Setari Cookie-uri

fibromul uterin

Este adevatat ca poti astepta si doi ani pana sa ramai insarcinata dupa miomectomie dar depinde si cat de complicata este operatia. Eu am avut fibrom subseros si dupa 9 luni am liber sa raman insarcinata.
Sunt constienta ca peste un timp pot aparea alti noduli si ma gandesc ce sa fac sa previn asta.
gasca_vesela
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:07
buna
Cine ti-a recomandat acest tratament cu Female Hormone Blend?
t_e_u_t_z_a_
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:48
De la: healthy000866, la data 2009-07-11 20:56:14

In primul rand am lasat carnea de tot 2 luni si am baut foarte multe sucuri care contin vitamine(zilnic),si multe salate naturale ,din care nu lipsesc morcovii(cat mai mult morcov).Am mancat piine neagra cu lactate si oua , branzeturi naturale fara sa fie prelucrate (nu topita si nici afumat ).

Am luat 4 produse naturiste in acelasi timp , 4 luni de zile fara nici o zi intrerupere (am fost foarte constiincioasa )

1. FEMALE HORMONE BLEND - are foarte multe plante si regleaza balanta
hormonala care este CAUZA fibroamelor - 3x1 /zi
2. SYSTEM WELL - un complex natural din plante si ciuperci terapeu-
tice care sint antitumorale , ptr imunitate -
3x 1/zi
3. SUPER OPC-7 - un complex de 7 antioxidanti care au rolul de a
reface celulele care sint degenerate si a le insa-
natosi - 3x1 / zi
4. LIQUID AEROBIC OXIGENATOR - picaturi de oxigen lichid care se pun in apa
si au rolul de a inhiba tumorile si care si ajuta
la oxigenarea singelui si a celulelor , dat fiind
faptul ca am pierdut mult singe si as fi putut avea
probleme cu inima care nu mai avea ce pompa -
5 pic in 300 ml apa baute de dimi pe stomacul gol

Concluzie : de dimi oxigenul si de 3 x pe zi cate 1 caps din cele 3 produse

Primele 2 sint americane de la firma SECOM
ultimele 2 sint canadiene si le gasesti pe www.bestlife-naturiste.ro

tratament de 4 luni fara intrerupere

Pare greu dar nu e , sau daca nu ai rabdare sa iei atatea , poti lua unul singur care se numeste MEGAMIN si il gasesti tot acolo pe site la mag de magnetoterapie si tot asa , min 3 luni .

Eu am fost la ginecolog la control si s-a mirat , ca el se astepta sa vada plin de fibroame si nu ia venit sa creada ca nu mai am nimic . Oricum eu i-am demonstrat ca se poate scapa si fara operatie .

Eu asta am facut , si s-au reglat hormonii perfect , nu am mai avut dureri la ciclu , nu am mai avut hemoragii deloc si nici singerari intre cicluri , si debitul e mai putin decat l-am avut vreodata . Sint extraordinar de multumita de ce am reusit sa fac cu mine si daca pot sa ajut si alte femei , sint si mai bucuroasa . Ptr ca stiu cat am fost in spital , cate femei chinuite sint de aceasta maladie - sa-i spunem (de fapt e o dereglare hormonala) , ca am hotarat sa fac ceva sa nu fiu ca ele - si am reusit .

Daca nu va descurcati cu produsele , sau nu le gasiti , cu mare placere vi le trimit eu colet . Doar sa-mi scrieti si va ajut cu mare drag .



carnus
Postat pe 13 Octombrie 2009 10:01
Buna, am si eu un fibrom destul de mare de 6cm insa la mine se manifesta altfel, in sensul ca menstruatiile nu sunt abundente ci lipsesc cu desavarsire. Am luat anticonceptionale insa nu am rezolvat mare lucru as vrea sa urmez un tratament naturist. Ma poate cineva ajuta? Multumesc.
carnus
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:28
De la: carnus, la data 2009-10-13 11:28:38Buna, am si eu un fibrom destul de mare de 6cm insa la mine se manifesta altfel, in sensul ca menstruatiile nu sunt abundente ci lipsesc cu desavarsire. Am luat anticonceptionale insa nu am rezolvat mare lucru as vrea sa urmez un tratament naturist. Ma poate cineva ajuta? Multumesc.
probabil ca nu de la fibrom lipseste menstruatia, ci ambele au o cauza comuna

cauta un ginecolog care sa determine cauza
apoi poti merge la un medic care sa iti recomande un tratament naturist sau homeopat
kabbalist
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:13
am uitat sa spun ca am si 2 chisturi pe ovarul stg, poate asta cauzazeaza absenta menstruatiei. Deci inca o pb in plus. Astept sfaturi. Multumesc
carnus
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:22
Nu vreau sa ma operez. Daca exista alternativa sunt hotarata sa o accept.
carnus
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:24
EMBOLIZAREA,la mine a dat rezultate .Aseara am facut ecografia (la 4 luni de la embolizare) si nu-mi venea sa cred,fibromul meu avea 6.6 cm ,la o luna de la embolizare ajunsese la 3 cm iar acum are 1.5 cm,abia se mai vede.Eu aveam c.m foarte,foarte abundent,cu cheaguri ,ma tinea 14-15 zile.Acum c.m. ma tine 5-6 zile si nu mai este abundent(inca imi este frica sa ma bucur pe deplin,nu imi vine sa cred ca se poate si asa).Incearca ,nu ai nimic de pierdut.
nicolae68daniela
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:56
eu am un fibron de 10 /10 si merg la embolizare pe datade20.10.2009 parerea mea este ca este cea mai buna metoda o sa va mai spun noutati saptamina viitoare ceau si sanatate
nycy007416
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:42
De la: nycy007416, la data 2009-10-14 16:42:05eu am un fibron de 10 /10 si merg la embolizare pe datade20.10.2009 parerea mea este ca este cea mai buna metoda o sa va mai spun noutati saptamina viitoare ceau si sanatate


succes cu embolizarea!
eu am 18 luni de la embolizare si a meritat
kabbalist
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:42

Si ca sa intaresc ce am spus despre tratamentul facut de mine cu cele 4 produse , va spun ca am fost la ginecolog si NU MAI AM ABSOLUT NIMIC , tot aparatul genital e perfect . S-a mirat si el ca nu stia cum sa mai caute noduli si nu gasea nicicum , ca nu-i venea sa creada ca au disparut de tot .

Asa ca metoda mea e verificata 100% la medic , fara nici un dubiu .

Eu ma bucur ca am scapat de ei si ca sint iar ca inainte . Restul nu mai conteaza .

Sper sa reusiti si voi . Succes si multa sanatate .
jeanetta
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:51
Buna dragelor.Si eu sunt intr-o situatie similara...am un fibrom de 3,8.marti trebuie sa ma operez...am mai fost operata in urma cu cativa ani pt un chist ovarian si mi s-a extirpat ovarul stang.sunt constienta ca si acum risc sa raman fara uter,nu ma simt in stare sa fac aceasta operatie,draga healthy000866 te rog, doresc mai multe informatii, ai putea sa lasi mess-ul tau sa vorbim mai pe indelete sau cum sa fac sa iau legatura cu tine,m-ar interesa tratamentul pe care l-ai tinut...
kudika075251
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:17
De la: healthy007516, la data 2009-10-17 15:17:55am un fibrom de 3,8.marti trebuie sa ma operez...
sunt constienta ca si acum risc sa raman fara uter
de ce sa operezi un fibrom de doar 3 cm?!?!

daca nu ai totul ok in rest, nu poti face embmlizare
dar poti face tratament homeopat si/sau acupunctura...

eu am refuzat operatia avand un fibrom de 6,5 cm
dupa embolizarea celorlalti (multi), pe acesta l-am rezolvat in cateva luni cu tratament homeopat si acupunctura
kabbalist
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:57
Am inteles. M-as bucura din suflet daca mi-ati spune ce tratamente ati tinut voi...De duminica am inceput sa tin regim,fara tigari,cafea,carne,prajeli,grasimi,ciocolata,etc.Am cumparat argila si aloe vera gel si am inceput tratamentul.Mi s-a spus sa ma operez din cauza ca la ciclu am f mari dureri si curge foarte mult si am si o anemie mi-am facut analizele de 3 ori anul asta si nu depaseste 10 hemoglobina.Insa incerc pe partea asta cu regimul si tratamentul naturist sa vad,trebuie sa functioneze!M-as bucura enorm sa mai spuneti despre experientele voastre,Va astept.
kudika075251
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:06
De la: healthy007516, la data 2009-10-19 13:06:34Am inteles. M-as bucura din suflet daca mi-ati spune ce tratamente ati tinut voi...De duminica am inceput sa tin regim,fara tigari,cafea,carne,prajeli,grasimi,ciocolata,etc.Am cumparat argila si aloe vera gel si am inceput tratamentul.Mi s-a spus sa ma operez din cauza ca la ciclu am f mari dureri si curge foarte mult si am si o anemie mi-am facut analizele de 3 ori anul asta si nu depaseste 10 hemoglobina.Insa incerc pe partea asta cu regimul si tratamentul naturist sa vad,trebuie sa functioneze!M-as bucura enorm sa mai spuneti despre experientele voastre,Va astept.


inainte de regimuri si tratamente de lunga durata (naturiste, homeopate..)
ar fi buna o embolizare
daca totul in rest este ok
embolizarea nu este "naturista", e adevarat
embolizarea nodulilor uterini este ca plombarea maselelor

tratamentele naturiste, homeopate... nu pot da rezultate in momente de criza
aceste tratamente trebuie facute de la primele simptome


eu, in 2002, aveam hemoglobina 10
in 4 ani, cu regim si tratamente naturiste, dar cu menstruatii abundente, am ajuns la hemoglobina 8 si mi s-a extras un fibrom de 6,5 cm
dupa doi ani, fara regim si tratamente naturiste, alt fibrom a ajuns la 6.5 cm
cand sa il scot, de data aceasta prin miomectomnie, mi s-a recomandat embolizarea
la trei luni dupa embolizare am ajuns la hemoglobina 12 (adica aproape normal), pentru ca hemoragiile s-au redus considerabil dupa embolizare
apoi, cu tratament homeopat si acupunctura, am redus dimensiunile fibrmului de 6,5 cm (care nu s-a embolizat) la 3 cm
sunt la 18 luni de la embolizare si sunt bine

kabbalist
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:01
De la: healthy007516, la data 2009-10-19 13:06:34Am inteles. M-as bucura din suflet daca mi-ati spune ce tratamente ati tinut voi...De duminica am inceput sa tin regim,fara tigari,cafea,carne,prajeli,grasimi,ciocolata,etc.Am cumparat argila si aloe vera gel si am inceput tratamentul.Mi s-a spus sa ma operez din cauza ca la ciclu am f mari dureri si curge foarte mult si am si o anemie mi-am facut analizele de 3 ori anul asta si nu depaseste 10 hemoglobina.Insa incerc pe partea asta cu regimul si tratamentul naturist sa vad,trebuie sa functioneze!M-as bucura enorm sa mai spuneti despre experientele voastre,Va astept.


eu iti recomand sa iei legatura cu cei de la www.favisan.ro si te vei vindeca fara sa te chinuiesti.
....................................................
www.exposhop.ro
adika_healthy
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:21
va multumesc din suflet.va mai astept cu pareri. ce inseamna regim pana la urma?in primul rand sa nu mai mananci carne deloc,nu?
kudika075251
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:10
Cam asa . Ideal ar fi sa nu mai maninci carne si mezeluri absolut nimic , nici prajit , nici fiert . Multe salate de cruditati de fructe si legume . Eu am facut tratamentul naturist 4 luni si 2 luni nu am mancat carne deloc , iar urmatoarele 2 luni doar pui fiert din supa si ala nu foarte mult ( ca trebuia si proteine). Oricum la mine a functionat FOARTE BINE tratamentul naturist si am scapat de tot , am si uitat cat am chinuit 1,5 ani , pana sa ajung aici .


CINE VREA TRATAMENTUL , pot sa il trimit pachet si putem vb la jeanetta_2009@yahoo.com , ptr amanunte . Nu o sa va para rau !!!!!!


SANATATE MULTA
jeanetta
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:07
De la: healthy009173, la data 2009-11-21 01:00:22as dori sa stiu si eu daca merita sa fac un tratament naturist daca am fost diagnosticata cu fibrom uterin voluminos de 12,5/10/9,5 cm si chist ovarian 73/54 mm.va rog frumos!
sa stii ca merita,chiar sunt produse foarte eficiente pentru asa ceva.Eu sunt in Italia si la recomandarea unui medic care mi-a spu ca fac o mare greseala daca operez fibromul,deoarece imi va aparea din nou fiind vorba de o dereglare hormonala,am luat 2 produe naturale si in 4 luni am scapat de problema.Am scapat si de chisturi,plus ca o buna prietena si-a tratat cu ele chisturile mamare.Deci fetelor,solutii exista !
International_Networkers_Team
Postat pe 21 Noiembrie 2009 02:25
Eu tot embolizare am facut,aveam hemoragii si dureri groaznice de 10-14 zile,unde am mers mi se recomanda operatia clasica fara a ma asigura salvarea uterului.Am citit pe net despre embolizare si nu am stat pe ganduri am sunat m-am programat pentru consult,am insistat pentru ca nu imi dadea acordul doctorul ginecolog de la spitalul universitar, fibromul avand 6.6 cm ,fiind considerat mare .Consider ca a fost o mare reusita,nu mai am hemoragii,ciclul ma tine 5-6 zile,fara dureri care sa nu le pot stapani cu un flamexin s-au nurofen,iar fibromul a scazut la 1,5 cm la 5 luni de la embolizare.Parerea mea este sa incerci si aceasta procedura inaintea operatiei.Si eu eram hotarata sa ma operez pentru a scapa intr-un fel s-au altul de acest chin.Succes si mult noroc pe mai departe.
nicolae68daniela
Postat pe 21 Noiembrie 2009 19:15
Dragele mele,eu am inceput un tratament naturist luat de pe internet, garantat de mai multi doctori. Trebuie tinut 3 luni,nu am inca nici macar o luna decand il tin...V-am spus in paginile anterioare ca fibromul meu are aproape 4 cm, nu e f mare insa am dureri f mari la ciclu si acesta e f abundent. O sa va tin la curent cu ce se intampla,dupa doua luni ma voi duce sa fac o ecografie. Iau muguri de coacaz negru, mladite de zmeur, evening primrose + vit e si niste supozitoare, carpicon ,,s,,.Deocamdata nu ma pot pronunta.Insa va voi tine la curent.Numai bine.
kudika075251
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:38
De la: healthy007516, la data 2009-11-22 08:38:23 Dragele mele,eu am inceput un tratament naturist luat de pe internet, garantat de mai multi doctori. Trebuie tinut 3 luni,nu am inca nici macar o luna decand il tin...V-am spus in paginile anterioare ca fibromul meu are aproape 4 cm, nu e f mare insa am dureri f mari la ciclu si acesta e f abundent. O sa va tin la curent cu ce se intampla,dupa doua luni ma voi duce sa fac o ecografie. Iau muguri de coacaz negru, mladite de zmeur, evening primrose + vit e si niste supozitoare, carpicon ,,s,,.Deocamdata nu ma pot pronunta.Insa va voi tine la curent.Numai bine.

un tratament asemanator am urmat si eu
la mine nu a reusit decat sa incetineasca procesul de crestere

cand am ajuns la un nivel inacceptabil de mic al Fierului si globulelor rosii (cam in cinci ani), am facut embolizare
acum totul este ok
kabbalist
Postat pe 23 Noiembrie 2009 14:03
De la: lauraiordan, la data 2008-08-06 15:27:56buna, eu am avut fibrom subseros de 15 cm, am fost operata pe 14 iunie, clasic prin miomectomie, la medlife, daca vrei mai multe lamuriri intreaba-ma!
kudika117126
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:00
BUNA, sa stii ca am tinut tratamentul recomandat de tine si in decembrie cand am fost la control s-au minunat dr, nu mai era nimic, au disparut si chisturile si fibromul. Iti multumesc din suflet. Eu care eam disperata ca in dec dr imi sugerase ca trebuie sa ma opereze, am reusit sa scap de fibrom printr-un tratament naturist. Mosul a fost f darnic cu mine anul trecut. Multa succes si celor care vor sa incerce tratamentul. Meritaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
carnus
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:21
De la: healthy000866, la data 2009-10-21 15:07:58Cam asa . Ideal ar fi sa nu mai maninci carne si mezeluri absolut nimic , nici prajit , nici fiert . Multe salate de cruditati de fructe si legume . Eu am facut tratamentul naturist 4 luni si 2 luni nu am mancat carne deloc , iar urmatoarele 2 luni doar pui fiert din supa si ala nu foarte mult ( ca trebuia si proteine). Oricum la mine a functionat FOARTE BINE tratamentul naturist si am scapat de tot , am si uitat cat am chinuit 1,5 ani , pana sa ajung aici .


CINE VREA TRATAMENTUL , pot sa il trimit pachet si putem vb la jeanetta_2009@yahoo.com , ptr amanunte . Nu o sa va para rau !!!!!!


SANATATE MULTA



BUNA, sa stii ca am tinut tratamentul recomandat de tine si in decembrie cand am fost la control s-au minunat dr, nu mai era nimic, au disparut si chisturile si fibromul. Iti multumesc din suflet. Eu care eam disperata ca in dec dr imi sugerase ca trebuie sa ma opereze, am reusit sa scap de fibrom printr-un tratament naturist. Mosul a fost f darnic cu mine anul trecut. Multa succes si celor care vor sa incerce tratamentul. Meritaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
carnus
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:22
BUNA, sa stii ca am tinut tratamentul recomandat de tine si in decembrie cand am fost la control s-au minunat dr, nu mai era nimic, au disparut si chisturile si fibromul. Iti multumesc din suflet. Eu care eam disperata ca in dec dr imi sugerase ca trebuie sa ma opereze, am reusit sa scap de fibrom printr-un tratament naturist. Mosul a fost f darnic cu mine anul trecut. Multa succes si celor care vor sa incerce tratamentul. Meritaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
carnus
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:23
De la: carnus, la data 2010-01-25 15:23:52BUNA, sa stii ca am tinut tratamentul recomandat de tine si in decembrie cand am fost la control s-au minunat dr, nu mai era nimic, au disparut si chisturile si fibromul. Iti multumesc din suflet. Eu care eam disperata ca in dec dr imi sugerase ca trebuie sa ma opereze, am reusit sa scap de fibrom printr-un tratament naturist. Mosul a fost f darnic cu mine anul trecut. Multa succes si celor care vor sa incerce tratamentul. Meritaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!



Amfost diagnosticata cu un fibrom de 11 cm, as vrea sa stiu daca pot scapa de el cu tratament naturist fara sa ma operez, daca imi puteti da mai multe relatii va dau adresa mea de email: gruiescum@yahoo.com Va multumesc.
referent_1
Postat pe 25 Ianuarie 2010 20:11
Buna,sunt noua pe site si deja nu stiu ce sa mai cre. nu e primul site pe care intru in speranta ca voi afla o cale usoara prin care sa scap de fibrom. ideea este urmatoarea cine recomanda orbeste embolizarea induce lumea in eroare, embolizare se face numai pentru fibroame mici in nici un caz de 15 cm. stiu din proprie experienta. Iar dr Nicfifor nu efectueaza embolizarea fara o recomandare a unui medic ginecoloc. eu am fost la n doctori din bucuresti, toti cu recomandari f bune iar toti au fost de aceiasi parere. daca faci embolizarea doar pt ca asa vrei risti f mult in cazul fibroamelor f mari, din cauza ca acestea dupa embolizare nu se resorb total si dau nastere la infectii. Dintre doctori la care am fost se numara si dr. Dimitrascu Mihai de la Municipal, sau sef de sectie de la filantropia si as putea continua .ideea e ca toti au fost de acord ca embolizarea la un fibrom de un diametru de 64/83 nu se fac.
Scoaterea uterul este singura interventie chirurgicala si asta numai in fctie de rezultatele analizelor si daca devine periculos.
As avea rugamintea ca cine scrie si recomanda embolizarea cu atata incredere sa nu o mai faca deoarece multe femei se duc la clinici particulare iar medici (unii) dezinteresati in a vindca pacientii, si care urmaresc numai interesul financiar efectueaza embolizari fara a tine cont de marine si de tot ceea ce tine de fibrom. pt uni este doar o afacere si atata tot.
Tin sa mentionez ca eu una inca mai caut o solutie. momentan incerc ceva naturist, e mai greu pt ca nu sunt genul de persoana disciplinata,dar tb sa recunosc ca de 3 ani de cand l-am descoperit am reusit sa il mentin.
intentionez sa merg si la un medic la polizu si la militar pt ca o prietena mi-a zis hai la medicul meu(nu ii stiu inca numele) pt ca nu se poate sa existe numai solutia chirurgicala. In final tin sa precizes ca nici embolizarea nu este 100% garantata . pt ca e destul de dificil de "infundat "exact venele care alimenteaza fibromul si pot reaparea sau si mai rau pot induce menopauza.
madiwhoever
Postat pe 1 Februarie 2010 21:58
De la: madiwhoever, la data 2010-02-01 21:58:03cine recomanda orbeste embolizarea induce lumea in eroare
asa este!

De la: madiwhoever, la data 2010-02-01 21:58:03embolizare se face numai pentru fibroame mici in nici un caz de 15 cm.
exact

De la: madiwhoever, la data 2010-02-01 21:58:03in cazul fibroamelor f mari, din cauza ca acestea dupa embolizare nu se resorb total si dau nastere la infectii.
da, exista acest risc
dar si operatiile prin care scoatem fibromul sau uterul au riscurile lor (nu putine, nici mici)

De la: madiwhoever, la data 2010-02-01 21:58:03As avea rugamintea ca cine scrie si recomanda embolizarea cu atata incredere sa nu o mai faca deoarece multe femei se duc la clinici particulare iar medici (unii) dezinteresati in a vindca pacientii, si care urmaresc numai interesul financiar efectueaza embolizari fara a tine cont de marine si de tot ceea ce tine de fibrom. pt uni este doar o afacere si atata tot.
asa este
dar eu tot recomand embolizarea cu multa incredere (desigur, pentru paciente sanatoase, cu fobroame multe si mici)

De la: madiwhoever, la data 2010-02-01 21:58:03Tin sa mentionez ca eu una inca mai caut o solutie.
momentan incerc ceva naturist, e mai greu pt ca nu sunt genul de persoana disciplinata,dar tb sa recunosc ca de 3 ani de cand l-am descoperit am reusit sa il mentin.
si eu am reusit sa mentin situatia stabila la fibroamele mele multe si mici vreo 5 ani (naturist)
dar lipsa de fier a fost tot mai mare...
am facut embolizarea (cel mai mare fibrom de 6 cm), mi s-a redresat nivelul de fier (si hemograma)
si am continuat cu acupunctura si tratament homeopat
am trei ani de la embolizare si situatia este buna

De la: madiwhoever, la data 2010-02-01 21:58:03intentionez sa merg si la un medic la polizu si la militar pt ca o prietena mi-a zis hai la medicul meu(nu ii stiu inca numele) pt ca nu se poate sa existe numai solutia chirurgicala.
din nefericire, medicina (nici) in acest caz nu poate mai mult

De la: madiwhoever, la data 2010-02-01 21:58:03embolizarea nu este 100% garantata . pt ca e destul de dificil de "infundat "exact venele care alimenteaza fibromul si pot reaparea sau si mai rau pot induce menopauza.
embolizarea "infunda" toate arterele care alimenteaza uterul!!!!!!
fibroamele care se embolizeaza nu mai reapar
dar apar altele - se poate (si la mine au aparut)
la fel cum apar altele si dupa operatia de scoatere a fibroamelor mari

cat despre menopauza, aceasta este oricum mai natural indusa de embolizare decat de operatia prin care se soate uterul

kabbalist
Postat pe 3 Februarie 2010 12:08
Kabbalist: din nefericire, medicina (nici) in acest caz nu poate mai mult

Imi dai voie sa nu fiu de acord cu tine ?
Care medicina nu poate mai mult ? Medicina alopata de la noi ... DAR exista si alte variante care poate ar trebui cunoscute:
1) Medicina alopata MODERNA, practicata in SUA, Japonia etc procedeaza la "topirea" tumorilor de orice fel (vezi aparat General Electric). Nu se recomanda femeilor ce doresc ulterior sa aibe copii, deoarece nu exista studii privind eventualele riscuri. Dezavantaj: recidive (nu trateaza cauzele);
2) Medicina naturista ADEVARATA (cea care trateaza CAUZELE) ofera tratamentul complet si definitiv pentru toate tipurile de tumori. Trebuie sa stiti ca fibromul este o tumoare "blanda", cu risc scazut de malignizare, si se poate face tratamentul ei DEFINITIV numai prin metode naturiste. Dezavantaj: DURATA tratamentului. Poate ca nu vi se pare ca durata mare este asa un dezavantaj major, dar exista f.f.f. multe femei care inca "vaneaza" solutii miraculoase, peste noapte, ignorand una din legile fundamentale ale sanatatii care suna cam asa: orice dezechilibru in organism se corecteaza intr-o durata echivalenta cu durata trecuta de la initierea lui.
Eu recomand fiecarei femei sa-si asculte VOCEA INTERIOARA si sa ALEAGA solutia in care are maxima incredere:
1) cine vrea operatie sa faca operatie (in strainatate embolizarea se face pt. fibrom de 3-4 cm - nu mai mult) si sa caute un chirurg f.f.bun si sa citeasca despre TOATE riscurile la care se expune;
2) cine vrea tratament naturist, sa aleaga tratamentul cauzelor, ca sa-si rezolve definitiv problema. Dar aici e nevoie si de disciplina ...
dusa
Postat pe 3 Februarie 2010 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt curioasa 3 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:25
intarzierea menstruatiei 3 De la: kudika_946002 13 Decembrie 2013 20:55
Probleme ginecologice 12 De la: kudika_12257 12 Octombrie 2012 13:09
sex 35 De la: kudika329386 10 Noiembrie 2010 20:36
virusul hepatic C se transmite si pe cale sexuala? 37 De la: vivianapopescu 14 Martie 2013 19:18