Setari Cookie-uri

avort

Doamne cred ca barbatul visurilor tale nu e acel barbat care te umilit in halul ala.La cit ai suferit tu atunci solutia era despartirea urgenta .Sunt situatii cind trebue sa pui punct, si sa o ei de la capat .Dar cu alcineva care te merita.
kudika098645
Postat pe 25 Februarie 2010 21:41
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:21
da. poate la sfarsit nu am fot destul de explicita ,pt. ca mi se incetosasera ochii din nou la amintirea celor traite, bineinteles ca nu mai sunt cu el. am un sot extraordinar de bun care ma iubeste cu adevarat si pe care poate nu l-as fi apreciat atat de mult daca nu as fi trait "experienta de dinainte".....
Adelyna84
Postat pe 27 Februarie 2010 19:27
BUNA
AM 23 ANI DI DE 3 ZILE AM AFLAT CA SUNT INSARCINATA.NU SUNT CASATORITA NU AVEM SITUATIE MATERIALA SI SUNTEM SOCATI PT CA NU STIAM CA PUTEM AVEA COPII PT CA PRIETENUL MEU ARE VARICOCEL SI DUPA 3 ANI DE REL NEPROTEJATE AM RAMAS.EL SE BUCURA SI E HOTARAT SA`L PASTRAM.EU SUNT MAI SCEPTICA,LA FEL CA PARINTII MEI SI AI LUI.M`AM GANDIT SA RENUNT ACUM SI SA INCERC PESTE CATIVA ANI CAND VOM FI MAI PREGATITI(PAREREA SI A MAMEI).SUNTEM FFF INGRIJORATI SI PT CA NU BENEFICIEZ DE CONCEDIUL DE MATERNITATE SI NU STIM,CUM NE VOM DESCURCA DINTR`UN SALAR SI 200 RON.AM PLANS INCONTINUU SI SUNT TERORIZATA,NU STIU CE SA FAC!VA ROG DATI`VA CU PAREREA,ORICUM HOTARAREA E A MEA.
CLAU_DIA_healthy
Postat pe 11 Martie 2010 10:20
Daca tui vei avorta acest copil altul nu vei mai putea avea niciodata altul. Ptr. ca e primul.Intreaba orce medic vrei.Eu am nepoata medic pe ambulanta la Bucuresti si stiu de la ea.Parerea mea e sal lasi ptr. orcit de greu tiar fi, vei reusi.Te va ajuta si parintii, vei avea alocatie.De ce sal omori, cind nici macar nu lai vazut,? nici nu-ti poti da seama cita fericire iti va aduce acest copil.Si cit de suprema si inaltatoare te simti atunci cind copilul iti spune mama, te iubesc.Vorbeste cu parintii tai si ai lui sa te ajute.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 10:38
Adelina ma bucur mult ptr. tine, ca ai luat decizia corecta, si ai pus puct.Si ca acum esti fericita.Ai vazut, Dumnezeu nu tea lasat si tia daruit ceeia ce meritai cu adevarat.TE felicit din toata inima.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 10:51
Scuze ca ma amestec, dar am citit ceva care m-a socat. Chiar daca faci intrerupere de sarcina de prima oara, nu exista nimic care sa spuna ca nu vei mai putea face alt copil. Alea sunt niste cazuri absolut izolate. Gandeste-te la mamele si bunicile noastre care au facut cate 5 sau 6 avorturi pe vremea lui Ceausescu. Si mama a facut vreo 6 inainte sa ma nasca pe mine, la insistentele tatei. Cam asa a fost cu toate femeile, pe vremea aia. Trebuie sa te gandesti singura ce anume il asteapta pe acel copil, daca il vei pastra. Eu nu sunt de parere ca aduci un copil pe lume ca sa-l chinuiesti si sa-l supui tuturor lipsurilor si problemelor tale. Copiii trebuie sa fie o bucurie, dar sunt si o responsabilitate. Daca il vei face, apoi nu va avea ce manca si cu ce se juca, vei face eforturi disperate sa-i cumperi zecile de medicamente de care are nevoie in primele luni, care costa, crede-ma, cumnata mea are un baietel de doua luni si am vazut la ea ce inseamna. Cand au inceput colicii, dadea milioane saptamanal. Cand vor incepe si dintii si va trebui sa-i introduca si ceva mancarica pe langa laptele de san, nu stiu ce va face. Trebuie sa te gandesti bine, bine, ce-l asteapta pe copil si daca ai cum sa faci fata tu la ce te asteapta. Decat sa-l chinuiesti doar pentru ca nu e bine sa faci intrerupere de sarcina sau mai stiu eu ce alte babisme... Mergi la medic si intreaba clar despre cazul tau, nu te mai lua dupa altii. Vezi in ce situatie sunteti voi doi. Apoi asta si situatia materiala te vor ajuta sa te decizi, fara acest forum. Ai incredere !
karinrauh
Postat pe 11 Martie 2010 10:54
Total eronat ceai scris.Eu personal am matusa si verisoara care au facut avort cu primul, sio acum adio, copil.Toate persoanele care fac avort cu primul nu mai pot avea copii.Stii mai multe cumva decit un medic? AI STUDIILE NECESARE?Eu am crescut 3 copii, cu un singur salar al sotului, si nu ma ajutat nimeni, si m-am descurcat.Si copii mei au avut destule probleme, dar leam rezolvat.Totul se rezolva daca ai cap.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 11:30
De la: fericire, la data 2010-03-11 11:30:36Total eronat ceai scris.Eu personal am matusa si verisoara care au facut avort cu primul, si acum adio, copil.Toate persoanele care fac avort cu primul nu mai pot avea copii.Stii mai multe cumva decit un medic? AI STUDIILE NECESARE?Eu am crescut 3 copii, cu un singur salar al sotului, si nu ma ajutat nimeni, si m-am descurcat.Si copii mei au avut destule probleme, dar leam rezolvat.Totul se rezolva daca ai cap.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 11:31
ce v-as blestema pe toate care faceti avorturi intentionat...e o crimaaaa...acum cand pe toate drumurile se gasesc metode contraceptive cum dracu mai apar sarcini nedorite?
atat de tare ma enerveaza subiectul asta..!!!
k_mizi
Postat pe 11 Martie 2010 12:19
Ai dreptate mizi asa e.Dar unde nui cap, e vai de picioare.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 12:26
Si totusi ea spune ca prietenul ei are variocel, si nu credea ca poate avea copii, si de asta nu sa protejat.Deci nui de condamnat.Dar putea sa se duca la medic si sa-si faca, control ginecologic mai des, macar asa de preventie.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 12:32
nu m-am referit la cineva in mod particular...unde sunt cazuri extreme inteleg, dar unde se face avort doar ca nu il poti creste e de neinteles...sunt multi copii orfani si totusi nu inteleg de ce e atat de dificil de adoptat....
k_mizi
Postat pe 11 Martie 2010 12:50
Sunt atitea mamae care isi doresc mult un copil si nul pot avea.De ce e greu de adoptat? ptr. ca birocratia si prostia e prea mare.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 12:57
De la: fericire, la data 2010-03-11 10:38:58Daca tui vei avorta acest copil altul nu vei mai putea avea niciodata altul. Ptr. ca e primul.Intreaba orce medic vrei.Eu am nepoata medic pe ambulanta la Bucuresti si stiu de la ea.Parerea mea e sal lasi ptr. orcit de greu tiar fi, vei reusi.Te va ajuta si parintii, vei avea alocatie.De ce sal omori, cind nici macar nu lai vazut,? nici nu-ti poti da seama cita fericire iti va aduce acest copil.Si cit de suprema si inaltatoare te simti atunci cind copilul iti spune mama, te iubesc.Vorbeste cu parintii tai si ai lui sa te ajute.


te contrazic! NU ESTE ADEVARAT ca daca renunti (faci avort) la prima sarcina nu vei mai putea avea copii!!!!

cloppy
Postat pe 11 Martie 2010 13:29
Si eu te contrazic.De ce nu intrebi tu un medic? sa vezi care sunt riscurile?
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 13:33
CLAU DIA: daca este adevarata problema ta ....ai de facut urmatoarele lucruri:

- discuti cu tatal copilului;
- discuti cu parintii (ai tai, ai vostri);
- analizezi calm si rational (cu mintea nu cu sufletul!) situatia si in functie de cum iti este mai bine sau mai rau .... sa faci cum crezi tu!

Nimeni nu-ti va da tie sau copilului de mancare .... stii vorba aia cu "cine iti pune in farfurie" .... Copilul e pentru o viata al tau nu doar pentru o perioada ....

Urmarile unui avort le discuti cu un medic, nu aici pe forum ... Chiar daca unele persoane de pe forum sunt medici .... cel mai bine e sa discuti fata in fata cu medicul care se va ocupa de sarcina ta! Deschide gura si vorbeste, intreaba-ti medicul tot ce ai de lamurit si fii atenta la ce iti spune ca e bine pentru tine!
cloppy
Postat pe 11 Martie 2010 13:39
Nu sunt medic, dar in familie am 5 medici, printr-e care unul, ginecolog.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 13:51
SI DE UNDE STII CA NU M-AM DUS?LA CONTROL SI ECO GINECOLOGIC CINE IMI PUTEA GARANTA CA NU RAMAN?CE LEGATURA ARE?ASTA SE VEDEA DOAR PRIN SPERMOGRAMA LUI,DAR NE-AU ZIS CA SUNT SANSE DOAR DE 1% SA RAMAM
CLAU_DIA_healthy
Postat pe 11 Martie 2010 14:02
Tu decizi e viata ta.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 14:08
te rog mult sa-l pastrezi, o sa vezi ca toate se vor rezolva, mai ales daca tatal copilului si-l doreste...o sa va ajute parintii pana poti si tu sa lucrezi, o sa fie o perioada mai grea dar satisfactia e mare...oricum tu decizi dar e un bebe acolo in tine care abia asteapta sa te vada, sa-l alaptezi si sa se joace cu tine..:((:((:((
k_mizi
Postat pe 11 Martie 2010 14:12
Si inca ceva, sotul tau iti va reprosa toata viata , ca nai vrut sa lasi copilul.Eu am in familie medici si stiu ce spun.Nu vei mai ramine insarcinata niciodata, si vei regreta amar ca nu ai lasat copilul.Pe lumea ailanta te va intreba, mama de ce m-ai omorit? aveam sa-ti aduc doar fericire.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 14:17
cauta te rog pe google "jurnalul unui copil nenascut-pliantul de la pro-vita"...daca nici asta nu te convinge atunci eu renunt...
k_mizi
Postat pe 11 Martie 2010 14:26
NU AS PUTEA SA TRAIESC CU GANDU LA EL DAK AS AVORTA,MI`AR PAREA RAU MAI ALES DAK EXISTA POSIBILITATEA SA NU MAI POT AVEA COPII.
M`AS INTREBA INTOTDEUNA OARE CUM AR FI ARATAT,CE ARFI FOST FETITA SAU BAIATEL,CU CINE AR FI SEMANAT,CATI ANI AR FI AVUT ETC.
ORICUM SUNT SUPARATA PT CA STIU CA VIN GREUTATI DAR SPER CA CU AJUTORUL PARINTILOR SI CU FORTA NOASTRA DE MUNCA VOM TRECE PESTE TOATE,NUMAI SANATATE SA AVEM SI BEBE MEU SA VINA SANATOS PE LUME PT CA AM UTERU INCLINAT PE SPATE SI SPER SA NU FIE PROBLEME.VA MULTUMESC PT SFATURI
CLAU_DIA_healthy
Postat pe 11 Martie 2010 18:06
felicitariiiiiii!e cea mai buna decizie posibila...asteptam vesti despre tine si despre bebe!daca ai nevoie de ajutor si sfaturi, eu voi face tot ce pot!eu nu mai pot avea copii(si nici nu am nici unul) de asta sunt asa bucuroasa cand aud ca cineva nu renunta! multa sanatate si sarcina usoara
k_mizi
Postat pe 11 Martie 2010 18:46
Bravoooooooooooooooo felicitari din toata inima.Dumnezeu iti va ajuta si nu vor fi probleme, ai incredere si roagate mult.Eu am 3 copii si iam crescut cu mare drag doar din salariul sotului, de sudor.Nu ma ajutat nimeni.Si m-am descurcat.Iar acum imi umplu inima de fericire si bucurie, sunt studenti amindoi, cel mare la 2 facultati si celalant la una, din pacate pe cel deal 3-lea mi la luat Dumnezeu.Si sufar cumplit.Ai sa vezi ce fericita vei fi dupa ce nasti.Acest copil iti va aduce mare bucurie si fericire in viata.Iti doresc nastere usoara si sa ne tii la curent.Nu conteaza ce va fi, important e ca ai ales sai dai viata si ptr. asta te felicit din toata inima.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 19:08
De la: fericire, la data 2010-03-11 14:17:46Si inca ceva, sotul tau iti va reprosa toata viata , ca nai vrut sa lasi copilul.Eu am in familie medici si stiu ce spun.Nu vei mai ramine insarcinata niciodata, si vei regreta amar ca nu ai lasat copilul.Pe lumea ailanta te va intreba, mama de ce m-ai omorit? aveam sa-ti aduc doar fericire.


stii FERICIRE? eu nu fac propaganda nici pro, nici contra avort! e viata si trupul fiecaruia .....! dar ma scoti din sarite cu : "Nu vei mai ramine insarcinata niciodata"!!!!

termina cu prostiile! da, se poate intampla sa patesti asa ceva (exista diverse cauze ca sa ...) .... dar nu in 100% din cazuri!
cloppy
Postat pe 12 Martie 2010 11:01
De la: fericire, la data 2010-03-11 10:38:58Daca tui vei avorta acest copil altul nu vei mai putea avea niciodata altul. Ptr. ca e primul.Intreaba orce medic vrei.Eu am nepoata medic pe ambulanta la Bucuresti si stiu de la ea.Parerea mea e sal lasi ptr. orcit de greu tiar fi, vei reusi.Te va ajuta si parintii, vei avea alocatie.De ce sal omori, cind nici macar nu lai vazut,? nici nu-ti poti da seama cita fericire iti va aduce acest copil.Si cit de suprema si inaltatoare te simti atunci cind copilul iti spune mama, te iubesc.Vorbeste cu parintii tai si ai lui sa te ajute.

Nu sunt de acord cu avorturile, dar te contrazic...am o prietena care a facut 2 avorturi, dupa care a nascut, si acum are 2 fetite superbe!
depinde de fiecare , de organism. Poti face 5 avorturi si apoi sa ai copii sau poti sa faci unul si sa nu mai poti avea copii- depinde de corpul fiecareia......Mergeti la ginecolog mai des si incercati sa stati de vb cu el, puneti multe intrebari....ei vor avea intotdeauna raspunsurile cele mai bune!
Aici, fiecare are parerea lui....
Multa sanatate va doeresc tuturor si copii frumosi si sanatosi!
Dyana_24
Postat pe 12 Martie 2010 11:05
Cind ai sa ai studiile necesare unui medic, atunci sa vorbesti, dar cum nu le ai , mai bine taci.
kudika098645
Postat pe 12 Martie 2010 15:03
Valabil ptr. cloppi
kudika098645
Postat pe 12 Martie 2010 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avortul pe timpul lui Ceausescu 197 De la: Mihaela214 18 Mai 2014 23:56
Ajutor si nimeni nu ma ajuta...ce sa fac??? 2 De la: kudika421339 2 Septembrie 2011 17:04
dupa intreruperea de sarcina 1 De la: angelradios 12 Aprilie 2011 08:18
Cum sa fac sa mearga relatia din nou? 74 De la: baghyrra 2 Aprilie 2012 12:18
loviturile la san 23 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:15