Setari Cookie-uri

caderea parului si matreata

De la: enemgabriel, la data 2009-06-14 19:30:46
De la: healthy002409, la data 2009-06-06 17:28:37bUNA. iTI RECOMAND TRATAMENT CU PRODUSE organice de la firma LOGONA NR.1 MONDIAL IN PRODUSE COSMETICE SI DE INGRIJIREA CORPULUI SI PARULUI ORGANICE DIN LUME ! PT A TI SE TRIMITE ACASA PRODUSELE DE CATRE FIRMA PRIN CURIER, SCRIE-MI PE MAIL MEU: PRICRODICA@YAHOO.COM SI ITI DAU RETETA SI DETALII. RODICA

Cine atesta faptul ca sunt nr 1,si cine atesta faptul ca sunt organice?


Ca sutn organice atesta BDIH si Ecocert - organisme de acreditare Bio europene. Iar la FLP am vazut si eu cat de naturale sunt - conservanti, benzoat de sodiu, acid citric.
beatricea
Postat pe 17 August 2009 09:43
Buna. Pot sa va spun ca tocmai a inceput tratamentul de la forever colega mea de birou. Are caderi masive de par si este destul de veche problema. Asa ca .. in cateva zile pot sa spun ce eficacitate au produsele FLP legat de caderea parului. Eu am folosit un singur produs de la ei first-ul pe arsuri si a fost super. Promit sa revin.
kudika166405
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:54
Voi nu ati auzit de ulei de ricin??? E natural si are efect garantat.
danajalia
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:02
Nu la toata lumea face bine uleiul de ricin.Eu l-am folosit si nu am avut nici un rezultat.Plus ca e destul de greu de aplicat pentru ca e vascos ca sa il scoti din par trebuie sa te speli o gramada, eu una aveam senzatia ca mai tare cadea dupa ce aplicam uleiul de ricin.
crin_de_vara
Postat pe 26 Septembrie 2009 11:31
Trebuie incalzit putin inainte de aplicare, ca sa nu mai fie asa de vascos. La mine a dat rezultate. Intradevar a trebuit sa ma samponez de vreo 4 ori, asta e...
danajalia
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:48
De la: happyhour, la data 2009-02-06 07:15:36Nu exista forum sa nu veniti cu reclama voastra la Hemel, Logona sau altele. Am avut produse de la Hemel si sunt o mare porcarie, fugiti cat puteti de aceste reclame, ei vor sa si vanda produsele si voi ramaneti cu banii dati. Eu am returnat produsele lor. De Logona nu stiu nimic dar mi se pare nedrept sa citesti ca oamenii au probleme cu parul si tu arunci cu reclama.In primul rand ca acele prod. Hemel nu se potrivesc la toate tipurile de par nemaivorbind ca sunt un vax. Vorba cui a spus, problemele se trateaza din interior mai intai, apoi cu masti si sampoane naturale adecvate tipului de par. Nimic nu poate concura cu o masca facuta de tine in casa cu produse naturale. Eu am avut mari probleme cu caderea parului si am incercat toate variantele pana am ajuns la aceasta concluzie. Imi cadea parul suvite si tot asa veneau cu reclamele lor nesuferite pana am gasit samponul Anaphase care mi a oprit imediat caderea.

Am folosit Anaphase si nu mi-a mers deloc! Ceea ce inseamna ca depinde de organismul fiecaruia cum reactioneaza la diversele tratamente alopate sau naturiste indiferent pentru ce afectiune. In schimb folosesc samponul impotriva caderii parului de la Logona sau cel animatreata si am avut rezultate foarte bune! De aceea cred ca nu poti sa spui cutare firma are produse proaste sau de la alta sunt o porcarie si fugiti de ele.... Intre un produs cu componenti chimici si unul care este antural eu cred ca de preferat este cel natural. Ceea ce iti prepari in casa poate fi intr/adevar foarte bun insa nu intotdeauna ai timp sau chef, de aceea cred ca este indicat sa ai la indemana si un produs de calitate, UN PRODUS CARE TI SE POTRIVESTE, la care sa apelezi atinci cand e nevoie. Reclamele nu ti le baga nimeni pe gat si nici nu te obliga nimeni sa cumperi un produs daca nu vrei. Mai degraba agresive sunt cele de la TV. Eu ma uit in fiecare zi pe forumuri si caut noutatile postate - reclame sau nu - si vreau sa spun ca am gasit o multime de produse, retete sau indicatii interesante. Despre unele m-am interesat, pe altele le-am cumparat....Deci eu cred ca forumul este un spatiu al tuturor, mai bine zis ne gasim toti locul.....
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:37
De la: ankutza20, la data 2008-07-15 14:08:17pt toate problemele parului, va recomand uleiul pt intarirea parului de la Hemel.Aplicat, acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.
pretul este accesibil pt toata lumea, deci contactati-ma pt detalii, deoarece nu se gaseste in magazine , decat prin reprezentanti




draga ankutza20 cum as putea sa intru in posesia acestui ulei?
pryscylla9
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:53
da mi adresa te mess sunt interesata sa cumpar si eu,please sau o modalitate de contact
cris_criss
Postat pe 28 Iunie 2010 13:06
De la: ankutza20, la data 2008-07-15 14:08:17pt toate problemele parului, va recomand uleiul pt intarirea parului de la Hemel.Aplicat, acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.
pretul este accesibil pt toata lumea, deci contactati-ma pt detalii, deoarece nu se gaseste in magazine , decat prin reprezentanti
cris_criss
Postat pe 28 Iunie 2010 13:08
cat costa acest ulei si de unde se poate cumpara?
cris_criss
Postat pe 28 Iunie 2010 13:09
Dupa multe incercari, am ales intoarcerea la natural! Si a fost o alegere minunata! Rezultate peste asteptari! Va sfatuiesc sa folositi produse adevarate, de la mama natura! Pacat ca n-am descoperit mai repede! Si sapunul de casa facut de bunica bate toate sampoanele cu reclame stufoase! NATURALINT(pe care-l folosesc eu) e un sampon natural solid cu extract de ardei iute si urzica. Si nu-mi mai fac masti pentru par, masaje cu tincturi si cate si mai cate! E asa comod de folosit, si rezultatele exceptionale!
kudika_35641
Postat pe 31 Mai 2013 16:32
De la: nicolesagitarius, la data 2008-07-28 13:44:58Imi pare rau sa va dau si o veste proasta in legatura cu uleiul de la Hemel, l-am folosit si nu mi s-a ameliorat caderea parului si nici matreata, am folosit aproape toata sticluta si dupa cum am zis nici un rezultat, pe lana asta mi-a facut parul f uleios desi il spalam de 2, 3 ori cu sampon dupa ce imi faceam masca cu ulei Hemel.
Daca vreti va spun cu ce mi-a trecut caderea parului si anume cu o masca facuta in casa dintr-un galbenus de ou, ulei de ricin(cumparat de la Plafar), vitamina A uleioasa(din farmacii, doar 1.5 lei)si daca ai si putin gaz lichid,acesta din urma combate matreata. Eu am facuta masti cam de 2 ori pe sapt dar fara gaz lichid ca nu il aveam atunci si am facut in jur de 3 luni tratament, apoi se face o pauza si iarasi tratament.
E mai migalos tratamentul asta dar mult mai sanatos. Prin amestecarea ingredientelor de mai sus se face o pasta care se aplica pe radacina parului si se pune o punga pe cap si un prosop pe deasupra pentru a se face o reactie la cald, se stam cam 40 min si apoi se spala pe cap de 2 ori si este suficient si parul ramane curat si matasos si in nici un caz uleios.
Faceti cum credeti dar la mine a mers tratamentul asta si credeti-ma ca am incercat o sumedenie de tratamente(fiolecu ginseng, ulei de masline, ulei de la Hemel, filoe Vichi s.a.m.d). Mult noroc.

Corect
Dar mai eficienta este folosirea oului de prepelita pentru ca are mai multa vitamina A si nu numai. Iata o masca cu ou de prepelita impotriva matretii:
Sucul ​​obþinut dintr-o jumatate de lãmâie se amestecã cu 4, 5 gãlbenuºuri de ou de preepeliþã ºi cu 2, 3 picãturi de ulei de ricin. Compoziþia obþinutã din ingredientele de mai sus toate ingredientele se întinde bine pe pielea capului ºi precum ºi pe toatã lungimea pãrului și se lasã sã acþioneze timp de 40 minute. Se recomandã a clãti masca cu apã rece.
Mai multe masti pentru par aici: http://prepelite-tecuci.ro/masti-naturale-pentru-par/
Ingrijire-naturala
Postat pe 16 Iulie 2013 23:26
Eu folosesc impotriva caderii parului un supliment Follixin si chiar ma ajuta. Produsul asta il folosesc deja de 3 saptamani de zile si vad ca intra destul de bine. Parul nu mai imi cade atata de rau si a inceput sa se indeseasca in zonele in care era foarte rar.

kudika_972270
Postat pe 13 August 2014 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
luxsatia 9 De la: ninushk 9 August 2010 13:56
help me 2 De la: M_Geany 1 Noiembrie 2009 20:43
Produse pentru protectie solara 3 De la: andrea_m 15 Iulie 2011 18:30
salut 29 De la: kudika294998 17 Decembrie 2011 19:48
De la Negru la Rosu. Decapaj. 4 De la: kudika_937914 30 Octombrie 2013 16:09