Setari Cookie-uri

o fi bun ceaiul verde chinezesc?!

Tocmai din cauza digestiei il iau si eu...ai spus k il recunosti si dupa firme...imi poti da si mie cateva exemple k sa stiu ce sa cumpar? te rog...
Ada016
Postat pe 21 Februarie 2009 11:56
Ceaiul verde chinezesc este uunul din cele mai bune ceaiuri din lume.Daca doresti poti sa cumperi colectia de ceai verdeCiaco-TEA este fabricata prin folosirea traditiilor vechi chinezesti si a tehnologiilor moderna intr-o zona ecologica a Chinei.Are in compunere polifenoli, Antioxidantii care elimina radicalii liberi din organism care sunt factorii declansatori a cancerului.Uleiurile esentiale se elibereaza intimpul procesului de productie,din substantele active continutului din frunzele de ceai verde si dau ceaiului aroma si gust.Vitamine si nutrientii mai are si magneziu,potasiu ,niacina ,acidul folic precum si vitaminele B1,B2si K.Benificii consumului de ceai:-Cancer il vindeca si mai mult previne cancerul.Bolile cardiovascularee ajuta la imbunatattirea digestiei deasemenea dantura si sitemul osos .Antibacterian,si consumul regulat de ceai imbunatateste activitatea mentala concentratia ,atentia si abilitatile mentale in general.Pentru info ma cautrati la epopescu58@yahoo.com
epopescu58
Postat pe 22 Februarie 2009 20:45
Se poate cumpara de la cei din zona Timisorii sunati la 0721332849 sau cei din zona Caras Severin si Mehedinti la epopescu58@yahoo.com Sunt multe tipuri de ceaiuri verzi dar cele mai bune sunt pentru slabit si diabet ceaiurile iasomie regala cu bile mici sau ceaiurile Iasomie regala cu bile mari.Care este o combinatie minunata de ceaiuri verde de calitate inalta si flori.Se cultiva pe plantatia de ceai din provincia Huan,care este inconjurata de pomi fructiferi.Se recolteaza primavara devreme si se prelucreaza in ziua recoltarii .Contine germeni de ceaai cu aroma de flori prelucrate manual intr-o maniera deosebita si amestecati cu flori de iasomie.
epopescu58
Postat pe 22 Februarie 2009 20:54
ceaiul verde e foarte bun dar,ca orice ceai ,nu trebuie facut seara si baut dimineata pentru ca devine toxic...asta stiu de la un doctor
xxelena85
Postat pe 26 Februarie 2009 13:08
BUNA FETELOR,EU AM GASIT CEVA DIN AMERICA,ESTE FRUCTUL BERY,CARE CRESTE DOAR IN AMAZON,CU ASTA A SLABIT SI OPRAH.S,ESTE F BUN PT.PROBLEMELE DIGESTIVE,PT INIMA ,INTINERIREA CELULELOR,SCAPI SI DE KG,EU L-AM COMANDAT ASTEPT SA VINA,CA M-AM SATURAT DE CEAIU VERDE,AM BAUT SI EU DAR DE CAND NU MAI BEAU AM PUS KG,INAPOI.DACA E CINEVA INTERESAT VA DAU SITEUL.O ZI BUNA.
kalis27
Postat pe 26 Februarie 2009 20:49
Am baut si eu o perioada ceai verde...nu am auzit de efectele lui,eu il beau in locul cafelei dimineata,in loc de o lingurita la cana pun 2...,tot ceea ce simt e ca nu mai ametesc din cauza lipsei de calciu...binenteles ca nu beau de mult pentru a simti efectul...,dar sper sa slabesc....stie cineva...,la 1,78 m inaltime e normal o greutate de 65 de kg?????

Postat pe 20 Martie 2009 14:33
Buna!!!Chiar as vrea sa incerc si eu...Poti sa imi dai site-ul????mc mult!O zi buna!!!

Postat pe 20 Martie 2009 14:36
Este forte bun continua cura de slabire si daca doresti am pastile din USA nou intrate in Romania a firmei Vitalon necunoscuta in Romania dar s-a facut reclama in revista ced ca AS daca nu ma insel si la OTV.Produsele sunt foarte bune sotia mea le ia si aslabit considerabil fara a sarii peste meste dar trebuiesc luate cu masura Costul unei cutii cu 50 de pastile este de 79 de lei cand te inscrii si de 65 de lei daca esti inscrisa la ei.Au mai multe tipuri de pastile ca pentru diferite aafectiuni ca osteoporoza sau artroza sau ipotenta si altele. Produsele sunt certificate de ministerul sanatatii si de ministerule industriei alimentare sunt considerate ca prouse naturiste.Cauta-ma la epopescu58@yahoo.com sau la 0751309949
epopescu58
Postat pe 21 Martie 2009 21:17
Daca doresti un ceai verde cu isomoie sub forma de bile si se numeste ceaiul cu bile mici regale este din China si este cunoscut cam de vre-o 4000 de ani este folosit pentru curele de slabire si pentru o digestie sanatoasa si alte afectiuni digestive si pentru cei care au probleme cu colesterolul si alte efectiuni de acest gen.Este facut cu bilute si se infuzeaza cam 5 minute,foarte interesan ca aceste bilute se ridica la suprafata si ia forma unei flori apoi se lasa la fund ca niste frunzulite.Se introduc in ceasca numai 4 bilute dintr-o cutie de 200 de grame iese cam 200 de portii de ceai.
epopescu58
Postat pe 21 Martie 2009 21:23
buna ziua.....
faceti parte din lumea femeilor puternice? atunci intrati pe acest site creeat special pentru voi http://femeiputernice.forumotion.com/forum.htm ...... va veti putea face prieteni noi, iar daca aveti nevoie de sfaturi, va stam la dispozitie....
o zi cat mai placuta va doresc!
kata0587
Postat pe 22 Martie 2009 16:51
vreau sa te intreb si eu ceva///si eu beau ceai verde chinezesc...ce mananci???eu am inceput sa renunt la mancare ..mananc mai mult pufuleti pt k nu ingrasa...si nu am obtinut mare lucru...ast.rasp plss
a...si beau o cana pe zi uneori 2:P

Postat pe 23 Martie 2009 14:40
si eu beau ceai verde chinezesc...ce mancati??(pt cei care beau)eu am inceput sa mananc doar pufuleti..si beau o cana pe zi uneori 2..si nu vad mare diferenta...ast ras:Dplss

Postat pe 23 Martie 2009 14:46
Ideea e ca rezultatele se vad in timp. Atunci cand am inceput sa beau acest ceai si imi doream sa si slabesc, nu prea mancam seara (si in nici un caz dupa ora 18:00) si renuntasem la dulciuri. Dupa o luna si jumatate rezultatele au inceput se se vada...acum, il beau doar pentru faptul ca ma "trimite" zilnic la baie si pentru a ma mentine, caci de la dulciuri nu prea ma pot abtine
o chestie importanta este sa ai niste mese fixe si sa nu rontai nimic intre timp.
Cam ce mananc eu: dimineata - un fruct; la pranz (cand sunt la serviciu, caci cand sunt acasa mananc orice fel de mancare gatita): un sandwich cu de toate + 1 iaurt de 330 ml (sau 2 fructe sau o punga de covrigei sarati in loc de iaurt); seara: fie o farfurie de ciorba si ceva dulce, fie prostii in diverse combinatii (seminte+fructe+dulce).
Sper ca te-a ajutat cu ceva...
cassi_healthy
Postat pe 23 Martie 2009 15:12
Dupa atatea mesaje tot nu am inteles la care ceai verde sa ma orientez. Exista o multime de oferte si preturi.Spuneti-mi firma si pretul pentruca acesta difera de la 1,5 la 9 lei.Nu ma intereseaza cel antiadipos.
parker
Postat pe 29 Martie 2009 10:41
Intradevar Ceaiul Verde este bun. Toate Ceaiurile sunt bune. Sa fie consumat cu discernamat si cu o DESTINATIE bine stabilita.
Daca fiecare om ar invata din frageda copilarie despre Rolul Plantelor in trupul nostru, cand si cum sa culeaga si sa depoziteze aceste produse naturiste pentru preparare - Ceai , ciorbe, mancare etc. Ar fi excelent
Celula din trupul nostru pentru Regenerare are nevoie doar de apa - fara acid si respiratie ritmica.
Cred ca... mai bun sau cel mai bun Ceai este cel din zona in care sa nascut fiecare OM. Trupul nostru fizic este pregatit sa fabrice oice produs chimic necesar lui pentru Autovindecare. Doar putin constientizat. Atat.
Atentie ! la Gandirea care ar fi normal sa fie numai pozitiva , iar in momentul in care ai vorbit...AI Creeat ceea ce doresti sa ti se intaple. Deci ceea ce obtinem acum = este rodul Gandirii noastre si vorbelor pe care le-am exprimat necontrolat.
Pacea, iubirea infinita divina si dragostea de viata pe Planeta Pamant sa fie cu noi Non-Stop
healthy000378
Postat pe 29 Martie 2009 12:46
Din cate stiu ceaiul verde este sanatos...Deoarece contine cofeina ca si ceaiul negru nu e indicat a se bea seara, se lasa sa faca infuzie vreo 3 minute SI nu se bea direct pe stomacul gol. Ceaiul negru il recomand pers. cu probleme digestive-constipatie...cu o cana de ceai negru/zi n-aveti treaba!
lara007_healthy
Postat pe 29 Martie 2009 13:25
De la: healthy000903, la data 2009-03-23 14:40:28vreau sa te intreb si eu ceva///si eu beau ceai verde chinezesc...ce mananci???eu am inceput sa renunt la mancare ..mananc mai mult pufuleti pt k nu ingrasa...si nu am obtinut mare lucru...ast.rasp plss
a...si beau o cana pe zi uneori 2:P


VEZI CA PUFULETII AU 500 CAL PE 100 DE GRAME
mhteodora
Postat pe 29 Martie 2009 15:34
dragii mei va multumesc pentru sfaturi si pentru idei.si eu am incepup sa beau acest ceai verde chinezesc, si da rezultate. puteti linistiti sa-l incercati.multa sanatate
healthy000769
Postat pe 30 Martie 2009 22:56
De la: cryssa, la data 2008-11-04 12:33:20ms pt rasp eu de obicei il beau seara ca atunci am timp dar dorm nicio probl in sensu sa nu pot sa dorm am si eu o biciclata dar fac cite 10 km cind am timp sper sa slabescam luat aproape 20 kg intr-un an nu stiu de ce am dat vina pe stres poate ca de cind m-am mutat la prietenul meu am mincat multa ciorba (mama lui gateste si cred ca gateste cam gras si eu nu am remarcat)eu de obicei nu consum atita ciorba in fine eu maninc mai multe racituri ca tot timpul sin pe fuga si nu sint pretentiuasa maninc ce e sa fie in stomac am renuntat la mincarea gatita si maninc un colt de piine sper sa reusesc ca nu ma simt neloc bine macar sa ajung la 60 si nu se compara la 78 am avut si 82 si 80 in fine



din proprie experienta va spun ca acest ceai este benefic atat timp cat il bei, insa efectele negative nu ii lipsesc nici lui, mai exact el este cunoscut ca si un bun purgativ si datorita acestei proprietati surplusul de grasime este eliminat in timp....insa ceea ce nu stim este faptul ca SCADE TENSIUNEA ffffff rau si provoaca CONSTIPATIE in momentul in care l-ai oprit.

Postat pe 31 Martie 2009 11:58
bicicleta nu slabeste, tonifica. la 10 kilometri se consuma in jur de 200 kcal, adica un iaurt de 150 ml cu fructe
eleain
Postat pe 31 Martie 2009 12:38
Asa cum am mai zis...am folosit si eu ceaiul verde chinezesc antiadipos,este bun...nici eu nu am auzit de reactii adverse numai k am aflat de la doctorul endocrinolog k baut zilnic poate irita colonul si nu stiu ce boala decalnseaza....asa k daca este folosit numai pt problemele de digestie este bun daca este consumat odata la 2 zile...iar pentru digestie se recomanda iaurt cu tarate..azi am incercat prima oara si o sa astept in urmatoarele zile presupusele efecte...plus k..mi-a mai zis k acest ceai produce si dependenta...acum ramane la alegerea fiecaruia ce utilizeaza
Ada016
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:20
Stie cineva unde pot sa gasesc ceai verde OOLONG,am auzit ca este excelent nu numai pentru slabit dar si pentru un tonus foarte bun.
andradit
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:11
cassi , te rog invata-ne si pe noi sa stim care ceai chinezesc e cel bun si care contrafacut.cum sa ne dam seama chiar si dupa gust.
lela_healthy
Postat pe 7 Mai 2009 08:26
m.am apucat si eu de acest ceai verde la pliculet..am in jur de 4 sapt de cand consum zilnic cate 2 cani[seara si dimineata daca am timp]..pot spune ca o diferenta tot se observa acolo..si miscarea are un rol important pe langa ceaiul verde.
nuConteaza
Postat pe 7 Mai 2009 19:02
De la: healthy000903, la data 2009-03-23 14:46:31si eu beau ceai verde chinezesc...ce mancati??(pt cei care beau)eu am inceput sa mananc doar pufuleti..si beau o cana pe zi uneori 2..si nu vad mare diferenta...ast ras:Dplss


pufuletii ingrasa
eleain
Postat pe 7 Mai 2009 19:48
@ aurelia_cosma : Eu de obicei, ma uit pe cutie la firma care il importa. Sunt cateva firme importatoare de la care stiu ca ceaiul este bun (din pacate nu cred ca am voie sa scriu aici, asa ca daca vrei, trimite-mi un mail pe privat). Sa nu luati cutiile pe care scrie in limba romana (pe acea parte pe unde se deschide cutia) sau care au culoarea cutiei un verde foarte pronuntat si literele foarte bolduite. Dupa gust, mi-e cam greu sa explic...unul era ingrozitor de amar si mi-am dat seama ca e ciudat, iar altul nu avea aproape nici un gust (de zici ca beam apa)...plus ca, mi-am dat seama ca nu sunt ceaiurile originale, a doua zi, cand nu am mai fost la baie.
De asemenea, tot pe cutie, sa va uitati sa fie acea holograma (acel timbru argintiu rotund), insa acum si cele contrafacute au acel timbru, deci...e mai greu asa.
Sper sa va fie de folos informatiile de mai sus.
cassi_healthy
Postat pe 8 Mai 2009 15:14
Ceaiul nu este prea bun, deoarece are efect laxativ, iti deregleaza scaunul si, accelerand digestia poti sa ajungi la anemie (deoarece corpul nu mai are timp sa isi ia din alimente vitaminele care ii sunt necesare) si deshidratare(din cauza diareei)
ramo_darkgirl
Postat pe 19 Mai 2009 12:32
mai...nu stiu daca de la ceaiuri, dar in ultima per( poate si din cauza stresului-ultimul an-sesiune etc) am cam slabit...totusi nu exagerati cu ele eu deja sunt un fel de femeia jnur, mi se vad venele si toate cele nush cum am ajuns aici...ceea ce nu eram acu cateva saptamani...soo aveti grija!Oricum nu va agitati sa slabiti...ca poate ca o sa slabiti din zonele de unde nu va doriti , eu am slabit din toate!:(((
lara007_healthy
Postat pe 19 Mai 2009 20:10
da am folsit si eu un timp ceai verde antiadipos chinezesc,problema e ca elimini si mineralele e alte chestiicare sunt utile organismului,si eu dupa un timp am inceput sa am foarte des carcei la piciaore si sunt foarte durerosi asa ca am renuntat.Acum beau ceai verde simplu tin o dieta usoara si e ok.
andradit
Postat pe 21 Mai 2009 09:47
buna dragilor
eu beau ceai verde ff mult, ca il beau in loc de apa, ca imi place. bine, eu il beau cu putina miere, ca fara nimic dulce in el parca nu merge. v-am vazut pe toate asa de incantate de el si vroiam sa va intreb si eu cum il preparati, daca e vreun secret, ca tendinte de slabit de la el nu am vazut ceva prea concret. bine, ca beau cam de o luna. eu am din alea la pliculet, si l-am gasit pe cel de la fares, cu vanilie si lamaie care e fff bun. e la pliculetze. eu pun pliculetul in cana si tora apa, calda, nu clocotita. de obicei imi fac mai mult odata, ca beau toata ziua din el. cu digestia am stat mereu fff bine, asa ca nu stiu ce sa zic din punctul asta de vedere. va multumesc la toate(toti).pupici multi
mihaela1982popescu
Postat pe 22 Iunie 2009 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANGEL SLIM 4 De la: ramonik15 24 Septembrie 2010 16:22
dieta cu....dulciuri! 29 De la: Smokey 20 Decembrie 2016 13:33
Cirnati,toba,piftie,jumari,leber.....facute in casa....afumate.... 20 De la: broscoiu 14 Decembrie 2011 20:13
EXPLICAREA FENOMENELOR PARANORMALE 2 De la: Aemulus 1 Aprilie 2010 18:27
Reteta de curatire a rinichilor 0 De la: 18 Februarie 2010 21:55