Setari Cookie-uri

Poate exista o relatie intre mine si un italian?

De la: kritzia, la data 2010-07-06 00:31:09
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-05 17:41:32of, of, de ce nu putam noi femeile sa nu ne mai gandim atata si doar sa ne distram si sa ne simtim bine? Ai chef de o aventura, iti place.... de ce nu? Poate va duce altundeva sau poate fi doar atat. Atata timp cat tot ce faci, faci cu cap si fara regrete.... go for it!

Si sa-ti explic de unde si "filosofia" asta de viata: nu vei ajunge sa cunosti barbatii, nu vei ajunge sa-ti dai seama exact ce iti doresti de la un potential partener de durata daca doar stai pe tusa; nu vei ajunge sa ai acea intelepciune in relatii, daca nu te implici in nici o relatie (de orice natura ar fi ea). Desigur ca poti fi ranita, insa e important ce lectii inveti din experientele avute.


ai foarte mare dreptate in ultima parte a mesajului,teama fiind cel mai mare inamic in realizarea scopurilor,insa nu cred ca trebuie sa cadem in extrema cealalta si devenim tarfele localitatii doar de dragul experimentului cat si pentru a alunga plictiseala.lasandu-ne disponibile pentru oricine ne claxoneaza...e prea de tot!
e clar ca fata asta vrea mai mult decat o aventura,altfel nu se mai gandea asa mult si avea sex din prima daca asta ii lipsea...dar ea are intrebari daca o relatie poate exista intre doua persoane cu specificul lor,cu diferente de varsta,cu diferente culturale,distante,chestii


Da...toti barbatii imi spun sa-mi traiesc viata si cand ii intreb: asta inseamna sa ma culc cu cine ma baga in seama...imi zice ca numai cu cel care iti place...pai asta ar insemna sa am o agenda plina,nu? Ca dor noua,fetelor, ne place, poate zilnis, saptamanal, lunar alt baiat....nu se traieste asa viata...poate asta a fost singurul cu care m-a cucerit el (italianul). Nu a vrut doar sa-mi bage mana in pantaloni, ci sa stea cu mine.Poate de asta l-am placut, recunosc ca si banii au avut un rol important, dar puteam sa am si luna de pe cer si i-am refuzat multe lucruri, eu vreau doar sa stau cu el pentru ca ma simt bine si ma simt protejata. Mi-au zis si mie mai multi ca asta e calitatea lor principala: sa vrajeasca femeile romance. Dar cineva m-a pus si pe ganduri...cati romani merg in Italia la lucru...si daca mama mea ar fi exact cea care i-ar face curat in casa sau ar avea grija de parintii/bunicii lui...nu ar trebui sa iau si asta in considerare? Ca ei isi bat joc de tara noastra si de oamenii nostri? Pana la urma, de asta face el afaceri in Romania-forta de munca mai ieftina...
Alta problema e ca e foarte gelos...cum nu am semnal la telefon(ca nu mi-l inchid niciodata), deja ma trezesc cu zeci de mesaje ca unde sunt,de ce nu-i raspund si are impresia ca nu mai vreau sa vorbesc cu el...asta e singurul lucru care nu-mi convine la el...
Si,btw...nu am de gand sa ma mut in Italia...poate doar in vizita pt ca imi place sa calatoresc.
Mersi pt comentarii...le citesc pe toate si chiar le analizez...
Adyda
Postat pe 9 Iulie 2010 11:17
De la: leo_, la data 2010-07-06 10:07:45
De la: Adyda, la data 2010-06-26 23:45:07Povestea mea a inceput aproximativ 2 luni in urma. L-am cunoscut in orasul meu (e din italia,dar lucreaza in romania,in alt oras decat al meu) si el s-a indragostit de mine din prima secunda (cel putin asa sustine). nu la-m bagat in seama pt ca e mai mare ca mine cu 14 ani, ceea ce nu ma multumeste si nici parintii nu ar fi de acord. Dar s-a dovediti a fi altfel pana acum, m-a rasfatat in toate modurile posibile si nu a incercat nimic cu mine pt ca eu i-am zis de la inceput ca putem fi doar prieteni si nimic mai mult. A zis ca intelege asta si ca nu-mi vrea raul,doar binele...ca nu vrea sex... vorbim zilnic la telefon, si zilele trecute am mers la el in vizita. am stat in camere separate si nu a incercat nimic cu mine...dar a doua zi....m-a sarutat si mi-a placut destul de mult...acum suntem impreuna si separati si mie imi place de el si el zice ca ma iubeste...stiu ca nu e posibil dupa doar 2 luni si nu-l cred,dar o zice foarte des...in fine,zilele astea mi-a zis si ca nu vrea sex...vrea iubire. Imi place cum ma simt cu el,dar pana la punctul culminant...ideea e ca nu stiu daca sunt atrasa foarte mult de banii lui sau de felul in care ma atrag banii lui...imi place cand ma rasfata,dar ma si enervez pe el cand cheltuie prea mult...si, de la inceput, mi-a zis ca lui ii place ca nu stau pt banii lui. Ma simt protejata alaturi de el,dar nu stiu cum sa fiu cu familia mea care habar nu are de nimic si sunt sigura ca nu ar fi de acord cu el. Pe langa varsta...e si italienismul...mai complicat...oare ce sa fac? Am fost certata cu el o zi si si-a cerut iertare in 10000 de feluri si asta m-a facut sa inteleg ca el chiar tine la mine...


mai, dupa ce mi-a spus un prieten italian de ce le plac lor femeile noastre eu nu mai suport specia asta. la fel nu suport nici francezii...

De ce le plac??? Zi-mi si varianta ta ca eu am auzit destule...chiar sunt curioasa ce zice o persoana subiectiva si nu una obiectiva...
Adyda
Postat pe 9 Iulie 2010 11:18
Sunt cu capu'! Auzi sa vin eu cu idei gen "fa sex cu un barbat de care-ti place"! ptiu, zici ca am zis "fa sex cu oricine te baga in seama"!!!!! zici ca am zis "fa sex din prima, fara sa te gandesti la consecinte si fara sa te protejezi!"
dar, am uitat in ce societate traiesc, fir-ar eu sa fiu de umblareata si emancipata! Impusca-m-as!
kitty_krieger
Postat pe 9 Iulie 2010 18:20
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-09 18:20:06Sunt cu capu'! Auzi sa vin eu cu idei gen "fa sex cu un barbat de care-ti place"! ptiu, zici ca am zis "fa sex cu oricine te baga in seama"!!!!! zici ca am zis "fa sex din prima, fara sa te gandesti la consecinte si fara sa te protejezi!"
dar, am uitat in ce societate traiesc, fir-ar eu sa fiu de umblareata si emancipata! Impusca-m-as!

tzuc fata dulce si umblareata!
miss_darine
Postat pe 9 Iulie 2010 18:33
ma fata tu de asta esti care baga mana in pantaloni sa vada cat de mare este instrumentul , ca ne-ai lamurit ca nu esti materalista ?! dar sigur te intreseaza daca poate sa te satisfaca?!
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 18:49
De la: Adyda, la data 2010-07-09 11:18:49
De la: leo_, la data 2010-07-06 10:07:45
De la: Adyda, la data 2010-06-26 23:45:07Povestea mea a inceput aproximativ 2 luni in urma. L-am cunoscut in orasul meu (e din italia,dar lucreaza in romania,in alt oras decat al meu) si el s-a indragostit de mine din prima secunda (cel putin asa sustine). nu la-m bagat in seama pt ca e mai mare ca mine cu 14 ani, ceea ce nu ma multumeste si nici parintii nu ar fi de acord. Dar s-a dovediti a fi altfel pana acum, m-a rasfatat in toate modurile posibile si nu a incercat nimic cu mine pt ca eu i-am zis de la inceput ca putem fi doar prieteni si nimic mai mult. A zis ca intelege asta si ca nu-mi vrea raul,doar binele...ca nu vrea sex... vorbim zilnic la telefon, si zilele trecute am mers la el in vizita. am stat in camere separate si nu a incercat nimic cu mine...dar a doua zi....m-a sarutat si mi-a placut destul de mult...acum suntem impreuna si separati si mie imi place de el si el zice ca ma iubeste...stiu ca nu e posibil dupa doar 2 luni si nu-l cred,dar o zice foarte des...in fine,zilele astea mi-a zis si ca nu vrea sex...vrea iubire. Imi place cum ma simt cu el,dar pana la punctul culminant...ideea e ca nu stiu daca sunt atrasa foarte mult de banii lui sau de felul in care ma atrag banii lui...imi place cand ma rasfata,dar ma si enervez pe el cand cheltuie prea mult...si, de la inceput, mi-a zis ca lui ii place ca nu stau pt banii lui. Ma simt protejata alaturi de el,dar nu stiu cum sa fiu cu familia mea care habar nu are de nimic si sunt sigura ca nu ar fi de acord cu el. Pe langa varsta...e si italienismul...mai complicat...oare ce sa fac? Am fost certata cu el o zi si si-a cerut iertare in 10000 de feluri si asta m-a facut sa inteleg ca el chiar tine la mine...


mai, dupa ce mi-a spus un prieten italian de ce le plac lor femeile noastre eu nu mai suport specia asta. la fel nu suport nici francezii...

De ce le plac??? Zi-mi si varianta ta ca eu am auzit destule...chiar sunt curioasa ce zice o persoana subiectiva si nu una obiectiva...

pai tipul spunea ca sunt cele mai ieftine si mai utile prostituate. adica mai stiu sa gateasca, fac si curat in casa, arata si bine, se linistesc daca te rastesti la ele, nu te dau in judecata pentru ca el incalci drepturile, sunt ieftin de intretinut (adica nu trebuie sa le dai bani ci doar sa ai pentru tine) si le poti trimite in tara imediat ce te saturi de ele (era discutia inainte de intrarea in ue din 2007). de atunci, cand aud de italieni, e la fel ca si cum as auzi de francezi.
leo_
Postat pe 9 Iulie 2010 20:40
Draguta e pre devreme sa/ti pese tie ce face cu banii lui ,cat si in ce mod ii cheltuie,in ce priveste iubirea ei spun amore mio la orice vietate tine in casa ,iar k informatie ptr tine ,italia e plina de romance traduse de italieni .ai nevoie de sfatul parintilor mai mult decat orice,fa-i cunostinta cu parintili tai si urmeaza sfatul lor .mai mult decat ei nu poate nimeni in lume sa-ti vrea binele !!!!orice sfat ti-ar da parintii tai asculta-i.bafta mare
healthy017584
Postat pe 10 Iulie 2010 08:19
parerea mea e sa deschizi bine ochii...italienii sant ca focul se aprind si la fel de repede se sting ...din prima secunda iti spun ...sei la mia vita ...dupa un minu ti voglio tanto bene...dupa doua minute ti amooooo ....sant falsi si rasisti ...Italia da sant deacord numai pentru haine, incaltaminte , mancarea si muzica oameni foarte schimbatori ca vremea...
puymik
Postat pe 10 Iulie 2010 08:20
citesc cu "profunda adancire sufleteasca" comenturile voastre la subiectele lansate de "primadonele" acestui site .... Totusi, nu e ciudat ca doar cele certate cu scoala, deoarece au fost personajul principal intr-un "lovestory" incitant de dat in fapt, spre deliciul vostru... au ceva de spus....nimeni nu face nimic?
Propuneti si voi ceva serios... din care chiar sa aiba ce invata un pusti sau o pustoaica la pubertate... daca nu-i e mintea captata deja de "lectiile" oferite de TV sau prieteni.
taypanu
Postat pe 10 Iulie 2010 08:49
Nu esti nici prima nici ultima care trage cu ochiul la portofelul italianului;partea cu iubirea nu e nici la el nici la tine.E mai repede un fel de troc:imi dai,iti dau.
viogen26
Postat pe 10 Iulie 2010 10:19
buna!problema cu italienii e ca le plac tare mult romancele decat italiencele care nu-s nici frumusele macar,nu mai vorbim d gospodine ca nu se pune problema d asta...........ar fi multe d zis p tema asta!cred ca ar fi bbine sa zici c varsta si profesie ai tu in primul rand.apoi el c anume face in rom si d cand.unde e nascut in italia si unde locuieste.are f mare importanta..........mentalitatea lor e diferita in fct d locul unde sunt nascuti si traiti.astept rasp tau si mai vb dupa.ok?sper sa te pot ajuta cu un sfat bun pt ca deja cunosc cat d cat mentalitatea lor.am lucrat si in nord si in sud si am f multi prieteni acolo si romani si italieni.
kudika189694
Postat pe 10 Iulie 2010 11:07
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 18:49:25ma fata tu de asta esti care baga mana in pantaloni sa vada cat de mare este instrumentul , ca ne-ai lamurit ca nu esti materalista ?! dar sigur te intreseaza daca poate sa te satisfaca?!

Nu e asta...si vorbeam ca barbatii baga , in general, mana repede in pantalonii unei fete...poate nu m-am exprimat eu cum trebuie sau nu ai inteles tu ce tb.
Adyda
Postat pe 10 Iulie 2010 11:24
De la: kudika189694, la data 2010-07-10 11:07:38buna!problema cu italienii e ca le plac tare mult romancele decat italiencele care nu-s nici frumusele macar,nu mai vorbim d gospodine ca nu se pune problema d asta...........ar fi multe d zis p tema asta!cred ca ar fi bbine sa zici c varsta si profesie ai tu in primul rand.apoi el c anume face in rom si d cand.unde e nascut in italia si unde locuieste.are f mare importanta..........mentalitatea lor e diferita in fct d locul unde sunt nascuti si traiti.astept rasp tau si mai vb dupa.ok?sper sa te pot ajuta cu un sfat bun pt ca deja cunosc cat d cat mentalitatea lor.am lucrat si in nord si in sud si am f multi prieteni acolo si romani si italieni.

Eu am inca 22 de ani si el inca 36...el lucreaza la o firma italiana foarte cunoscuta cu sediul in Romania, dar prezenta in mai multe tari pt ca aici e mana de lucru mai ieftina(cuvinte spuse de el) si este din Padova.
Adyda
Postat pe 10 Iulie 2010 11:27
toti mosii italieni vin in romania isi ia o gagik de 20 de ani ii cumpara 2-3 bluze si fata e cea mai fercita
pai in italia femeile vor oameni de afaceri sa le ia case, masini ..

gaseste -ti un baiat apropiat varstei tale si lasa -l pe mos cu banii lui
kudika184839
Postat pe 10 Iulie 2010 11:48
De la: leo_, la data 2010-07-06 10:07:45
De la: Adyda, la data 2010-06-26 23:45:07Povestea mea a inceput aproximativ 2 luni in urma. L-am cunoscut in orasul meu (e din italia,dar lucreaza in romania,in alt oras decat al meu) si el s-a indragostit de mine din prima secunda (cel putin asa sustine). nu la-m bagat in seama pt ca e mai mare ca mine cu 14 ani, ceea ce nu ma multumeste si nici parintii nu ar fi de acord. Dar s-a dovediti a fi altfel pana acum, m-a rasfatat in toate modurile posibile si nu a incercat nimic cu mine pt ca eu i-am zis de la inceput ca putem fi doar prieteni si nimic mai mult. A zis ca intelege asta si ca nu-mi vrea raul,doar binele...ca nu vrea sex... vorbim zilnic la telefon, si zilele trecute am mers la el in vizita. am stat in camere separate si nu a incercat nimic cu mine...dar a doua zi....m-a sarutat si mi-a placut destul de mult...acum suntem impreuna si separati si mie imi place de el si el zice ca ma iubeste...stiu ca nu e posibil dupa doar 2 luni si nu-l cred,dar o zice foarte des...in fine,zilele astea mi-a zis si ca nu vrea sex...vrea iubire. Imi place cum ma simt cu el,dar pana la punctul culminant...ideea e ca nu stiu daca sunt atrasa foarte mult de banii lui sau de felul in care ma atrag banii lui...imi place cand ma rasfata,dar ma si enervez pe el cand cheltuie prea mult...si, de la inceput, mi-a zis ca lui ii place ca nu stau pt banii lui. Ma simt protejata alaturi de el,dar nu stiu cum sa fiu cu familia mea care habar nu are de nimic si sunt sigura ca nu ar fi de acord cu el. Pe langa varsta...e si italienismul...mai complicat...oare ce sa fac? Am fost certata cu el o zi si si-a cerut iertare in 10000 de feluri si asta m-a facut sa inteleg ca el chiar tine la mine...


de ce le plac romancele?sunt curioasa
mai, dupa ce mi-a spus un prieten italian de ce le plac lor femeile noastre eu nu mai suport specia asta. la fel nu suport nici francezii...
rain75
Postat pe 10 Iulie 2010 11:54
Pai vezi si tu cum decurg lucrurile... Nu te grabi insa sa te culci cu el, pentru ca tipul s-ar putea sa nu vrea decat o aventura. El e mult mai experimentat ca tine si probabil ca stie ce sa spuna, ca sa prosteasca "o naivuta". Poate ca ar fi bine ca si parintii tai sa stie de relatia asta... Nu de alta...dar ei au mai multa maturitate in gandire... Eu nu inteleg chestia asta... Ce sunt frate parintii astia?! Or fi capcauni?! De ce trebuie sa ii minti si sa le ascunzi lucruri?! E bine sa stie cineva de soarta ta pentru ca...nu se stie niciodata... Ce te faci daca (sa presupunem prin absurd) italianul tau minunat e vreun pui de peste sau de traficant?
Micael
Postat pe 10 Iulie 2010 15:56
Nu crede niciodata un italian ! Sunt unii din cei mai mincinosi oameni de pamant. Se indragostesc intr-o secunda si tot atat le trebuie ca sa se dezdragosteasca dupa ce au obtinut ceea ce au vrut. Am fost logodita cu unul. Povestea seamana izbitor. Al meu era cu 21 de ani mai mare dar frumos ca un actor. Totul e sa nu te indragostesti pentru ca atunci esti pierduta... Eu m-am indragostit din nefericire... si sufar si acum.
ERMa
Postat pe 10 Iulie 2010 17:15
parerile voastre sun impartite ...si e normal sunt oameni si oameni.atit Italienii cit si Romanii au si ei uscaturile lor.
era bine daca plecai acolo..sa-i cunosti familia...dar sa stii sigur ca e familia lui si nu una de imprumut.
ar fi bine sa stie ca acolo te asteapta cineva cunoscut sau ca cineva se poate interesa de tine.sau sa mai mearga cineva...sa nu fii singura pina vezi cunosti si iti faci o parere.avind in vedere ca lucreaza in Romania (daca o fi asa cum spui)si daca se intoarce iar ...tind sa cred ca nu e din cei...
iar apoi dupa casatorie...sa zicem...ai niste drepturi pe care nu prea le au femeile din Romania aici acasa...iar dupa 3-4 ani nu stiu sigur perioada dar sigur stiu...in caz de divort din cauza lui...el este obligat sa-ti asigure mijloacele de existenta la un nivel decent...si asta prin intermediul statului Italian pina cind tu te recasatoresti...sau te angajezi undeva si iti asiguri tu mijloacele necesare...sunt mai multe de spus...si pro si contra.
in rest privind relatia...ca o dai la un roman gratis,mai tinar si mai "placut"...sau ca o dai cu placere la un strain si cu ceva avantaje e alegerea ta.
RUY_BLAS
Postat pe 10 Iulie 2010 18:37
Da...acum suntem departe unul de altul si inca pastram legatura...suntem la peste 1000 km departare si el vrea sa vina la mine sau sa ma duc la el toata vara. Ideea e ca vreau sa vad cum decurg lucrurile in tot timpul asta. Si cu el mi-e greu...dar si fara el nu as putea o perioada...si da,si romanii si italienii,fiecare cu ale lui...sunt si buni si rai...
Dar parca am incredere in el...si ma simt "naivuta".
Adyda
Postat pe 10 Iulie 2010 19:48
mai fetelor, voi cele care cautati straini, nu va dati seama ca ajungeti acolo ca obiecte? oamenii respectivi au o viata probabil si bani (oricum de regula romancele se multumesc si cu muncitorii lor, doar sa fie italieni, la noi conteaza marca si nu produsul), au de unde sa aleaga femei (odata credeam si eu ca italiencele sunt urate, dar dupa o vizita mi s-a cam terminat din ideea asta pur nationalista, au femei destul de frumoase, iar fata de romance mai fac si sport) au si femei ancorate in realitate (au un serviciu bun, se adapteaza bine la societate, ca doar e a lor etc). de aici nu vor decat pipite sau ma rog, daca e vreuna extraordinara pe multe planuri. la fel as gandi si eu daca as lucra in tanzania si mi-as cauta partenera de acolo. pentru ce sa o iau in romania, sa o intretin eu? ca doar de... poate s-au terminat femeile pe aici.

orice cetatean al unui popor cotat mai prost decat cel cu care se face comparatia are cel putin 2 puncte in minus la orice evaluare. altfel spus, o rusoaica are cateva puncte in plus fata de o romanca din oficiu. e la fel ca si in cazul bucurestenilor care te privesc ca pe un neevoluat daca vii din provincie.
leo_
Postat pe 10 Iulie 2010 20:13
barbatii straini sunt mult mai buni decat romanii, care pe langa faptul ca vor sex imediat, mint mult,,,, ca sa nu mai spun ca nu stiu sa respecte o femeie, cunosc casatorii reusite dintre romance si barbati din strainatate,, germany, france, belgium,
din cate cunosc romanii sunt ,, pesti,, nu strainii.
elyya
Postat pe 11 Iulie 2010 05:10
Poate exista o relatie frumoasa intre voi dar nu e bine sa ascunzi asta parintilor si neaparat sa aflii si de viata lui din Italia.
kudika153657
Postat pe 11 Iulie 2010 09:18
Fratilor,asta nu e Dindirel?
mdana
Postat pe 11 Iulie 2010 11:01
De la: elyya, la data 2010-07-11 05:10:26 barbatii straini sunt mult mai buni decat romanii, care pe langa faptul ca vor sex imediat, mint mult,,,, ca sa nu mai spun ca nu stiu sa respecte o femeie, cunosc casatorii reusite dintre romance si barbati din strainatate,, germany, france, belgium,
din cate cunosc romanii sunt ,, pesti,, nu strainii.


nu cunosti bine. albanezii sunt pesti, grecii sunt pesti, rromii sunt pesti, turcii sunt pesti. romanii nu prea sunt in stare de asta. iar ce spui tu e un cliseu, barbatii sunt la fel construiti ca si aici oriunde pe glob. si femeile la fel. nu uita ca exista nordice si canadience care spun ca romanii sunt barbati deosebiti fata de ai lor. si eu cunosc casatorii reusite dar stiu si ingredientul: respectiva femeie de obicei e acolo ca profesionista de succes in primul rand si nu ca sotie. pai o astfel de femeie se descurca la fel de bine si aici.

iar partea asta cu sexul imediat e alt cliseu... exista o regula cand sa vrei sex? pai ca barbat investesc si eu ceva in relatia respectiva si investesc de la inceput. nu crezi ca relatia trebuie sa aiba o balanta intre oferta si cerere? sau crezi ca mi-as pierde 3 luni din viata ca sa nimeresc o femeie care apoi in pat zice "eu asta nu fac", "pozitia asta nu mi se pare ok", "asta e prea obscen etc." wtf... e viata mea si timpul meu. as putea petrece timpul ala cu o femeie care sa merite.
leo_
Postat pe 11 Iulie 2010 12:18
De la: elyya, la data 2010-07-11 05:10:26 barbatii straini sunt mult mai buni decat romanii, care pe langa faptul ca vor sex imediat, mint mult,,,, ca sa nu mai spun ca nu stiu sa respecte o femeie, cunosc casatorii reusite dintre romance si barbati din strainatate,, germany, france, belgium,
din cate cunosc romanii sunt ,, pesti,, nu strainii.



SI EU CUNOSC CASATORII F. REUSITE CU NEMTI, BELGIENI SI ALTE NATII IN CARE BARBATII NU AU NIMIC IN IZMENE....
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 16:36
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 16:36:20
De la: elyya, la data 2010-07-11 05:10:26 barbatii straini sunt mult mai buni decat romanii, care pe langa faptul ca vor sex imediat, mint mult,,,, ca sa nu mai spun ca nu stiu sa respecte o femeie, cunosc casatorii reusite dintre romance si barbati din strainatate,, germany, france, belgium,
din cate cunosc romanii sunt ,, pesti,, nu strainii.



SI EU CUNOSC CASATORII F. REUSITE CU NEMTI, BELGIENI SI ALTE NATII IN CARE BARBATII NU AU NIMIC IN IZMENE....



ai dreptate in ceea ce zici in primul paragraf dar nu in totalitate... o femeie de cariera se poate realiza si in tara, e adevarat dar munca nu ii va fi niciodata rasplatita in totalitate asa cum se intampla in starinatate (aici vorbesc despre o femeie puternica, desteapta)
NGH
Postat pe 11 Iulie 2010 18:51
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 18:51
ups!!!

ii dadeam dreptate lui LEO!!!
NGH
Postat pe 11 Iulie 2010 18:51
De la: chic_sindy, la data 2010-07-11 18:51:17www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.


Imi vine sa te bag undeva,dar ma abtin ca sunt o lady!
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 19:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 19:01:27
De la: chic_sindy, la data 2010-07-11 18:51:17www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.


Imi vine sa te bag undeva,dar ma abtin ca sunt o lady!
..."suzeta"...de mic te invata mamicuta sa fi rau...
RUY_BLAS
Postat pe 11 Iulie 2010 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
:(help!!urgent.. 7 De la: sofia_maria 22 Iunie 2010 18:38
hope... 23 De la: kudika355054 19 Iulie 2011 20:00
Cum sa fim din nou impreuna? 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34
cum sa-l aduc inapoi?? 16 De la: kudika227575 11 Iulie 2010 23:50