Setari Cookie-uri

infertilitatea - vreau sa am un copil

De la: Carmina0525, la data 2010-11-10 23:17:18
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-08 14:57:08− De ce femeile prefera ginecologii batrani?
− Pt ca acestora le tremura mâna.


Si nu numai...au experienta...

BEL_AMY1
Postat pe 16 Noiembrie 2010 20:55
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 17:03:09
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-08 14:57:08− De ce femeile prefera ginecologii batrani?
− Pt ca acestora le tremura mâna.




Alf

da ce ma nu e asa...?asta numai voi puteti spune...
BEL_AMY1
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:12
cu infertilitate pot sa spun ca m-am confruntat multi ani cu sotul meu.la un moment dat eram in stare sa apelam si noi la o mama surogat, dar din fericire un doctor ne-a salvat. I-a recomanda sotului niste pastile care il ajuta sa i se inmulteasca spermatozoizii si dupa o luna cand si-a facut spermograma intr-adevar se vedea diferente majore. In a 3 luna de tratament am ramas insarcina nu cu unul ci cu 2. ma simt fericita si implinita .
Va doresc tot binele din lume si la cati mai multi copii, inainte sa platiti o mama surogat incercati tratamentul acesta este super eficient. Oricum va las id-ul meu pentru detalii stefy21stefy@yahoo.com
kudika327071
Postat pe 3 August 2011 15:18
Ma lesi....
kudika226898
Postat pe 4 August 2011 08:25
metode exista nenumarate dar tine si cat de receptiv este organismul

...intr-o alta ordine de idei am o cunostinta care a adoptat o fetita minunata..fetita are deja 5 ani si sta de 2 ani cu ei..este frumoasa si foarte inteligenta.
adoptia este un lucru minunat ce-i drept exista inca prejudecati..nu este pentru toata lumea..insa pentru cuplurile care au dat gres si par fara sperante este de ce nu ..o alta frumoasa speranta.
Ofellie
Postat pe 13 August 2011 07:11
Buna tuturor!Ma alatur celor care se confrunta cu aceasta problema.Sotul meu a fost diagnosticat cu azoospermie.A fost groaznic pentru noi,deoarece ne doream atat de mult un copil care sa dea sens vietii noastre,sa ne coloreze viata.Nu ne ramasese decat sa fim optimisti si sa gasim o rezolvare la problema noastra.La indrumarea unei prietene am incercat un tratament din ingrediente naturale.Pe atunci l-am cumparat din Italia,deoarece nu se gasea in Romania.Nu ne asteptam sa vedem rezultate,insa am ramas insarcinata,iar acum ne bucuram de bebelusul nostru cel voinic si sanatos.Daca aveti intrebari,va las id meu:iulia_305@yahoo.com
kudika416871
Postat pe 28 Decembrie 2011 13:21
ce s-a mai intamplat cu mamicile care cautau solutii pentru infertilitate? in cazul in care mai sunt cazuri asemanatoare, va recomand clinica wellborn din baneasa. au un departament specializat chiar pe aceste probleme iar medicii au experienta in domeniu. eu am nascut cu doamna dr alina bolintineanu si din cate stiu si ea se ocupa de cazurile de infertilitate, dar putei sa alegeti si alti medici. iar pentru mamicile care nu isi permit sa achite costurile totale ale investigatiilor si tratamentelor vedeti ca au pe site niste pachete cu reducere si au contract si cu CAS (cautati pe site mai multe detalii).
anyta78
Postat pe 12 Noiembrie 2014 17:37
De la: kudika_971733, la data 2015-01-30 13:56:06Fetelor, ati reusit sa ramaneti insarcinate? Va scriu pentru ca si eu si sotul meu trecem printr-o criza. Nu pot ramaneinsarcinata, am incercat in ultimii doi ani, am renuntat la orice metoda contraceptiva pentru ca ne iubim foarte mult, ne-am si casatorit si vrem sa facem un copil. Am fost
la Gynera si mi-am facut toate testele de verificare a fertilitatii, insa nu exista nicio problema la mine si am mare incredere in medicii de aici. Urmatorul pas este sa se testeze si sotul, adica sa-si faca o spermograma, insa el nu prea e cu medicii si mi-e sa nu ii ranesc orgoliul. A mai facut cineva? Cum e? Nu stiu cum va reactiona sotul meu daca ii propun asta si de-asta va intreb pe voi cum ati scos-o la capat. Va rog ajutati-ma.
Multumesc.



Daca isi doreste copil, va reactiona in consecinta si-si va face si el testul...daca e cu orgoliul ranit, lasa-l, ca nu vrea copii.
Ma mir ca nu te-ai dus cu sotul, puteati sa faceti testele concomitent sau el stie ceva, dar de taran ce e, da vina doar pe gaina.
kudika226898
Postat pe 30 Ianuarie 2015 17:32
Buna ziua, si eu am fost intr-o situatie similara, am incercat cativa ani pe cale naturala sa avem un copil si n-am reusit... cu toate ca mergeam macar o data pe an la controale ginecologice, pana intr-o zi cand mi-a aparut un chist si au descoperit ca sufar de endometrioza. Aceasta boala nu se observa daca nu se depisteaza chistul ... dar se pare ca provoaca infertilitate... Acuma urmez pasii fertilizarilor in vitro. Ideal este sa se faca o spermograma, deoarece noi femeile cu cat lasam timpul sa treaca cu atat devenim mai infertile... si orice se poate rezolva daca aveti informatia din timp. Multa bafta!
Shuki76
Postat pe 12 Februarie 2015 21:18
Buna ziua tuturor,

Sunt casatorita de 6 ani, imi iubesc sotul f mult si chiar ne dorim o familie, insa din pacate am aflat anul trecut in urma unui consult ginecologic ca nu pot avea copii, lucru care m-a doborit psihic. Am vrut sa fac un imprumut in banca ca sa fac fertilizre in vitro dar din fericire am obtinut privilegiul de a fi pe lista proiectului Embry One (ofera discount de 1200euro la FIV) de la Clinica Gynera. Dumnezeu sa ne ajute!
kudika_938956
Postat pe 15 Aprilie 2015 18:08
De la: kudika_938956, la data 2015-04-15 18:08:52Buna ziua tuturor,

Sunt casatorita de 6 ani, imi iubesc sotul f mult si chiar ne dorim o familie, insa din pacate am aflat anul trecut in urma unui consult ginecologic ca nu pot avea copii, lucru care m-a doborit psihic. Am vrut sa fac un imprumut in banca ca sa fac fertilizre in vitro dar din fericire am obtinut privilegiul de a fi pe lista proiectului Embry One (ofera discount de 1200euro la FIV) de la Clinica Gynera. Dumnezeu sa ne ajute!


sa va ajute rugati va
kudika_982635
Postat pe 15 Aprilie 2015 19:32
De la: kudika_974661, la data 2015-09-08 17:46:03Buna! Eu am suferit de endometrioza si prin interventia laparoscopica am reusit sa scap si stiu ca este benefica si in cazul chisturilor.Am efectuat intervenia la domnul doctor Silviu Istoc si a decurs totul foarte bine,nu este o interventie complicata si m-am simtit bine ulterior, am plecat pe picioarele mele acasa.Dupa interventie am reusit sa raman si insarcinata si chiar am nascut la domnul doctor Istoc,ti-l recomand cu mult drag si il poti cauta si pe facebook sau pe site-ul dansului. sanatate!


I-auzi...si-a tras site nenea doctoru'...si cauta pacienti pe net......semn ca-i taaaaaarrrreeeee pricepuuuuttttttt....
kudika226898
Postat pe 9 Septembrie 2015 17:51
Nu exista durere mai mare pentru o femeie care nu poate sa aiba copii! Ma regasesc in povestile voastre si imi amintesc cu amaraciune de perioada in care eram si eu afectata de ideea ca nu o sa pot sa fiu mama niciodata. Cu credinta in suflet, am mers pana la capat si impreuna cu dl dr. Daniel Damian si cu embriologul dr. Luminita Mirzan de la clinica gynera am reusit sa o scoatem la capat. De 6 luni sunt fericita mamica a Teodorei, o scumpa de fetita care zambeste la toti oamenii pe care ii intalneste. De cand o am, parca si eu sunt mai fericita si privesc lumea cu alti ochi. Infertilitatea se poate trata si nu recomand sa stati pe margine asteptand sa treaca anii, ca apoi sa fie prea tarziu.
Mirela_Cazacu_1
Postat pe 30 Octombrie 2015 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
embolizare fibrom uterin 2 De la: kudika_985170 13 Septembrie 2015 20:55
sunt oare insarcinata? 11 De la: nykky 25 Iulie 2014 14:35
Datimi un sfat ,nustiu daca sunt insarcinata !! 56 De la: kudika_927379 14 Iulie 2013 10:09
nastere 6 De la: kudika_961324 5 Mai 2014 12:51
ajutor 5 De la: Valy90 22 Mai 2011 19:03