Setari Cookie-uri

Ce sa faac??:|

De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-15 16:12:11
De la: miguel_gomez, la data 2010-11-15 16:03:11Buna. Vorbesc din punctul de vedere unui barbat, atunci imi cer scuze daca unele lucruri care zic eu poate sa fie un pic cam cuidate.

Inainte sa zic chiar un cuvant in plus, sa spun ca sunt un strain (american) si nu prea pricep prea mult romaneste, dar sper sa ma intelegi aici.

In primul rand, o sa intalnesti cate un barbat sau mai multi care nu te baga in seama intentionat. Poate ca el vrea sa nu isi ridice speranta si pe urma sa fie respins. Altii chiar cred ca ignorandu-te o sa aiba mai multe sanse de a te atraga atentie.

In al doilea rand, sunt unii care sunt foarte timizi si nu prea isi dau seama ca le bagi tu in seama si pana la urma pierd oportunitate.

Sfatul meu este sa ai rabdare si sa tii garda in sus. Sa observi cum vorbeste cu tine daca incepi o convorbire cu el. Fii atenta daca are el initiativa sau daca el doar vrea sa fie dorit.

erai toata o zdroaba...cred ca ai stropit si calculatorul...iti tremura mina rau...


Miguel a dat un sfat simplu si la obiect. In plus a fost si de bun simt, ceea ce nu se intampla de obicei... Nu toti care se inscriu aici fac asta, ba chiar o fac intentionat ca sa jigneasca femeile... Ca de exemplu...

Ar trebui ca barbatii ce se inscriu aici sa fie selectionati pentru ca pana la urma este un site dedicat femeilor. Ar trebui ca acei "barbati" care urmaresc site-uri ca acesta pentru a arunca cu tot felul de jigniri sa respecte intimitatea femeilor ce cauta sfaturi si intelegere din partea sexului feminin, cele care au experienta si stiu ce inseamna a fi femeie si le pot intelege. Daca nici macar aici nu au parte de asta intr-o tara misogina, atunci unde...

Daca intradevar un baiat/barbat cauta sfaturi si metode de a intelege o femeie, ar trebui sa citeasca reviste pentru femei, nu sa isi arate misoginismul prin aceste website-uri... Nu este de ajuns ca traim printre ei, ca dam nas in nas zilnic oriunde mergem? Enough is enough... Daca femeia nu este de ajuns pentru ei si nu merita nici cel mai mic respect, atunci poate ca femeia/mama lor care i-a crescut nu merita apreciere pentru faptul ca i-a adus pe lume... Lumii i-ar fi fost mai bine fara unul in minus...
georgia600
Postat pe 15 Noiembrie 2010 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DRAGOSTEA DUREAZA 2 ANI- ca in piesa de teatru 26 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 23:50
Cat timp acorda ei unei relatii 17 De la: crazy_anca820 7 Mai 2009 23:28
Cum sa nu mai atragi barbati nepotriviti? 11 De la: Anamaria09 25 Septembrie 2009 12:03
cu cat vorbim mai mult despre... 5 De la: milka_b 15 Noiembrie 2008 16:27
Buna!! 3 De la: thadoogback 20 Martie 2011 16:40