Setari Cookie-uri

sexul dureros

In ce consta acel eco vaginal, adica ce se intampla mai exact cand il faci?

Multumesc
sandreeac
Postat pe 25 Martie 2009 14:32
salut
Acel eco vaginal este foarte simplu este ca un stick care este imbracat intr-un prezervativ dat cu gel specific pt eco si introdus .... stii tu unde.
apoi acesta se tot muta misca plimba de catre doc ginecolog ici colo si se vede tot ce este prin interior masoara toate cele si le si vezi pt screen
fara durere fara chin calm si nedureros
ai doar senzatia ca ai ceva in plus inauntru dar sti tu sometimes suportam nu?
in rest fara frica nu etse nimic aiurea nimic dureross
bafta
laviniaraduta
Postat pe 25 Martie 2009 15:00
Eu am devenit paranoia de fiecare data cand sunt in vizita sau la facultate ma gandesc cu groaza la folosirea toaletei Eu folosesc femigin cand am senzatii de disconfort...sanatate!
nobody_kudika
Postat pe 25 Martie 2009 19:38
salut am o pritena de 22 de ani si la fel ca si tine avea dureri in timpul actului sexual!la inceput a crezut ca era vorba de ciuperca candida dar apoi s-a dus la un mediac specializat si a aflat ca era vorba de o infectie puternica!a trebuit sa urmeze un tratament de 2 sapt in care nu avea voie sa aiba contact sexual!a urmat tratamentul si acum e bine!se simte foarte bine!ar trebui sa te duk la un medic specializat pt ca in astfel de cazuri sunt multe posibilitati,si incearca sa vb cu prietenul tau pt ca daca e alaturi de tine altfel vei trece peste!bafta
anytzuka
Postat pe 26 Martie 2009 11:24
Cel mai bine e sa te duci la citologie sa-tzi faci un Papa Nicolau, si eu aveam dureri in timpul actului sexual, aveam si mincarimi, credeam ca am vreo boala sau vreo ciuperca, era f jenant ptr mine ca aveam scurgeri de tot felul si urit mirositoare si singura solutzie a fost ca m-am dus la un biolog la care m-ia spus ca nu am nici o boala, ci am o lipsa mare de hormoni barbatesti => ci am "boala pe barbat", adik dupa actul sexual, partenerul sa ejaculeze inauntru in vagin si sa imi pun un dop de vata la urma si sa stau cu acea sperma timp de 4 h. Am facut acest tratament si nu mai am nici o secretzie, nici o durere, nici mincarimisi nici secretzii urit mirositoare. Efectiv kiar nu ma asteptam sa ma simt asa de bine! mult sukces itzi doresk.
kamyvaly
Postat pe 30 Aprilie 2009 13:39
Si inca ceva am fost la tot felul de medici ginecologi, mi-au dat tratament la greu, si-am keltuit o groaza de bani, milioane de lei am dat ca sa ma fak bine si tot n-am ajuns la nici-un rezultat, sincer, si am auzit ca e un biolog batrinel iesit la pensie si f inteligent, vreau sa-tzi spun ca a avut perfecta dreptate in legatura cu "boala pusa pe barbat"! Suna destul de amuzant, dar sunt multe femei care se duk la tot felul de doctori si se pling ca le doare si ca au tot felu de mincarimi, etc., dau si o gramada de bani si tot nu ajung la nici-un rezultat. Eu atunci am facut acest tratament si e f ieftin si nu trebe sa dau milioane! Parerea mea asta este si e cea mai eficienta ca o traiesk pe propria mea piele! Sa-i dea D-zeu sanatate acelui biolog si sa-i dea multe zile sa traiasca ca m-a facut bine !
kamyvaly
Postat pe 30 Aprilie 2009 13:53
sal
eu azi am fost sa imi cauterizeze rana nu a fost dureros . asa ca bafta si sa nu iti fie frica

Postat pe 5 Mai 2009 15:54
eu am o scurgere verzui si urat mirositoare.am folosit gervugid ovule,bai cu bicarbonat si bai de abur cu ceai din diferite plante dar dupa ceva timp problema reapare.cei de facut ma poate ajuta cineva
131981
Postat pe 5 Mai 2009 21:16
aceleasi dureri le am si eu,am fost la control si nu mi-a gasit nimic si i-am explicat problema iar ea mi-a zis ca partenerul are penisul prea lung si ma loveste in uter si mi-a mai zis ca depinde si de pozitie,acum nu stiu exact unde ai tu dureri dar dute la un medic fa-ti toate analizele si.....vezi mai exact care este cauza
helenita5
Postat pe 1 Iulie 2009 02:29
Fetelor, durerea in timpul actului sexual apare numai in cazul cand este o infectie, o rana. Daca mergeti la medic si faceti analizele si descopera ceva, obligatoriu trebuie sa faca si partenerul, intrucat altfel nu faceti decat sa va indopati cu medicamente si va faceti rau, iar microbul va reaparea. Si in cazul candidozei vaginale este valabil acelasi lucru. Faceti tratament si voi si partenerul. Si in timpul tratamentului NU SEX.
Veti vedea ca totul se va rezolva si va fi bine.
simona1996
Postat pe 12 August 2009 23:42
Mergi urgent la medic.Poate fi intr-adevar o rana pe col,care trebuie cauterizata neaparat.Pana atunci incearca spalaturi vaginale cu ceai de galbenele.
inima_healthy
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:39
probabil te macina gandul ca nu o sa mai fi fata mare si deaia nu esti relaxata incearca sa nu te gandesti la asta cand o sa devi mama durerea va fi mult mai mare decat a desvirginitati
troiaiuliana
Postat pe 20 Octombrie 2009 07:39
acel eco vaginal e un tub care baga un prezervativ pe el si iti vede tot uterul si ovarele nimic mai mult nui dureros deloc
troiaiuliana
Postat pe 20 Octombrie 2009 07:40
dute la medic ca nui normal sa nu dai in alceva bafta
troiaiuliana
Postat pe 20 Octombrie 2009 07:43
Draga mea sex-ul dureros poate fi din cauza unei metroanexite cronice. Aifost la ginecolog? Eu am avut aceasta problema si am mers la 3 med.ginecologi primul cred ca a fost depasit de situatie ,dar am mers la timisoara la un cabinet am intalnit o d-na dr.grozava care mi-a recomandat imediat un tratament. Dupa terminarea menstrei sa cumperi de la farmacie colpotrophine , refen retard si supozitoare cu indometacin acum i-ti voi spune cum sa le administezi:dupa igiena de seara introduci seara un ovul de colpotrophine si nu te mai ridici din pat, iar de 3 ori pe zi refen retard sunt ( pastile mici )cand le iei sa nu mananci sarat pt.ca retin apa in organism sunt antiinflamatoare tratamentul este pt.10 zile pauza se face 20 zile . Acest tratament se timp de 3 luni . Draga mea bafta si toate cele bune. Sa-mi trimiti mesaj dupa primele zile de tratament astept mesajul tau!
healthy009681
Postat pe 10 Decembrie 2009 22:59
Fati un test Papa - Nicolau sa vezi ce se intampla pentru ca nu e de gluma cu asa ceva e sigur o infectie foarte mare .De ce stai asa ? Spalaturi vaginale nu se fac decat cu ceai de galbenele pt. ca sunt cicatrizante . Bicarbonat ,otet si apa o lingurita bicarbonat 2 linguri otet si 2 l de apa calda bafta asa ceva se face de obicei dar la tine i-ti recomand doar ceai de galbenele.Fugi la medic nu mai sta asa?
healthy009681
Postat pe 10 Decembrie 2009 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Plipii colorectali 6 De la: dobrita1 26 Februarie 2010 07:04
GYNIEL ati folosit?? 1 De la: biank__ 12 Martie 2011 22:58
ERAD...ce inseamna? 6 De la: raluka_pl 5 Februarie 2010 17:34
Probleme cu ginecologul 23 De la: kudika414141 1 August 2011 10:37
nu imi vine menstruatia 23 De la: healthy016824 2 Iunie 2010 01:50