Setari Cookie-uri

avort

buna as vrea sa stiu si eu cat costa sa faci chiuretaj la clinica marie stopes
am auzit ca a aparut si o alta modalitate si anume prin aspirarea sarcini.
healthy014194
Postat pe 19 Martie 2010 22:54
Mi se pare un lucru ciudat k uh critici persoane pe care nici nu le cunosti. Eu nu am facut inca un avort...dak v-a trebuii sa fac vreodata as face asta. Sunt sigura k va fii o experienta traumatizanta dar nici sa imi vad copilul suferind dupa o viata buna nu as suporta. Fetele care au trecut printr-un avort nu trb certate de necunoscatori doar pt k asa le vine. Intrii pe un forum sh juri k ce spui uh e bn. Crede-ma nu ejti in masura sa judeci pe nimeni. Ai grija de viata ta sh las-o pe a latora
carlaioana
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:09
buna!as vrea sa stiu in cazul in care o femeie este la 45 ani si diagnosticata cu hernie de disc lombara,careia i s-a intamplat sa ramana insarcinata,ce decizie poate sa ia?mentionez ca este propusa pentru operatie.multumesc!
healthy015806
Postat pe 8 Mai 2010 00:27
avortul este o crima, si trebuie sa recunoastem ca vrem ca nu, este dureros din toate punctele de vedere , dar mai mult sufleteste, ramai cu traume si reprosuri regrete si asa mai departe, daca mamika face avortul probabil ca a ramas gravida cu acordul ambelor parti iar in timp sau despartit cei doi viitori parinti ca sa nu spun parinti, decizia de a face avort e luata atunci cand te gandesti ca mai mult suferea daca se nastea, cu totii gresim, e cel mai mare pacat spun eu crima, nu cred ca e o femeie pe lumea asta care sa-i placa avortul, daca am avea bani am face copii de nu am avea loc sa-i tinem pe pamant, vb vine.... este o greseala fff mare pe care treb sa ne o asumam...
BiancaBellyDance
Postat pe 23 Mai 2010 03:41
Avortul nu e o solutie! Exista centre de consiliere care te pot ajuta, asa cum e Asociatia NOUA SPERANTA, ALTERNATIVE PENTRU VIATA din DEVA, jud. Hunedoara. Poti sa afli mai multe despre noi la http://nouasperanta.atwebpages.com
kudika403171
Postat pe 18 Mai 2011 15:36
Erai in prag de divort, dar ti-o trageai in draci cu " nenorocitul " de barbat. Mda, de necajita ce erai te cotaiai.....si mai faci pe altii prosti.... Despteapto, peste cativa ani, o sa te plangi ca te bate Dumnezeu....daca ti-a placut scobeala....
Mihaela_Mona_1
Postat pe 22 Octombrie 2014 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 11 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 21:50
merita vaccinul impotriva HPV? de ce? 6 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 09:15
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 2 De la: deliapetrescu@yahoo.com 11 Aprilie 2010 18:42
zambeste !!!!!!!!1e timpul pentru rasfat! INTRAREA LIBERA PT TOATA LUMEA! 1 De la: healthy007982 29 Octombrie 2009 20:07
Ovare polichistice 11 De la: byby13 25 Septembrie 2013 20:30