Setari Cookie-uri

HPV - tratament

Irina trimite-mi te rog frumos Mai multe date despre cele doua medicamente care ajuta la tratarea hpv ( cum actioneaza, cât costa si de unde se pot procura. Adresa mea alina_mic73@yahoo.com
am o tulpina hpv de mare risc si as vrea sa mã tratez cât mai repede
multumesc mult
kudika355619
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:21
Draga Irina adresa mea corecta de mail este alinamic73@yahoo.com,
multumesc mult, Alina
kudika355619
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:32
Incredibil, va spun medicii ca nu se vindeca, va spun persoanele care sufera de asa ceva ca nu se vindeca si vine Frusina care scrie "an" in loc de "in" si care apartine unui MLM oarecare si voi dati fuga s-o umpleti de bani....
rashela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:39
De la: rashela, la data 2011-01-20 13:39:15Incredibil, va spun medicii ca nu se vindeca, va spun persoanele care sufera de asa ceva ca nu se vindeca si vine Frusina care scrie "an" in loc de "in" si care apartine unui MLM oarecare si voi dati fuga s-o umpleti de bani....


deci fetelor cum a spus si Rashela, Papiloma virus uman sau HPV este un virus care odata cantonat in organism, gata traiesti cu el toata viata, la unele persoane, care au un sistem imunitar puternic, poate sa nu se manifeste niciodata, dar la alte persoane poate duce la aparitia verucilor, condiloamelor si a ranilor pe colul uterin, tratamentul exact il da medicul dupa ce pacientul face in prealabil un test Papanicolau si un test ADN HPV (astea costa intre 300-1000 RON depinde unde sunt facute), nu exista creme minune, in functie de dimensiunea verucilor se recomanda aplicatii de podofilina care se fac de catre ginecolog, sau cauterizare sau vaporizare laser. Sunt tulpini cu risc oncogen mare de aceea este necesar testul HPV, pt ca daca pacientul are o rana pe col si are aceste tulpini care in timp pot evolua inspre cancer, se recomanda alt tip de medicamente si de interventii.
In orice caz orice femeie ar trebui ca dupa varsta de 25 ani sa faca 1 data pe an testul papanicolau , testul HPV la recomandarea medicului, eu fac testul HPV o data la 2 ani.

aveti si un link unde puteti citii mai multe:

http://www.sfatulmedicului.ro/hpv
visan_georgiana
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:53
e greu sa te confrunti cu aceasta problema,vaccinul te ajuta sigur,iti spun sigur
kudika356007
Postat pe 21 Ianuarie 2011 00:06
Buna fetelor....de curind mi-am facut si eu analiza papanicolau si au iesit rezultatele modificate....LSIL leziuni intraepiteliala scamoasa de grad scazut cu atipii HPV.si nu stiu ce inseamna...doctora nu mi-a dat prea multe detalii...mi-a dat ovule Cevugid si dupa ciclu sa fac Colposcopie video asistata...mi-e tare frica de rezultat.Anul trecut mi-a iesit bine papanicolau acum nu stiu de ce sa modificat...poate mi-a scazut imunitatea si am luat virusul...
kudika061841
Postat pe 21 Ianuarie 2012 19:38
Buna fetelor....de curind mi-am facut si eu analiza papanicolau si au iesit rezultatele modificate....LSIL leziuni intraepiteliala scamoasa de grad scazut cu atipii HPV.si nu stiu ce inseamna...doctora nu mi-a dat prea multe detalii...mi-a dat ovule Cevugid si dupa ciclu sa fac Colposcopie video asistata...mi-e tare frica de rezultat.Anul trecut mi-a iesit bine papanicolau acum nu stiu de ce sa modificat...poate mi-a scazut imunitatea si am luat virusul...
kudika061841
Postat pe 21 Ianuarie 2012 19:38
Tot atunci mi-a facut si secretia vaginale....si cred ca mi-a iesit bine ca nu a zis nimic de analiza asta. numai de papanicolau ....uita-ti rezultatul voi ce ziceti? Celule epitelice poligonale - relativ frecvente , Epiteliale rotunde - rare , Cu aspect de '"clue cell"" absente , Leucocite - frecvente , Hematii - absente , Trichomonas vaginalis - absente , Levuri - absente. multumesc astept un raspuns de la voi...
kudika061841
Postat pe 22 Ianuarie 2012 18:22
pentru tratamentul cu HPV si alte informatii sunati aici: 0766289274 Monica Alina
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 18:32
salut d un an am hpv si nu mi trece am avut 3 operatii cu laser..si nimic ...poate chiar poti sa ma ajuti id ul meu e tupac_away@yahoo.com astept mail sau orice pt ca nush ce sa mai fac o iau razna.ms mult
george1991
Postat pe 7 Februarie 2012 04:50
Incearca sa-ti intaresti cat poti sistemul imunitar si iti recomend sa folosesti cel putin 2 luni tampoane zilnice cu ioni negativi .Rezultatele sunt de-a dreptul incredibile!!!!!
monissica
Postat pe 7 Februarie 2012 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
polimiozita idiopatica 1 De la: luminitaslavoiu 22 Septembrie 2009 14:43
menstruatia imi da de ganditx( 17 De la: Madwtza 7 Februarie 2010 16:01
apendicita 6 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 11:02
Reluare anriconceptionale 2 De la: LiveFromHell 11 Decembrie 2012 21:59
Mini-pilula 8 De la: vieru_cezar_iasi 3 August 2009 05:17