Setari Cookie-uri

o fi bun ceaiul verde chinezesc?!

INFORMATI-ZA INAINTE SA CONSUMATI CEVA?OARE DE UNDE ATATA RETICENTA ...CEAIUL VERDE PROVINE DINTR-UN ARBUST CAMELIA SINENSIS ,CARE CRESTE IN APROAPE 30 TARI IN SPECIAL CELE CUPRINSE INTRE TROPICUL RACULUI SI TROPICUL CAPRICORNULUI.BENEFICIILE CEAIULUI VERDE:STOPEAZA APARITIA CARIILOR,IMPIEDICA IMBATRANIREA,CRESTEREA COLESTEROLULUI,CONTROLEAZA HIPERTENSIUNEA ARTERIALA,SCADE NIVELUL GLICEMIEI. ...
healthy005562
Postat pe 26 August 2009 02:29
De la: cryssa, la data 2008-09-10 15:21:19am tot citit ca si aceste medicamente naturiste pot avea nu stiu ce metale care sint daunatoare organismului ma intreb daca si ceiul verde chinezesc care il iau ar putea sa aibe ceva?il iau pt slabit si acolo in prospect scrie ca slabesti 3-4kg intr-o luna;la inceput nu am crezut asta si imi era lene sa-l fac dar m-a sustinut prietenul meu am slabit 3 kg este un ceai antiadipos care il iei si faci treaba mare in fiecare zi eu il iau seara si dimineata cind ma trezesc sint pe wc iar acum am zis sa mai iau o cutie ca vreau sa mai slabesc eu am avut 80kg la 1,70 m si am zis macar sa ajung la60 kg acum o sa vedem ce se intimpla mi-am luat si o bicicleta la inceput eram entuziasmata de ea dar timpul e devina ca nu este de partea mea si seara cind ajung dabia mai imi beau ceaiul fac un dus si ma culc timpul e pretios si asa m-am gindit la ceaiul asta sper sa nu fie probleme cu el

fara un regim alimentar sanatos...care sa cuprinda atat proteine cat si glucide - fructe...ceaiul antiadipos nu face altceva decat sa te dezeechilibreze.....ceaiul antiadipos este bun si tr sa faci o cura de 2 luni dar in acest timp trebuie sa-ti schimbi metabolismul prin regim alimentar dublat de cat mai multa miscare...regim care trebuie sa fie urmat in mod natural si dupa cura de slabire...deci nu "infometare" doar schimbarea obiceiurilor alimentare nesanatoase si mult mers pe jos in aer liber.
*Consuma doar apa plata ceai verde si cafea, fara bere, alcool sau sucuri indiferent ca sunt din fructe sau din laborator.
*Nu uita sa mananci dimineata si nu mai tarziu de ora 18.00.
*Tine alimentele in frigider sau in camara.
*Nu iesi seara cu prieteni care mananca dupa ora 18.00.
mihaed
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:11
ce va stresati atata?? placeti-va asa kum sunteti.. e mult mai important!
silviutzza
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:42
Ceaiul verde este foarte bun, chiar excelent, dar nu este suficient! Fara o viata echilibrata, o alimentatie sanatoasa (pentru noi, europenii, se pare ca regimul mediteranian este cel mai potrivit) putem sa ne inecam in ceai verde, dar va fi degeaba. In fond, si ceaiul verde este un medicament in ultima instanta si ca orice alt medicament nu poate fi eficace in intregime daca nu este urmat de o dieta adecvata. Fata de medicamentele alopate are avantajul unei actiuni blande, cu mai putine contraindicatii sau reactii adverse dar actioneaza treptat, in timp. Are si contraindicatii care trebuie personalizate, nu au un caracter general, depinde de reactiile fiecaruia si se schimba si in timp. Eu, de exemplu, uneori adorm mai greu daca beau ceai verde dupa ora 16, dar am un prieten care poate bea o galeata de ceai verde si doarme dus. Din experienta proprie, am constatat ca ceaiul verde corecteaza micile devieri de la viata sanatoasa, defectiunile organice de zi cu zi, dar nu poate compensa obiceiurile nesanatoase de durata sau marile probleme pe care le rezolva doar medicina alopata. In rest, doar echilibru in toate!
Alecu_healthy
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:07
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:48
miscarea,vointa si cumpatarea....sunt cheia succesului in slabit....ceaiul verde e doar un adjuvant foarte bun
mihaed
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:31
nu folositi pastile de slabit, nu sunt sanatoase deloc,nu poti dormi etc. ceaiurile sunt cele mai bune si sportul!!!
kudika092398
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:00
este foarte bine sa vb si sa ne spunem parerea asa invatam din greselile altora eu o sa va spun cum a continuat pt mine cura cu ceaiul verde;la inceput imi era greu si nu se obs mai nimk insa de cind am deschis acest topic pina in prezen am reusit sa dau 12 kg, oscilez acum la 69,70 e adevarat ca la inceput esti demoralizat dar am mai citit ca zicea cineva ca nu e bun datorita ca iesi afara repede si organismul nu are timp sa-si ia vitaminele,mineralele din alimente; si eu mi-am pus intrebarea asta dar nu am avut de unde sa aflu rasp am zis sa intreb un doctor dar nu am ajuns;cum spunea si cassi exista mai multi prod am patit ss eu sa iau un ceai si sa simt un alt gust mult mai tare,mai toxic fata de ce luasem eu;va spun ca nu am tinut nu stiu cite luni sa beau ceai in fiecare zi mai faceam si pauze de ex luam citeva zile pe urma numai luam,ideea e ca ma gindeam cam ce am mincat ca sa stiu cit dau afara si asa reuseam sa fac si pauze;de lene si lene ca ajung obosita nu mai am timp sa-l fac nu am mai baut de vreo 2 sau 3 luni;mai sus spunea alta persoana ca e toxic daca il lasi de pe o zi pe alta si are perfecta dreptate am simtit si eu asa; daca se face seara si e lasat pt dimineata e prea tare iar cit despre efecte adverse daca a-ti obs ceaiul contine si un prospect care e valabil pt cei care nu stau bine cu inima si cred ca scade si tensiune e posibil acum nu stiu;iar despre pastile de slabit nici sa nu aud;am tot citit ce au patit saracele fete bine asta de la pers la pers
bogdan_7000
Postat pe 16 Decembrie 2009 20:56
Salut, problema ta nu e greutatea, ci educaþia, mai exact lipsa ei. Dacã te îndoieºti de spusele mele, înainte de a te uita în oglindã, uitã-te la cum scrii!
Ioana_Reghis
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:45
De la: cryssa, la data 2008-11-04 12:33:20ms pt rasp eu de obicei il beau seara ca atunci am timp dar dorm nicio probl in sensu sa nu pot sa dorm am si eu o biciclata dar fac cite 10 km cind am timp sper sa slabescam luat aproape 20 kg intr-un an nu stiu de ce am dat vina pe stres poate ca de cind m-am mutat la prietenul meu am mincat multa ciorba (mama lui gateste si cred ca gateste cam gras si eu nu am remarcat)eu de obicei nu consum atita ciorba in fine eu maninc mai multe racituri ca tot timpul sin pe fuga si nu sint pretentiuasa maninc ce e sa fie in stomac am renuntat la mincarea gatita si maninc un colt de piine sper sa reusesc ca nu ma simt neloc bine macar sa ajung la 60 si nu se compara la 78 am avut si 82 si 80 in fine


ciorba-i sanatoasa,raciturile, mai ales cele preparatele, salamurile, nu fac bine la stomac. daca nu-ti place cum gateste, de ce nu gatesti tu? coltul de paine se depune exclusiv sub forma de tesut adipos de rezerva... nu te simti bine pt ca nu-ti iei nutrientii necesari din alimentatia de care te folosesti tu... pana nu-ti faci ordine in viata, mai ales la capitolul alimentatie, nu ai cum sa te simti bine!
camiflorea
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:04
Eu am slabit cu ajutorul ceaiului chinezesc(cutia verde).Si sa fiu sincera sunt destul de multumita de rezultate.Impreuna cu o dieta corespunzatoare am slabit in jur de 10 kg intr-o luna jumate.A trecut un an de atunci si cred ca am pus pe mine la loc in jur de un kg...deci da rezultate.Nu aveti probleme cu el daca-l beti la orele corespunzatoare.
Scorpia_healthy
Postat pe 5 Februarie 2010 15:24
Elementele nutritive din ceaiul verde sunt extraordinare, in special catechinele, care sunt niste antioxidanti exceptionali. Unul din ele, EGCG-ul, este considerat factor anticancerigen nr. 1 in lume, demonstrat si clinic. Pe langa aceasta proprietate de protector celular, elementele nutritive din ceaiul verde au si un efect de accelerare a metabolismului, intensificand arderile contribuie la slabire. Un studiu efectuat pe un nr. de 8250 de persoane timp de 20 de ani a demonstrat o crestere a sperantei de viata cu sase ani la persoanele care consumau 10 ceaiuri fata de cei cu trei ceaiuri pe zi. Din pacate insa trebuie consumata o cantitate imensa de ceai pentru ca efectul sa fie corespunzator, ceea ce inseamna o cantitate mare de alcaloizi, adica teine si cofeina. Din fericire exista suplimente nutritive de calitate, cu continut controlat de catechine(97%) si decofeinate(99,5%), eu va pot oferi un produs din care o singura capsula contine echivalentul a 7 ceaiuri verzi, decofeinata total. Vizitati pag. mea www.antioxidanti.com si intrati in paginile companiei ca sa cititi despre acest Tegreen97 si contactati-ma prin mail ca sa va ajut sa obtineti produsele la cele mai mici preturi, cu reducere substantiala. Datele mele de contact sunt in pagina la meniul Cine suntem.
Antioxidanti_NSE
Postat pe 14 Martie 2010 19:48
de la Italia........va spun ca beau 2 cani pe zi la recomandarea unui medic din Romania,,,,,,,,,,,este extrem de bun......stiu ca nu se bea dupa ora 3 si 3 cani erau cam
bucarestaaa
Postat pe 18 Martie 2010 22:12
eu am tinut cura cu ceaiuri si ceaiul verde este foarte bun.Un alt ceai care il recomand este ceaiul galben.Singura problema la ceaiul verde este ca mie imi provoaca insomnii, pe cand cel galben ma linisteste.
fanedelagaze
Postat pe 1 Septembrie 2010 01:59
incercati sa cumparati de la plafar buruiana direct...ca in plic nu stii ce este...asa sunt frunze de ceai verde...dupa miros iti dai seama;)
fanedelagaze
Postat pe 1 Septembrie 2010 02:01
este bun ceaiul verde, dar odata cu el pierzi si vitaminele din organism
incearca mai bine un program de slabire comod si fara foame
intra pe www.slabesti-acum.ro
succes
1708
Postat pe 1 Septembrie 2010 10:07
Mai bine o dieta moderata si mult sport...
kudika226898
Postat pe 1 Septembrie 2010 11:10
buna ziua!
De 3 sapt. beau acest cei si am dat 12kg jos si sper sa mai dau jos, inainte tinusem si diferite diete insa nici un rezultat ,tp de o luna bausem naturavit cu care am mai slabit inainte de nastere dar am renuntat ca imi era greu sa tin deoarece fimea avea cateva luni,acum are 2 ani jum si pot sa ma tin si eu insa de cand beau acest cei ma simt si mai bine si nu mai sunt obosita mereu ,sper sa reusesc sa dau si eu 5 kg jos. ps: beu 3 cani pe zi nu 2 cat scrie uneori beau si 4. Am o cunostinta care am vazut cum a slabit 20 de kg de la 125 are acum 105 la intrerupt ca vrea sa faca o pauza si se apuca iar dar el a baut un litru pe zi tp de 6 luni nu vrreau atat dar macar 5 kg kis

va doresc succes si va pup!!
mai postez ceva daca vad vreo schimbare ceva nou va anunt
kudika324486
Postat pe 5 Octombrie 2010 17:35
un kg si jumatate nu 12 kg e o greseala de tipar :)))) sz daca slabeam in 3 sapt 12 kg eram boier 90 60 90 tareeeeeeeeee
va pupicesc sz de greseala
kudika324486
Postat pe 5 Octombrie 2010 17:38
De la: kudika324486, la data 2010-10-05 17:38:51un kg si jumatate nu 12 kg e o greseala de tipar :)))) sz daca slabeam in 3 sapt 12 kg eram boier 90 60 90 tareeeeeeeeee
va pupicesc sz de greseala


chiar ma intrebam cum ai slabit 12 kg in 3 saptamani si daca mai traiesti dupa asa o performanta :)) pe langa faptul ca si eu am baut ceai verde si are efecte, intr-adevar, dar dupa un timp corpul meu s-a obisnuit cu substantele si nu si-a mai facut efectul, din pacate...
DariaMih
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:06
mie imi place ceaiul verde pur si simplu..insa citind forumul mi-am dat seama ca nu il beam cum trebuie :( il lasam mai mult la infuzie decat trebuia, il beam dupa ora 5 etc...nu stiam ca e atat de bun ceaiul verde, cate proprietati are insa ma bucur ca am aflat acum..o sa il bea si cu mai mare placere :)
criss84
Postat pe 4 Noiembrie 2010 01:05
Ceaiul verde antiadipos are si alte beneficii, in afara de faptul ca stimuleaza scaderea in greutate:
--- ajuta sistemul imunitar
--- reduce nivelul colesterolului din sange
--- este antioxidat
--- contine agenti anticancerigeni (la fel ca si ceaiul negru)
DAR trebuie folosit cu moderatie pt ca execesul de zel poate dauna sanatatii provocand insomnii si stare de agitatie.
carla10
Postat pe 4 Noiembrie 2010 10:03
Fara suparare :)

Esti reala? In viata mea nu mi-a fost dat sa intalnesc o persoana atat de dezlanata in expunere. Am ras copios. Iti multumim ca existi . Mai posteaza, nu te opri. Poti sa povestesti sau sa ne expui orice problema, dar, te rog, nu renunta la stil
suntkudica
Postat pe 29 Noiembrie 2010 06:58
eu beau ceai verde de un an nu stiu cat de mult ma ajutat sa slabesc tinand cont ca ma duc la sala de 3 ani in schimb ma ajutat foarte mult cu digestia . Dar as vrea sa mai slabesc cateva kg si nu mai stiu cum ca organismul meu sa obisnuit deja cu regimul care il am , ceaiul , sportul..
kudika379469
Postat pe 27 Martie 2011 14:48
Prostii...
kudika226898
Postat pe 5 Aprilie 2011 11:46
Prostii...
kudika226898
Postat pe 5 Aprilie 2011 11:47
Ia te uita, si-a stres postarile cu siropul minune...
kudika226898
Postat pe 5 Aprilie 2011 16:54
Este foarte bun, mai ales cel cu cutia rosie - cu ginseng. Nu beti mai mult de doua cesti pe zi, sunt suficiente pentru a elimina toxinele si grasimile din organism.
Fumed
Postat pe 19 Aprilie 2011 09:50
E frectie...
kudika226898
Postat pe 19 Aprilie 2011 19:28
atentie la ceaiul verde chinezesc!!!!!PROVOACA DEPENDENTA SI HALUCINATII!!!!eu il beau de 1 an de zile am slabit 15 kg dar nu mai pot iesi la baie fara el si culmea am si halucinatii!!!!
kudika_26291
Postat pe 16 Ianuarie 2013 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa iti mentii greutatea 24 De la: grasuta 21 Noiembrie 2013 20:29
Dieta cu mere 12 De la: kudika421339 2 Septembrie 2011 15:58
Sarcina si radiografia dentara 2 De la: eu_roxanachitu 12 Septembrie 2009 15:13
Ati folosit produsul noni? 3 De la: colnago 20 Martie 2010 17:05
mamaliga in loc de paine ca sa slabesti 21 De la: 21 August 2013 12:46