fi saturat de asteptat in zadar, treci la punctul 1, adica impusca-te

draga domnisorica,acum 5 ani aveam doar 14 ani,deci atunci nu contau banii pt mine.Acum am 20 de ani,am crescut,am un servici,ma descurc singura,nu astept nimic de la nimeni.Am spus ca mi-a fost alaturi dar asta nu inseamna ca nici eu nu am fost alaturi de el.Superficiala si increzuta nu sunt ca sa stii.Te grabesti repede sa ii judeci pe altii dupa prima impresie ,stai linistita ca te inteleg,asa sunt romanii.Am si eu o intrebare pt tine.Ti-ar conveni ca tu sa muncesti,sa ai banutii tai,iar partenerul tau sa stea ca sa il intretii tu numai pt ca esti cu el de 5 ani si ca ti-a fost alaturi ?Iti convine sa te duci in oras si sa platesti tu masa 5 ani consecutiv doar pt ca e baiat bun si tine la tine?Daca raspunsul tau este da tin sa te anunt ca imi pare rau pt tine.Cred ca ai ramas tot dupa premisa femeia trebuie sa fie alaturi de barbat sa ii spele, sa ii calce, sa fie acolo pt el daca el ii spune ca o iubeste Eu imi doresc sa am pe cineva,sa ne formam un viitor ,sa fie practic cum spunea cineva mai devreme.Nu vreau sa sa continui sa stau cu cineva pe care sa trebuiasca sa il intretin toata viata deoarece el nu stie cum sa isi faca o afacere,si pe langa asta in viitor sa mai fac si doi copii sa ma mai descurc si cu ei.Daca tu gandesti asa imi pare rau pt tine si aici pot spune ca mie imi este rusine ca faci parte din specia feminina si imi pare extrem de rau pt toate femeile care sau luptat si se lupta in fiecare zi ca sa fie egale cu barbatii si sa nu mai fie tratate cum erau inainte.

chinta_90
Avatarul lui chinta_90
8 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 8 Iulie 2010, ora 19:10 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

De la: kritzia, la data 2010-07-06 23:25:46mai concret,ce face el in viata?are o ocupatie/job?merge la scoala?freaca menta?dar tu?
ai spus ca este "practic"?!?!?!?! de obicei persoanele practice invart banii cu lopata,pentru ca sunt ancorate de pamant,si gasesc modalitati si formule de a face bani cu usurinta...nu inteleg ce vrei sa spui cu acest "practic"?
uite definitia din dictionar:PRÁCTIC, -Ã, practici, -ce, adj. 2. (Despre oameni) Care știe sã se orienteze în viața de toate zilele, care știe sã aplice cunoștințele la viața de toate zilele, care are simțul realitãții; p. ext. îndemânatic, destoinic, priceput. – Din fr. pratique, lat. practicus.



Descurcaret ma refeream la ceva de genul daca ai o anumita problema stie cum sa o rezolve,servici nu are si nu prea cred ca vrea sa se angajeze,a fost obisnuit la fel ca si familia lui sa fie intretinut de tatal sau deoarece el este singurul care munceste din familia lui.
Publicitate
Avatarul lui Publicitate
Postat foarte recent

Ai incercat anunturi.lumeaemica.ro ? Vinzi si castigi. Click aici.

Urmareste topicul 'Cum sa pun capat relatiei mele'
Esti abonat la acest subiect.
Dezabonare
Pagini:
chinta_90
Postat pe 8 Iulie 2010 19:48
Eu zic sa-i dai verde...si asa se va enerva omu si se va pune bine pe treaba si va face foarte multi bani si dupa 5 ani o sa te intalnesti cu el pe strada si el o sa fie super misto, cu o gagica tare langa el si se urca intr-o masina ultimu ragnet si tu o sa iti dai cu poseta (de firma) in cap si o sa zici.."ba ce proasta am fost."
Esti superficiala ... banii nu sunt totul. E adevarat ca nici eu nu as tine o pramatie langa mine dar daca tu spui ca omu e descurcaret...ma gandesc ca nu sta si freaca menta toata ziua, nu?
_Cryssa_
Postat pe 9 Iulie 2010 09:48
"tu o sa iti dai cu poseta (de firma) in cap si o sa zici.."ba ce proasta am fost." "
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:50
De la: chinta_90, la data 2010-07-08 19:48:56
Descurcaret ma refeream la ceva de genul daca ai o anumita problema stie cum sa o rezolve,servici nu are si nu prea cred ca vrea sa se angajeze,a fost obisnuit la fel ca si familia lui sa fie intretinut de tatal sau deoarece el este singurul care munceste din familia lui.


daca stii raspunsul de ce mai intrebi pe altii? astfel de intrebari si raspunsuri iti ridica in cap ambele sexe. si eu daca analizez bine m-as simti tradat daca as sti ca am o prietena care gandeste cum faci tu. adica, daca castig acum, iar peste un an s-ar intampla ceva, as ramane de exemplu somer o perioada ar trebui sa ma astept sa fiu tradat. deci fata de persoana cu care as trai ar trebui sa tin continuu un zid.

leo_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:06
De la: leo_, la data 2010-07-07 11:08:29
De la: chinta_90, la data 2010-07-06 21:29:55In aceeasi situatie sunt si eu.Nu am mai postat pe kudika faptul ca niciodata nu m-a scos la uns suc,de fiecare data am platit eu,de prietene nici nu mai spun,gelos nu este doar ca imi face morala si multe alte lucruri .

mama... sucuri gratis... trebuie sa te cunosc si eu :))

ma mir ca nu s-a ratoit la tine pana acum
si o zice cu naduf ca a platit ea sucurile
da' eu ca a trebuit sa indur aluzia asta? ce ar mai fi trebuit sa fac?
si am luat si nu i-am reprosat.. nu inca
poate iau lectii de la chinta
deci, cum se incepe?
cu o contradictie?
dragon_fly88
Postat pe 9 Iulie 2010 16:04
si el ce zice?
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 17:23
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...

daca esti sigura ca nu poti fi fericita langa el, termina relatia si vezi-ti de viata ta. desi nu uita, nu e usor sa te desparti de cineva daca esti mai sensibila si dupa atata timp.
alina1_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:28

daca il iubesti lupta ptr relatia asta , vezi tu intr-o relatie fiecare vine cu ce este mai bun si se completeaza unul pe altul implicit in lucrurile casnice sau iubire , deci ar merita sa lupti chiar daca tu esti creierul si el ,, muncitorul necalificat '' si executant , dar daca nu il iubesti lasa-l.
banalulanonim
Postat pe 9 Iulie 2010 17:32
buna .eu cred ca ar terebui sa fi sincera cu el sa-i spui ca sentimentele tale s-au schimbat ,daca m-ai continui sa-l amagesti asa in final o sa ajunga sa te urasca si nu cred ca asta iti doresti?!hiar daca o sa fie suparat si dezamagitpana la urma o sa-si dea seama ca asa este cel mai bine si poate ajungeti sa fiti amici.Iti doresc mult succes .
Cristina_Ramona
Postat pe 9 Iulie 2010 20:04
asta nu noi iti putem spune,tu singura faci pasul asta si asa cred ca ar fi mai bine
vidi
Postat pe 10 Iulie 2010 10:10
Daca simti numai mila pentru el,fa-i si fa-ti binele de a va desparti;si asta cat mai repede pentru ca veti deveni niste vii morti.
viogen26
Postat pe 10 Iulie 2010 10:23
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...


Peste un an topicul pe care il vei deschide tu va suna asa: 'vaaaa, iubitul meu nu ma sprijina, nu ma intelege, dar este marea mea iubire si sufar din cauza lui!! pierde noptile prin baruri cu femei si vine beat acasa...bla bla bla'
Eu nu inteleg cum daca a fost alaturi de tine si te-a sprijinit cand nu aveai pe nimeni...acum nu mai poti sa traiesti asa..nu te poti baza pe el..nu este marea ta iubire.. Atunci ce este?? O umbrela pentru zilele in care ploua torential??? Poate ai tu motivele tale concrete pentru care spui asta dar din postul tau reiese doar faptul ca nu nu-l meriti pe el si ar fi mai bine sa-i dai drumul, zau. O sa sufere la inceput, dar isi va da seama in timp ca i-ai facut o favoare si va intra poate intr-o relatie reala nu una mintita.
liliana2005
Postat pe 10 Iulie 2010 11:07
Iubirea adevarata inseamna daruire de sine fara a cere in schimb nimic,ajutor neconditionat,sprijin reciproc si asta a fost si la tine dupa cum am vazut si relatia a mers.
Singurul lucru pe care il poti face este sa ai vorbesti deschis si sincer ceea ce doresti,faptul ca ai ajuns sa scri acest lucru aici inseamna ca relatia ta are ceva care nu merge ei acel lucru trebuie discutat cu prietenul tau.Eu o sa ati dau un sfat foarte clar dar ma tem ca nu al vei asculta.
Draga mea ca sa te realizezi pe plan personal nu ati trebuie un barbat BOGAT ci unul care sa te SPRIJINE moral si sa viseze la fel ca tine.Barbatii cu bani nu prea au inima si suflet pentru iei conteaza distractia mai mult decit banii si poti avea surpriza sa fi doar folosita si repede abandonata.
Acest barbat poate ca te iubeste si te cunoaste bine ,este sarac dar are inima si incet incet va intelege cu ajutorul tau ca va trebui sa lupte alaturi de tine pentru a va indeplini dorintele ar fi bine sa te gindesti de mai multe ori inainte de a rupe o relatie trainica.Rabdarea si intelegerea conteaza mult iar secretul unei relatii consta in puterea voastra de acceptare si intelegere .
Maryah48
Postat pe 10 Iulie 2010 14:01
La 14 ani esti inca un copil ce viseaza cai albi... Probabil ca acum ca te-ai maturizat, vezi altfel viata si nu-ti mai doresti ceea ce-ti doreai cu 5 ani in urma. Daca nu te mai simti bine langa el, cel mai bine ar fi sa te desparti. Nu mai lasa timpul sa treaca, ca va fi si mai greu pentru voi! Daca mai apare si un copil, deja devine trist...
Micael
Postat pe 10 Iulie 2010 15:42
De la: chinta_90, la data 2010-07-08 19:04:31[

Faptul ca baiatul asta ti-a fost alaturi de atatea ori in momente grele nu-ti spune nimic, increzuto, superficialo?


Deci pana acum nu alergai dupa bani. Noroc ca acum ,,ti-a venit mintea la cap'' si ai inceput sa o iei la goana dupa bani. Ce fata, domnule! Mi-e rusine ca esti din specia feminina.
Sfatul meu este:
1.impusca-te!
sau
2.asteapta mult si bine dupa ,,marea ta iubire''(desi nu o vei intalni niciodata, pentru ca dupa cum gandesti, m-am convins ca tu habar n-ai ce inseamna sa iubesti), iar dupa ce te vei fi saturat de asteptat in zadar, treci la punctul 1, adica impusca-te[/quote]

draga domnisorica,acum 5 ani aveam doar 14 ani,deci atunci nu contau banii pt mine.Acum am 20 de ani,am crescut,am un servici,ma descurc singura,nu astept nimic de la nimeni.Am spus ca mi-a fost alaturi dar asta nu inseamna ca nici eu nu am fost alaturi de el.Superficiala si increzuta nu sunt ca sa stii.Te grabesti repede sa ii judeci pe altii dupa prima impresie ,stai linistita ca te inteleg,asa sunt romanii.Am si eu o intrebare pt tine.Ti-ar conveni ca tu sa muncesti,sa ai banutii tai,iar partenerul tau sa stea ca sa il intretii tu numai pt ca esti cu el de 5 ani si ca ti-a fost alaturi ?Iti convine sa te duci in oras si sa platesti tu masa 5 ani consecutiv doar pt ca e baiat bun si tine la tine?Daca raspunsul tau este da tin sa te anunt ca imi pare rau pt tine.Cred ca ai ramas tot dupa premisa femeia trebuie sa fie alaturi de barbat sa ii spele, sa ii calce, sa fie acolo pt el daca el ii spune ca o iubeste Eu imi doresc sa am pe cineva,sa ne formam un viitor ,sa fie practic cum spunea cineva mai devreme.Nu vreau sa sa continui sa stau cu cineva pe care sa trebuiasca sa il intretin toata viata deoarece el nu stie cum sa isi faca o afacere,si pe langa asta in viitor sa mai fac si doi copii sa ma mai descurc si cu ei.Daca tu gandesti asa imi pare rau pt tine si aici pot spune ca mie imi este rusine ca faci parte din specia feminina si imi pare extrem de rau pt toate femeile care sau luptat si se lupta in fiecare zi ca sa fie egale cu barbatii si sa nu mai fie tratate cum erau inainte.
[/quote]


simplul fapt ca asa gindesti azi arata ca nu sinteti pe aceeasi lungime de unda;peste inca 5 ani va fi la fel situatia...dar mai rau,din toate pctele de vedere;fiind cu tine,vede,simte....stie...dar e mai comod sa se prefaca ca nu intelege;pt o relatie serioasa dar si pt visele tale....nenea tau e un bolovan legat de creierul tau.debaraseaza-te....chiar daca risti sa ramii singura 50 de ani....e mai bine decit sa fi....cum esti acum.
Bafta!si nu inceta o clipa sa visezi.
...
hellya
Postat pe 10 Iulie 2010 16:24
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...


pai...e descurcaret dar nu se descurca singur? daca nu e ceea ce ti-ai dorit, de ce ai mai stat atata timp cu el? mai bine incearca sa il ajuti sa se descurce singur..sugereaza-i asta, spune-i ca poate tu nu vei fi alaturi de el mereu ca sa il ajuti si sa incerce sa se descurce singur. da-i niste idei ceva. dar spune-i toate astea intr-un mod cat mai frumos, sa nu para jignit, dar sa vada k vb serios si k e spre binele lui. el de ce nu te poate ajuta sa-ti implinesti visurile? ca nu are bani..sau din ce alt motiv?

FRN
Postat pe 10 Iulie 2010 22:09
de ce mai stai cu el? sincer nu te inteleg.durante 5 ani de zile nu ti-ai dat seama.de ce acuma? cred ca nici tu nu stii ce vrei.
fata_healthy
Postat pe 11 Iulie 2010 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 17 De la: lilu_67 2 Septembrie 2011 17:03
ce e cu concursul astrolife? 4 De la: allyella 10 Mai 2011 01:09
Caut prieteni 1 De la: dany_2885 31 Mai 2010 14:38
sambata intre fete 1 De la: ellia0103 16 Februarie 2012 13:30
relatie la distanta 12 De la: mihalicita 30 Mai 2010 20:48