Setari Cookie-uri

DE CE SUNT MAI SCUMPE COSMETICELE IN ROMANIA DECAT IN AFARA?

De la: beatricea, la data 2009-11-20 15:45:50Diferenta de calitate intre cosmetice vine din faptul ca pentru Europa de est majoritatea firmelor cunoscute fac cosmeticele in Polonia sau intr-una din tarile slave pentru ca legea este mai permisiva cu ingredientele ce se introduc in cosmetice. De obicei ce se face in Germania nu poate introduce acelasi lucru din cauza legislatiei, la fel Franta si Anglia. Adica.. pe romaneaste: companiile cu multa reclama isi trag spuza pe seama noastra ca noi ne aranjam majoritatea si folosim cosmetice, vesticele mai putine... De asta aleg ceva ce sigur e facut in Germania, pentru nemti. si mai are si acreditari Bio ca sa fiu sigura ca nu se pune cine stie ce in ocsmetice.


eu imi cumpar cosmetice profesionale made in usa...insa de curand am citit niste articole si toate cosmeticele mele scumpe contin ingredienti nocivi :(((( ce sa mai cumparam oare?
criss84
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:50
Foloseste-le cu incredere in continuare...nu ti se va intampla nimic...
kudika226898
Postat pe 4 Octombrie 2010 19:35
Buna fetelor!Am o veste buna pentru doamnele si domnisoarele din romania.In scurt timp firma mea ,va incepe importare de produse pentru make-up din germania ,la preturi foarte accesibile si de o calitate competitiva cu cele de firma.deocamdata comercializam aceste produse in italia,germania,si spania .Cea ce ne dorim noi cu aceste produse sa aducem calitatea la pretul corect si sa nu mai lasam sa se profite de pe urma oamenilor.Fetelor cu parere de rau va spun ca in romania se plateste cutia si numele produsului si nu calitatea.nu intodeauna de firma cunoscuta inseamna si calitateSsper sa ajungem si in orasele voastre sa aveti asa posibilitatea de a incerca aceste produse ,veti ramane foarte uimite de raportu calitate pret.Daca aveti sugesti sau comentari va rog sa nu ezitati ,imi puteti trimite mail pe laura_parfums_cosmetics@yahoo.it.
kudika378447
Postat pe 22 Martie 2011 23:02
Buna!Muncind in domeniul cosmetice,si produse de make up va pot raspunde de ce in produsele din germania nu contin acelasi lucru cu cele care se gasesc la noi.In europa exista o lege data de parlamentul european prin care toate produsele cosmetice trebuie sa contina ingrediente stabilite de ei intro tabele "inci"(aceasta e denumirea tabelei)lucru care in alte tari inafara europei nu exista,iar cum la noi in romania sunt foarte multe produse cosmetice din china si turcia ,aveti grija.in cea ce priveste produsele din america am vazut o stire ca sa descoperit ca contin plumb .
kudika378447
Postat pe 22 Martie 2011 23:05
buna ,eu locuiesc in Franta

aici nu se gasesc cosmetice Romanesti ,se pot procura doar online din Romania s-au SUA

Tocmai am inceput sa fac unele demersuri pentru a comercializa unele marci cunoscute in Romania


lola24
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:03
Raspuns :
Pentru ca aici sunt cele mai frumoase femei.
alegro6543
Postat pe 1 Decembrie 2011 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SANI FARA FERMITATE 29 De la: lucecita 2 Ianuarie 2014 18:53
Extensii gene permanente fir cu fir... 1 De la: merycam 9 August 2011 01:30
Alunitele de pe piele... 7 De la: Narcisa11 13 Octombrie 2010 15:04
Tratamente cosmetice pentru scoaterea punctelor negre 44 De la: Monicamm85 14 Mai 2010 11:13
Sunt bruneta !! ! ! 52 De la: Jessica_Rabbit 29 Octombrie 2013 20:04