Setari Cookie-uri

Ma doare sufletul

De 3 ani sunt intr-o relatie la distanta. In ultimul timp am inceput sa ne certam cam des si la fiecare certa el ma jigneste, imi spune cuvinte pe care nu credeam k o sa le aud vreodata de la el.Tot ce mi-a promis la inceput de relatie sa dovedit a fi doar vorbe.Incredere in el am reusit cu greu sa am pentru k am avut si alte relatii esuate si am suferit destul de mult,acum nu mai am incredere in ce imi spune.Toate visele noastre incep sa se spulbere,in toamna ar trebui sa ne mutam impreuna dar nu stiu dak va mai fi asa.Acum ne-am certat iar motivul 'el vrea ca eu sa fac scoala de asistenta iar eu nu imi doresc asta si nu ma intelege deloc.Intr-un final i-am spus k o sa fac si asta pentru el dar k nu o sa fiu fericita,pentru ca nu este ceea ce imi doresc eu. L fiecare cearta el vrea sa ia o pauza ,eu nu sunt de acord cu asa ceva .Pentru mine pauza inseamna sfarsit si nu imi doresc asta.Nu vreau sa cred k am stat 3 ani degeaba cu el si dupa toate greutatile intampinate totul sa se sfarseasca intro clipa din niste prostii. El considera k imi bat joc de el k nu vreau sa fac scoala asta ,si pentru fiecare cearta tot eu sunt cauza.Pana azi ne-am alintat mereu de azi el nu mai vrea asta ,vrea sa ia comportamentul oamenilor care isi jignesc sotiile care le considera niste sclave si ma doare tare mult comportamentul asta.Nu stiu ce sa fac, sunt asa confuza nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai sper. As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa.
anad3nisa
Postat pe 25 Iunie 2010 00:21
Doamne Maica Domnului si Sfanta Paraschiva da ce crezi ca fara el e sfarsitul lumii???? da ce esti tu marioneta lui??? o gogomanie mai mare ca asta nu am mai auzit de mult! pai degeaba ramai cu el daca tot nefericita esti! dementu lumii! te manipuleaza si tu te complaci. Faci aceeasi prostie pe care am facut-o si eu...doar ca mie nu mi-au trebuit 3 ani sa inteleg...mi-a ajuns un an jumate. eu zic sa il lasi...sincer!
rox_sb
Postat pe 25 Iunie 2010 00:27
Daca a nu fi fericita, ti se pare o prostie, atunci continua.
Daca a fi jignita de barbatul pe care il iubesti si care pretinde ca te iubeste ti se pare o prostie, atunci continua.
Daca a face in viata ceea ce isi doreste un neica nimeni si nu ceea ce iti doresti tu, ti se pare un lucru bun, atunci continua.
Iti pot spune cu certitudine ca va veni vremea cand vei blestema aceasta hotarare. Si cei 3 ani se vor fi transformat in 4, in 5... si se vor duce precum clipa. Doar timpul pierdut aiurea te va marca. Si fizic si psihic.

Dar nu esti singura care traieste asa. Oricum, continua, esti pe drumul cel bun sa devii o femeie neimplinita din niciun punct de vedere.
rashela
Postat pe 25 Iunie 2010 00:41
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 00:21:50As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa.


Va veni vremea cand iti va fi rusine de ce ai spus aici... Si sila de tine pentru cuvintele astea. Dar toate la timpul lor.
rashela
Postat pe 25 Iunie 2010 00:43
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 00:21:50De 3 ani sunt intr-o relatie la distanta. In ultimul timp am inceput sa ne certam cam des si la fiecare certa el ma jigneste, imi spune cuvinte pe care nu credeam k o sa le aud vreodata de la el.Tot ce mi-a promis la inceput de relatie sa dovedit a fi doar vorbe.Incredere in el am reusit cu greu sa am pentru k am avut si alte relatii esuate si am suferit destul de mult,acum nu mai am incredere in ce imi spune.Toate visele noastre incep sa se spulbere,in toamna ar trebui sa ne mutam impreuna dar nu stiu dak va mai fi asa.Acum ne-am certat iar motivul 'el vrea ca eu sa fac scoala de asistenta iar eu nu imi doresc asta si nu ma intelege deloc.Intr-un final i-am spus k o sa fac si asta pentru el dar k nu o sa fiu fericita,pentru ca nu este ceea ce imi doresc eu. L fiecare cearta el vrea sa ia o pauza ,eu nu sunt de acord cu asa ceva .Pentru mine pauza inseamna sfarsit si nu imi doresc asta.Nu vreau sa cred k am stat 3 ani degeaba cu el si dupa toate greutatile intampinate totul sa se sfarseasca intro clipa din niste prostii. El considera k imi bat joc de el k nu vreau sa fac scoala asta ,si pentru fiecare cearta tot eu sunt cauza.Pana azi ne-am alintat mereu de azi el nu mai vrea asta ,vrea sa ia comportamentul oamenilor care isi jignesc sotiile care le considera niste sclave si ma doare tare mult comportamentul asta.Nu stiu ce sa fac, sunt asa confuza nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai sper. As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa.

pe bune ca nu va inteleg nu vrei sa se duca 3 ani degeaba. Atunci asteapta sa mai treaca 3 ani groaznici, cine stie la ce se mai ajunge. Cum sa faci o scoala pt ca vrea el ? da sa faca el. Esti prea buna la suflet dar si foarte naiva, sper sa nu te superi. Pune capat relatiei. asta e dus cu zaharelu
clau19
Postat pe 25 Iunie 2010 00:51
wooow...eu acum vad...tu ai 25 de ani??? la 25 de ani nu poti sa realizezi ce se intampla cu tine? si ce iti face el? nu ai nicio prietena care sa iti deschida ochii? nu ai niciun moment de luciditate in care sa observi cum te manipuleaza si sa reactionezi cumva la toate astea?
rox_sb
Postat pe 25 Iunie 2010 00:52
Stiu ce se intampla cu mine ,stiu ca nu este bine nimic din ce imi face dar iubirea este puternica si stiu ca despartirea de el ma va distruge. Stiu ca nu este singurul baiat din lume.Am mai trecut printr-o desprtire si am avut de suferit foarte mult.Cu ajutorul lui am reusit sa trec ,destul de greu peste despartirea aia.Ma ajutat sa imi recapat increderea,a avut rabdare si sa comportat frumos cu mine .Toate asta au fost la inceput.
anad3nisa
Postat pe 25 Iunie 2010 01:06
stii cum e...toti baietii la inceput sunt painea lui Dumnezeu...pentru ca apoi sa dea armele pe fata! eu una cand am probleme dinastea ma refugiez la mama....ea ma asculta orice prostie as spune...si are grija sa imi treaca, si bineinteles, nu poate sa faca ea totul, am si eu prietene, ies in oras, ma distrez, ca sa nu ma mai gandesc. Asta poti sa faci si tu. Doar nu o sa suferi o viata intreaga dupa un dobitoc
rox_sb
Postat pe 25 Iunie 2010 01:10
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 01:06:05Stiu ce se intampla cu mine ,stiu ca nu este bine nimic din ce imi face dar iubirea este puternica si stiu ca despartirea de el ma va distruge. Stiu ca nu este singurul baiat din lume.Am mai trecut printr-o desprtire si am avut de suferit foarte mult.Cu ajutorul lui am reusit sa trec ,destul de greu peste despartirea aia.Ma ajutat sa imi recapat increderea,a avut rabdare si sa comportat frumos cu mine .Toate asta au fost la inceput.

incearca sa vezi partea buna a lucrurilor. daca continui te amagesti si mai tare, pur si simplu iti distrugi viata, uita-te si tu putin, deschide ochii. Omul asta nu te iubeste. daca zici ca ai mai trecut printr-o despartire inseamna ca totusi ai invatat ceva din asta, nu??? si vei mai avea despartiri poate multe pana vei gasi jumatatea. dar daca continui sa ramani langa barbatul asta nu ai sa gasesti. o sa-ti fie greu la inceput, cum ti-a fost si in cealalta relatie, dar timpul le vindeca pe toate si vine si barbatul care te va face sa uiti de nesimtitul asta
bafta
clau19
Postat pe 25 Iunie 2010 01:11
Si eu trec printr-o situatie asemanatoare,sufar,plangand invat....uita-l pentru ca nu e de tine!!!stii este o vorba:balta mai are peste....nu e singurul baiat.
visatoar3a
Postat pe 25 Iunie 2010 11:39
"El vrea sa fac scoala de asistente,eu nu vreau,dar totusi i-am spus ca o s-o fac "
Daca vrea el asa de mult scoala de asistente de ce n-o face el???Daca el iti spune sa te arunci de pe un bloc,o faci pentru ca vrea el???In numele iubirii facem multe,nu?
"Iubirea e ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul....ti se goleste creierul!"Ar fi bine sa gandesti putin la rece,sa te gandesti si ce iti place tie sa faci,sa nu mai fi o marioneta in mana lui,sa ai personalitatea ta.Spui ca de multe ori e rece si se poarta urat,oare cine i-a acceptat asta de continua sa o faca?
Barbie30
Postat pe 26 Iunie 2010 08:22
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 00:21:50In ultimul timp am inceput sa ne certam cam des si la fiecare certa el ma jigneste, imi spune cuvinte pe care nu credeam k o sa le aud vreodata de la el.Tot ce mi-a promis la inceput de relatie sa dovedit a fi doar vorbe.

De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 00:21:50
As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa.

Ti-am pus mai sus pasaje din ce ai scris tu. Tu suferi dupa o jigodie care se comporta asa cu tine? Inseamna ca nu esti in toate mintile daca te vezi asa distrusa fara un om care te jigneste si te manipuleaza. Revino-ti, ce naiba?
tematoare
Postat pe 27 Iunie 2010 01:06
cum poti sa stai cu cineva care te jigneste asa de tare

certuri din fiecare motiv
eu nu inteleg de mai faci asta
singuru lucru pe care lasi impune ar fii gelozia ,dar si asta moderata
fiecare partener treb sa ai be libertatea sa
el sa mearga la o bere cu baietii
ea cu fetele la coafor cumparaturii etc
nu treb impuse anumite regulii
k fa sc de asistente
nu vad rostuuuuu si motivul
poate il vede el
eu poate asi face sc asta doar k sa cunosc alte fete... .k la noi in orasi specializarea asta se face in incinta unui liceu de ,,,,,,,,,,,,,,fete
numai gandu nu e la carte
deci eu nu inteleg nimic de ce mai esti cu omu asta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alyn27
Postat pe 2 Iulie 2010 19:49
Prin spusele tale se regaseste si persoana mea..nu cea de acum( thanks god), cea de acum un an. ce e drept, intr-o proportie mai mica :) Draga mea, ce te face sa crezi ca viata ta va fi distrusa fara el? Nimeni nu iti este vital pentru a trai, aminteste-ti ca atunci cand ai venit pe lume ai venit singura...si cand vei pleca tot singura vei fi ..nu ai nevoie de el, crede-ma!!! Pentru un dobitoc ca al ta( ma scuzi, altfel nu il pot numi) am fost si eu in stare sa fac o multime , insa fericirea pe care o am acum, starea de liniste si de implinire nu as da-o pe nimic in lume...si toate astea i se datoreaza actualului... vei intalni de-a lungul vietii o multime de barbati , draga mea, unii mai nesimtiti decat altii...tu vrei sa fii nefericita toata viata ta ? Pune capat, inchide usa, inchide capitolul...si nu te mai gandi la ce a fost...gandeste te la ceea ce ar putea sa fie :) Concentreaza-te asupra altor lucruri ...si timpul le va rezolva pe toate :) crede-ma ! pana atunci eu iti doresc multa bafta, si sper ca data viitoare cand vei mai scrie aici sa vad o nota de optimism in ceea ce scrii !
abramburica
Postat pe 6 Iulie 2010 23:11
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 00:21:50De 3 ani sunt intr-o relatie la distanta. In ultimul timp am inceput sa ne certam cam des si la fiecare certa el ma jigneste, imi spune cuvinte pe care nu credeam k o sa le aud vreodata de la el.Tot ce mi-a promis la inceput de relatie sa dovedit a fi doar vorbe.Incredere in el am reusit cu greu sa am pentru k am avut si alte relatii esuate si am suferit destul de mult,acum nu mai am incredere in ce imi spune.Toate visele noastre incep sa se spulbere,in toamna ar trebui sa ne mutam impreuna dar nu stiu dak va mai fi asa.Acum ne-am certat iar motivul 'el vrea ca eu sa fac scoala de asistenta iar eu nu imi doresc asta si nu ma intelege deloc.Intr-un final i-am spus k o sa fac si asta pentru el dar k nu o sa fiu fericita,pentru ca nu este ceea ce imi doresc eu. L fiecare cearta el vrea sa ia o pauza ,eu nu sunt de acord cu asa ceva .Pentru mine pauza inseamna sfarsit si nu imi doresc asta.Nu vreau sa cred k am stat 3 ani degeaba cu el si dupa toate greutatile intampinate totul sa se sfarseasca intro clipa din niste prostii. El considera k imi bat joc de el k nu vreau sa fac scoala asta ,si pentru fiecare cearta tot eu sunt cauza.Pana azi ne-am alintat mereu de azi el nu mai vrea asta ,vrea sa ia comportamentul oamenilor care isi jignesc sotiile care le considera niste sclave si ma doare tare mult comportamentul asta.Nu stiu ce sa fac, sunt asa confuza nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai sper. As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa.


da-i papucii! clar nu te iubeste pt ca altfel nu ar pune conditii... pana l aurma tot degeaba sunt anii petrecuti cu el, nu-ti ajung trei?
camiflorea
Postat pe 11 Iulie 2010 20:52
"As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa. " doar daca esti sadomasochista.. pt ca nu inteleg cum ai putea sa te simti distrusa cand nu te mai bate la cap un cretin?
camiflorea
Postat pe 11 Iulie 2010 20:55
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 01:06:05Stiu ce se intampla cu mine ,stiu ca nu este bine nimic din ce imi face dar iubirea este puternica si stiu ca despartirea de el ma va distruge. Stiu ca nu este singurul baiat din lume.Am mai trecut printr-o desprtire si am avut de suferit foarte mult.Cu ajutorul lui am reusit sa trec ,destul de greu peste despartirea aia.Ma ajutat sa imi recapat increderea,a avut rabdare si sa comportat frumos cu mine .Toate asta au fost la inceput.


tu lucrezi? ai din ce trai? ai frati, sau surori, sau parinti? ceea ce numesti tu iubire pare deja prostie, iarta-ma ca-ti zic.. cum poti iubi un om care nu iti arata nici o bruma de respect? ai doar 25 de ani, deci timp sa iti gasesti pe altul.. deja suferinta este supraestimata...
camiflorea
Postat pe 11 Iulie 2010 21:00
Pacat ca la varsta pe care o ai inca mai crezi ca el ,cel care te face sa suferi -care te obliga sa faci lucruri pe care tu nu le doresti,este totul si ca viata fara el nu ar mai continua..si mai mare PACAT ca femei ca tine mai exista cu sutele.Ma ingrozesc cand vad ca va place sa suferiti sa va chinuiti iar la sfarsitul zilei,dupa niste jigniri inghitite cu stoicism,mai spuneti"ce sa fac,daca il iubesc!?nu pot sa traiesc fara el"
De ce iti bati joc de tine?Sunt convinsa ,ca daca vei deschide ochii si il vei parasi pe actualul, vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte!
desi_desiree
Postat pe 11 Iulie 2010 21:16
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 00:21:50De 3 ani sunt intr-o relatie la distanta. In ultimul timp am inceput sa ne certam cam des si la fiecare certa el ma jigneste, imi spune cuvinte pe care nu credeam k o sa le aud vreodata de la el.Tot ce mi-a promis la inceput de relatie sa dovedit a fi doar vorbe.Incredere in el am reusit cu greu sa am pentru k am avut si alte relatii esuate si am suferit destul de mult,acum nu mai am incredere in ce imi spune.Toate visele noastre incep sa se spulbere,in toamna ar trebui sa ne mutam impreuna dar nu stiu dak va mai fi asa.Acum ne-am certat iar motivul 'el vrea ca eu sa fac scoala de asistenta iar eu nu imi doresc asta si nu ma intelege deloc.Intr-un final i-am spus k o sa fac si asta pentru el dar k nu o sa fiu fericita,pentru ca nu este ceea ce imi doresc eu. L fiecare cearta el vrea sa ia o pauza ,eu nu sunt de acord cu asa ceva .Pentru mine pauza inseamna sfarsit si nu imi doresc asta.Nu vreau sa cred k am stat 3 ani degeaba cu el si dupa toate greutatile intampinate totul sa se sfarseasca intro clipa din niste prostii. El considera k imi bat joc de el k nu vreau sa fac scoala asta ,si pentru fiecare cearta tot eu sunt cauza.Pana azi ne-am alintat mereu de azi el nu mai vrea asta ,vrea sa ia comportamentul oamenilor care isi jignesc sotiile care le considera niste sclave si ma doare tare mult comportamentul asta.Nu stiu ce sa fac, sunt asa confuza nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai sper. As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa.


Lamureste-ma intr-o privinta... ca n-am inteles deloc... de ce insista sa faci scoala de asistente daca tu iti doresti altceva?
Cred ca a venit timpul sa te mai gandesti si la tine, la viata ta... la ce anume te face fericita si la ce nu!

Don`soara, revino-ti!!! Trezeste-te la viata!!!! E pacat ca nu mai vezi si dincolo de persoana lui. Orice inceput are si-un sfarsit. Si orice usa inchisa o deschide pe alta!

Acum ti s-ar parea ca nuca-n cui o despartire, dar fi sigura ca peste ceva timp, cand ranile vor fi vindecate vei vedea situatia cu alti ochi. Atunci, iti vei multumi TIE ca ai reusit sa te scapi de un asa om. Un om care tragea doar pe sabia lui, un om care sufla in lumanarea ta doar ca a lui sa se vada mai puternica!

Iesi din relatia asta vicioasa! Acorda-ti tie o noua sansa si vei vedea ca zambetul pe viata ta nu va intarzia sa apara!
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 16:14
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 16:14:50
De la: anad3nisa, la data 2010-06-25 00:21:50De 3 ani sunt intr-o relatie la distanta. In ultimul timp am inceput sa ne certam cam des si la fiecare certa el ma jigneste, imi spune cuvinte pe care nu credeam k o sa le aud vreodata de la el.Tot ce mi-a promis la inceput de relatie sa dovedit a fi doar vorbe.Incredere in el am reusit cu greu sa am pentru k am avut si alte relatii esuate si am suferit destul de mult,acum nu mai am incredere in ce imi spune.Toate visele noastre incep sa se spulbere,in toamna ar trebui sa ne mutam impreuna dar nu stiu dak va mai fi asa.Acum ne-am certat iar motivul 'el vrea ca eu sa fac scoala de asistenta iar eu nu imi doresc asta si nu ma intelege deloc.Intr-un final i-am spus k o sa fac si asta pentru el dar k nu o sa fiu fericita,pentru ca nu este ceea ce imi doresc eu. L fiecare cearta el vrea sa ia o pauza ,eu nu sunt de acord cu asa ceva .Pentru mine pauza inseamna sfarsit si nu imi doresc asta.Nu vreau sa cred k am stat 3 ani degeaba cu el si dupa toate greutatile intampinate totul sa se sfarseasca intro clipa din niste prostii. El considera k imi bat joc de el k nu vreau sa fac scoala asta ,si pentru fiecare cearta tot eu sunt cauza.Pana azi ne-am alintat mereu de azi el nu mai vrea asta ,vrea sa ia comportamentul oamenilor care isi jignesc sotiile care le considera niste sclave si ma doare tare mult comportamentul asta.Nu stiu ce sa fac, sunt asa confuza nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai sper. As vrea sa pier sa nu mai sufar deloc.Pentru mine viata fara el va fi distrusa.


Lamureste-ma intr-o privinta... ca n-am inteles deloc... de ce insista sa faci scoala de asistente daca tu iti doresti altceva?
Cred ca a venit timpul sa te mai gandesti si la tine, la viata ta... la ce anume te face fericita si la ce nu!

Don`soara, revino-ti!!! Trezeste-te la viata!!!! E pacat ca nu mai vezi si dincolo de persoana lui. Orice inceput are si-un sfarsit. Si orice usa inchisa o deschide pe alta!

Acum ti s-ar parea ca nuca-n cui o despartire, dar fi sigura ca peste ceva timp, cand ranile vor fi vindecate vei vedea situatia cu alti ochi. Atunci, iti vei multumi TIE ca ai reusit sa te scapi de un asa om. Un om care tragea doar pe sabia lui, un om care sufla in lumanarea ta doar ca a lui sa se vada mai puternica!

Iesi din relatia asta vicioasa! Acorda-ti tie o noua sansa si vei vedea ca zambetul pe viata ta nu va intarzia sa apara!


Asa Lissuco, mai zbiara si tu la ele, ca pe mine ma critici .pardon, m-ai criticat.
Eu asta le tot zic, sa nu se umileasca in fata nimanui!
Fiecare om, cu scoala, fara scoala are personalitatea lui, un om normal isi respecta semenii, nu-si bate joc de ei.( cum face si gerila, stii tu care):)))......si imi vine sa-i "omor" pe cei ce-si bat joc de oameni care-s mai blanzi!.....ca da, nu toti suntem la fel, cu personalitati puternice.
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 21:25
ce o fi aia relatie la distanta??? ceva de genul, stati ore in sir, pana va turtiti bucile in fata unui monitor facand bataturi in buricele degetelor, iar cand aveti ocazia sa va vedeti, odata la o luna , doua fa futeti precum chiorii??? cam asta este relatia la distanta???
silviu_m74
Postat pe 12 Iulie 2010 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu indragostita de el,el de alta ! 0 De la: 6 Martie 2012 01:12
as vrea sa stiu si eu cupluri care au trecut prin momente grele in relatie si reusesc sa le depaseasca 21 De la: denis_3d25 29 Noiembrie 2009 08:16
oare ma mai iubeste??? 34 De la: adrianolo2000 1 Decembrie 2010 19:07
Nu stiu daca ma mai iubeste 181 De la: nicoleta4488 2 Iunie 2013 18:03
Ce ma sfatuiti sa fac? 8 De la: adriana87_21 6 Mai 2009 14:58