Setari Cookie-uri

caderea parului si matreata

Buna, se pare ca am cam rezolvat problema caderii parului; in primul rand am schimbat samponul, apoi am luat calciu+Mg+ Zinc (cate o pastila pe zi, de la wallmark).Chiar am observat ca nu mai cad atatea fire de par, au observat si ai mei.
lara007_healthy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:56
Impotriva caderii parului ,va recomand ,o alimentatie echilibrata ,o stare psihica cu mai putin stres (puneti mai putin la suflet )
Pot sa spun ca eu am fost medici , am incercat multe variante si nu prea au avut efect.Dar ! Am luat produsul zinkit din farmacie si e foarte bine.Caderea parului poate sa fie datorata si carentei de zink din organism.Cereti in farmacii, studiati prospectul.Incercati.
Samponul cu ulei de in ,il recomand din toata inima ,eu am cumparat din Italia dar poate se gasete si in Romania.Utilizati-l pe termen lung.
O zi frumoasa la toata lumea si sa auzim numai de bine !
mariapruteanu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:04
Ca sa evitati caderea parului este bine sa va uitati pe eticheta ca samponul sa nu contina Sodium Laureth sulfate care este un spumant foarte ieftin folosit de producatori pentru a scadea pretul sampoanelor. Eu una folosesc sampon bio de la Logona si imi fac masti cu tinctura de brusture, tinctura de ardei iute si galbenus de ou pentru regenerare, care nu ingrasa deloc parul. Samponul antimatreata de la Logona este extraorddinar. Pentru detalii: beatrice_m24@yahoo.com.
beatricea
Postat pe 2 Februarie 2009 10:13
Nu exista forum sa nu veniti cu reclama voastra la Hemel, Logona sau altele. Am avut produse de la Hemel si sunt o mare porcarie, fugiti cat puteti de aceste reclame, ei vor sa si vanda produsele si voi ramaneti cu banii dati. Eu am returnat produsele lor. De Logona nu stiu nimic dar mi se pare nedrept sa citesti ca oamenii au probleme cu parul si tu arunci cu reclama.In primul rand ca acele prod. Hemel nu se potrivesc la toate tipurile de par nemaivorbind ca sunt un vax. Vorba cui a spus, problemele se trateaza din interior mai intai, apoi cu masti si sampoane naturale adecvate tipului de par. Nimic nu poate concura cu o masca facuta de tine in casa cu produse naturale. Eu am avut mari probleme cu caderea parului si am incercat toate variantele pana am ajuns la aceasta concluzie. Imi cadea parul suvite si tot asa veneau cu reclamele lor nesuferite pana am gasit samponul Anaphase care mi a oprit imediat caderea.
happyhour
Postat pe 6 Februarie 2009 07:15
Te rog scrie-mi si mie unde se gaseste acest ulei
marylou_healthy
Postat pe 8 Februarie 2009 21:21
De la: happyhour, la data 2009-02-06 07:15:36Nu exista forum sa nu veniti cu reclama voastra la Hemel, Logona sau altele. Am avut produse de la Hemel si sunt o mare porcarie, fugiti cat puteti de aceste reclame, ei vor sa si vanda produsele si voi ramaneti cu banii dati. Eu am returnat produsele lor. De Logona nu stiu nimic dar mi se pare nedrept sa citesti ca oamenii au probleme cu parul si tu arunci cu reclama.In primul rand ca acele prod. Hemel nu se potrivesc la toate tipurile de par nemaivorbind ca sunt un vax. Vorba cui a spus, problemele se trateaza din interior mai intai, apoi cu masti si sampoane naturale adecvate tipului de par. Nimic nu poate concura cu o masca facuta de tine in casa cu produse naturale. Eu am avut mari probleme cu caderea parului si am incercat toate variantele pana am ajuns la aceasta concluzie. Imi cadea parul suvite si tot asa veneau cu reclamele lor nesuferite pana am gasit samponul Anaphase care mi a oprit imediat caderea.

Dar draga mi se pare mie sau s-au spus peste tot nume ca Avon, L'oreal, Vichy si mai stiu eu cate alte nume? Sau crezi ca acelea sunt mai bune? Uita-te pe eticheta - sampoanele de par contin toate Sodium Laureth Sulfate, un compus din acid sulfuric care produce spuma si e foarte ieftin, in schimba ajuta foarte mult la caderea parului. Reclama facem toti, doar ca L'oreal si Avon si cel mai mult Vichy, te innebunesc pe TV, ca mai bien baga bani in reclama, se vand mai bine produsele, decat sa bage in calitatea produsului.Eu stiu cate ceva despre calitatea L'Oreal Vichy mai ales la sampoane dar la noi asta e: reclama vinde mai mult decat calitatea. Fiecare e liber sa foloseasca ce vrea si sa faca ce vrea, nimeni nu e obligat sa cumpere. Eu una nu folosesc hemel si mi-au parut prea uleioase dar nu mi se pare normal sa nu spun ceva ce a dat rezultate la mine din moment ce asta mi se cere. Eu folosesc Logona si le recomand cu caldura pt ca sunt singurele pe care eu le stiu ce nu contin Sodium laureth sulfate (verificati eticheta), la mine vin colegele sa imiceara produse nu merg eu la ele sa le vand, nu prea imi place sa vand, prefer sa ajut pe altii sa isi cumpere singuri .
beatricea
Postat pe 9 Februarie 2009 16:34
fetelor eu am auzit ca a aparut un mediacment pe nume perfectil ce ajuta la unghi par si numai stiu ce am auzit ca e foarte bun oricum cititi pe net despre el.se gaseste in farmacie.pupici
iza_alisa
Postat pe 18 Februarie 2009 18:34
fetelor eu am auzit ca a aparut un mediacment pe nume perfectil ce ajuta la unghi par si numai stiu ce am auzit ca e foarte bun oricum cititi pe net despre el.se gaseste in farmacie.pupici
iza_alisa
Postat pe 18 Februarie 2009 18:34
lasati draq toate produsele fantoma, mergeti la farmacie si luati viaderm sau intrebati farmacistul de ceva cu efecte asemanatoare, va garantez iesiti mai ieftin, rezultatele se vad mult mai rapid si sumt mult mai de incredere decat produsele recomandate de un om fara studii in domeniu, care spune si el ce a citit in catalogul de produse
lory84lor
Postat pe 6 Martie 2009 07:53
De la: dr2000, la data 2008-08-26 23:12:50Din cate stiu eu, n-are nici un rost sa ne ungem parul cu prostii: firul are keratina si nu intra nimic in el. Parul in sine e tesut mort. Avem de hranit radacina, atat!
Deci, daca motivul caderii parului este stressul, rezolvam stressul si poate mai luam niste vitamine (atentie la gabarit), daca motivul este anemia, tratam anemia pana la refacerea rezervelor organismului si nu doar pana ne iese hemoglobina buna; daca motivul este vreo boala de piele (trichofitia, lupusul, e.t.c.), tratam boala respectiva pe cat se poate.
Daca avem probleme glandulare, le tratam pe acelea, daca avem uniforma cu sapca, scapam de sapca, daca esti barbat ai testosteron si chelia indica virilitate..
In acelasi timp putem sa ne ungem cu ce vrem.Apropo! Eu am par gras si.. ulei imi lipseste!


lory84lor
Postat pe 6 Martie 2009 07:56
In domeniul caderii parului, eu va recomand Revivogen sau Eucapil. Am prieteni care le-au folosit si le-a dat o "nota" destul de mare pentru rezultatele obtinute.
Eu zic ca merita sa incercati.
miaseo
Postat pe 6 Martie 2009 11:52
De la: happyhour, la data 2009-02-06 07:15:36Nu exista forum sa nu veniti cu reclama voastra la Hemel, Logona sau altele. Am avut produse de la Hemel si sunt o mare porcarie, fugiti cat puteti de aceste reclame, ei vor sa si vanda produsele si voi ramaneti cu banii dati. Eu am returnat produsele lor. De Logona nu stiu nimic dar mi se pare nedrept sa citesti ca oamenii au probleme cu parul si tu arunci cu reclama.In primul rand ca acele prod. Hemel nu se potrivesc la toate tipurile de par nemaivorbind ca sunt un vax. Vorba cui a spus, problemele se trateaza din interior mai intai, apoi cu masti si sampoane naturale adecvate tipului de par. Nimic nu poate concura cu o masca facuta de tine in casa cu produse naturale. Eu am avut mari probleme cu caderea parului si am incercat toate variantele pana am ajuns la aceasta concluzie. Imi cadea parul suvite si tot asa veneau cu reclamele lor nesuferite pana am gasit samponul Anaphase care mi a oprit imediat caderea.


Sa inteleg ca tu nu ai facut reclama? Cum ziceai ca ii zice la samponul ala?
beatricea
Postat pe 6 Martie 2009 15:23
ma intereseaza urgent acest produs Rog detalii
marylou_healthy
Postat pe 6 Martie 2009 23:45
Salutare;Oamenii pierd continu straturi de piele moarta.Atunci cand acele celule cad de pe cap se produce matreata.Cauze;stresul,glandele secretoare hiperactive si dermatita seboreica(o exema cu mancarime si descuamare care poate afecta pe langa scalp ,fata si pieptul).Exista dovezi care indica ca matreata este provocata de o ciuperca comuna ,numita Pityrosporum orbiculare.Aceasta se hraneste cu uleiurile secretate de piele.Din fericire exista remedii foarte eficiente,detalii la adresa stevensegal83@yahoo.com
ivanescu
Postat pe 14 Martie 2009 13:03
o metoda pentru intretinerea scalpului si un tratament naturist pt caderea parului este urmatorul (l-a folosit cu succes sotul meu). deci, intr-un bol de sticla sau ceramica se amesteca 4-5 linguri ulei masline si 1-2 lingurite de piper macinat iute(ce se foloseste la gatit, rosu, negru, alb).puteti gasi doza ideala in timp (astef incat sa puteti suporta senzatia de ferbinteala ;) cu acesta masca se freaca scalpul ud, mai intens pe zonele afectate 5-10 min, se lasa inca 10 min ca sa-si faca efectul, apoi se spala cu sampon si celelalte produse folosite de d-voastra. dupa 1-2 saptamani se vad rezultatele. efectele sunt urmatoarele; uleiul de masline hidrateaza scalpul si firele de par, iar piperul intensifica circulatia la nivelul scalpului si ajuta la cresterea unor noi fire de par si intarirea celor existente. rezultate bune a optinut sotul meu chiar in zona frontala (cauza caderi la el fiind ereditara). eu recomand la toata lumea la barbati cat si la femei.
vsadovici
Postat pe 26 Martie 2009 13:09
Am mai descoperit un tratament excelent pentru matreata: ulei de cocos, aplicat la radacina pe tot scalpul, cu o ora inainte de baie, infasori cu un prosop cald. Dupa o ora te speli pe cap. Eu am incercat cu uleiul de cocos de la Logona si are rezultate din prima. Nici nu costa extraordinar de mult.
beatricea
Postat pe 26 Martie 2009 17:12
De la: ivanescu, la data 2009-03-14 13:03:32Salutare;Oamenii pierd continu straturi de piele moarta.Atunci cand acele celule cad de pe cap se produce matreata.Cauze;stresul,glandele secretoare hiperactive si dermatita seboreica(o exema cu mancarime si descuamare care poate afecta pe langa scalp ,fata si pieptul).Exista dovezi care indica ca matreata este provocata de o ciuperca comuna ,numita Pityrosporum orbiculare.Aceasta se hraneste cu uleiurile secretate de piele.Din fericire exista remedii foarte eficiente,detalii la adresa stevensegal83@yahoo.com

aceasta problema o am si eu si am tratat-o cu Selsun Blu. Se gaseste in farmacii, costa aproximativ 50 lei si are 200-250 ml(nu imi amintesc exact).Insa sunt 2 (sau mai multe) tipuri..l-am folosit pe cel care are continutul albastru, cel cu continutul portocaliu nu mi-a priit.Iar pretul pentru acest sampon nu mi se pare mare,deoarece este mai concentrat si se foloseste o cantitate mai mica la o spalare.Iar pentru regenerarea parului si stoparea caderii acestuia folosesc fiole revalid tonic(se gasesc de asemenea in farmacii) si costa aproximativ 3lei fiola.
randunika
Postat pe 27 Martie 2009 12:08
Ce parere aveti despre sampoanele Head & shoulders ,cu formula pt matreata?foloseste cineva?sau cel putin spune-ti ce sampoane folositi voi .. eu nu stiu ce sampon sa mai folosesc.Vap pup
healthy001306
Postat pe 4 Aprilie 2009 21:15
bunaseara fetelor! eu imi fac mai mereu masca aceea cu galbenus de ou, ulei de ricin si vitamina A uleioasa. sunt foarte multumita de ea iar parul este matasos dar nu uleios.incercati-o e super buna. va pup
ELLA_87
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:54
buna!
am folosit si eu uleiul de la hemel deoarece am avut probleme cu caderea parului ,matreata si par gras la radacina .rezultatul a aparut dupa 4-5 folosiri in sensul ca parul nu mai cade ca la inceput ,circulatia sangelui la nivelul scalpului s0a imbunatatit scapand astfel de par gras la radacina.
am mai folosit in paralel si de la gerovital -lotiune regeneranta cu petrol,vit E ,ulei ricin ,care sunt ok....si sampon antimatreata.
insa in urma tratamentelor m-am ales cu un scalp cam uscat si" fulgisori ".
daca stiti cum as putea sa sa scap de scalpul uscat(fara a ma alege cu radacini grase din nou..) ...sunt deschisa la sfaturi
3041977
Postat pe 3 Mai 2009 20:20
sunt foarte interesata de uleiul de par HEMEL. ROG DETALII
marylou_healthy
Postat pe 4 Mai 2009 19:57
aici puteti gasi produse HEMEL : www.hemel.ro.
uleiul pt regenerarea parului se numeste hemel strengthening oil.vi-l recomand.
bafta
3041977
Postat pe 5 Mai 2009 15:28

Buna ziua,

Ce ati prezentat dvs. este interesant.Pe mine personal ma intereseaza sa fac un tratament cu solutile prezentate,si doresc sa stiu cum pot sa procur aceste "medicamente"si de unde?

Cu multumiri,astept unraspuns.

moldoveanu15@yahoo.com
viorica_moldoveanu
Postat pe 8 Mai 2009 11:46
bUNA. iTI RECOMAND PRODUSE ORGANICE PT REGENERAREA PARULUI, PENTRU INGRIJIREA LUI, PT PAR RAR SAU CHELIE ETC. sCRIE-MI PE MAIL MEU:PRICRODICA@YAHOO.COM
healthy002409
Postat pe 6 Iunie 2009 17:25
bUNA. iTI RECOMAND TRATAMENT CU PRODUSE organice de la firma LOGONA NR.1 MONDIAL IN PRODUSE COSMETICE SI DE INGRIJIREA CORPULUI SI PARULUI ORGANICE DIN LUME ! PT A TI SE TRIMITE ACASA PRODUSELE DE CATRE FIRMA PRIN CURIER, SCRIE-MI PE MAIL MEU: PRICRODICA@YAHOO.COM SI ITI DAU RETETA SI DETALII. RODICA
healthy002409
Postat pe 6 Iunie 2009 17:28
am folosit ser pentru scalp SATINIQUE. este fantastic si mi.a rezolvat problema caderii parului si a unui scalp deshidratat.
Am actionat si din interior cu complex vegetal pentru pãr, piele ºi unghii NUTRILITE™.
didi2
Postat pe 14 Iunie 2009 16:44
De la: healthy002409, la data 2009-06-06 17:28:37bUNA. iTI RECOMAND TRATAMENT CU PRODUSE organice de la firma LOGONA NR.1 MONDIAL IN PRODUSE COSMETICE SI DE INGRIJIREA CORPULUI SI PARULUI ORGANICE DIN LUME ! PT A TI SE TRIMITE ACASA PRODUSELE DE CATRE FIRMA PRIN CURIER, SCRIE-MI PE MAIL MEU: PRICRODICA@YAHOO.COM SI ITI DAU RETETA SI DETALII. RODICA

Cine atesta faptul ca sunt nr 1,si cine atesta faptul ca sunt organice?
enemgabriel
Postat pe 14 Iunie 2009 19:30
SI PE MINE MA INTERESEAZA. CUM POT INTRA IN POSESIA LUI? ASTEPT RASPUNS.
MONIK_KRIS
Postat pe 23 Iulie 2009 15:06
Magazin produse cosmetice www.atshopping.ro .
ikram
Postat pe 15 August 2009 15:43
ikram am intrat pe adresa data de tine cu produse cosmetice, dar n-am auzit de marcile resective si nu vad nici o descriere a marcii , certificare etc...asa si eu pot sa fac un site si sa pun poze cu produse cosmetice...poti sa-mi spui mai multe despre marcile respective?
lara007_healthy
Postat pe 16 August 2009 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ai nevoie de ajutor?Conteaza pe mine! 14 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 08:11
Caut colaboratori distributie parfumuri si cosmetice 3 De la: kudika226898 18 Martie 2011 17:26
puncte negre 8 De la: kudika486695 1 Martie 2012 23:22
Tratament pe baza de planta 100% naturale !!! 1 De la: Manager 19 Aprilie 2010 14:57
Vergeturi oribile dupa nastere 17 De la: daria_raluca 13 Martie 2010 20:36