Setari Cookie-uri

ce parere aveti de Revalid?

Incearca produsele de la L'oreal profesional,Kerastase,Joico din aceste3 game gasesti produse revolutionare cu efect rapid in regenerarea parului .Atentie la carentele vitaminice,pot fi una din cauzele pt care iti cade parul,pe urma atentie la peria pe care o folosesti la par,sa fie din lemn,sa nu distruga radacina,sa nu lezeze firul de par,dacaai par lung cu fir subtire foloseste perii pe baza deparde porc,atentie la uscatul parului,nu apropiati uscatorul de firul parului,il deterioreaza,folositi aer rece cald rece cald,vara mai lasati-l sa se usuce liber,nu strangeti parul foarte puternic cu elasticul,pielea capului trebuie s arespire,nu dormiti cu par impletit,sau mult timp pastrat in coada,nu vopsiti parul cu produse pe baza de amoniac,temporar aplicati pe parsi masti regenerante stati cu acestea 20 min la cald pe urma limpeziti bine produsele din par,pana cand parul scartzaie sub degete.
andreaV
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:29
buna si eu am folosit DERCOS ! este fooooaarte bun ! nu ma asteptam sa dea rezultate asa de bune dupa numai 5 sedinte! si mie imi cadea f mult par si o vecina mi la recomandat ..il folosise si ea dupa ce nascuse . eu il folosea asa : ma spalam pe cap apoi aplicam dercos pe par si la radacina si masam usor apoi infasuram parul cu un prosop caldut sii stateam asa cam o jumatate de ora si pe urma nu ma spalam pe cap decat la 2 saptamani apoi repetam operatiunea pana cand am terminat fiolele.cand am terminat tratamentul aveam un par de invidiat : stralucea era des nu se ingrasa rapid si firul de par era drept si nu aveam matreata !


p.s. cat timp faci tratamentul nu te poti vopsi si nu poti folosi produse pentru par gen fixativ spuma de par ceara etc.
kudika096232
Postat pe 15 Octombrie 2009 08:52
sal, eu nu am incercat revalid pastile,dar am incercat sampon,balsam,tonic,sectretul este la samponul revalid sa te speli inainte cu orice alt sampon obijnuit ca sa il ajute sa deschida porii, dp care te samponezi cu revalid si lasi 10 minute pe par spuma fara sa speli,dp clatesti bine si chiar functioneaza...
am incercat in acelas timp si vichy dercos fiole si viaderm..toate odata..inki st sub tratament le folosesc asa toate de doar 3 sapt si incepe sa se vada efectul....inainte am folosit revalid sampon ,balsam,tonic timp de 6 luni si s-a vazut efectul doar pe moment...

dar este excelenta LOTIUNEA REGENRANTA DE LA GEROVITAL, chiar meritaefortul si este ieftina in comparatie cu alte produse gen vichy..
bafta
LillYY19
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:02
Ceva mai bun decat REVALIDUL (sampon + fiole)nu exista ! Dercos-ul sau Gerovitalul are o reactie buna ptr o proportie mai mica de utilizatori. TOTUL se invarte in jurul tolerantei fiecarui organism in parte .Ptr unii se intampla adevarate miracole(regenerare a parului ca la 20 de ani , iar ptr altii dezastru ! DAR NU EXASPERATI ! La clinica de implantologie ,10 cm/2 de implant = 1000 Euro(pret criza)
crysis
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:44
de o luna folosesc sampon si balsam revalid si sunt foarte multumita...diferenta s-a vazut de la a 3 a spalare (de 2 ori pe saptamana ma spal),nu mai gasesc par peste tot
kudika065705
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:48
Daca Revalid nu are eficienta,nici un alt tratament similar n-are atunci efect ! O eficienta sporita a Revalidului-Tonic(fiole) si a Revalidul sampon il are atunci cand este insotit de vitaminele Silver-Centrum si..".300 de pedale cu bicicleta de camera fit-ness "! Se asigura o hranire si implicit o intarire a firului de par prin adaosul Silver-centrum. Bicicleta fit-ness sa nu iei in greutate in timpul tratamentului.Zile bune si mult par va doresc in noul deceniu !
crysis
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:25
Am folosit si eu Revalid pastile, sampon si balsam. Si pot sa spun ca ma ajutat, acum nu-mi mai cade parul, plus arata cu mult mai sanatos ca inainte. Am folosit si lotiune forte impotriva caderii parului de la Emiplant, in fiecare seara puneam la radacina si apoi masam usor pielea capului, rezultatul e uimitor, dar dupa mai multe luni de tratament.
didina86
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:11
Multe persoane, femei cat si barbati, sufera din cauza caderii parului (alopeciei).Si mai nou alte boli, cum ar fi cancerul, lasa multe persoane sa sufere de acest defect estetic care este foarte important.
Exista acum ceva nou!!

Peruci deosebite inseamna perucile bazate pe un nou sistem care se muleaza pe pielea capului creand astfel aparenta cresterii firului de par din cap.Fiecare fir de par este inserat manual in sistem.Aceste peruci sunt special concepute pentru ca parul sa arate ca si cand ar creste direct din scalp.Materialul care sta la baza lasa sa se vada pielea capului,astfel nu sunt deloc calduroase!

Mai e ceva! Cheia avantajului lor este ca poti sa-ti faci coafura dorita.Poate fi purtat cu carare in orice parte,dat peste cap,in coada de cal, etc,aratand foarte natural.Sunt facute 100% din par natural,astfel se pot ondula,indrepta,vopsi,etc.

Sistemul(baza perucii) care este o foarte foarte subtire este aplicat pe pielea capului cu adezive special create (care nu produc nici un fel de iritatie pentru piele) si adera de piele "disparand". Poate fi purtata pana la 2-6 saptamani fara nici o problema. Se poate face orice activitate fara sa te ingrijorezi daca iti cade de pe cap sau nu ,ca perucile simple.Se poate face dus, innot,orice fel de sport si activitate.Se indeparteaza fara nici un fel de problema cu ajutorul unor solutiilor special create pentru indepartare.Se spala sistemul si se aplica din nou in cateva minute.
Pentru femei ,barbati si copii!
detalii pe mail la peruci.deosebite @ gmail. com
peruci_deosebite
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:24
Buna,numele meu e Monica,am folosit REVALID-pastile,rezultatele sunt spectaculoase,m-am ingrasat si inca nu am terminat de luat tot tratamentul,am cumparat pastile pentru 3 luni.Parul cade la fel casi inainte,daca nu si mai tare.Dupa samponul-REVALID parul ramane cleios si cu matreata.
kudika323850
Postat pe 30 Septembrie 2010 23:56
De ce nu mergi la un doctor???
joy_18
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:03
Sti ce cred eu? Pana nu te vede un doctor ..bun ...nu prea ai ce face....Poti incerca diverse tratamente pentru par (masti de tot felul) dar daca nu faci niste analize sau eu stiu.... Sau poate sti prea stressata ...
joy_18
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:06
Incearca o masca cu ulei de ricin, galbenus de ou, avocado....
joy_18
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:12
buna pastilele de la viaderm sunt bune?
... si eu iau de 2 saptamani si nu a dat nici un rezultat pana acum....
kudika378290
Postat pe 12 Decembrie 2012 15:38
La ce pret sunt capsulele de revalid?
Unghii_Anca_1
Postat pe 29 Martie 2014 11:49
De la: amalia79_healthy, la data 2008-09-15 17:20:40este eficient?



NU!
Arno_28
Postat pe 29 Martie 2014 12:04
eu am folosit ..capsulele dar trebuie luate min 3 luni .... si te speli cu sampon gerovital ...eu foloseam si infuzie de musetel in loc de balsam ... nu stiu daca iti merge eu sunt blonda :):):) m-a ajutat !
kudika_956659
Postat pe 29 Martie 2014 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ASISTENTA MEDICALA LA DOMICILIU 2 De la: horea_berindea 21 Septembrie 2009 15:06
Cremele Reference France 3 De la: balrog 14 Martie 2011 12:12
"Acnee" pe brate,..... :(( 20 De la: kudika229042 16 Iulie 2010 11:30
Cartea de vizita a unei femei... 1 De la: Lavini_Unghii_False 23 August 2010 15:13
Cum imi pot face suvite acasa nu la salon? 5 De la: crysa_tm 28 Iulie 2010 11:53