Setari Cookie-uri

Cum sa pun capat relatiei mele

imi dai impresia unei fete foarte ambitioase si crede-ma ca si eu am fost in situatia ta si am invatat ca sentimentul de mila este mult mai periculos ca si sentimentul de iubire,atunci cand iubesti sty ce vrei totul sau nimik dar cand intervine mila si obijnuinta lucrurile se schimba.Nu trebuie sa stai cu el doar din mila sau doar din obijnuinta.Parerea mea este ca trebuie sa comunicati,trebuie sa ii spui si lui ceea ce nu iti place la el si la relatia voastra si cine stie poate se va schimba.In cazul in care nu vrea sa se schimbe si prefera sa fie un parazit este simplu paraseste-l fara regrete si daca chiar vrei un barbat care sa te ajute in cariera sa te sprijine mai intai demonstreaza ca meriti si incearca sa fi independenta si descurcareata pt ca lesinate si disperate ieftine gasesti la tot coltul si intradevar au parte de un barbat puternic deasupra lor 2-3 zile
larisa_Villy
Postat pe 11 Iulie 2010 08:45
DACA AI AJUNS SA SIMTI MILA PENTRU EL,E CLAR CA NU TE MAI UITI LA EL CA LA UN BARBAT,SOT,PRIETEN.... TE UITI LA EL CA LA UN FRATE, SI IN NUMELE CELOR 5 ANI PETRECUTI IMPREUNA TE SIMTI OBLIGATA SA IL AJUTI ,SA IL SPRIJINI INCA O VREME.... NU E BINE,TI-A PRINS PUNCTUL SLAB,EL SE COMPLACE IN SITUATIA ASTA,SI TU....FA UN EFORT SI GINDESTE-TE NUMAI LA TINE,PE EL NU-L MAI SCHIMBI....SCHIMBA-TI TU ATITUDINEA FATA DE TINE, IN PRIMUL RIND.....SI GINDESTE POZITIV,PENTRU CA MATURA ESTI SI IN GINDIRE....NUMAI BINE!
kudika227120
Postat pe 11 Iulie 2010 11:44
Cere-i bani.Vei fi surprinsa cat de repede va disparea din peisaj.Functioneaza,crede-ma!
celia99
Postat pe 11 Iulie 2010 12:58
una tare, care nu da gres e sa vorbesti depsre viitorul tau cu el...copii, nume, casa in acre locuiti, cainele labrador care alearga spre voi.. chestii d-astea romantate..si o ia la goana cu tot neamul
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 13:02
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 13:02:15una tare, care nu da gres e sa vorbesti depsre viitorul tau cu el...copii, nume, casa in acre locuiti, cainele labrador care alearga spre voi.. chestii d-astea romantate..si o ia la goana cu tot neamul [/quote

doamne fereste!
kudikroxy
Postat pe 11 Iulie 2010 15:13
De la: kudikroxy, la data 2010-07-11 15:13:20
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 13:02:15una tare, care nu da gres e sa vorbesti depsre viitorul tau cu el...copii, nume, casa in acre locuiti, cainele labrador care alearga spre voi.. chestii d-astea romantate..si o ia la goana cu tot neamul [/quote


doamne fereste!


ce anume? nu crezi ca o iau la goana?
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 15:20
pai ori a fost "alaturi de mine .....m-a sprijinit " ori tu "il ridici mereu "
hotaraste-te care-i adevarul ???
cory_ingrid
Postat pe 11 Iulie 2010 15:33
Nu te pot critica si sa afirm ca esti materialista,deoarece din povestea ta nu am inteles prea bine daca lui ii place pozitia de intretinut sau pur si simplu nu are o situatie financiara "mai buna".Totusi....mila nu are nimic in comun cu iubirea.Daca te raportezi la el ca la un om sarman pe care l-ai hranit,din mila, este clar ca relatia voastra trebuie sa se termine.Daca il iubesti explica-i ce te deranjeaza si sa puna"os-u la treaba"ca altfel te pierde.Succes si nu mai amana ,altfel vor mai trece inca 5 ani ..si inca 5 ani....
desi_desiree
Postat pe 11 Iulie 2010 20:55
mai eu una...nu as putea sta langa un tip...fara serviciu fara scoala...fara bani :)
si nu ma refer la mari bogatii :)

ideea e in felul urmator...eu sunt la fac de medicina...vreau sa ajung medic...si sa-l intretin eu ?
eu ma lupt...invat...si ma chinui ptr mine!nu conteaza de cati ani sunt cu el...

eu o inteleg pe aceasta domnisoara doar din punctul asta de vedere...cred ca sunt si eu la fel...
nu imi place sa intretin un om...sa-l ajut...DA cu cea mai mare placere...dar e o diferenta...
daca el nu se duce la munca...la scoala...undeva...sa faca ceva ptr el...de ce as face eu?

fiecare ptr el...momentan ...daca relatia va merge mai departe atunci va fi fiecare ptr casa...casa noastra...

imi place ca barbatul de langa mine sa fie un stalp de sprijin ptr mine...nu invers...




acum ce nu inteleg ...de ce ai stat cu el 5 ani?poate ai sperat ca se va schimba...ca isi va gasi ceva de munca...sau nah ...
nu e asa greu sa o termini cu el...ii poti spune ce te doare....de ce nu vb cu el si ii spui clar ....
vreau sa te angajezi....nu vreau sa mai pierzi timpul....si de azi inainte tu vei plati sucurile :))
putin ironic...stiu...dar asa e ...cum Dumnezeu traiesc 3 persoane capabile de munca...numai dintr-un salariu :)
daca va fi de acord sa faca asta ptr tine ...asteapta sa vezi ce se va intampla...daca nu ...nu vad de ce ai mai pierde inca 5 ani din viata ta ...
emmyley
Postat pe 11 Iulie 2010 21:56
DRAGA MEA ,
SE VEDE TREABA CA TE-AI PLICTISIT DE TRAI BUN AI LANGA TINE UN OM CARE TE IUBESTE CU ADEVATAT, DE FAPT CE VREI?FII CINSTITA ,EU CRED CA TI-AI GASIT PE ALTUL, VEZI SA NU REGRETI MAI TARZIU .
POATE VREI UN ,,FUSTANGIU " SA ALERGI DUPA EL, ITI PLACE ,,ADRENALINA" DACA DA
ATUNCI ANUNTATI PRIETENUL ,CINSTIT, CA AI GASIT PE ALTCINEVA SI INCHEIE POVESTEA,CA TOT NU-TI PASA DE CEI 5 ANI PETRECUTI IMPREUNA CU EL .ORICUM CALCI PE LUCRURI SFINTE,AS FI VRUT SA-TI SCRIU MAI MULTE ,DAR AI REUSIT SA MA ENERVEZI CU FRIVOLITATEA TA .
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 12 Iulie 2010 00:40
******* am inteles ca esti tanara ....stare materiala buna faci acte caritabile esti o a doua Maica Tereza ?? sau vrei sa te casatoresti ??cauti un om care sa fie la acelasi nivel cu al tau .....nu sa infiezi un om pe care sa il intretii sa-i fi mama si tata si sora si si si .....daca nu corespunde asteptarilor tale !!!!!!! VIATA ESTE PREA FRUMOASA SA NU O TRAIESTI CU CINE CREZI CA TE MERITA!!
kudika134394
Postat pe 12 Iulie 2010 01:28
de ce persoanele care se despart dupa o relatie lunga (ceva ani) considera acei ani pierduti? adica... am observat ca ati zis "de ce l-ai tinut incurcat 5 ani " sau , "de ce ai inceput relatia cu el daca..."... cine poate ghici viitorul? adica ea avea de unde sa stie ca va tine o saptamana sau 5 ani? poate acum 5 ani nu era interesata nici ea de viitor, poate si el era diferit... timpul a trecut peste ei si ea acuma a realizat ca vrea mai mult... ce e asa rau ? oamenii tind spre perfectiune toata viata... (chiar daca nu o gasesc...)

nu cred ca anii aceia is pierduti... ati fost fericiti impreuna, a fost frumos... poate acum e timpul sa o luati pe drumuri diferite.. asta e ... se mai intampla...
decat sa regreti toata viata ca ai ramas langa el (fi sigura ca nu o sa il faci fericit, sacrificandu-te in felul acesta) mai bine te hotarasti si alegi ce vrei cu adevarat:) numai bine
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:47
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 13:36:44Simplu se poate pune capat unei relatii; prin metoda Madalinei Manole !!!!

esti culmea omule
cum o bagi pe fata cu parul de foc langa o tipa care e materialista si destul egoista?
pana acum era ok tipul..acum..ii pute..
ma lesi?
dragon_fly88
Postat pe 18 Iulie 2010 14:48
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 13:36:44Simplu se poate pune capat unei relatii; prin metoda Madalinei Manole !!!!


Nea Mitica,esti varza!Creierasul tau s-a atrofiat de cand nu l-ai mai pus la munca!
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 15:03
Daca tot dai sfaturi poate o si pui in aplicare,ca sincer nu cred ca se supara mamaia!
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 16:08
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 16:01:02
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-18 14:48:37
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 13:36:44Simplu se poate pune capat unei relatii; prin metoda Madalinei Manole !!!!

esti culmea omule
cum o bagi pe fata cu parul de foc langa o tipa care e materialista si destul egoista?
pana acum era ok tipul..acum..ii pute..
ma lesi?







Eu nu ma refer la personaje bre , eu ma refer la metoda. Cineva a intrebat cum poate sa puna capat unei relatii si eu m-am referit la metoda ,o metoda sigura de reusita, in cateva minute , ...gata cu relatia !!!!

daca asta e metoda...
lasa-ne cu asemenea sfaturi
dragon_fly88
Postat pe 18 Iulie 2010 16:08
IMI PLACE CE USOR E SA SCRI,SE VEDE CA NU AI TRECUT PRIN ASA CEVA.S EU SANT IN SITUATIA ASTA.NU REUSESC SA MA DESPART,MA AMENINTA SI PRINTRE ALTELE .ISI IA VIATA,ADICA SE SPANZURA
ALESIA
!
healthy016516
Postat pe 18 Iulie 2010 16:50
CE DRAGUT MOD DE A DA SFATURI.TU TE-AI SIMTI BINE SA STICA CINEVA MOARE DIN CAUZA TA?
ALESIA
healthy016516
Postat pe 18 Iulie 2010 16:53
De la: healthy016516, la data 2010-07-18 16:50:51IMI PLACE CE USOR E SA SCRI,SE VEDE CA NU AI TRECUT PRIN ASA CEVA.S EU SANT IN SITUATIA ASTA.NU REUSESC SA MA DESPART,MA AMENINTA SI PRINTRE ALTELE .ISI IA VIATA,ADICA SE SPANZURA
ALESIA
!


Iubita...te inteleg perfect... dar nu poti trai asa. Nimeni nu are dreptul sa te tina cu forta langa el, si fiecare are dreptul, totodata sa faca ce vrea cu viata lui. Tu nu ai dreptul la viata si la moarte asupra unui om. Si atata timp cat nu il omori tu, cat nu i-ai spus tu sa faca asta... Cuvantul despartire nu e egal cu sinucidere. Deci daca ii ceri sa va despartiti, nu-i dai acordul tau sa se sinucida.Deci o face ca vrea el. Punct.
grasshopper
Postat pe 18 Iulie 2010 16:55
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 16:05:42
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 15:03:46
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 13:36:44Simplu se poate pune capat unei relatii; prin metoda Madalinei Manole !!!!


Nea Mitica,esti varza!Creierasul tau s-a atrofiat de cand nu l-ai mai pus la munca!




Zau? cunosti o alta metoda mai sigura ??? N-ai vazut ca asta e la moda acum ?

ti cont de tendinte?! esti fashion victim?!
roz5blue6lila7
Postat pe 18 Iulie 2010 16:59
La mine e simplu, spun ca sunt aroman si ca sunt promis. Toate inteleg asta :))
Borntobewild
Postat pe 18 Iulie 2010 19:42
pai..am citit ce ai scris si nu pot spune ca ai de facut o alegere foarte grea...atata timp cat spui in primul rand "am iubit"...lucrurile sunt mai simple decat par....sunt mai multe variante , dar numai tu stii care este alegerea corecta si de fapt...motivul! nu vrei sa mai fii cu el pentru ca nu il mai iubesti? nu il mai iubesti pt ca are mai putini bani decat tine? nu vrei sa mai fii cu el pentru ca are mai putini bani decat tine? simti ca nu te mai sustine la fel ca inainte, si de aceea nu il mai iubesti? ...il mai iubesti?
ca sfat...fa-ti putina ordine in ganduri si nu te lua dupa ce spun unii si altii pe forumuri mai sunt si oameni rai...ai grija cu tine!
id_mariuka
Postat pe 18 Iulie 2010 22:26
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 13:36:44Simplu se poate pune capat unei relatii; prin metoda Madalinei Manole !!!!



ce om prost cu creier lipsa
kudikroxy
Postat pe 26 Iulie 2010 15:17
De la: mitica_1, la data 2010-07-18 18:32:21
De la: healthy016516, la data 2010-07-18 16:53:44CE DRAGUT MOD DE A DA SFATURI.TU TE-AI SIMTI BINE SA STICA CINEVA MOARE DIN CAUZA TA?
ALESIA






Pai depinde ce vina ai de moare acel cineva . !!!!

mititica e si minte ta!
tavi85
Postat pe 26 Iulie 2010 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare e prea tarziu? 16 De la: raluk_hbl 22 Iunie 2010 20:58
ce-si doresc femeile? 459 De la: dragon_fly88 11 Martie 2011 18:55
soarele...si pielea.. 5 De la: DayC 18 Iunie 2010 19:04
Se ascunde de copii fiindcã are doar o mânã! 1 De la: lumi27 29 Iulie 2011 18:34
DRAGOSTE OBSNUINTA SAU ,,BOALA''? 7 De la: kudika1993 2 Iulie 2010 17:17