Setari Cookie-uri

am o problema....

buna ziua...de o luna si ceva nu prea mai reusesc sa fac dragoste cum trebuie...vreau sa spun ca am facut si sex anal si nu am avut nici o problema pana acum o luna.nu stiu daca are vreo legatura dar eram cu iubitul meu si am inceput sa facem sex(specific... initiasem sa facem sexul traditional...nici nu se atinsese de fundul meu ) si cand am schimbat pozitia am observat ca el se murdarise un pic.cursese un lichid din fundul meu.cum sa va explic....un lichid de culoare un gri inchis sa spunem....nu era maro...urat mirositor.noi ne-am oprit am fost si m-am spalat si apoi mai tarziu am incercat din nou...din nou aceeasi situatie.specific ca nu aveam diaree nu eram stricata la burta ...pe plan alimentar toate bune.si de o luna si ceva de fiecare daca mi se intampla asa dupa ce ma excit .sex anal nici nu am incercat sa mai fac.imi e rusine sa merg la un cabinet ginecologic si as vrea un raspuns daca stiti de ce mi se intampla asa sau o solutie...multumesc
ana_ramona23
Postat pe 19 August 2008 17:02
mergi la un cabinet ginecologic si lasa rusinea de-o parte, eventual ia-l si pe el cu tine sa te incurajeze:* pupici si ai grija de tine, lasa rusinea.
dibu_iulia
Postat pe 21 August 2008 12:18
De la: dalin, la data 2008-08-19 17:02:26buna ziua...de o luna si ceva nu prea mai reusesc sa fac dragoste cum trebuie...vreau sa spun ca am facut si sex anal si nu am avut nici o problema pana acum o luna.nu stiu daca are vreo legatura dar eram cu iubitul meu si am inceput sa facem sex(specific... initiasem sa facem sexul traditional...nici nu se atinsese de fundul meu ) si cand am schimbat pozitia am observat ca el se murdarise un pic.cursese un lichid din fundul meu.cum sa va explic....un lichid de culoare un gri inchis sa spunem....nu era maro...urat mirositor.noi ne-am oprit am fost si m-am spalat si apoi mai tarziu am incercat din nou...din nou aceeasi situatie.specific ca nu aveam diaree nu eram stricata la burta ...pe plan alimentar toate bune.si de o luna si ceva de fiecare daca mi se intampla asa dupa ce ma excit .sex anal nici nu am incercat sa mai fac.imi e rusine sa merg la un cabinet ginecologic si as vrea un raspuns daca stiti de ce mi se intampla asa sau o solutie...multumesc


vezi ca...in flora anala saprofita(adica normala-care face parte di colon in mod normal) sunt multi "agenti" infectiosi...care odata ajunsi in flora vaginala...pot da infectii nasoale in timp!

degeaba te speli...te cureti...oricum partenerului ii intra pe uretra si se infecteaza!...si te reinfecteaza si pe tine repetat...

nu vreau sa va sperii...dar asta este adevarul!
prin_zona
Postat pe 30 August 2008 15:28
multumesc pentru raspunsuri...pot spune ca acum mi-a trecut...nu mai am nici o problema....ms mult ca mi-aai spus chestia ca ma pot infecta repetat....voi remedia problema asta sigur....am fost la ginecolog...nu sunt bolnava(multumesc lui Dumnezeu).multumesc inca o data si multa sanatate
ana_ramona23
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:53
De la: dalin, la data 2008-09-01 19:53:00 multumesc pentru raspunsuri...pot spune ca acum mi-a trecut...nu mai am nici o problema....ms mult ca mi-aai spus chestia ca ma pot infecta repetat....voi remedia problema asta sigur....am fost la ginecolog...nu sunt bolnava(multumesc lui Dumnezeu).multumesc inca o data si multa sanatate
prin_zona
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:30
buna am si eu o problema....cand fac dragoste cu iubitule meu am dureri si ma opresc nush ce se intampla si de ce...as dori si eu un sfat multumesc:*
otilia_otilia
Postat pe 1 Octombrie 2008 01:56
buna. e posibil ca in momemtul in care incepi sa faci dragoste sa nu fii destul de excitata,sau el in timp ce faceti sa aiba niste miscari un pic mai fortate...mai brutale.(ultima varianta e sa aiba organul genital masculin cam maricel si de asta sa te doara).Alta chestie ar fi doar sa nu fi racit cumva la burta dar ar trebui sa te doara tot timpul nu numai cand faci dragoste deci exlud asta.
ana_ramona23
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:15
De la: roxy_roxana, la data 2008-10-01 01:56:57buna am si eu o problema....cand fac dragoste cu iubitule meu am dureri si ma opresc nush ce se intampla si de ce...as dori si eu un sfat multumesc:*


am patit-o si eu foarte lunga perioada si in cazul meu a fost din cauza unei micoze, vezi k este topic special pt asta , mai citeste acolo
bastiuta
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:07
iarta-ma,cum te simti cand faci sex anal,ce simti tu,ce placere?ca pentru el banuiesc ca este,dar pentru tine?sunt curioasa,bravo tie ca n-ai probleme cu hemoroizii,dupa ce nasti mai vb.!!
babalica
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:00
De la: prin_zona, la data 2008-08-30 15:28:32
De la: dalin, la data 2008-08-19 17:02:26buna ziua...de o luna si ceva nu prea mai reusesc sa fac dragoste cum trebuie...vreau sa spun ca am facut si sex anal si nu am avut nici o problema pana acum o luna.nu stiu daca are vreo legatura dar eram cu iubitul meu si am inceput sa facem sex(specific... initiasem sa facem sexul traditional...nici nu se atinsese de fundul meu ) si cand am schimbat pozitia am observat ca el se murdarise un pic.cursese un lichid din fundul meu.cum sa va explic....un lichid de culoare un gri inchis sa spunem....nu era maro...urat mirositor.noi ne-am oprit am fost si m-am spalat si apoi mai tarziu am incercat din nou...din nou aceeasi situatie.specific ca nu aveam diaree nu eram stricata la burta ...pe plan alimentar toate bune.si de o luna si ceva de fiecare daca mi se intampla asa dupa ce ma excit .sex anal nici nu am incercat sa mai fac.imi e rusine sa merg la un cabinet ginecologic si as vrea un raspuns daca stiti de ce mi se intampla asa sau o solutie...multumesc


vezi ca...in flora anala saprofita(adica normala-care face parte di colon in mod normal) sunt multi "agenti" infectiosi...care odata ajunsi in flora vaginala...pot da infectii nasoale in timp!

degeaba te speli...te cureti...oricum partenerului ii intra pe uretra si se infecteaza!...si te reinfecteaza si pe tine repetat...

nu vreau sa va sperii...dar asta este adevarul!
mimosa
Postat pe 1 Decembrie 2008 08:13
De la: babalica, la data 2008-11-24 13:00:50 iarta-ma,cum te simti cand faci sex anal,ce simti tu,ce placere?ca pentru el banuiesc ca este,dar pentru tine?sunt curioasa,bravo tie ca n-ai probleme cu hemoroizii,dupa ce nasti mai vb.!!

da si eu sunt curioasa pt k nu mi se pare deloc tentant, dar poate sunt eu inapoiata, who knows?
bastiuta
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:20
cu cata usurinta povestesti ca faci sex anal,doamne ce panarame de oameni.nu te judec ,doar imi dau cu parerea.si alte panarame care te incurajeaza si te inteleg.
niki01
Postat pe 15 Ianuarie 2009 08:23
nu aveam de gand sa scriu la acest fel de "problema"dar subscriu la cea scris giancarla8828,ma bucur ca macar o persoana am gasit-o cu scaun la cap si ma bucur ca e tanara si gandeste asa,cand am citit prima dat am zis ca-i vb. de probleme serioase copii bolnavi,etc. dar ca sa citesc porcariile astea ...de fapt ce cauta gaseste...va doresc tuturor minte multa!!!
tury65
Postat pe 15 Ianuarie 2009 08:46
nu inteleg care e problema? fiecare fece ce vrea in pat cu partenerul, nimic nu e imoral, iar termenul de perversiune este relativ. din momentul in care ambii parteneri sunt deacord pot sa faca ce ii taie capul. a pus si fata o intrebare si repede a-ti sa rit voi pe ea cu conceptiile voastre comuniste, cum ati vrea sa faca dragoste cu prietenul ei? noaptea cu lumina inchisa si cu patura in cap... doamne fereste sa se vada cava. si dupa o gandire atat de mediocra va mai mirati ca exista atatia oameni frustrati. mi-se pare foarte normal din mom in care are o problema sa se intereseze, sa gaseasca o rezolvare, ori care ar fi problema. cine sunteti voi sa o judecati? nu aveti nici un drept
lory84lor
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:15
Sunt TOTAL de acord cu Lory84lor.Dezinhibitie in pat nu inseamna imoralitate sau prostie.Fiecare are o viata sexuala diferita, nu ne pot placea tutror aceleasi lucruri.
Oamenii au o relatie deschisa, ce e rau in asta oameni buni?NU mai traim in epoca de piatra.Si poare ca si atunci se facea asta numai ca nu era mediatizat:D
irinush13
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:27
Nu e bine sa o judece nimeni, e o problema pe care o are si vrea sa o rezolve. Dar... e bine sa ii atragi atentia unui om care greseste. Tipul asta de sex e mai mult pentur placere si e intr-un fel pervers. Secul ar trebui sa fie incununarea dragostei, o implinire a dragostei intr-un cuplu si nu o bataie de joc... Multi din lumea de azi nu mai vad si valorile spirituale si uita faptul ca odata o sa fim judecati pentru toate faptele noastre... Ganditi-va si la suflet... Multa sanantate tuturor!
puiucris
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:31
Se gandeste la suflet,tocmai d-aia face ce-i place si o felicit
Aaaa si tare faza..."nu o judeca nimeni..dar ce panarame" draga mea nu te obliga nimeni sa faci sex anal..nu te speria! Nici normal sa nu faci ca s-a dus draq si suflet si tot
Iti recomand sexul in orbita...dar pt asta tre sa ajungi pe Luna (si sa ramai acolo )
Numai bine fetelor
jaqueline29
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:07
buna! nu vreau sa te sperii sub nici o forma dar ar fii foarte bine sa mergi la un control ginecologic! pot fii foarte multe cauzele eu pot sa-ti spun vreo 3 dintre ele si anume : poti avea chisturi ovariene (eu am avut si stiu cum e), poti avea fibrom sau uter fibromatos sau poti avea o BTS cum este chlahydia care este destul de periculoasa daca nu o tratezi!
Deci sfatul meu ramane valabil :mergi la medic! si daca nu esti multumita de acel medic la care mergi incearca la un al doilea si tot asa!
katzyela
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:19
De la: jaqueline29, la data 2009-01-15 10:07:17Se gandeste la suflet,tocmai d-aia face ce-i place si o felicit
Aaaa si tare faza..."nu o judeca nimeni..dar ce panarame" draga mea nu te obliga nimeni sa faci sex anal..nu te speria! Nici normal sa nu faci ca s-a dus draq si suflet si tot
Iti recomand sexul in orbita...dar pt asta tre sa ajungi pe Luna (si sa ramai acolo )
Numai bine fetelor


lory84lor
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:31
Mai fetelor haideti sa va lamuresc eu ca vad ca nici voi nu ati trecut inca de invataturile lui mami si a lui tati. Sa judeci e normal, din moment ce esti om nu poti fi decat subiectiv, deci automat cand iti spui parerea judeci alte pareri din jur, mai mult sau mai putin. A fi obiectiv inseamna a nu'ti pasa si uite unde am ajuns cu obiectivitatea noastra, am ajus sa avem o tara plina de minuni si minunatii! Cat despre faza cu sexul anal, asta denota ca e o persoana deschisa, isi accepta corpul si implicit sexualitatea cu care ne nastem! Daca ati sti voi cum practicau chinezii si indienii, la cei din india ma refer, actul sexual inca din secolul 10 inaintea lui Iisus al nostru, ati ramane socate si ati spune ca au o problema serioasa, dar de fapt nu au nici o problema, sunt doar oameni! Isi accepta natura si naturaletea cu care se nasc. Astia la care li se pare sexul anal sau alte forme de sex prea pervers, ar trebui sa incercati sa vedeti cum e, denota ca aveti o problema cu primul centru energetic din organism si anume inhibitii acute. E normal sa fiti asa din moment ce asta s'a vrut inca din Evul Mediu, cand oamenilor le era interzis sa isi accepte natura si orice alta forma de sex in afara de cea conventionala era privita ca o ofensa la adresa societatii si implicit la adresa lui Dumnezeu, acel Dumnezeu creeat de ei. Daca ati sta si ati cauta sa va cunoasteti catusi de putin, care e si datoria voastra de muritori dealtfel, ati vedea ca totul e natural, oamenilor le vine sa faca astfel de chestii. Nu poti fi om cu adevarat pana nu iti accepti natura si trairile interioare si cauti sa le controlezi!
Eximond
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:43
Sunt o persoana care nu are nimic impotriva sexului anal, dar nici nu-l practica! Evident ca am fost curioasa, ca oricare persoana, dar documentandu-ma in legatura cu asta, vazand cate riscuri exista, subit parca mi-a disparut curiozitatea...
Se pare ca cei care il practica ori sunt super pregatiti pt el, ori sunt inconstienti rau de tot...majoritatea inconstienti, pt ca de altfel nu mai aparea topicul asta cu intrebari de tot felul...

Un sfat important pt cei care practica tipul acesta de sex este ca prezervativul trebuie sa existe la fiecare penetrare, si aruncat nu folosit si vaginal....

Fiecare cu placerile lui pana la urma, dar macar faceti-o cu cap!!!
Nirvana
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:09
De la: Nirvana, la data 2009-01-15 11:09:37Sunt o persoana care nu are nimic impotriva sexului anal, dar nici nu-l practica! Evident ca am fost curioasa, ca oricare persoana, dar documentandu-ma in legatura cu asta, vazand cate riscuri exista, subit parca mi-a disparut curiozitatea...
Se pare ca cei care il practica ori sunt super pregatiti pt el, ori sunt inconstienti rau de tot...majoritatea inconstienti, pt ca de altfel nu mai aparea topicul asta cu intrebari de tot felul...

Un sfat important pt cei care practica tipul acesta de sex este ca prezervativul trebuie sa existe la fiecare penetrare, si aruncat nu folosit si vaginal....

Fiecare cu placerile lui pana la urma, dar macar faceti-o cu cap!!!

Am urmarit subiectul, poti sa detaliezi, ce dezajantaje sunt sau de ce este atat de rau acest lucru, tx
CreatzaMonn
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:36
foarte bine ca-ti dai cu parerea dar nu jigni pe nimeni. E dreptul fiecaruia sa faca sex cum doreste. Eu nu fac sex anal, desi as vrea sa experimentez, as vrea sa simt eu ceea ce simt altele cand o fac, dar de la nastere sufar de niste fisuri anale care nu ma lasa sa fac chiar ce as vrea. Degeaba intrebi pe unii si pe altii ce simt, cred ca cel mai bine e sa simti tu pe pielea ta. Asa ca draga, lasa-i sa faca sex cum vor si doar pentru ca tu nu ai curaj sa vezi cum este sexul anal, nu inseamna ca cei care fac sunt PANARAME. Fa-ti curaj si poate e chiar placut...cine stie. Pa
analarisa2
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:55
Nu, sexul anal nu este normal. Si o spune o persoana care a incercat. Anusul este facut pt scos nu pt bagat. Chiar daca faci clisma te speli faci ce vrei, in striatiile de pe colon raman microbi care foarte usor pot migra. Eu personal am incercat dar nu mi-a placut si am renuntat. Ulterior dupa ce s-a terminat relatia respectiva am avut alt partener alta relatie. Se juca cu degetul mijlociu cand in fata cand in spate. Pana mi-am dat seama si am intrebat daca schimba degetul, bineinteles ca raspunsul a fost nu. In momentul acela s-a terminat a zburat din pat si din viata mea. Bineinteles ca m-am imbolnavit din cauza unui idiot, care facea de capul lui. Cand am facut m-am spalat am folosit prezervativ si acolo s-a terminat vaginul nu a fost atins. Asa ar trebui sa faca toate cele carora le face placere sexul anal, desi repet, fiziologic nu suntem conceputi pt asa ceva. Imaginati-va niste striati usor inclinate spre iesire. Cand ceva intra le deranjeaa rostul, cand mai si freaca...fiecare cu cat il lasa imaginatia. Nu cred ca asa ceva face bine...si sa te fereasca sfantu sa ajungi sa te c*ci in punga ca ti-a schimbat traiectoria matului.
BabyAnne
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:23
ei...eu am zis-o mai diplomat "ti-a schimbat traiectoria" dar da la asta ma refeream si eu: sexul anal duce in final la cancer la colon. Si chiar daca iti taie partea aceea si iti scoate matzul prin burta cancerul e cancer migreaza la alte organe si in final tot metastaza iti vine de hac. Cunosc bine situatia pt ca bunicul meu a murit de cancer la colon acum 2 saptamani. Cauzele sunt multiple bineinteles, dar aceasta e una care favorizeaza indubitabil aparitia lui. Acum fiecare cu alegerea lui. Dar chinurile sunt groaznice si nu cred ca se merita
BabyAnne
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:31
Ok nu faceti => ca nu va imbolnaviti! Keep up the good work. Nu ma mir ca sunt majoritatea persoanelor asa inhibate. Vine tipu' si zice x poti pati de la sexul anal, gata le'ai dat pe spate, dar poate esti un dragut si le spui si ca, daca fac totul cum trebuie adica spalat inainte, spalat dupa, si niste mici tehnici de imbunatatire a energiilor sexuale poti sta linistit ca nu patesti nimic. Cat despre cancer, toti ne nastem cu microbul in sange, iar cele care fac, cancer de colon in urma actului sexual anal inseamna ca sunt predispuse, s'au nascut cu o imunitate scazuta, dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa facem. Dupa cum ziceam trebuie sa ne cunoastem pe noi sa vedem ce merge si ce nu merge la noi. Si totusi anusul a fost conceput si pt "inspiratii" nu doar expiratii, consulta un homeopat sa vezi ce iti va spune. Orientalii fac chestia asta de peste 5000 de ani poate chiar mai bine si uite'i sanatosi tun, mult mai sanatosi ca noi si perpetueaza specia intr'un ritm alert. Poate nu intelgeti o chestie, dar bacteriile alea micute si microbii se datoreaza cu totul altor surse. Daca am invata sa avem o viata echilibrata, fara vicii si sa fim curati in exterior si in interior, va garantez ca puteti face fetelor 4 ore pe zi sex anal si nu aveti nici cea mai mica problema, dar cum sa facem chestia asta, cand uite ne stricam viata cu vicii, cluburi, sentimente irosite si multe altele. Nu va mai mirati ca se pot intampla atatea in urma unui banal act sexual. Probabil nici asta nu o stiati, dar in urma actului sexual ar trebui sa fim revigorati, regenerati cu pofta de viata, nu obositi ca niste catari care au tras toata ziua la plug, asa cum facem noi occidentalii. Cand veti intelege chestiile astea veti putea face orice forma de sex doriti voi fetele.
Eximond
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:04


Esti barbat ,nu? Se vede!
soris73
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:25
se pare ca eximund practica acest tip de sex din mment ce ne garateaza noua ca putem face 4 h/zi. You're GAY!
lara007_healthy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:51
giancarla8828: Cu cata usurinta ne spunem parerea, fara sa gandim prea mult ! Nu sunt de acord cu sexul anal, nu-mi place, dar nici nu ii cataloghez pe altii. Face fiecare ce vrea sub plapuma lui ...........
bobo
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:17
De la: soris73, la data 2009-01-15 15:25:53

Esti barbat ,nu? Se vede!


alta care a ajuns la concluzia ca un barbat e gat doar pt ca e mai bine informat decat multe femei inlegatura cu acest subiect, oamenii buni scoateti capul din cutie si priviti lumea din jur mai deschideti-va orizonturile si nu mai catalogati alti oameni drept panarame doar pt ca au alte ideei decat voi. nu mai fiti atat de incuiati si acceptati oamenii din jurul vostru asa cum sunt, nu suntem toti niste robotei sa semanam unii cu altii si toti cu voi
lory84lor
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apendicita 6 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 11:02
Ajutor-pt femei ginecologi pe barbati ce este???? 10 De la: anyta19 30 Iunie 2010 22:07
trompe infundate 4 De la: healthy007978 13 Martie 2010 20:46
Ce sa fac? O iubesc foarte mult, insa nici nu ma lasa s-o mai sun? 9 De la: liliivasuc 23 Iunie 2010 13:53
prima experienta sexuala 39 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:26