Setari Cookie-uri

fructele si legumele nu sunt sanatoase, produc CANCER!!!!

De la: marinela_diana, la data 2008-09-09 19:50:37E adevarat ca frucrele si legumele de import nu sunt prea bune si nici gustoase .De aceea hai sa incercam sa consumam fructe si legume de la noi care sunt mai bune,gustoase dar nu au aspect comercial si nici nu tin mult .Oricum nici cancerul si nici alte boli nu apar doar daca vom consuma aceste produse.Fiecare organism este predispus la anumite boli si noi trebuie sa fim atenti la ceea ce mancam si la sanatatea noastra .Si pt asta trebuie sa ne facem controale medicale pt a depista orice neregula





mananac fructe in fiecare zi ...vis-a-vis de ,locul meu de munca este BILLA si KAUFLAND .ei unde gasesc si eu in astea fructe si legume romanesti???...nu am timp sa ma duk mereu in piata de legume si intru in fiecare zi in BILLA . portocale n-am mai mancat de asta iarna k au un gust oribil..oricum alea nu sunt romanesti...dar si merele ,de romania cica , au un gust....
zgabeatza
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:04
Apropo de painea bagata la malaxor, asta mi se pare prea de tot. Nu stiu unde a lucrat mama ta, mama mea a lucrat la Berceni aproape 30 de ani si chestia asta acolo nu se facea, altfel ar fi stiut. Mi se pare strigator la cer! Si asa mancam putina paine, acum cred ca nu o sa mai mananc deloc! O sa mananc numai legume si fructe din astea care produc cancer
Gaby211081
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:52
De la: Gaby211081, la data 2008-09-11 10:52:03Apropo de painea bagata la malaxor, asta mi se pare prea de tot. Nu stiu unde a lucrat mama ta, mama mea a lucrat la Berceni aproape 30 de ani si chestia asta acolo nu se facea, altfel ar fi stiut. Mi se pare strigator la cer! Si asa mancam putina paine, acum cred ca nu o sa mai mananc deloc! O sa mananc numai legume si fructe din astea care produc cancer



vorbesc foarte serios mama a lucrat la vreo fabrici de paine din galati k de aici sunt si asa se face peste tot....acum vreo 2 ani am lucrat la un magazin unde se aducea paine si cea care ramanea a doua zi o luau....si seara iar venea paine calda...am la mine pe strada care lucreaza la galmopan ...si asa se face...se inmoaie si se baga iar la malaxor...nu ati simtit cateodata ca painea are un gust acru??? si tata are un var care a lucrat la macelarie , la preparate....nu ati vrea sa stiti cum se face salamul sau nu stiu ce sunca ....de parizer deja se stie k e din resturi......nici nu stiti ce mancati...
zgabeatza
Postat pe 11 Septembrie 2008 22:14
apropo de ce spunea mai sus cineva de pinea care se imoaie si se reface am lucrat si eu la o fabrica de piine cind eram mai mica si faina care cadea pe jos era maturata si cernuta asa ca imaginati-va voi ca peste tot se face in asa fel sa fie cit mai putine pirderi dar e mai bine sa nu sti ca acel produs pe care il maninci e amstecat cu nu stiu ce vechitura iar apoi cind lucram la un supermarket ma strecuram in sala unde se pregatea mici si carnea care nu se videa era amestecata cu cea noua bagat mirodenii si bicarbonat si era ca noua asa ca mai mincati
bogdan_7000
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:33
si mama a lucrat tot cam atit la fabrica de piine berceni care acum mai nou este vel pitar poate la fabricile marii de stat care erau atunci nu se facea asa ceva dar sint multe fabrici care apartin turcilor in bucuresti care fac asa ceva eu cel putin cind am lucrat in perioada aia asa era
bogdan_7000
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:41
eu propun ca persoanele care nu cred sa lucreze intr-un supermarket de ex si sa intre in macelarie multi stiu putini cunosc chiar daca stim ca fructele fac cancer tot mincam asa si cu piinea asa si cu carnea si cu orice ce se poate recicla asa k nu trebuie sa va bateti capul
bogdan_7000
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:44
De la: Gaby211081, la data 2008-09-11 10:52:03Apropo de painea bagata la malaxor, asta mi se pare prea de tot. Nu stiu unde a lucrat mama ta, mama mea a lucrat la Berceni aproape 30 de ani si chestia asta acolo nu se facea, altfel ar fi stiut. Mi se pare strigator la cer! Si asa mancam putina paine, acum cred ca nu o sa mai mananc deloc! O sa mananc numai legume si fructe din astea care produc cancer


Hai sa ne pastram calmul si echilibrul..ce bine ca ai simtul umorului..
misterious_gal
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:51
Eu propun sa ne punem cu totii streangul de gat, pentru ca, daca ar fi sa iau de bun tot ce se tipareste in ultima vreme, totul este cancerigen. Daca si fructele si legumele au ajuns acum cancerigene, nu a mai ramas nimic sanatos, care sa poata fi consumat, asa ca ... avem de ales intre moartea prin streang sau cea prin inanitie!!!!
Intr-adevar, datorita ingrasamintelor si mutatiilor genetice, probabil - adica nu, in mod sigur, nimic nu mai este cu adevarat sanatos. Totusi, mi se pare o prostie majora faptul ca zilnic mai apare un astfel de articol ingrijorator.
Cred ca trebuie pastrat un echilibru! Mai putine articole de genul acesta, "alarmiste"m ar fi un prim pas. Toata lumea stie despre ce este vorba - dar sa nu facem tantarul mai mare decat armasarul!
amycat
Postat pe 16 Septembrie 2008 09:30
Nu cred ca este un lucru ingrijorator faptul ca suntem avertizati asupra pericolelor consumului de fructe si legume cu pesticide sau GMO, ci consider ingrijorator ca:
1) nu suntem avertizati asupra pericolelor ce provin din alte modalitati de pastrare a legumelor si fructelor (RADIATII) precum si de metodele de COACERE FORTATA pe care le aplica marile lanturi de magazine
2) ziaristii alearga dupa articole "usoare", menite sa starneasca ceva senzatie si sa umple paginile, DAR nu se documenteaza si asupra metodelor de diagnosticare si combatere a efectului pesticidelor si radiatiilor
3) nu se cunoste faptul ca fructele si legumele nu se consuma oricum, oricat si de oricine: sunt anumite grupe de boli (de ex. in cadrul bolilor autoimune) in care sunt interzise anumite grupe de legume si fructe.
Dupa parerea mea fiecare trebuie sa-si cunoasca foarte bine starea de sanatate ca sa poata alege fructele si legumele ce ii aduc cel mai mare beneficiu d.p.d.v al sanatatii.
dusa
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:34
ce nu produce cancer?
Nikolxyz
Postat pe 23 Septembrie 2008 10:21
Fructele si legumele in general sunt foarte bune si eu le consum cu placere.Oricum daca nu stropeam rosiile acasa ,nu se facea nici-una.
walmarc04
Postat pe 24 Septembrie 2008 19:19
bravoooo, uite un om care intelege cum stau lucrurile
sa va spun ceva: nu sunt mancacioasa ba chiar sunt o mafturoasa si o sclifosita la mancare, asa am fost crescuta; cand am ajuns la facultate si am inceput sa descopar diverse despre alimente aproape nu mai mancam nimic, ba chiar si painea mi-o faceam in casa din faina de grau nemodificat si drojdie proaspata!
apoi am cunoscut un inginer chimist si am avut la un moment dat o discutie interesanta despre alimente si cand i-am zis despre paine a zis ca e o idee foarte buna, doar ca ii stie foarte bine pe cei care produc respectivele alimente ecologice, intre care si faina mea, si nu sunt ecologice deloc. adica e adevarat ca nu pun mai nimic in grau, pe camp, dar nici nu e nevoie, solul este atat de infestat de chimicale incat nu mai are nici o importanta ca pun sau nu ceva acolo (si aici vorbim de un fenomen global, tipul respectiv a strabatut lumea, colaboreaza la discovery, a facut documentare pe tema asta).
asa ca pana la urma toata planeta se modifica, suntem prea multi si daca nu incepem sa ne mancam intre noi curand ne va lovi foamea pe toti - nu zic o luna sau un an, dar deja este tot mai greu de asigurat hrana pentru populatie in multe zone ale lumii.
asa ca alimentele vor deveni din ce in ce mai 'false', vom manca salate si pepeni crescuti in reactoare, daca nu noi atunci copiii nostri, pentru ca trebuie sa fie din ce in ce mai mari cantitatile produse.
deci asta e situatia, indiferent de unde le iei cam tot aia e, altceva e important. organismul se adapteaza, specia umana se adapteaza; important este sa te ingrijesti si sa dai organismului tau sansa de a se putea adapta; sa faci mult sport, sa ai o dieta echilibrata (tot mancam alimente nocive, sa nu le facem si noi mai nocive - de ex e de preferat un piure unei portii de cartofi prajiti!), si cel mai important este sa avem o atitudine sanatoasa.
nu va mai ingrijorati inutil si pana la obsesie (unii dintre noi) asupra unor lucruri care nu se pot controla; important este sa facem ceea ce putem sa facem si sa pastram un echilibru in toate.
pofta mare la toti! (ca e oarecum ora pranzului )
ladya_healthy
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:19
Am auzit tot felul de discutii despre aceste subiecte.
Cine stie care e adevarul ? Asa ca, pentru ca dispun de pamant, am inceput sa cultiv rosii si alte legume si sa folosesc numai gunoi de grajd. Iarna cumpar de pe piata si caut din cele care au un gust cat mai apropiat de cele naturale...
Nu se stie din ce se face cancerul. Se pare ca toti avem in noi celule canceroase care se dezvolta periodic in noi si ajung la un numar periculos in mod ciclic dar sistemul imunitar le aduce in limitele normale. Cand acesta nu-si mai poate face treaba cu eficienta obisnuita se produce dezechilibrul in favoarea celulelor canceroase, se formeaza chisturi, totul in tacere pana cand devine dureros, de obicei in faza avansata. E bun un marker tumoral care sa va arate un prim semnal ca ceva ar fi in neregula. E simplu si ieftin ....
Sa fiti sanatosi !
sbucur
Postat pe 19 Noiembrie 2008 06:21
Mie mi se pare ca legumele si fructele sunt foarte sanatoase.
Cele mai bune, din cate am citit eu, sunt cele care provin din regiunea in care traiesti. Desigur, o banana, o portocala sau un ananas nu poate fi rau, chiar daca nu il cresc la mine in gradina :)
Totusi, ma feresc de legumele si fructele care parca sunt din ceara. Am cumparat acum 2 veri, printre altele, portocale si pere din supermarket. O para si o portocala au ramas pe masa, in cosul de fructe. Am plecat in concediu dupa o saptamana. La intoarcere le-am gasit proaspete ca in prima zi, desi dovleceii din frigider trebuiau aruncati. Ca experiment, nu am mancat acele fructe si, dupa 3 luni, erau exact la fel. In iarna le-am aruncat la fel de stralucitoare, dar sunt mult mai atenta ce legume, fructe si zarzavaturi cumpar la copii mei.
Si, desi sunt foarte atenta, toata familia a avut probleme cu stomacul dupa ce a mancat o lubenita luata de la un taran. Si am inteles si mecanismul: Taranii care fac afacere din a iesi cu fructele pe piata baga azotati si fosfati pana plezneste leguma in strat.
E adevarat ca am ajuns disperata si paranoica cu ce cumpar si ce dau la copii de mancare, dar dupa ce vezi ca copilul tau face diare si vomita ca arteziana dupa ce mananca mancare "de la tara", ma uit de 3 ori pana cumpar orice aliment.
MihaelaStanciu
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:43
Allina stie ceva dar nu complet. Toate fructele si legumele au boli si daunatori impotriva carora se fac tratamente cu fungicide si insecticide care sunt cancerigene. De asemenea, pentru a obtine fructe si legume mari se administreaza hormoni de crestere, care sunt cancerigeni.Un post TV ne informa ca citricele, bananele inainte de a fi exportate sunt injectate in coaja cu pesticide pentru a nu mucegai.Si eu folosesc in mica mea gradina pesticide, altfel produsele sunt mancate de daunatori sau se strica din caza bolilor.
parker
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:56
imi place, ca nu exista forum unde se pot posta subiecte fara discutii, imi imaginez cum ati discuta fata in fata, putin si urmeaza a va lua de par, care are dreptate, sa va zic ceva fiecare are dreptate in felul sau depinde de experienta traita, parerea mea este ca in timpurile pe care le traim nu mai exista nimic sanatos si la locul lui, de ex:iarna nu mai e iarna, vara e ca pe la ecuador si multe altele, ar trebui sa acceptam realitatea sau macar sa putem schimba ceva, sa nu mai cumparam porcariile care vin din afara, dar ma uit ca la marile hipermarcheturi zici ca se dau degeaba asa cumpara lumea intr-o veselie, maslinele ce gust aveau cind eram copii, parizerul, zici ca e grasime intarita, imi e mila de copii nostrii, ce vremuri traim!!!! resemnati-va, am vrut democratie, tot mai bine era pe vremea lui ceasca, macar tinea la sanatatea noastra(salamul de soia, hmmmmm)
Violeta30
Postat pe 3 Ianuarie 2009 23:09
Nu trebuie sã folosiþi chimicale pentru a cultiva legume în gospodãria personalã !
Gunoiul de grajd este foarte bun ºi þine loc de toate cele ....
Nu vã otrãviþi singuri din dorinþa de a face mai mult...
Þãranii nu mai produc de ani buni legume ecologice. S-au prostit la fel ca piaþa. S-au adaptat ca toatã lumea la prostiile lumii occidentale.
Cine are un petec de pãmânt sã ºi-l cultive fãrã chimicale, doar cu gunoi de grajd, apã ºi multã muncã ...
Chestia cu munca este esenþialã. Din ce în ce mai mulþi tineri cred cã roºiile se fac la supermarket, ca ºi alte legume. Se aplicã stupid ideea cã : de ce sã muncesc când pot sã cumpãr ieftin de la supermarket ?
Orice lucru gratuit se plãteºte foarte scump !
sbucur
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:31
Culmea este ca legumele si fructele cumparate de pe piata din import sunt foarte perisabile, se strica foarte usor si isi pierd foarte repede din gust si aroma. Pe cand cele cumparate de la tarani sunt foarte bune, gustoase si dureaza mai mult, nu sunt perisabile....Cel putin mie asa mi s-a intamplat...
Nu inteleg cum ar putea produce cancer fructele si legumele, cand toti medicii de tot felul, incurajeaza lumea sa manance cat mai multe si sa renunte la excesul de carne.
Fructele si legumele proaspete te pot tine departe de multe boli, si ar fi trebuit sa va dati seama...Nu se simte nimeni rau cand mananca fructe si legume! Sa fim seriosi!
Renuntati la FUMAT, mai intai si apoi mai vorbim...
Renuntati la AVORT!
Renuntati la SEX NEPROTEJAT!

Multa sanatate si nu uitati ca trebuie sa avem grija ce mancam pentru a ne proteja pe noi si familiile noastre...

m3rlinetza
Postat pe 6 Ianuarie 2009 23:26
Intradevar aveti perfecta dreptate ! Este o preluare din "News Week"18.12.2008,in care steroizi biosintetici ECH si alte substante bioproteice(ingrasaminte)sunt folosite ptr urgentarea cresterii precum si ptr cresterea rezistentei in fata bolilor a plantelor tehnice,legumelor si fructelor.Impactul acestora cu organismul este totusi diferentiat.Este cunoscuta in toata lumea ,diferentele de preturi intre produsele naturale si -asa zise-ecologice si cele obtinute "contracronometru" ! (Ex. un mar "gaunos"sau cu coaja fara luciu si netezime sunt naturale)Teoria insa conform careia prin consumul acestor "alimente"tratate conduce la aparitia unor forme de cancer este reala,insa intr-un procent extrem de mic si asta in functie de starea si rezistenta organismului si prin asociere cu alti factori,multi dintre ei externi.
crysis
Postat pe 22 Ianuarie 2009 00:04
De la: Gaby211081, la data 2008-09-11 10:52:03Apropo de painea bagata la malaxor, asta mi se pare prea de tot. Nu stiu unde a lucrat mama ta, mama mea a lucrat la Berceni aproape 30 de ani si chestia asta acolo nu se facea, altfel ar fi stiut. Mi se pare strigator la cer! Si asa mancam putina paine, acum cred ca nu o sa mai mananc deloc! O sa mananc numai legume si fructe din astea care produc cancer


Fa ca mine ! Cumpara-ti un cuptor de paine cu cca 400 lei si sti tu sigur din ce faci painea si de care vrei sa mananci. Simplu.
sbucur
Postat pe 23 Ianuarie 2009 09:50
uite iti dau numele unui site unde poti sa citesti de la ce faci cancer sa poti minca linistita fructe .
http://www.ifamilia.ro/s%C4%83n%C4%83tate/dezvoltarea-celulelor-canceroase
szepimanyi
Postat pe 29 Ianuarie 2009 23:30
catai aberatia asta mai lipsea
alexxx_apollo
Postat pe 23 Februarie 2009 18:27
De la: Gaby211081, la data 2008-09-01 12:10:05Da, intradevar ar trebui sa nu mai dorm noaptea si sa ma gandesc: of, Doamne, am mancat un mar in seara asta, oare o sa mor? O sa ma mai trezesc maine?
Bai fetelor, da proaste sunteti!!!


Am citit postarile voastre dar mai ales ale tale si am impresia ca esti dusa rau fata. Pai tu nu esti constienta si fara sa spuna Alyna, ca aproape toate produsele din supermarket sant de nimic????????????????????????????? Nu au miros , iar de gust nici vorba. Alyna a zis ca substantele folosite produc cancer , nu marul sau rosia. Drept sa v-a spun eu evit pe cat pot sa cumpar legumele de import. E clar ca nu sant bune ca alea romanesti. Si mai cred ca noi cele care traim in Romania ar trebui sa cumparam de pe piata legumele taranilor nostri. Iarna e mai greu , dar vara se gasesc tot felul de legume si fructe.
intrigante
Postat pe 1 Iulie 2009 10:58
De la: bestmam, la data 2009-07-01 10:58:13
De la: Gaby211081, la data 2008-09-01 12:10:05Da, intradevar ar trebui sa nu mai dorm noaptea si sa ma gandesc: of, Doamne, am mancat un mar in seara asta, oare o sa mor? O sa ma mai trezesc maine?
Bai fetelor, da proaste sunteti!!!


Am citit postarile voastre dar mai ales ale tale si am impresia ca esti dusa rau fata. Pai tu nu esti constienta si fara sa spuna Alyna, ca aproape toate produsele din supermarket sant de nimic????????????????????????????? Nu au miros , iar de gust nici vorba. Alyna a zis ca substantele folosite produc cancer , nu marul sau rosia. Drept sa v-a spun eu evit pe cat pot sa cumpar legumele de import. E clar ca nu sant bune ca alea romanesti. Si mai cred ca noi cele care traim in Romania ar trebui sa cumparam de pe piata legumele taranilor nostri. Iarna e mai greu , dar vara se gasesc tot felul de legume si fructe.
si daca le cumparam pe ale taranilor nostrii crezi ca sunt "curate" ?? iti spun eu ca nu sunt,ieri am fost in zona Corabia si am vazut cum se cultiva si ce se pun legumelor sa creasca repede si sa fie frumoase...si asta in SOLARII !!! asa ca nici ale taranilor nostrii nu sunt mai pe departe de cele de import...adevarat ca au alt gust decat cele din import,dar tot cu CHIMICALE sunt ajutate sa creasca repede si sa fie aratoase...!! la Dabuleni pepenii cresc in solarii !!! si sunt injectati cu diverse sa creasca mari si frumosi...
4Life
Postat pe 1 Iulie 2009 11:58
[/quote]si daca le cumparam pe ale taranilor nostrii crezi ca sunt "curate" ?? iti spun eu ca nu sunt,ieri am fost in zona Corabia si am vazut cum se cultiva si ce se pun legumelor sa creasca repede si sa fie frumoase...si asta in SOLARII !!! asa ca nici ale taranilor nostrii nu sunt mai pe departe de cele de import...adevarat ca au alt gust decat cele din import,dar tot cu CHIMICALE sunt ajutate sa creasca repede si sa fie aratoase...!! la Dabuleni pepenii cresc in solarii !!! si sunt injectati cu diverse sa creasca mari si frumosi...[/quote]

Subscriu la cele de mai sus!
Am si eu cunostinte destule, in zona bunicilor mei, care cresc fructele si legumele pe banda rulanta cu chimicale. Injecteaza tot felul de substante in ele si cantitatea de "produse naturale" este multa mai mare si mai aratoasa decat in mod obisnuit. Si pentru ca sunt produse 100% "romanesti" si "ecologice" platim si un pret pe masura. Din pacate marea majoritate a producatorilor, de orice fel, au devenit prea lacomi si de mult timp n-am mai vazut persoane interesate de binele aproapelui.
Alapopescu
Postat pe 2 Iulie 2009 08:43
Pai daca ne gandim ca nici legumele nici fructele nu sunt sanatoase...atunci ce mai mancam?
Dea03
Postat pe 3 Iulie 2009 09:44
De la: Dea, la data 2009-07-03 09:44:30Pai daca ne gandim ca nici legumele nici fructele nu sunt sanatoase...atunci ce mai mancam?

iti spun eu dupa mintea lor ar trebui sa bem coca cola(BLEAH) sa mancam parizer salam,margarina etc,numai aberatii se spun .
enemgabriel
Postat pe 3 Iulie 2009 22:47
De la: Gaby211081, la data 2008-09-02 10:45:50Eu cred ca prost e ala care pune un titlu de genul: "fructele si legumele nu sunt sanatoase, produc CANCER!!!!"
Poate mai degraba UNELE fructele si legumele nu sunt sanatoase, produc CANCER!!!!
Deci cascati ochii!!!
Si apropo, nu tot ce zboara se mananca! Adica nu tot ce gasiti scris pe net e si adevarat! Unele articole sunt irelevante si nu sunt sustinute stiintific!
Iar autoarea care a deschis acest topic dupa parerea me nu are pic de creier. Sa faci un experiment de genul: cumpar legume si fructe, le pun in camara sa vad cat rezista si apoi formulez tot felul de afirmatii idioate cum ca gata, produc CANCER...hai sa fim seriosi!


din pacate poate prost transmis mesajul dar foarte adevarat....baietii mei lucreaza in agricultura in vest si ei spun ca pentru a se grabi procesul de maturare nu se respecta cantitatea recomandata de produse chimice cu care se hranesc plantele ceea ce duce la mari pericole pentru sanatate.....cei care pregatesc solutiile pentru plante nu mananca niciodata astfel de plante...prefera sa mearga sute de km pentru a/si cumpara produse de la micile ferme din regiune!
seherezada
Postat pe 7 Iulie 2009 07:42
in libertatea pentru femei ai citit asta sau in unica? Doamne fereste!
Fructele si legumele plus un regim hiposodat, hipocaloric sunt anticancerigene
kudika053714
Postat pe 29 August 2009 17:28
Initiatoarea acestui topic a demonstrat ca nu este o ignoranta.
Despre rolul otravitor al alimentelor "civilizatiei" si "modernismului" pornind de la elementele de baza: legumele, zarzavaturile, fructele si apa, au scris multi cercetatori si medici care si-au dedicat viata studierii a diferite boli si a alimentelor in declansarea si agravarea acestora. Printre ei se numara si Max Gerson, Catherine kousmine, Rudolf Breuss, Dr. Nacci, Dr Bella, etc. Alimentele in general si legumele, fructele, zarzavaturile si apa in special, comercializate "conventional" (si nu numai) sunt pline nu numai de hormoni ci si de pesticide, metale grele si antibiotice. Toate acestea impreuna sau separat dauneaza grav si de cele mai multe ori ireparabil organismului uman. Iata de ce este extrem de important sa se revina òla cultura 100% biologica si sa se evite consumul alimentelor pline de aditivi alimentari care creaza daune catastrofale. Medicii si cercetatorii mentionati mai sus au pus la punct si diete-terapii foarte valabile si eficente pentru tratarea si vindecarea multor boli degenerative, inclusiv cancer si i nclusiv in metastaza, sau pentru vindecarea unor boli din categoria celor rare, autoimune, despre care medicina conventionala, alopata, afirma ca "sunt nevindecabile" si in tratarea carora foloseste chimioterapia, rafdioterapia si cortizonul. Mai nou, sucita - invartita, toata "stiinta" celor mai multi medici ai timpurilor noastre sta in aceste "terapii"
"Traiasca cortizonul!" ca fara el si-ar da lumea seama cat de lipsiti sunt de valoare profesionala si umana domnii doftori.
Pacat ca inca sunt multi cei care nu au reusit sa afle ca sunt prea putini medici ca si politicieni care nu s-au vandut industriilor farmaceutice, colosilor energetici si marilor bancheri ai planetei. Cei care nu inteleg necesitatea revenirii la cultura biologica a oricarei plante alimentare sau furajer si al alimentatiei exclusiv cu asemenea alimente, vor plati tribut pentru nepasare prin insasi sanatatea si viata lor. Si esta este un mare pacat!
Terra_Mater
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Noul Hochland tartino 5 De la: medoc 6 Ianuarie 2016 17:11
vergeturi si celulita? 6 De la: clauditza87_healthy 21 Octombrie 2013 21:00
ROMANIA A ADERAT LA CODEX ALIMENTARIUS!! 2 De la: dianana 3 Februarie 2010 20:39
Saraci pesti...bietele animale... 37 De la: kudika_nikole 18 Ianuarie 2012 16:53
vergeturile in timpul sarcinii.. 4 De la: Monicamm85 21 Iunie 2010 14:00