Setari Cookie-uri

RETETA MEA DE SALBIT

De la: win, la data 2009-07-05 22:04:37pt TF...E CHIAR ASA DE BUNA CARTEA ACEASTA DE CARE SPUI?poti sa-mi spui mai multe?te pricepi la nutritie?
Din punctul meu de vedere este FOARTE BUNA...ma facut sa inteleg de ce se ingrasa omul si cum poate sa slabeasca si sa se mentina apoi...la nutritie ma pricep atat incat sa-mi pot rezolva singur problemele personale...am slabit 15 kg si mai vreau sa mai dau jos vreo 7-8...

http://4life-romania.blogspot.com
4Life
Postat pe 5 Iulie 2009 22:15
si eu vreau sa ajung macar la 60 de kg dar nu se poate.acum am 64 cu tot regimul tinut si cu toate caloriile numarate care de multe ori nu depasesc 1100 nu mai dau jos un gram.de ce???
win
Postat pe 6 Iulie 2009 15:29
doamnelor si domnisoarelor ati innebunit cu luatul pastilelor de slabit chiar daca nici mie numi convin cele 4-5 kg in plus ale mele credetima am incercat la fel ce ziceti dvs pastile acum 2 ani ca sa ajung la urgenta in stare grava si de ce organismul nu mai asimileaza vitaminele mineralele si toate cele necesare intretinerii organismului ceea ce toata lumea stie ca organismul uman ca sa functioneze bine are nevoie de toate mineralele pe care le gasim in alimente si bauturi alimentare.acele pastile contin un fel de drog care actioneaza la nivelul sistemului nervos si blocheaza celulele care ne da senzatia de foame.crezi ca doar cu apa putem trai ce bine ar fi.de cand ne nastem am da bani numa pe pastile nu mai mergem la cumparaturi la restaurante plantam ierburi ca sa fim slabe si in fond si la urma ptr cine? ca sa aratam ca cele de la televizor sau din reviste?sa fim serioase,SPORT nene si mancare sanatoasa fara abuzuri de cantitati grasimi si condimente.Vointa sa sti cand sa spui stop.si neaparat MISCARE indiferent de care dar sa fie macar o ora pe zi si mai terminati cu reclame la pastile minune,va bagati singure in spital*(ficatul e al doilea organ important din organism dupa inima)esti ceea ce ingurgitezi
celya
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:26
Am citit mesajul tau si m-ar interesa remediul despre care spui ca slabeste 100%,asta daca dosresti sa imi spui desp[re el.Iti multumesc oricum .
adresa mea de mail este florydicianu@yahoo.com
florydicianu
Postat pe 16 Septembrie 2009 10:14
buna fetelor am incercat la targ la romexpo un aparat superinteresant care are rezultate vizibile inca de la prima utilizare si ma gandesc serios sa incep un tratament cu el:) .are si efect dublu:slabire si reducere a celulitei.am vazut ca s-au scris si pe forumuri multe chestii interesante.voi ce parere aveti de eximia?
madalina_mada38
Postat pe 11 Octombrie 2009 13:08
buna fetelor am incercat la targ la romexpo un aparat superinteresant care are rezultate vizibile inca de la prima utilizare si ma gandesc serios sa incep un tratament cu el:) .are si efect dublu:slabire si reducere a celulitei.am vazut ca s-au scris si pe forumuri multe chestii interesante.voi ce parere aveti de eximia?
madalina_mada38
Postat pe 11 Octombrie 2009 13:08
stefi danysi eu sufar de hipotiroidism si amenore secundara,dar sa stiti ca nu ii neaparat sa te ingrasi de la hipotiroidism ei max 5 kg peste greutatea normala daca e sa iei kg,dar voi poate nu stiti ca hipotiroidismul il mai putem numi si organism incetinit(arderii lente )de aceea chiar daca nu schimbi regimul de viata si manci la fel te ingrasi trebuie sa manci ultima masa cu vreo 5 6 ore mai devreme de a te duce la culcare,si vb asta din propria experientza,am avut 70 de kg in urma cu 2 ani si 10 luni,at am luat hotararea sa slabesc,si credema ca la 1 an si jumat am ajuns la 50 de kg,dupa 2 ani 46 de kg,am exclus din alimentatia mea de zi cu zi dulciurile ,prajeluriile,carnea de porc(cate o exceptie am mai facut de sarb mancand mici si carnati pt ca imi plac f mult)cartofi,produsele fainoase de orice fel si sucuriile fie ele carbogazoase fie ele fara acid,si uite de at ma mentin catusi de cat greutatea intre 46 kg-51 kg,in fiecare zi beau cate 2 cani de ceai verde una dimineatza si una seara.iar pt celelante fete,lasa-ti prostile pastiile :))tineti un regim alimentar adecvat cu toate grupele nutritionale,3 mese pe zi, si sport cat mai mult
syrena_20052005
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:05
chiar trebuie sa moara persoane nevinovate ca sa va dati seama ca pastilele nu sunt bune de nmk?
m_geani
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:39
eu te invit sa faci sport(kangoo jumps si aerobic)
http://www.kangooaerobic.ro
kudika097047
Postat pe 16 Decembrie 2009 12:27
hmmm trucul meu de slabit este de fapt un aparat de slabire intensiva care mi-a schimbat aspectul fizic dar si viata.probabail ati vazut pe la romantica cand a fost facuta o emisiunea despre ap[aratul eximia .ei bien cu acest aparat am slabit eu .sunt extrem de multumita pentru ca am primit si indrumarea unui nutritionist si sincera sa fiu efectele sunt de durata.plus ca am scapat si de celulita odata cu kilogramele nedorite
liliana1975
Postat pe 19 Decembrie 2009 15:48
De la: lili_tomescu, la data 2009-12-19 15:48:03hmmm trucul meu de slabit este de fapt un aparat de slabire intensiva care mi-a schimbat aspectul fizic dar si viata.probabail ati vazut pe la romantica cand a fost facuta o emisiunea despre ap[aratul eximia .ei bien cu acest aparat am slabit eu .sunt extrem de multumita pentru ca am primit si indrumarea unui nutritionist si sincera sa fiu efectele sunt de durata.plus ca am scapat si de celulita odata cu kilogramele nedorite
dovada.
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:03
De la: ivanescu, la data 2008-11-19 17:18:28Eu am un remediu naturist100% care slabeste100%.Pentru detalii sau informatii scrie-mi pe adresa de email
ivanescu.daniela@yahoo.com
Succes garantat!!!!!!!
Doamne,nu pot sa cred ca faceti tot timpul asta,aveti "remedii naturale"pt toate afectiunile,ati suferit de aproape toate bolile si culmea cu acele "remedii" v-ati vindecat.Cred ca ar fi bine daca v-ati gandi si la cei care cer ajutor ,nu numai cum sa va vindeti produsele.Sant boli care pot fi ameliorate si chiar vindecate cu remedii naturiste dar,sant boli care nu raspund la aceste remedii,va intreb,oare nu este pacat si inuman sa dati sperante desarte????
51160
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:25
De la: 51160, la data 2009-12-29 20:25:16
De la: ivanescu, la data 2008-11-19 17:18:28Eu am un remediu naturist100% care slabeste100%.Pentru detalii sau informatii scrie-mi pe adresa de email
ivanescu.daniela@yahoo.com
Succes garantat!!!!!!!
Doamne,nu pot sa cred ca faceti tot timpul asta,aveti "remedii naturale"pt toate afectiunile,ati suferit de aproape toate bolile si culmea cu acele "remedii" v-ati vindecat.Cred ca ar fi bine daca v-ati gandi si la cei care cer ajutor ,nu numai cum sa va vindeti produsele.Sant boli care pot fi ameliorate si chiar vindecate cu remedii naturiste dar,sant boli care nu raspund la aceste remedii,va intreb,oare nu este pacat si inuman sa dati sperante desarte????
acum sa te intreb si eu ceva logic si pertinent si sa stii ca astept un raspuns:

inainte de a exista produsele de sinteza(alopate) existau boli si atunci.... cu ce se tratau oamenii in acele vremuri ??? nu cumva cu tratamente naturiste ??

si inca o mica intrebare:

din ce cazua apare la un individ o boala ???

multumesc anticipat, unul care promoveaza produse naturiste !!!
4Life
Postat pe 30 Decembrie 2009 16:58
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:26
De la: ECOFIT, la data 2010-02-25 23:27:31Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ste un produs foarte scump,pentru un produs romanesc, iar pe site-ul de prezentare au incurcat ingredientele !!! se pare ca este tot o mare vrajeala si cu ecofit asta...!!!
4Life
Postat pe 26 Februarie 2010 21:55
Este un produs extraordinar,nu ca produsele tale de la firma 4life pe care le-am incercat fara rezultat,rolul tau pe acest forum este sa strici imaginea altor produse ca oamenii sa le cumpere pe cele care le reprezinti de la firma 4life.Iti indepartezi concurenta,apeland si la jigniri.
Ecofit este un produs care isi merita toti banii avand in vedere ca este tratament pentru 1 luna (picaturi +pastile).Multa lumea a slabit cu acest tratament Ecofit facut de laboratoarele Medica,100%natural.
Ingredientele sunt in regula puteti sa le vedeti si pe siteul lor www.ecofit.ro,mai ales ca este o firma serioasa si se respecta.Au numai medicamente de buna calitate.Podusul se gaseste si in plafarurile din Bucuresti.
comandelia
Postat pe 26 Februarie 2010 22:26
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:12
AYURSLIM DE LA HYMALAIA...INCERCATI SI NU VE-TI REGRETA.MAI TREBUIE SI UN PIC DE REGIM, UN PIC DE MISCARE SI IATA INGREDIENTELE PERFECT PENTRU O SLABIRE SANATOASA PLUS HIDRATAREA CORESPUNZATOARE MAX.2 LITRI LICHIDE.
win
Postat pe 3 Martie 2010 08:17
De la: comandelia, la data 2010-02-26 22:26:05Este un produs extraordinar,nu ca produsele tale de la firma 4life pe care le-am incercat fara rezultat,rolul tau pe acest forum este sa strici imaginea altor produse ca oamenii sa le cumpere pe cele care le reprezinti de la firma 4life.Iti indepartezi concurenta,apeland si la jigniri.
Ecofit este un produs care isi merita toti banii avand in vedere ca este tratament pentru 1 luna (picaturi +pastile).Multa lumea a slabit cu acest tratament Ecofit facut de laboratoarele Medica,100%natural.
Ingredientele sunt in regula puteti sa le vedeti si pe siteul lor www.ecofit.ro,mai ales ca este o firma serioasa si se respecta.Au numai medicamente de buna calitate.Podusul se gaseste si in plafarurile din Bucuresti.
NU AI INCERCAT NIMIC DE LA 4 Life...esti o mare mincinoasa !!!! iar ecofuitul este un produs foarte nou pe piata fara nicio istorie in spate, fara cercetari de specialitate, decat cu o reclama de tip SPAM facuta de 2-3 indivizi care ar vrea sa "dea mare alovitura" cu acest produs scump si fara efectele promise !!!!
4Life
Postat pe 3 Martie 2010 21:28
Buna ziua!Caut colaboratori in distribuirea produselor wellstar,produse 100%naturale,intrate pe piata romaneasca de 6 luni.Cariera rapida,posibilitate de castig la nivel vest european.Ofer GRATUIT cursuri de :nutritie,enzime,comunicare,vanzari=scoala masaj.Din pacate,locurile sunt limitate la 50.Pt detalii ma puteti contacta la adresa sirenne75@gmail.com sau la tel 0723672606.Produsele contin spirulina platensis,thymus vulgaris,lamaita,microalge,glucoza,etc.este cea mai completa gama de produse naturale.Eu am inceput sa consum in urma cu 4 luni si de o luna sunt si colaborator.Se slabeste in mod natural!!!sunt nemti si foarte,foarte onesti si seriosi.Doamne ajuta! si o viata sanatoasa!Pe curand!
haggard26
Postat pe 5 Martie 2010 16:03
hellllo si eu am slabit tot cu eximia.si referitor la dovezi pentru cele care sunt curioasa sa intre pe siteul irinei reisler acolo gasesc poze cu fetele care au realizat tratamentul cu eximia si care au slabit considerabil.eu sunt foarte multumita ca am scapat si de celulita si de kilogramele nedorite si acum ma mentin in forma datorita sfaturilor unui nutritionist
monicutza80
Postat pe 12 Martie 2010 15:12
eu zic k daca chiar vrei sa slabesti , slabesti fara pastile :d
izzabela
Postat pe 12 Martie 2010 15:18
da evident ca se poate slabi si fara pastile.de fapt eu le-as exclude definitiv pentru ca nu-s bune deloc.au reactii adverse neplacute mai mult sau mai putin grave.eu am slabit cu un tratament intensiv la chic salon.am facut un trtament cu celebrul eximia despre care se vorbeste pe internet.sunt ok acum.ma mentin in forma.aparatul este foarte bun.te ajuta la slabit , reduce celulita si vergeturile daca ai.adica daca tot dai banii ii dai pentru tot tacamul
liliana1975
Postat pe 1 Aprilie 2010 10:24
buna,
vreau si eu cateva detalii privind slabirea ...
mereu ma straduiesc si imi propun , dar nu reusesc sa ma tin de ''tratamente''!
adresa mea : diamantalb@yahoo.com
multumesc anticipat ,
healthy014643
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:29
si eu fac curat in timp ce scap de celulita:).sau cel putin asa faceam ca celulita si-a cam facut loc si a plecat.eu am folosit spuma anticelulitica trexi de la bruno vassari si o aplicam pe coapse si imi puneam niste pantalonasi speciali si 30 de min lustruiam mobila si apoi ma duceam repejor si faceam un dusulet si gata .si uite asa am scapat de celulita.este foarte buna.si intre noi fie vorba cand expirau cele 30 de minute cat trebuie tinuta spuma pe zona cu probleme abia aveam motiv sa scap de curatenie:D
angelina25_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:49
De la: migabgo, la data 2008-09-10 16:03:01iata reteta mea pentru kg in plus .
imbracu un costum din ala cu efect de sauna si ma apuc de curatenie prin casa . Serg geamuri, dau cu aspiratorul , frec faiana , lustruiesc mobila , dansez cu bebe si la final mai fac si niste abdomene . intr-o jumatate de ora pe zi transpir mult mai mult decat o fac la sala intr-o ora jumatate . apoi ma hidratez bine si efectul se vede imediat .
puratnd costumul parca si psihic te simti altfel si iti vine chiar sa te agiti si sa faci mai multa miscare . pentru mine e ideal si vi-l recomand si voua www.articolesportive.com


Interesanta metoda ta!!!
Eu sunt de parere ca e eficienta metoda reducerii din portiile de mancare, eu mai dificil la inceput, insa cu timpul te obisnuiesti sa mananci mai putin.

Iata: http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=53&sid=ccb156059a9c31de80c12267400b01c9
Monicamm85
Postat pe 19 Mai 2010 13:29
Ciao, am de vanzare o cutie de alli cu 42 de capsule. Mama mea a urmat programul o perioada, dar datorita jobului si altor probleme, nu mai are timp sa mearga la sala, iar alli fara miscare nu functioneaza. Daca e cineva interesat, dau cutia cu 100 ron. Trimiteti-mi un mail pe ioanabragaru@gmail.com. O zi faina :)
ioanabragaru
Postat pe 20 Mai 2010 09:30
Buna,
exista o serie de alimente care pot ajuta la slabit si daca sunt imbinate cu sportul, efectele sunt pe masura.

Iata:

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=66&sid=97861691de053ad75cee012b9ccc829c
Monicamm85
Postat pe 14 Iunie 2010 13:26
eu am reusit sa slabesc 10 kilograme intr-un an si sunt foarte multumita, de la 70 de kilograme am ajuns la 60.
am mancat seara numai fructe. s-a obisnuit organismul si nici nu imi este foame.daca as face putin sport ar fi si mai bine.slabitul in timp este mult mai sanatos. bafta tuturor care vreau sa slabeasca
healthy017320
Postat pe 18 Iunie 2010 12:52
De la: healthy017320, la data 2010-06-18 12:52:02eu am reusit sa slabesc 10 kilograme intr-un an si sunt foarte multumita, de la 70 de kilograme am ajuns la 60.
am mancat seara numai fructe. s-a obisnuit organismul si nici nu imi este foame.daca as face putin sport ar fi si mai bine.slabitul in timp este mult mai sanatos. bafta tuturor care vreau sa slabeasca


Dar sti ca organismal tau mai are nevoie si mancare , nu?
RoxyRoxx
Postat pe 30 Octombrie 2013 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 14 De la: office_salinasusesi_ro 10 Iunie 2010 09:00
Slim Complex 8 De la: kudika_nikole 7 Ianuarie 2012 01:45
Alimentatie recomandata de doctor nicoleta radulescu 4 De la: kudika226898 22 Februarie 2012 05:47
Vand ciuperca tibetana (chefir de lapte) 4 De la: OPHELIA2008 6 Noiembrie 2015 15:56
Tratare si vindecare acnee purulenta 1 De la: migona56 3 Mai 2010 20:11