Setari Cookie-uri

am o problema....

De la: swee, la data 2009-01-15 15:51:24se pare ca eximund practica acest tip de sex din mment ce ne garateaza noua ca putem face 4 h/zi. You're GAY!

sorry mesajul de mai devreme era raspuns la ce a spus swee
lory84lor
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:25
Lory84lor, daca 84 reprezinta anul nasterii, inseamna ca esti majora, esti prezumata absolut ca ai discernamant, cat ma priveste poti face sex si prin buric, daca nu te intereseaza consecintele, dar gandeste-te ca forumurile acestea sunt vizitate de multi tineri dintre care multi minori, care astfel se informeaza. Doar din dorinta ta de a parea emancipata, lipsita de prejudecati, nu cred ca e cazul sa incurajezi oamenii la practicarea acestui tip de sex, care are niste consecinte deosebit de grave incepand de la hemoroizi de care poti sa nu mai scapi toata viata si sa ai nevoie de operatii foarte dureroase, fisuri/ fracturi anale, care se stie ca pot duce la cancer de colon, sunt persoane care au relatat ca in urma practicarii acestui tip de sex au suferit si iesirea matzului in exterior, problemelea acestea in general sunt ireversibile sau daca unele se pot rezolva procesul e indelungatsi greoi, asa ca informeaza-te putin inainte de a indemna oamenii sa faca tot felul de tampenii doar pt ca unii prost informati si cam deplasati, ca sa nu zic cu probleme psihologice au impresia ca asta inseamna sa ai o gandire deschisa, flexibila si lipsita de prejudecati.
lara007_healthy
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:44
Dak esti asa pro sex anal, eu zic sa incerci macar o data sa "vezi" lucrurile pe post de "receptor" si nu de "emitator". Poate iti mai schimbi parerile...
P.S. sper k ai inteles aluziile...
daly82
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:55
Imi cer scuze Honeyu caci am revenit tarziu, dar BabyAnne si Alegeviata cred ca au adus multe dezavantaje...cam asta stiam si eu...Cred ca sunt destul de multe incat sa te faca sa stai un pic pe ganduri!

Apropo, BabyAnne operatia cu matzul si punga se numeste Anus contra naturii, si nu doresc nimanui asa ceva!

"Pana la urma, facetzi ce vreti fratilor, caci fiecare cum isi aseaza asa doarme, nu???"
Nirvana
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:25
1 ca sa va raspund la intrebare nu practic acest tip de sex, dar asta nu inseamna ca le judec pe cele care o fac,
2 stiu si eu care sunt ricurile la care se expune o persoana care face sex anal, asa k nu am nevoie de lectiile voastre
3 daca intra un copil de un forum din asta inseamna ca stie deja destul de multe incat nu cred ca parerea mea ii va afecta dezvoltarea, nu o sa ma cenzurez doar pt ca exista riscul ca un minor sa intre pe un forum
4 uitati-va la copii din clasele 5-8 s-ar putea sa invatati chestii noi in materie de sex de la o pustoaica de generala, mai nou fetele isi incep viata sexuala de la 11-12 ani (am auzit multe cazuri)
5 daca vreti sa cenzurati discutiile libere despre sex incepeti de mai sus .... face-ti ceva si interziceti articolele despre sex care umbla pe net, filmele, pozele etc si abia apoi atacati forumurile, oricum rezultatul ar fi niste adolescenti fara pic de educatue sexuala, ceea ce ar duce la o raspandire accelerata a bts-urilor, la inmultirea numarlui adolescentelor insarcinate si la cresterea numarului de avorturi
lory84lor
Postat pe 17 Ianuarie 2009 13:50
si numarul 84 poate sa vina de la multe alte chestii, nu numai de la anul nasterii, folositi-va si voi putin imaginatia
lory84lor
Postat pe 17 Ianuarie 2009 13:51
OK, lory, 84 de pozitii... se pun?
Hai, ca glumeam... ca doar n-or fi kile!
enviroinstal
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:15
lasand rusinea a o parte ar trebui sa consulti un medic. Nu te juca cu sanatatea ta. Medicul are obligatia pastrarii secretului profesional, asa ca nimeni altcineva nu va stii de problema ta, in afara de tine si medic. Si oricum nu ai sa strigi in gura mare in fata cabinetului medical, pentru ce problema esti acolo. Serios iti spun, mergi la medic, sanatatea este cel mai de pret lucru din lumea asta. Nu ai de ce sa iti fie rusine. Ar trebui sa te gandesti ca sanatatea face mai mult decat rusinea sau sfatul "poporului". Sper sa nu ai nimic grav. Iti urez multa sanatate.
mury81
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:12
am si eu o intrebare...menstruatia mea oscileaza intre 17-21 ale lunii... dupa ultima menstruatie am racit foarte tare...si am inceput sa iau antibiotice. acum mi-a intarziat cu 5 zile...nu am avut niciun contact...sa fie de la raceala sau medicamente?! crampele p care le am acum sunt ca cele pe care le am inainte sa imi vina...totusi...dc a intarziat???:|
gabitza09
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:55
Se poate ca in anumite pozitii sa simti o durere in burta, dar poate fi din cauza ca iti ajunge pana in capatul colului sau colul e putin deformat in capat (mai ingust) si sa te incomodeze. Evita pozitiile neplacute si spune-i partenerului tau ca te incomodeaza anumite pozitii. Sigur mai sunt multepe care le poti incerca.
irinapopatiti
Postat pe 5 Februarie 2009 13:58

saluty...
nu prea stiu multa teorie.. am citit posturile in mare, mi-am facut o imagine si as vrea sa contribui si eu cu ceva. nu pot vorbi de generalitati, dar pot sa spun despre mine :p

1. practic sexul anal si imi place foarte mult, nu am avut nici o problema...
2. am vazut un post cu "you're gay"... nush ce vroia sa spuna, dar ca sa iti placa sexul anal nu inseamna sa fi gay.. come on..
3. iese lighid in timpul actului sexual: si mie m-i s-a intamplat, am citit cateva forumuri si artcole din alte tari.
la mine am observat ca: atunci cand ma excit, ma ud si in spate (nu chiar asa).
4. este normal sa apara dureri in anumite pozitii...
5. trebuie sa te relaxezi.. fara relaxare si ganduri aiurea chiar ca nu ajungi nici unde.

cam atat...
take care :)
j3nnygrl
Postat pe 16 Februarie 2009 10:30
tot ceea ce tine de sex este vechi de cand lumea,nimic nou sub soare ,dar a descrie cu amanunte ,a-ti expune public inclinatiile sexuale ,trairile ,asta deja este patologie ,superficialitate si arata cat de bolnava este societatea in care traim.in loc sa cultivati armonia dintre trup ,suflet si spirit ,voi va balaciti inca la nivelul chakrei inferioare.si-i trageti si pe cei slabi ,ignoranti ,fara discernamant ,cultura..,dupa voi.
asta e,din pacate este plina lumea de oameni neevoluati ca voi sau mai bine zis ..ca unii dintre voi.cei multi ..
niki01
Postat pe 16 Februarie 2009 11:41
se marita o fata virgina romana cu un arab. Mama ei inainte de nunta o avertizeaza: Mama, ai grija ca arabii astia sunt perversi, daca cumva iti spune sa o faci invers sa spui nu si nu!
toate bune si frumoase, trec 2 ani de la nunta, la care arabul ii spune fetei:hai sa o facem si invers! fata bineinteles ca se opune. la care arabul: bine....daca nu vrei sa avem copii....
:)) asta ca sa destindem atmosfera:))
nicoleta1612
Postat pe 16 Februarie 2009 17:55
De la: tury_65, la data 2009-01-15 08:46:15nu aveam de gand sa scriu la acest fel de "problema"dar subscriu la cea scris giancarla8828,ma bucur ca macar o persoana am gasit-o cu scaun la cap si ma bucur ca e tanara si gandeste asa,cand am citit prima dat am zis ca-i vb. de probleme serioase copii bolnavi,etc. dar ca sa citesc porcariile astea ...de fapt ce cauta gaseste...va doresc tuturor minte multa!!!



Stimate doamne, domnisoare- daca subiectele vi se par penibile - puteti oricand sa schimbati forumul de discutii. Aveti libertatea de a alege asa cum cum oamenii au dreptul de a cauta surse de informatii si de a se exprima. Nu va aflati in ipostaza de a insulta pe cineva.
BRICART
Postat pe 16 Februarie 2009 22:26
MATEIANI
jaqueline29
Postat pe 17 Februarie 2009 15:52
Daca tu esti mai evoluata ce cauti sa citesti ce probleme au involuatii de aici.E rusinos ca o persoana matura sa judece cu atata usurinta oamenii si mi ales sa sub un limbaj cand mai spalat,cand mai de mahala[panarame de oameni],sa fie atat de inflexibila.Fetita,nu te obliga nimeni sa faci sex anal,probabil nu ai cu cine[nu toti stiu cum se face corect si cu maxim de placere]si prin urmare nu sti ce pierzi.
marilena_marilena
Postat pe 17 Februarie 2009 20:14
"fetita" semianalfabeta,invata intai sa scrii corect gramatical in limba materna ,intoarce-te la cls a 4 a,si numai dupa ce obtii nota de trecere gandeste-te sa aprofundezi placerile sexuale ...si mai ales cum sa faci corect si cu maximum de excitatie,sex anal.
dar continuati mesajele pe aceasta tema ..este un prilej de studiu pt cei care se ocupa de psihiatrie ,psihologie.
niki01
Postat pe 18 Februarie 2009 17:47
Giancarla..ce pot sa zic? esti prea buna... pardon..te crezi prea buna
Si eu m-am luat de-a lungul timpului de persoane care nu scriau corect...urmarea care a fost?la fel de gresit au scris, pt ca au luat ca pe o jignire comentariul meu vis a vis de asta in loc sa inteleaga ceva!
Daca esti fata buna raspunde la subiect, daca nu..lectiile de gramatica merita discutia lor separata zic eu..ce crezi?
Numai bine
jaqueline29
Postat pe 18 Februarie 2009 22:39
Corect,am gresit,iti dau dreptate,am si o scuza,ce-i drept cam mica,am un pusti de 12 ani care e f curios ce scriu eu acolo si care se uita peste umar.Dar tu nu ai nici o scuza pt.expresia care ai folosit-o prima data .A doua oara ne-ai situat la coada lantului trofic.Esti prea desteapta pt.noi si prea evoluata.Daca din toata discutia ,tu ai remarcat doar gresala mea de exprimare.......Multumesc pt.analiza gramaticala.
marilena_marilena
Postat pe 19 Februarie 2009 22:52
Marlen...mai bine nu mai sta sa raspunzi la toate chestiile...la cat de "misto" e viata asta...nu e cazul sa ne complicam si mai mult
jaqueline29
Postat pe 20 Februarie 2009 21:00
Jaqueline,ai mare dreptate,dar uneori chiar te deranjeaza atata nesimtire.MI-AU DAT LCRIMILE cand am vazut armonia spirituala care exista in giancarla.O FREACA grija ce fac altii in pat. ps;scuze pt.limbaj dar cum sunt semianalfabeta am o scuza si chiar astept un suflet caritabil care sa ma mediteze si pe mine.
marilena_marilena
Postat pe 21 Februarie 2009 17:30
jaqueline29
Postat pe 22 Februarie 2009 16:56
marlen,esenta problemei nu sunt desigur greselile de ortografie.esential este ca sexul sa nu devina o dominanta a vietii noastre ,sa devina un idol la care sa ne inchinam.ci,asa cum spuneam spre stupefactia si hazul unora ,armonia dintre trup ,suflet si spirit.asa cum trupul trebuie hranit ,ingrijit,iubit ,curatat asa si sufletul si spiritul in egala masura.
cand intr-o parte este un plus in celelalte parti este un minus.si de aici apar dezechlibre,boli,frustrari ,caractere slabe ,care la cea mai mica provocare a sortii ,cedeaza.
niki01
Postat pe 23 Februarie 2009 16:38
Draga mea,vrem nu vrem sexul e o parte dominanta a vietii noastre.De acord cu tine ca exista lucruri mult mai importante in viata dar fara sa vrem ,uneori instinctele animalice ies la suprafata.Nu stiu cati ani ai dar sunt convinsa ca sunt mult mai mare ca tine si stiu ceva mai mult.Indiferent ce ai face pt.sotul tau nu va fi niciodata multumit.Nu cred ca exista cineva atat de naiv sa creada ca intr-o casnicie,indiferent cat de bine v-ati intelege,el nu va calca stramb.Va cauta in alta parte ce tu nu vrei sau nu poti sa-i oferi.Toata viata vom face anumite compromisuri.Cine spune ca nu a facut niciodata e un mincinos.Nu recomand sexul anal frecvent,nu sunt adepta lui dar o data pe an si in anumite conditii, nu moare nimeni.Sunt constienta ce riscuri exista dar daca stam si ne gandim asa ar insemna ca mai mult de jumataete din populatia globului ar fi pe moarte si nu homosexualitatea nu ar fi existat niciodata.Scuze pt eventualele greseli de exprimare sau ortografice.
marilena_marilena
Postat pe 25 Februarie 2009 23:17
ortografie
marilena_marilena
Postat pe 25 Februarie 2009 23:23
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 6 August 2009 19:15
pt ANALARISA .scuzama ca ma bag dar ce fisuri anale ai de la nastere?eu stiu ca nasterea nare legatura cu anusul ci cu vaginul
ionela25any
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:34
De la: , la data 2009-01-25 11:55:16am si eu o intrebare...menstruatia mea oscileaza intre 17-21 ale lunii... dupa ultima menstruatie am racit foarte tare...si am inceput sa iau antibiotice. acum mi-a intarziat cu 5 zile...nu am avut niciun contact...sa fie de la raceala sau medicamente?! crampele p care le am acum sunt ca cele pe care le am inainte sa imi vina...totusi...dc a intarziat???:|


fa un test de sarcina si mergi la medic!
camiflorea
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:28
fiecare are libertatea de a face ce vrea si cum vrea
fata_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:46
fiecare are libertatea de a face ce vrea si cum vrea
fata_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca aveti nevoie de \hepseera in tratamentul HVB cronic 2 De la: healthy003194 7 Iunie 2009 18:45
Mi s-au ,marit sani si ma dor ! ce poate fi ! 18 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:14
Criza financiara +scaderea salarilor si pensilor. 34 De la: Porumbelul 1 Iulie 2010 15:17
Povestea fibroamelor mele 2 De la: kudika_1001939 10 Martie 2016 14:52
prima experienta sexuala 39 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:26